Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

safak.gedikoglu

Son yıllarda gördüğüm en güzel resepsiyondu.Nostalji,hasret,mutluluk,onur,göz yaşı..hepsinin birarada yaşandığı bir gece idi.Ellerine sağlık kalbi güzel insan..MEHMET YILMAZ..kimilerinin yüreği kimilerinin maddi desteğinden çok daha değerlidir daha çok prim yapar..Mehmet Yılmaz tabiki bu işi kendi adına prim yapmak için gerçekleştirmedi ama Samsunsporluluğun sadece para vermekle olunmayacağınında en güzel örneğini verdi.''Biz heryerdeyiz'' dediler ve gerçekten heryerde oldular..olmaya devamda edecekler..Emeklerinize helal olsun..Grup İstanbul 55..Çok çok emek harcanmış bu kitap için emeği geçen herkese bir Samsunsporlu olarak çok teşekkür ederken tüm spor şehitlerimizi saygıyla anıyorum ve bir kaç gün sonra yıl dönümünü anacağımız Teoman Taş'ı dün gece yaşadıklarımızın da sebebi olması vasfıyla ve kendisini çok sevmem icabıyla ayrıca anıyorum:( sevgilerimle..

mehmet yılmaz

Gecede ve kitapta ne ki beğenmişseniz, hangi güzelliği görümşseniz Samsunspor'dandır...
Eksik olan, kusurlu olan herşey ise bendendir...
Emek harcayan tüm kardeşlerime, arkadaşlarıma, ağabeylerime teşekkür ederim.

Allah'a şükürler olsun; bana Samsunspor'umu anlatmayı nasip etti!
Bu senin için Teoman...

**KaR6**

Gecede benim gözlemlediğim efsane isimlerdi.. Allah bana coguyla yakın olma fırsatını verdi şükrolsun.. ercan kaptan, kral tanju, kral serkan ve babam emin.. hepsinin konusmalarında biraz nostalji biraz gurur biraz huzun vardı.. o kadar etkilendim ki anlatamam..

ama gecede olanalrın gordugu bir sitem vardı babamdan ve tanjudan.. kim ne kadar hak verir bilemem ama ilk defa onların gozunden bakabildim gecemizde olaya ve sunu gordum; haklılar..

mehmet yılmaz

AlıntıSamsunspor Kitabı'na görkemli tanıtım  

İletişim Yayınları'ndan çıkan ve Zaman Gazetesi Spor Yazarı Mehmet Yılmaz tarafından hazırlanan Samsunspor Kitabı'nın (Kırmızı, Beyaz, Siyah) tanıtımı İstanbul'da görkemli bir törenle yapıldı. 

Panasonic Tekofaks binasında gerçekleştirilen geceye Samsunspor camiasının önde gelen isimlerinin yanı sıra Kırmızı-Beyazlı takımda top koşturmuş birçok efsane futbolcu katıldı. Samsunspor Kulübü Başkanı Fuat Köktaş'ın yaptığı açış konuşmasının ardından Kırmızı-Beyazlı taraftarları bir araya getiren www.samsunspor.biz'de yaklaşık 1 ay boyunca süren ankete göre Samsunspor tarihinin en iyi 11 futbolcusu açıklandı: 1-Fatih Uraz, 2-Emin Kar, 3-Ercan Kol, 4-Muzaffer Badaloğlu, 5-Nuri Asan, 6-Ertuğrul Sağlam, 7-Temel Keskindemir, 8-Celil Sağır, 9- Serkan Aykut, 10-Tanju Çolak, 11-Daniel Timofte. Geceye katılan Emin Kar, Ercan Kol, Ertuğrul Sağlam, Celil Sağır, Serkan Aykut ve Tanju Çolak'a plaket verildi.

http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=806112&title=samsunspor-kitabina-gorkemli-tanitim

harbisamsunsporlu5517

celebi

sayın yusuf çelebi kim onlar yazar mısın yoksa yanlış anlaşılma var mı yok mu direkt söyle yoksa bu senin yaptığın iyi değil.

mehmet yılmaz

21 Ocak 2009, 14:11:55 #246 Son düzenlenme: 21 Ocak 2009, 14:19:02 samsuni

istanbuldan

Samsunspor'un büyük bir camia olduğunu 19 ocak akşamı dahada iyi anladım. Bunca kötü gidişe rağmen kamuoyu oluşturmayı başarmak her baba yiğidin harcı değildir. Tabi bu ortamı oluşturan başta Mehmet Yılmaz ve organizasyonda emeği geçen diğer Samsunsporluları yürekten tebrik etmek ve ayakta alkışlamak lazım.  Gecede anlamlı konuşmayı yapan, bizi maziye ve derinliklere götüren Mehmet abiyi izlerken sanırım abimi tanıyanların daha iyi anlayacağı gibi M. Teoman Taş'ı hissettim. Aslında benim için bu bile yeterdi. Eksikliğini tabiki hissediyoruz ama iyiki bu yükü hafifleten, onu seven insanlar var. Ben tekrar bu anlamlı kitabı derleyen Mehmet Yılmaz'a yürekten teşekkür ediyorum.anlatılacak çok şey var tabi, ortamınn güzelliği, insanların kaynaşması, eskilerin tekrar hatırlanması... Bu gece bence her yönden anlamlı oldu. Tabi burada kalmamalı, Mehmet abiden daha fazlasını istiyoruz.
En büyük Samsunspor!!!

kuzey55

herkese hakettiğini görür bunu yargılamak kimsenin haddine değildir...muhteşem bir geceydi.emeği geçen katılan herkesİN YÜREĞİNE SAĞLIK.

King Of The North

Bu kitap beni 2 gündür uykusuz bıraktı,11 den sonra başlıyorum gece 2 de zor bırakıyorum elimden.Açıkcası bu kadar zevkle ve heyecan duyarak okuyacağımı düşünmüyordum, üstelik değişik bilgillere de sahip oluyoruz.

cuneytavar55

SAMSUNSPOR'UN En önemli gecesi.Katılımcıların içinde en hoş olanı şehit futbolcularımızın yakınlarının onore edilmesi ve geceye GURUP İSTANBULUN damgayı vurması.
Yıllarca Samsundan destek gören SAMSUNSPOR için bu gece dilerim türkiye çapında giderek büyür.
Anlatılanlar dargınların barıştığı dostların kavuştuğu bir gece olduğu.
Bu geceye katılamadık ama herkesle gurur duydum.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
        ''SAMSUNSPORLU OLDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM''
                                                                                  FORZA SAMSUNSPOR
                                                                                  FORZA ŞİMŞEKLER

baha055

İstanbul'da muhteşem gece
21 Ocak 2009 / 13:14

Samsunspor üzerine yazılmış ilk kitap olan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın kokteyli İstanbul'da gerçekleştirildi.
Camianın önde gelen isimlerini buluşturan kokteylde konuşan kitabın yazarı Mehmet Yılmaz, gururlu ve mutlu olduğunu söylerken, samsunspor.biz sitesinde yapılan anket sonucu kulüp tarihinin en iyi 11'ine seçilenlere plaket takdim edildi

GÖRKEMLİ KOKTEYL
İletişim Yayınları tarafından futbol kültürü serisinin son kitabı Kırmızı-Beyaz-Siyah için İstanbul'da görkemli bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Tanıl Bora editörlüğünde, Zaman gazetesi yazarlarından Mehmet Yılmaz tarafından derlenen, 15 Ocak'tan itibaren satışa sunulan ve Samsunspor üzerine yazılmış ilk kitap olma özelliği taşıyan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın tanıtım kokteyli camianın önde gelen isimlerini Tekofaks Panasonic Center'de buluşturdu.

YILDIZLAR BULUŞTU
Samsunlu işadamı Ayhan Bermek'in mükemmel ev sahipliğiyle gerçekleştirilen gecede Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, yönetici Tahsin Kosif, eski başkanlardan Sezgin Gümüş, SAMSEV Başkanı Sadi Subaşı, eski teknik direktörlerden Gigi Multescu, Ertuğrul Sağlam, Kırmızı-Beyazlı ekibin değişik dönemlerinde formasını giymiş Tanju Çolak, Ercan Kol, Emin Kar, Celil Sağır, Serkan Aykut, aktör Polat Bilgin gibi birçok tanınmış isim hazır bulundu.

EN İYİ 11'E PLAKET
Trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Samsunsporlu eski futbolcular Müjdat Gürsu, Mete Adanır ve Muzaffer Badalıoğlu'nun ailelerinin de katıldığı gecede kulübün tarihini anlatan slayt gösterisi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Kitabı derleyen Mehmet Yılmaz, Samsunspor tarihinde yazılmış ilk kitaba öncülük etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kokteylde samsunspor.biz'de yapılan anket sonucu kulüp tarihinin en iyi 11'ine seçilenlere plaket takdim edildi.

Kokteyle katılmak için Romanya'dan gelen Gigi Multescu, eski kaptan Ercan Kol ile sohbet etti.

Gecenin en çok ilgi gören ismi şu anda Bursaspor'u çalıştıran Samsunspor'un eski futbolcusu ve teknik direktörü Ertuğrul Sağlam idi. Sağlam, gecede Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş ve yönetici Tahsin Kosif ile görüştü.

Ertuğrul Sağlam, trafik kazasında yaşamını yitiren Müjdat Gürsu'nun ailesiyle yakından ilgilendi.

Samsev Başkanı Sadi Subaşı, Ertuğrul Çepni ve Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk adına geceye katılan Necmi Hatipoğlu Samsunspor üzerine sohbet ettiler.

İstanbul'da yaşanan Samsunlular, kulüp tarihinin en iyi 11'ine seçilen Celil Sağır ve Serkan Aykut ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Türk futbol tarihinin ilk amigosu olan Lazigo lakaplı Yılmaz Çolpan, kendisine plaket verilirken gözyaşlarını tutamadı.

Geceye mükemmel bir ev sahipliği yapan Samsunlu işadamı Ayhan Bermek kokteyl salonuna Ertuğrul Sağlam ile birlikte girdi.

Kırmızı-Beyaz-Siyah kitabını derleyen Mehmet Yılmaz'a Samsunsporlular büyük ilgi gösterdi.

Romanya'dan gelen Gigi Multescu, eski futbolcusu Celil Sağır ile hasret giderdi.

Mehmet Yılmaz, gecede kısa bir konuşma yaptı.

http://www.dengegazetesi.com.tr/news_detail.php?id=18023

delikurt 55

Emeği geçen herkeze çok teşekkürler arkadaşlar. Böyle bir maziye ve tarihe ihtiyacımız vardı. arkadaşlar herkeze slm.

seckin55

GURURLUYUM, ONURLUYUM, MUTLUYUM...ÇÜNKÜ SAMSUNSPORLUYUM ;) ;) ;)

ali ihsan

AlıntıHakkı YESİLYURT
hakkiyesilyurt@halkgazetesi.com.tr

İstanbul'da bir Samsunspor Gecesi 

Şanslı kişilerden biri bendim...
Kırmızı beyaz siyah adlı kitabın tanıtımı ve "Samsunspor Biz" internet sitesindeki oylama sonrasında belirlenen, Samsunspor tarihinin en iyi 11'ine plaket verildiği gecede bulunanlar arasında olduğum için. 

Ev sahibi bir dönem Futbol Federasyonu başkan adayı da olan Ayhan Bermek'ti.

Samsunspor'la mahkemelik olsa da, hiç kapris yapmadan, plazasının kapılarını sonuna kadar açtı Samsunsporlu dostlarına.

Kusursuz bir ev sahipliği adına kendi personelini bile seferber ederken, Samsun'da futbol oynadığı günlerdeki anılarını paylaştı bizlerle.

80'li yıllara ve son dönemlere damgasını vuran futbol yıldızlarını tekrar bir arada görmenin ayrıcalığı sadece salonda bulunanlardaydı.

Tanju'dan Emin'e, Zafer'den Şeytan Metin'e ve Kenan'dan Rumen teknik adam Gigi Multescu'ya dek. Tabii ki; Serkan ve Celil'i de...       

Kalpler yine hızlı hızlı çarptı, sinevizyon gösteriminde onları Samsunspor forması ile tekrar görünce.

Hatıralar canlandı ya;

Duygu patlaması yaşandı.

Gözyaşlarını saklamaya çalışanların pek becerikli olmadığı da, o esnada gözlendi.

Şüphe yok ki, geceye damgasını vuran isim Ertuğrul Sağlam'dı.

Kendisine yapılan fenomen yakıştırmasının hiç boşuna olmadığı görüldü, kapıdan girdiği andan itibaren.

Sadece kameraların ve fotoğraf makinelerinin değil, davetlilerin de kapsamı alanına girdi hemen.

O ise bildik görüntüleri sergiledi.

Önce saygıyla selamladı herkesi, sonra; fotoğraf çektirmek ve imza almak isteyenlerin isteğini yerine getirdi kibarca.

"Samsunluyum ve bununla gurur duyuyorum" dedi konuşmasında, Gümüşhane Torul nüfus kağıdını taşıyor olsa da...

Kendini Samsun'a ait hissettiğini çok kere dinlemiştik, bir kez daha dinleme fırsatını yakaladık.

Samsunlular olarak gururlandık!
Hepsinden öte...
Lazigo Yılmaz bir başkaydı.

Samsunspor'un kurulduğu yıllarda, "Lazigolar" taraftar gurubunun kurucusu olan ilk tribün lideri, Yılmaz Çolpan sözünü ettiğim.

Fotospor'un arşivinden arakladığım bir resmi Mehmet'le (Yılmaz) paylaşmış; o da bir hafiye gibi izini sürmüştü Çolpan'ın.

"Buldum" demişti sevinçle; İstanbul Göztepe'de...
Biz de tanışma fırsatı bulduk, bu sayede.
Hastaydı.

Ama, nasıl da mutlu...

Hatırlanacağını, rüyasında görse bile inanmayacağını söyledi.

Babayiğit bir adamın ağlaması, işte gerçeğe dönüşen bir rüyanın hep gururla anılacak güzel ve anlamlı bir eseriydi.

Serkan ve Celil'in eski teknik patronları Gigi Multescu karşısında günah çıkarmaları...

Rahmetli; Muzaffer, Mete, Müjdat ve Teoman'ın ailelerinin gururlu duruşları...

Gecenin ayrı bir rengiydi.

Organizasyon boyunca büyük çaba sarfeden "Grup İstanbul"u unutursak, büyük haksızlık etmiş oluruz.
İlginçtir...

Hemen hepsi İstanbul'da doğmuş.
Statüleri hiç burun kıvıracak kadar değil.

"Her Yerdeyiz" sloganı ile her deplasmanda boy göstermek bir yana, bir fikir kulübü gibi de çalışıyorlar.

İnanın İstanbul emin ellerde.
Samsun'u kıskandıracak düzeyde!