Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

kuzey55

ORHAN GENCEBAY ziyaretimiz sırasında bu tür projelerde seve seve katılacağının sözünü vermişti.sağolsun sözünün tutacakmış.tekrar emeği gecenlere tesekkürler.

europe_55

arkadaslar bu kitabi avrupadan alabiliyormuyuz???

internet ile yolluyorlar mi acaba?

aciklarsaniz sevinirim

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: europe_55 - 13 Ocak 2009, 16:59:12
arkadaslar bu kitabi avrupadan alabiliyormuyuz???

internet ile yolluyorlar mi acaba?

aciklarsaniz sevinirim

Evet, internet üzerinden satış yapan sitelerde alabiliyorsunuz. Avrupa'ya kargo yapıyorlar.

jean

abi sitenin aidni yazarsan sevinirim bende almak icin sabirsizlaniyom

mehmet yılmaz

Kırmızı Beyaz Siyah 15 Ocakta piyasada!
13 Ocak 2009 / 16:46

İletişim Yayınlarından çıkan ve Zaman Gazetesi Spor Yazarı Mehmet Yılmaz tarafından hazırlanan Samsunspor Kitabı'nın ( Kırmızı, Beyaz, Siyah ) basın tanıtımı M. Teoman Taş Samsunlular Derneğinde yapıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mehmet Yılmaz; Kitabın İletişim Yayınları futbol kültürü serisi için hazırlandığını ve bu seride Türk futbolunun en özel takımlarının yer alabildiğini ifade etti.

Kitabı yaklaşık iki yıllık bir çabanın sonucunda hazırladıklarını dile getiren Yılmaz, "Çoğunluğu bana ait olmak üzere kitapta ülke ve Samsun medyasından Tamer Korkmaz, Cem Dizdar, Tanıl Bora, Ahmet Gürdağ, Alpaslan Akkuş, Necati Kola, Hakkı Yeşilyurt, M. Teoman Taş gibi önemli kalemlerin yazıları var. Derinlikli ve nitelikli bir çalışma olduğu kanısındayız; aldığımız ilk tepkiler de bu doğrultuda" dedi.

Kitabın bugüne kadar çok şey yapan ama tuhaf bir suskunluk içinde bulunan Samsunspor camiasına çok yönlü bir bakış içerdiğini düşünüyorum. diye konuşan Mehmet Yılmaz, "Samsunsporlular, sevdikleri takımın aslında ne kadar da büyük olduklarını görecekler. Bu çalışmayı erken yaşta hayatını kaybeden Samsunsporlu arkadaşım Av. M. Teoman Taş'a ve Samsunspor için çok şey vermiş olan merhum Hasbi Menteşoğlu, Mete Adanır, Nuri Asan, Gozgoz Yılmaz ( Yurttaş ) , Muzaffer Badaloğlu, Yüksel Özan ve Müjdat Gürsu gibi isimlere ithaf ediyoruz." şeklinde konuştu.

Kitabın 15 Ocak günü tüm Türkiye'de aynı anda satışa sunulacağını vurgulayan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Kitaptan elde edeceğimiz ve pek de bir şey tutmayan geliri yazarlar olarak Samsunspor'umuza bağışlama kararı aldık. Ayrıca 19 Ocak akşamı İstanbul'da Panasonic Tekofaks Binasında bir tanıtım gecemiz olacak. Geceye Orhan Gencebay, İsmail Uyanık, Ayhan Bermek, Mehmet Aslantuğ, Polat Bilgin, Ertuğrul Sağlam, Tanju Çolak, Celil Sağır, Serkan Aykut, Ercan Kol, Emin Kar gibi isimlerle Hasbi Menteşoğlu ve İsmail Uyanık döneminde forma giymiş olan pek çok futbolcunun katılmasını bekliyoruz. Yine ayın 22'sinde ise bu kez Samsun'da Samsunspor yönetiminin gayretiyle bir başka tanıtım gecemiz daha olacak.

İnşallah kitabımız Samsunsporluluk ateşinin güçlü bir şekilde yanması için üzerine düşen görevi yerine getirir. Eli kalem tutan bir kişi olarak Samsunspor'a böyle bir hizmette bulunduğum için şükrediyor, şeref duyuyorum. Gönlünde Samsunspor sevdası taşıyan ve ulaşamadığımız herkesi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız"

http://haberexen.com/news_detail.php?id=8115

**KaR6**

YaşarDoğu

Sercan

Sadece Samsunspor

mehmet yılmaz

Biz sadece Samsunspor sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Böyle bir kitabın hazırlayıcı olduğum için bir yazar sıfatıyla ulaşabileceğim en büyük şerefe sahip olduğumu düşünüyorum. Allah'a şükürler olsun ama içimde hep bir ukde var, hep birşeyler eksik... Onu da bugünkü Halk'ta Hakkı Yeşilyurt yazmış zaten...

O da görmeliydi ve gülümsemeliydi...
Sen de deli oldun demeliydi! :(

Alıntı

Kırmızı beyaz siyah

Geçmişini çok iyi bildiğimi sandığım Samsunspor hakkında ne kadar bilgi fukarasıymışım aslında.

Bunu piyasaya çıkma aşamasındaki; Kırmızı beyaz siyah adlı kitabın hazırlanışında anlayabildim ancak.

Ağır işçiliğini Mehmet Yılmaz'ın üstlendiği bu kitaba, kendimce katkılarım oldu. Benim için tarifsiz bir onur ve mutluluktur bu.

Ama dediğim gibi, esas yükü çeken isim Mehmet'ti. Çoban ateşini yakan ise bir süre önce trafik kazası ile aramızdan ayrılan Teoman Taş.

Resmi kitabın kapağını süslemiş olsa da, bu kitabı görmeyi en fazla hakeden isimlerden biri oydu kanımca.

Zira Mehmet'i aşka getirip, ailesini bile ikinci plana atarak, geceli-gündüzlü hazırlık yapmasına nedendi.

Biliyorum ki, şimdi ebedi istirahatgahında daha huzurlu yatıyor sevgili Teoman.

Mehmet gibi bir dosta...

Ve içinde bir ukde olan; Kırmızı beyaz siyah'a sahip olduğu için.

Yazar kontenjanı avantajı ile... Piyasaya çıkmadan kitabı okudum; bir solukta...

Darısı başınıza!

Hakkı Yeşilyurt - Halk Gazetesi
http://halkgazetesi.com.tr/author_article_detail.php?id=3825

**KaR6**

birşeyler yazmak istiyorum da, kelimelerin kifayetsizliği derler ya, bu o sanırım.. ne desek ne yapsakta sönse ateşimiz bilmiyorum ki..

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 14 Ocak 2009, 00:59:57
Biz sadece Samsunspor sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Böyle bir kitabın hazırlayıcı olduğum için bir yazar sıfatıyla ulaşabileceğim en büyük şerefe sahip olduğumu düşünüyorum. Allah'a şükürler olsun ama içimde hep bir ukde var, hep birşeyler eksik... Onu da bugünkü Halk'ta Hakkı Yeşilyurt yazmış zaten...

O da görmeliydi ve gülümsemeliydi...
Sen de deli oldun demeliydi! :(

Bu eksikliği gidermek imkansız. Ama imkanlı olanları gerçekleştirerek bir nebze de olsa acıyı azaltmak adına yapılan bu çalışma her türlü takdirin üzerindedir. Eminim Teoman kardeş rahat uyuyordur. İnşallah bizler de bu dünyadan gittiğimizde onun kadar yad ediliriz ve onun sahip olduğu değerli arkadaşlara sahip olduğumuzu herkes görür.Samsunsporluluk bayrağını göndere çeken Teomanı bir kez daha rahmetle anıyorum.
Bir şeyler var, güzel bir şeyler geliyor, hissedyorum. Bu kitap her güzelliğin başı olur inşallah. Bu yarım kalmışığımıza, yılardır çektiğimiz acılara inat başarılı günler temennimizdir.
@Mehmet kardeş
Hakkında yazılanları okudukça seninle aynı cephede İstanbul hegamonyasına karşı inadına Samsunspor demekten gurur duyuyorum. İyi ki varsın. Sitedeki arkadaşlarım gibi ellerine sağlık diyorum. Çok teşekkür ediyorum. Büyük bir eksikiği giderdin. 

beşnumara

kitabımız için gerçekten çok büyük fedakarlık yaptıını düşündüğüm samsuni abiyi yürekten tebrik ediyorum. sizin gibi samsunsporluları aramızda görmek ne güzel.Keşke teoman abimiz de aramızda olsaydı, onun bu geceye katıldığını görebilseydik ne güzel olurdu. kitapta hakkı olan bütün yazarlarımızı can-ı gönülde tebrik ederim. hakkı yeşilyurtu, salih abiyi, ibrahim abiyi...

celebi

berkay55