Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

ata55

Saviçeviç dışındaki bütün yabancıları bizzat Yüksel Yıldırım getirdi. Bunu kendisi de kabul etti. Hasta yatağında tüm yetkilerimi devrettim demesi bundan. Sanıyor musunuz ki, bu yabancıları başkası getirseydi Yıldırım sessiz kalırdı, "hasta yatağımda bile olsam, ipleri elime alıyorum" derdi, kükrerdi.

Ayrıca Hoca'nın eksikleri varsa da, ligin en iyi hocası. Diyelim ki gitti, kimi getireceksin? Uzun vadeli planlarda günlük davranılmaz. 33 puan bu kadro ile başarıdır.

Desiqner

Yeterki hoca başarılı olsun. Ben söylediklerimin hatalı olmasına razıyım. İkinci yarı Ertuğrul Sağlam isminin sınanacağı bir dönem olacak. Umarım eleştirilerimizi boşa çıkarırsın hocam.

s_uzunkaya

29 Aralık 2020, 13:31:16 #482 Son düzenlenme: 29 Aralık 2020, 14:03:28 s_uzunkaya
Alıntı yapılan: ata55 - 28 Aralık 2020, 01:21:35Saviçeviç dışındaki bütün yabancıları bizzat Yüksel Yıldırım getirdi. Bunu kendisi de kabul etti. Hasta yatağında tüm yetkilerimi devrettim demesi bundan. Sanıyor musunuz ki, bu yabancıları başkası getirseydi Yıldırım sessiz kalırdı, "hasta yatağımda bile olsam, ipleri elime alıyorum" derdi, kükrerdi.

Ayrıca Hoca'nın eksikleri varsa da, ligin en iyi hocası. Diyelim ki gitti, kimi getireceksin? Uzun vadeli planlarda günlük davranılmaz. 33 puan bu kadro ile başarıdır.
aynen katılıyorum.
 yüksel yıldırım başarılı bir iş adamı, bu kesin. adam işe, giren-çıkan mantığıyla bakıyor. 1 liralık oyuncu bu lige gelmek için 1.5 tl istiyorsa adam buna ticari kafayla zarar gözüyle bak(tı.)ıyor. ve değeri 1 lira olan topçularda 1 liraya gelmeyi kara kaşımız kara gözümüz için kabul etmediğini yaşayarak gördük. twiterdan kendisinede söyledim, dedim ki; "başkanım bu vasat topçuları alıyorsunuz fakat bunlar bu ligi kaldırsa bile süperligi kaldıracak oyuncular değil. süper ligde bunlardan kurtulmak için bu harcadığınız para kadar gene para harcayacaksınız hemde yeni transferlerin süper lig de takıma sıfırdan adepte olmasını bekleyeceksiniz. hedef üst üste 3 şampiyonluksa (kendi beyanıdır) bu ligte süper ligin temeli olacak bir kadro kurmalısınız." dedim.  çok biliyon, para ver dedi :D para sizde olduğu için başkan sizsiniz dedim :P ama kendi yağımca buradan 5 forma hediye kampanyası başlatıyorum. inşallah örnek olur devamı gelir dedim ve yaptım. velhasılı uzun oldu. bu çöp transferler, 3 kuruşa 5 köfte almaya çalışan YÜKSEL YILDIRIM ın transferleridir ve ilk suçlanması gerekende ta kendisidir.

Lusage

Alıntı yapılan: Lusage - 27 Aralık 2020, 20:40:27Cenk diyor ya hocadan daha mı iyi bileceksiniz diye,

Evet hocam senden çok daha fazla biliyoruz.

Ayrıca çöp Antep tayfasının ve kibrinin bu takımdan ayrıldığı günü, kutlu gün ilan edeceğim hocam..

Kibrine senide ekleyeyim hocam...

5trawberry

Mutlaka gol bulmamız gereken dakikalarda Nadir'i çıkarıp yerine Nadir 180dk oynasa yine Nadir'den daha kötü katkısı sıfır futbol oynamaktan bi haber Ahmethan'ı alıyorsun ya ben daha ne diyeyim.

Beğenmesem de kenarda patlama hızı yüksek, yorgun rakip karşısında boşluk bulacak bir Enes var...

Sen ne yaptın Buğra'yi aldın...

Lusage

Sende bu işi çok iyi yapıyorsun be hocam.. Helal valla..

58. dakikada maç 0-0 iken elindeki en net forvetin hava toplarında etkili Nadir'i çıkartıp Ahmethan'ı oyuna atıyorsun.

90. dakikada maç 1-1 iken hava topu alsın diye stoperin Yalçın'ı forvete sürüyorsun.

Bravo hocam.👏👏

Şimdi bir de demeç verirsin şöyle iyi oynadık böyle iyi oynadık diye..

55.hakan

Kubilay girdi eyvallah Nadir niye çıktı. Ahmethan daha mı iyi O ndan. Son dakika gol atsın diye Yalçın ı alıyorsun bugün savunulacak yanın yok gerçekten.

55__Gurbet__55

04 Ocak 2021, 01:00:41 #487 Son düzenlenme: 04 Ocak 2021, 01:39:03 55__Gurbet__55
Ilk devreyi 33 gibi fena olmayan bir puanla kapattık hatta biraz şans ve beceriyle rahat 37-38 olabilirdi.
İlk onbir tercihleri, yaptığı değişikler, Ilyas ve Ferhat konusudakı inadı, eleştirelecek çok yönü var ama gecen senin kadrosu olan ve üstüne forvetleri yerine gol atmayı bilmeyen bir forvet, bir alt ligde yedek olan Erkam ve Ahmethan,Boli ve Savicevic dışında yabancı oyunculardan verim alamadan bu puan büyük başarı.

Ertuğrul Sağlam Yüksel Başkanın 5 yılda Avrupa hedefi için en ideal isim. Bu camianın ağırlığını ve hassas olduğu konuları ondan daha iyi bilen bir hoca yok şuan. Bunun ne kadar önemli olduğunu Besiktaş'ta Sergenle görüyoruz. Beşiktaş'la şampiyonluğa oynamak bir başarı hedefi değil ve bugün yaptığı Beşiktaş için liderlik başarı değildir açıklamaları dar kadrosu ve büyük ekonomik sorunu olan, sezon başı kimsenin ciddiye almadığı Beşiktaşı lider yaptı.

Ayrıca 1.Ligde hocanın yerine ya Yalçın Koşukavak ya da Mehmet Altıparmak'ı getirebilirsin. Yalçın hocanın taktiksel olarak artıları olsada herhangi bir başarısı yok, Mehmet hoca Süper Lig'e çıkarır ama ondan sonra onun yerine yeni hoca getirmem lazım. Kaşar türk hocalarından hariç iyi olan 2-3 türk hocaları zaten takımlarının başında ve son 10 sene Sumudica dışında iyi bir yabancı hoca gelmedi bu ülkeye.

Artılarıyla eksikleriyle hocaya güvenilmeli. Bizi Süper Lig şampiyonu yapacağına inanıyorum ve onun bizi şampiyon yapması ayrı bir güzel olur.

mehmet yılmaz

Biraz karışık da olsa fikrimi ifade edeyim.

Tolunay Kafkas adını gündeme getirmek isteyenler varmış mesela. Kimdir Tolunay?  İnadına Ertuğrul Sağlam derim, inadına...
Ertuğrul Sağlam bizim birinci değil tek teknik direktör adayımız, mevcudumuz olmalı.
Eksiği, yanlışı ile, tek...
Yerine ikame ediebilecek bir yerli hoca yok bence.
İlerleyen yıllarda yabancı olur, olursa...
Neden Sağlam? Çünkü Samsunspor kökenli, piyasadakilerden eksiği yok. Uzun vadeli bir hikaye yazmak için ideal isim.
Soru şu, hadi gönderilsin de, yerine kim gelsin?
Bakın mesela meziyetleri olsaydı Celil Sağır, Serkan Aykut, Ercan Kol ile böyle şeyler olsun, çok isterdim.
Ancak bizim çıkarabildigimiz vasıflı hoca o...
Şöyle bir ilk yarıda Ertuğrul Sağlam dışında biri bu kadar puan toplayamaz, koltuğunda bu kadar rahat da kalamazdi.
Futbolda eleştirilecek şeyler hep vardır, ben de eleştiriyorum.
Ama onunla devam edilmeli. Büyük başarıların bir yerinde hep o isimlere sabır gösterilmiştir.

eprianu

Elindeki çöp kadroyla bizi zirvede tutmayı başardı. Kim ne derse desin 17 hafta sonunda puan durumunda bulunduğumuz konum Sağlam'ın eseridir.

Futbolculara verilen cezaya karşı çıkması (ya da öyle görünmesi) tam bir profesyonel olduğunu gösterdi. Çünkü ne kadar kötü de olsa dönem sonuna kadar bu kadroyla gitmesi gerektiğini çok iyi biliyordu. Alt yapıdaki gençler hazır olsaydı bana göre kadroda radikal kararlar alabilirdi ki geçmişte yapmışlığı da vardır.

maço

İnşallah eline yetenekli adamlar verirler.
Kalitesiz kadroyu öyle ya da böyle yarışta tutuyor.

Eleştirilecek yönleri var tabiki , Ferhat ve İlyas Kubilay konusu özellikle.

Sonuna kadar destekçisiyim. İnanıyorum .

maviay55

yeri gelince nasıl eleştirebiliyorsak,yeri geldiğinde de hakkını verelim hocanın.
Kadroda Yalçını görünce şaşırmıştım kendi adıma ancak maç içerisinde gördük ki ligin en iyi ileri uç elemanlarından Paixaoya göz açtırmadı Yalçın.
Hocanın bu tercihi takdiri hak ediyor.

Oyuna müdahele etmekte geçte kalsa skoru yapmasını bir şekilde bildik ve bana göre 9 puanlık maçı kazandık.
Tebrikler hocam.

ata55

Ertuğrul Sağlam'la sonuna kadar.
Bu yıl da şampiyon olacağız hocayla.

Elyesa

samsunspora cok yakisiyorsun ertugrul hoca..Dedigin gibi sampiyon olacaksan kimse kizmayacak sende kimsenin goz yasina bakmayacaksin..kadroya giren giremeyenler olacak kusmeden devam edecekler..kadro genis artik bahanemizde yok hoca ALLAH yardimcin olsun senin isinde zor..Abi kardeslik hocalik yapmak zor kimseyi kirmadan..Illaki birileri kizacakdir ama insallah basarili olunca bizimle sevinceklerdir..Furkanida yollasaydin tam olacakdi basarilar hocam

Kaya

Ligin en pahalı takımına sahipsin, kimi istersen alabiliyorsun ama SANTRAFOR'un yok...