Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

ali ihsan

ali ihsan

Clint_Eastwood

Tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum, orda olmak vardı ama resim ve videolarla bir nebze o duyguyu yaşadık...

Sadece Samsunspor

ali ihsan

**KaR6**

şu resimler arasında baya bi çektiğim var ama kimse beni çekmemiş :-\ nerede benim resimlerim :)

alperen_55

Anlaşılan gece çok harika olmuş emeği geçen tüm grup istanbul 55 e ve samsuni ye şükranlarımı iletirim.Tebrikler samsuni.

HoliganSamSunLu

evet mehmet abibin konuşması gerçekten Harika Bir Samsunsporlu ancak Bu denli duygusal konuşabilir diline yüreğine sağlık abi

SAMSUN.NET

KIRMIZI-BEYAZ-SİYAH TANITIM GECESİ

Kırmızı-Beyaz-Siyah tanıtıldı

Mehmet Yılmaz'ın derlediği 'Kırmızı- Beyaz- Siyah' isimli Samsunspor kitab önceki gece İstanbul Tekofaks Center'de düzenlenen bir gece ile tanıtıldı. Geceye Samsunspor camiasının önde gelen isimleri katıldı.

SAMSUNSPOR ADINA İLK KİTAP
Türkiye'nin en önde gelen yayınevlerinden İletişim Yayınları tarafından oluşturulan futbol kültürü serisinin son kitabı Kırmızı-Beyaz-Siyah için İstanbul'da görkemli bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Tanıl Bora editörlüğünde, Zaman ve Halk gazetesi yazarlarından Mehmet Yılmaz tarafından derlenen ve Samsunspor üzerine yazılmış ilk kitap olma özelliği taşıyan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın tanıtım kokteyli Samsunspor camiasının önde gelen isimlerini Tekofaks Panasonic Center'de buluşturdu.

GECEYE KATILANLAR
Samsunlu işadamı Ayhan Bermek'in mükemmel ev sahipliğiyle gerçekleştirilen gecede, Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, yönetici Tahsin Kosif, Süleyman Salur, eski başkanlardan Sezgin Gümüş, eski yöneticilerden Şafak Gedikoğlu, SAMSEV Başkanı Sadi Subaşı, eski teknik direktörlerden Gigi Multescu, Ertuğrul Sağlam, Kırmızı-Beyazlı ekibin değişik dönemlerinde formasını giymiş Tanju Çolak, Ercan Kol, Emin Kar, Celil Sağır, Serkan Aykut, Zafer Çabalar, Kenan Topçu, aktör Polat Bilgin gibi birçok tanınmış isim hazır bulundu.

GURUR VERİCİ BİR GECE
Trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Samsunsporlu eski futbolcular Müjdat Gürsu, Mete Adanır ve Muzaffer Badalıoğlu'nun ailelerinin de katıldığı gecede, Samsunspor kulüp tarihini anlatan sinevizyon gösterisi duygusal anların yaşanmasına ve katılımcıların gözyaşlarına boğulmasına neden oldu. Kitabı derleyen Mehmet Yılmaz, Samsunspor tarihinde yazılmış ilk kitaba öncülük etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Yılmaz, Samsunspor tarihine damga vurmuş isimlerle birarada olmanın gurur verici olduğunu belirtti.

EN İYİ 11'E ÖDÜL
Bu arada kokteylin son bölümünde samsunspor.biz taraftar sitesi tarafından yapılan oylama sonucu Samsunspor tarihinin en iyi 11'ine seçilen isimlere plaketleri taktim edildi. En iyi 11'e seçilen isimler şöyle: Fatih Uraz, Emin Kar, Ercan Kol, Muzaffer Badaloğlu, Temel Keskindemir, Tanju Çolak, Serkan Aykut, Daniel Timofte, Celil Sağır, Nuri Asan, Ertuğrul Sağlam. Bu arada Samsunspor tarihinin efsane oyuncularından Gozgoz lakaplı Yılmaz Yurttaş'a bayrak futbolcu ödülü verildi. Yurttaş'ın ödülünü oğlu aldı.

ÖZTÜRK'TEN JEST
Sağlık problemi nedeniyle geceye katılamayan Metro Turizm sahibi işadamı Galip Öztürk'ü temsilen kokteylde Necmi Hatipoğlu bulundu. Öztürk'e verilmek üzere hediye edilen Samsunspor formasını Samsev Başkanı Sadi Subaşı'nın elinden alan Hatipoğlu, Öztürk'ün isteği üzerine 100 adet kitap satın aldı.

BERMEK'TEN MÜKEMMEL EV SAHİPLİĞİKokteyl Samsunlu işadamı Ayhan Bermek'in sahibi olduğu Tekofaks Panasonic A.Ş'de gerçekleştirildi. Tüm personelini gecenin kusursuz geçmesi için fedakar eden Bermek, bununla yetinmeyip kokteyl için gelen herkesle yakından ilgilendi.

CELİL VE SERKAN'DAN TEŞEKKÜR
Samsunspor tarihinin en iyi 11'ine seçilen Celil Sağır ve Serkan Aykut, antrenör-oyuncu olarak zaman zaman problem yaşadıkları Gigi Multescu'ya herkesin içinde teşekkür ettiler. Her iki futbolcuda, "Hocamızın bugünlere gelmemizde büyük rolü var" derken, Multescu gerek Celil gerekse Serkan ile gurur duyduğunu söyledi.

TANJU'DAN ANLAMLI SÖZ
Samsunspor tarihinin en önemli futbolcularından Tanju Çolak anlamlı bir konuşma yaptı. Çolak, "Dünya Karması'na seçildim ama benim için bu plaket daha anlamlı bir ödül oldu" deyince salonda alkış tufanı koptu.

ÇOLPAN'IN GÖZYAŞLARI
Türk futbol tarihinin ilk amigosu olan Lazigo lakaplı Yılmaz Çolpan plaket aldıktan sonra gözyaşlarına tutamadı. Çolpan, "Unutulmamak beni çok mutlu etti ve duygulandırdı" dedi.

GECENİN YILDIZI ERTUĞRUL SAĞLAM
Samsunspor'da uzun yıllar futbol oynayan, daha sonra teknik adamlık yapan ve şu anda Bursaspor'u çalıştıran Ertuğrul Sağlam, geceye katılanlar arasındaydı. Zerafetiyle ve karizmasıyla büyük ilgi gören Sağlam, gecenin yıldızıydı. Samsunsporlular'ın arasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ertuğrul Sağlam, "Samsunspor benim yuvam" diye konuştu.

GÜMÜŞ BAŞARI DİLEDİ
Geçen sezon Samsunspor'un başkanlığını yapan Sezgin Gümüş, Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Kosif ile biraraya geldi. Takımın son durumu hakkında Kosif'den bilgi alan Gümüş, ligin 2. devresi için Samsunspor'a başarılar dileyerek, "Gönlümüz Samsunspor'da. İnşallah ligi üst sıralarda bitirirler" dedi.

KÖKTAŞ TEŞEKKÜR ETTİ
Gecenin açılış konuşmasını yapan Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, "İletişim yayınları ve yazar Mehmet Yılmaz'ın ortaklaşa çıkarttığı 'Kırmızı- Beyaz- Siyah' isimli kitapı okuma fırsatı buldum. İyi bir eser olmuş. Samsunspor tarihi hakkında geniş bilgiler öğrenmek isteyenler bu kitabı alabilir. Ben yayın evined ve Mehmet Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum" dedi.

TANITIM GECESİNİN RESİMLERİ...
http://galeri.samsun.net/kirmizi-beyaz-siyah-tanitim-gecesi-90.htm

http://www.samsun.net/haber/kirmizi-beyaz-siyah-tanitildi-3105.htm

Kaynak: Samsun.net

HoliganSamSunLu

beşnumara

yeni bir başlık açmaya gerek yoktu.mevcut başlıktan devam etsek daha iyi olur.

SAMSUN.NET

Alıntı yapılan: beşnumara - 21 Ocak 2009, 01:00:54
yeni bir başlık açmaya gerek yoktu.mevcut başlıktan devam etsek daha iyi olur.

Konu başlığını bulamadım. neyse taşımışsınız konuyu

hala kızı

Kitabın tanıtım gecesine gidip de yorum yapmadan olmaz!
Bence sunumdan tutun da 2 dk.lık zaman dilimine sığdırılan SAMSUNSPOR üzerine kurulu cümlelere kadar herşey şahaneydi.
Özellikle yapılan slayt ve müzik fonu harikaydı.Tüylerim diken diken,gözlerim dolu dolu izledim.

plaket sunumu esnasında Dikkatimi çeken birşeyi söylemeden de geçemeyeceğim sevgili takımdaşlarımın yapmış olduğu tezahüratlar çok anlam dolu ve bir o kadarda mesaj içerikliydi,örneğin  sevgili Tanju'ya yapılan alemin kralı geliyooooooo,geliyooooo,geliiiyyooooooo!!!tezahuratı,Polat Bilginer'e yapılan samsun seninle gurur duyuyor!
ve sevgili Celil'e yapılan sessiz,buruk bir o kadar da coşkulu yalnızca''alkış''...
Hepsi çok anlamlıydı.
Ama seviyoruz be CELİL seni!

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: hala kızı - 21 Ocak 2009, 01:10:08
Kitabın tanıtım gecesine gidip de yorum yapmadan olmaz!
Bence sunumdan tutun da 2 dk.lık zaman dilimine sığdırılan SAMSUNSPOR üzerine kurulu cümlelere kadar herşey şahaneydi.
Özellikle yapılan slayt ve müzik fonu harikaydı.Tüylerim diken diken,gözlerim dolu dolu izledim.

plaket sunumu esnasında Dikkatimi çeken birşeyi söylemeden de geçemeyeceğim sevgili takımdaşlarımın yapmış olduğu tezahüratlar çok anlam dolu ve bir o kadarda mesaj içerikliydi,örneğin  sevgili Tanju'ya yapılan alemin kralı geliyooooooo,geliyooooo,geliiiyyooooooo!!!tezahuratı,Polat Bilginer'e yapılan samsun seninle gurur duyuyor!
ve sevgili Celil'e yapılan sessiz,buruk bir o kadar da coşkulu yalnızca''alkış''...
Hepsi çok anlamlıydı.
Ama seviyoruz be CELİL seni!

analizin çok güzel özellikle tezahuratlar hakkındaki yorumların güzel ama umarım senin anladığını anlaması gerekler de anlamıştır...

jean

orda olmak icin herseyimi verebilirdim ne yazikki gurbet eledeyiz samsuni abiye tekrar tesekkurler keske herkes elinden geldigi kadar samsunspora hizmet etse