Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

Tiryakiler55

Cok cabuk havalanip, cok cabuk beklentimiz büyüyor diye düsünüyorum. Sampiyon olalim olmayalim, su zikkim 2.lig'den kurtulmusuz, 1.lig'e cikan üc takimdan en iyi konumdayiz ve su ana dek Süper lig'e cikma sansimiz bulunuyor. Yatip kalkip su anki halimize sükretmemiz gerekiyor. Herkes forvetsizligimizi elestiriyor, ama kimse forvetsiz buraya kadar gelmemizi övmüyor. Birinci lig'e cik, bir transfer dönemiyle sampiyon olup süper lig'e cikacak takimi kur, yeni transferler aninda takima isinsin verimli olsun, kafamiz rahat her maci iki üc gol farkla alalim. Beklentimiz büyük beyler. Biraz yavaslayalim ve halimize sükretmeyi bilelim. Su an yerini bizimle degistirmek isteyen nice kulüpler var ligde. Buna ragmen hala memnun degiliz. Bende maclari izlerken krizler gecirmiyor degilim, ama sonucta "1:0 olsun, bizim olsun" lafinin yeri. Yasin Öztekin, DjeDje ve Gökhan Karadeniz ile güclendigimizi düsünüyorum. Coureur'mudur nedir fena degildi, belki forvet sikintimizi rahatlatir. Ben sahsen Ertugrul Saglam'a güveniyorum. Bizi cikarmis, su an ikinciyiz, hala elestiriyoruz. Elimizdeki kadronun kalitesi arttikca oyunumuzunda düzelecegini düsünüyorum. Sahsen cikacak olursak, hocayi küstürmeden, arkasinda durulmasini umuyorum. Biraz güven.

5trawberry

İkinci yarı bu kadar yaslanmanın gereği neydi ki?
Kapanma becerin yüksek olur kapanırsın da, Nurullah'ın önplana çıktığı ve bariz şekilde üç puanda emeği olduğunu düşündüğümüzde taktiğin havada kaldı.
Rakip pozisyonları değerlendirebilse 60 olmadan öne geçecekti. Nurullah ve şans faktörü bizden yanaydı.
Bunu her maç su ter olan taraftar gözü ile yazıyorum.

Elyesa

bugun degisik kadroyla basladik iyide oynadik deplasmanda sadece ilk yari...ikinci yari rakip basarken nadiri ne diye oyuna alirsin anlamiyom hoca su nadirden vaz gec ALLAHini seversen neolur..sende forvet oynadin hoca gor artik su nadirin futbolcu olmadigini..kan ter icinde kaldik ikinci yari dje dje 90+3+7 rakibe baski yapiyo nadir geziyo baskiyi nadirin yapmasi lazim degilmi hoca ..yada evde yeniden izle nadiri oyuna aldikdan sonra takimi hoca neolur

55__Gurbet__55

Geçen hafta kadroya almadığı ve bu hafta ilk 11 oynattığı Guido'nun gol atması üstüne iyi oynaması tesadüf değil. Biz anlık düşünürken hoca bu maça hazırlamış Guido'yu. Elindeki kadrodan 100% verim alıyor. En beğendiğim özelliği kimseyi takmıyor doğru bildiğini yapıyor kim ne demiş hiç umrunda değil. Geçen sezon Manisa FK bu sezon Istanbulspor bütün kritik maçları kazanıyor. Bunları geçtim zamanında Fenerbahçe'den şampiyonluk almış winner ve büyük hoca.

KareAs55

Alıntı yapılan: Elyesa - 20 Şubat 2021, 22:13:44bugun degisik kadroyla basladik iyide oynadik deplasmanda sadece ilk yari...ikinci yari rakip basarken nadiri ne diye oyuna alirsin anlamiyom hoca su nadirden vaz gec ALLAHini seversen neolur..sende forvet oynadin hoca gor artik su nadirin futbolcu olmadigini..kan ter icinde kaldik ikinci yari dje dje 90+3+7 rakibe baski yapiyo nadir geziyo baskiyi nadirin yapmasi lazim degilmi hoca ..yada evde yeniden izle nadiri oyuna aldikdan sonra takimi hoca neolur
Nadir'in önceki maçlarda en büyük özelliği top saklaması ve geriye gelerek savunmaya yardım etmesiydi. Baskıyı kırmak adına ileride top saklamak topun sende kalması gayet mantıklı bir taktik, teoride hoca doğru olanı yaptı ama nadir bu maç kötüydü bekleneni veremedi.

Raqua55

2'nci yari cok baski yememizin sebebi ilk yarida defansimizin gordugu 3 sari kart Istanbulspor acik alan buldugunda cok hizli cikiyor acik alanda yakalandigimizda kesinlikle kirmizi yerdik hakem tetikte bekliyordu Nadir ve Savicevicin performansida bu macta cok dusuk kalinca surekli baski altinda kaldik.Bir sekilde galip geldik.Takim genel olarak cok disiplinli oynuyor Ertugrul Saglamin varligi belli oluyor.

ata55

Ligin en iyi hocası olduğunu yine gösterdi.
Helal sana hocam.

55.hakan

Benim sinir olduğum nokta 1 puan değil 1 puan için oynamak. Sana 1 puan yetmiyor daha 10 hafta var rakip Eskişehir'le oynuyor. Giresun taktiği ile oynalım dedi herkeste Giresun balı yok tabi ilk hatada golü yedik. Şampiyon takım gibi oynasana golünü at ondan sonra topun arkasına geç daha ilk yarıdan beraberliğe yatmak ne demek.

mehmet yılmaz

Hoca hücum oynatmıyor diye eleştiriliyor ancak ligin en çok şut çekip, en fazla topla oynayan takımıyiz. İlk devredeki güdük takıma rağmen en çok gol atan ve en çok puan toplayan 2. takımıyiz.
 Herkes eleştirilir elbette ancak ertugrul sağlam bizim için çok büyük bir fırsat. Tabii biz de onun için öyleyiz.
Bence hocaya haddinden fazla eleştiri var.
Burası için demiyorum ancak gördüğüm bu. Türkiye'de iyi futbol oynatıp sonuç alan Hoca mi var? Ya da şunu diyelim, hoca bıraksın diyenlerin alternatif ismi kim?

brigand

Hocaya bugün ki durumda alternatif aramanın bir izahı yok gözümde.
Kendisinden şuan ki yapımıza ek olarak beklediğim bir kaç ufak hamle var.
Taktisyen olduğu söylenemez ama disiplin ve idare konusunda kesinlikle üst seviyede. İyi bir yönetici kendisi.
Bu nedenle beklentilerimi bu doğrultuda tutuyorum.
Dediğim gibi kendi adıma yapması gerektiğine inandığım birkaç hamle var.
Bunları gerçekleştirdiğinde çok daha rahat sonuca gideceğimizi düşünüyorum.

Sol Açık

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 28 Şubat 2021, 21:20:46Hoca hücum oynatmıyor diye eleştiriliyor ancak ligin en çok şut çekip, en fazla topla oynayan takımıyiz. İlk devredeki güdük takıma rağmen en çok gol atan ve en çok puan toplayan 2. takımıyiz.
 Herkes eleştirilir elbette ancak ertugrul sağlam bizim için çok büyük bir fırsat. Tabii biz de onun için öyleyiz.
Bence hocaya haddinden fazla eleştiri var.
Burası için demiyorum ancak gördüğüm bu. Türkiye'de iyi futbol oynatıp sonuç alan Hoca mi var? Ya da şunu diyelim, hoca bıraksın diyenlerin alternatif ismi kim?

Sadece uzaktan tanıdığım bir kimlik/kişilik olarak Ertuğrul Sağlam'ı gerçekten çok beğeniyorum ve seviyorum. Çok iyi bir teknik direktör ve hatta "taktisyen" olduğunu da düşünüyorum. Ayrıca birçok takımın kenar yönetiminde tanımadığım, benim zihnimde hiç bir anısı/yeri olmayan figürler varken; bizim kenarda "adam gibi adam Ertuğrul Sağlam"ı görünce mutlu oluyorum...
Bununla beraber, oynattığı oyunu, daha doğrusu oyuna yaklaşımını yani oyun stratejisini hiç mi hiç beğenmiyorum...

Bu yazdıklarımda çelişki yok! Evet, "ben olsam bu takımı böyle oynatmam", çünkü ben skordan önce akışkan ve heyecanlı bir oyun oynanmasını önemsiyorum, çünkü ben bir seyirciyim!
Ama Ertuğrul hoca şampiyonluk istiyor ve bu yolda kendi yaklaşımıyla "gerekeni" yapıyor. Bu yaklaşıma "tek hedef şampiyonluk!" dersek, Ertuğrul hocanın "tek hedef şampiyonluk!" yaklaşımında ondan iyisini yapabileceğimi sanmıyorum!

Evet, net söylüyorum: Ertuğrul hocanın oynattığı oyunu beğenmiyorum! Bazen televizyon karşısında uykum geliyor!
Ama herşey bir yana, Ertuğrul hocanın başarısız olduğunu söylemek için ya şımarık olmak, ya hesap yapmayı bilmiyor olmak, ya bu işlerden hiiiiç anlamamak, ya da kötü niyetli olmak gerek!

Elyesa

01 Mart 2021, 15:39:27 #521 Son düzenlenme: 02 Mart 2021, 12:01:32 Elyesa
adanademirsporu yenip onu yaris disina atip yolumuza devam etmeliyiz aksi halini dusunmek bile istemiyorum .Bu saatden sonrada kimseyi elesdirmeyelim bence destek verelim sonuna kadar..Insallah kazanir yolumuza devam ederiz..Kim formayi giyiyorsa hakkini versin artik ozellikle forvet hattinda begenmedigimiz bahattini arar olduk..Samsunsporda ALLAhdan 1 den fazla golcumuz varda yolumuza devam ediyoruz..en onemli macimizi bu hafta adandemirle yenersek bu is biter adanademir icinde biter sampiyonlukdan kopup plaay off icin oynar

Sercan

Ben iyi oyun değil, süper lig istiyorum. Ertuğrul Sağlam da bu hedef için en gerekli isim..

eprianu

04 Mart 2021, 19:58:09 #523 Son düzenlenme: 04 Mart 2021, 21:52:57 eprianu
Dün akşam TRT Spor'da denk geldi. Kayserispor son iki sezonda tam 7 teknik direktör değiştirmiş. Hatta teknik direktörlerden biri de 2 dönem görev yapmış. Peki netice nedir: Geçen sezon küme düşen, bu sene de düşmemeye oynayan bir takım.

Bu açıdan bakıldığı zaman Sağlam bizim için büyük şans. Camianın sembol isimlerinden olması ve Yüksel Yıldırım'ın uzun süreli sözleşme imzalaması kredisini arttırıyor. Ertuğrul Sağlam'ın yerinde başka bir hoca olsaydı bazı zamanlarda mesela sezonun ilk devresinde istifa sesleri yükselebilirdi. Ülkemizdeki takımlarda ciddi istikrar sorunları var. Biz de bu kervana katılabilirdik.

Aslında "Ertuğrul Sağlam olmasa ne olurdu?" şeklinde bir soru sorsak cevabını Adana Demirspor'da bulabiliriz. Maddi imkanları bizim gibi iyi. Her sene yıldız oyuncular alıyorlar. Severiz sevmeyiz ama bir camia olduklarını kabul etmek de gerekiyor. Ancak kaç senedir başarı gelmiyor. Çünkü bizim gibi camiada sembol olmuş ve Türk futbolunda saygın bir konumda olan teknik direktörleri yok. Oyuncu grubu zaten cıvıklaşlaşmaya müsait, böyle bir teknik direktör eksikliği de tuz biber oluyor yaralarına.

Özetle Ertuğrul Sağlam'ın eksiği, hatası mutlaka vardır. Ancak Türk futbolundaki teknik direktörlerin kalitesi ve kulüplerin istikrarsız tablosu da ayan beyan ortadayken elimizdeki hocanın kıymetini bilmek gerekiyor. Sözlerim yanlış anlaşılmasın; eleştirmeyin, şad etmeyin gibi bir şey ima etmiyorum, hakkım da yok. Sadece sosyal medyada istifa gibi ağır cümleler kuranlar için birkaç kelam etmek istedim.

emre

Sahaya sürmesi gereken takımı maç içersinde futbolcular oynadıkça değişiklikler yaparak farkedebiliyor. Bence acele etmesin maç oynansın, skoru alalım sonra karar versin 11'e.