37- Hakan Arslan

Başlatan Stoper, 04 Temmuz 2011, 18:46:42

« önceki - sonraki »

ngonge

Geçen yılki gibi ortasahanın gerisinde önünde topu ileri taşıyacak Nsumbu ile iyi bir ikili olacağını düşünüyorum.

Her ne kadar goller atıp pozisyona girebilse de hücum pasları, ara pasları yetersiz. Buna mukabil kondisyonu, top çalma özelliği ve presi fevkalade.

Turgay'ın yerinde çok daha yararlı olur.

Ladikli

kısıtlı kapasitesine  ve yeteneğine rağmen elinden gelen mücadeleni veriyosun,helal olsun...

KotuCocuk55

Yorum yapacaktım begenmisim,herneyse bu adam tam bu ligin topcusu hic itirazım yok da gecen sene süper ligde bu adamlardan takımkurup paraları cukka yapanların taa.... a.k.

emre

Bence sadece başarısı bu ligin topçusu olması değil. Çok çalışarak,kendini geliştirdi ve bariz bir şekilde geçen seneden çok iyi oynuyor. Ha bu haliyle süper ligde oynar mı hala oynayamaz hatta bence hiç bir zaman oynayamaz :)

Theofanis Gekas

süper ligde oynar ama sadece kesıci olarak fb maçında alexi hayata küstürmştü.karsı takımın kilit ismıni kilitlemek için hakan biçilmiş kaftan

Karabudun

Yetenekli bir oyuncu.İnşallah istikrarlı bir şekilde ilerler.Bizden kazandığı para sonuna kadar helal olsun kendisine.

cembaba

Hakan Arslan: Trabzonspor maçı hayatımın dönüm noktasıydı

Samsunspor Taraftarının sevgilisi olan Orta saha oyuncusu Hakan Arslan, Haberexen.com'a özel verdiği ropörtajında "Samsunspor'u hak ettiği yere tekrar getirmek için canla başla mücadele edeceğiz." dedi.

Sezon başında takımda kalışıyla bir anda taraftarın sevgilisi olan Hakan Arslan gerek takımın durumu, gerekse geçen sezon ki takıma giriş süreci hakkında çok özel açıklamalarda bulundu. İlk beş haftada sergilediği performansla takımın en gözde oyuncusu olan Hakan "Taraftar Samsunspor'la yatıp Samsunspor'la kalkıyor, bizler de bu sevgiye layık olabilmek için daha çok çalışacağız, Samsunspor'u hak ettiği yere tekrar getirmek için canla başla mücadele edeceğiz." diye konuştu.

İşte Hakan'la yaptığımız özel röportaj:

Önce seni biraz daha yakından tanıyalım. Hakan Arslan kimdir?
...1988 İstanbul Fatih doğumluyum ancak aslen Kastamonuluyum. İstanbul'da Güngören'de doğup büyüdüm ve futbola da Güngören'de başladım. Sadece işimi yapan, futboldan başka bir şey düşünmeyen birisiyim.

Futbola olan ilgin nasıl başladı? Samsunpor'a gelene kadar hangi takımların formasını giydin?
...Futbola her çocuk gibi mahallede top oynayarak başladım tabi. 10 yaşındayken Güngören Belediyespor'un altyapısına girdim. Burada alt yapıda 9 yıl futbol oynadıktan sonra daha sonra 5 yılda profesyonel takımda oynadım. Toplam 14 yıl Güngören Belediyespor'da futbol oynadıktan sonra Samsunspor'a transfer oldum.
Takıma geçen sene katıldın. Ama şu anda bakacak olursan takımın en eskilerindensin.

Samsunspor'a geliş sürecini anlatabilir misin?
...Samsunspor ile yaklaşık 2-3 yıldır sürekli görüşüyorduk. İlk olarak Bank Asya liginde oynadığımızdan yıldan itibaren  benimle ilgileniyorlardı. Ancak bonserviste anlaşamamıştık.  Buraya gelmemde İsa Hoca'nın ve o zaman yönetimde olan Kemal Bayraktar'ın çok büyük katkısı oldu. Yani benim buraya gelmemdeki en büyük etkenlerden biri Kemal Bayraktar diyebiliriz. Samsunspor'a gelirken zaten direk bonservisimi alıp para konuşmadan geldim. Ne kadar büyük bir camiaya geldiğimin farkında olduğum için para konusunu hiç konuşmadım. Ne bir menejer ne de herhangi bir şeye takılmadan tek başıma gelerek, önüme mukaveleyi koydular ve ben de imzaladım.

Geçen seneki takım ortamını, Petkoviç ve sonrasını biraz anlatabilir misin?
...Geçen yıl alt ligten gelen oyunculara Petkoviç Hocamız alt lig oyuncusu olarak baktı ve kafasında kurduğu takımda bizlere yer vermedi. Ben olayım, Burak olsun,  ya da Süper Lig'e çıkaran oyuncular olsun hocanın gözünde kendimize yer bulamadık. Son gün bile Samsunspor'a 10 tane oyuncu transfer edildi, bizler geri planda kaldık. Ancak işler kötüye gidince hoca mecburen takımın kendi oyuncularına yani bizlere yöneldi. Benim oynamama etken ise burada oynadığım A2 maçıydı diyebilirim. Petkoviç kafasında düşünmediği oyuncuları A2 takıma gönderiyordu. Diğer arkadaşlar kendilerine yediremedikleri için oynamadılar ama ben gocunmadım çıktım oynadım. Maç eksiğimin olduğunu biliyordum ve oynamamın yararıma olacağını düşünmüştüm. 4-0 yendiğimiz bir Trabzonspor maçı vardı ve ben o maçta bir gol attım. Şansıma da Petkoviç o maçı izliyormuş. Benim hayatımın dönüm noktası işte o maçtı diyebilirim. Çarşamba günü o maçı oynamama rağmen Cumartesi günü Süper Lig'de ilk 11 de maça çıkmıştım. O günden sonra da gerek Petkoviç döneminde gerekse Mesut hocanın döneminde sürekli forma şansı buldum. 23 süper lig maçı ve artı olarak 6 tane de sezon sonu oynadığımız maçlar olmak üzere 29 maçta görev aldım.

Geçen sezon takımdakilerin hemen hemen tamamı takımdan ayrıldı. Senin burda kalmana vesile olan şey neydi?
...Esasında geçen sezon Petkoviç'in yardımcılığını yapan Burak hoca şu anda Karabükspor'un yardımcı hocalığını yapıyor. Beni çok istemişti. Ancak Samsunspor beni, Adem'i, Kemal'i ve Murat'ı kesinlikle bırakmayacağını söyledi. O yüzden o teklifle ilgilenmedim. Ancak sonuçta her oyuncu bir üst ligde oynamak ister bu yüzden diğer arkadaşlarım gittiler. Ben hiçbir şekilde beni bırakın gitmek istiyorum diyaloğuna girmedim. Kulübün menfaatleri doğrultusunda olursa giderim dedim. Daha sonra birkaç takımdan daha teklif geldi ancak aynı şekilde kulüb bırakmak istemedi. Ben de bir şey demedim, kaldım. Her şeyi hayırlısına bıraktım bundan sonra sadece Samsunspor'un menfaatleri için elimizden geleni yapmak için bir yola baş koyduk. Ben olayım, Atilla olsun Gurur olsun burada kalıp antrenmalara devam ettik.

Gelelim bu sezona. İlk 5 haftayı değerlendirecek olursak, Samsunspor bu sezona nasıl başladı?
...Sezon başında düzenli olarak antrenman yapan Atilla ve ben kalmıştım takımda. Yönetim belli değil, hoca bile belli değildi. Ancak beklentilerin üzerinde bir başlangıç yaptık. Takım kalır mı düşer mi düşüncelerinin üzerinde bir performans sergiledik. Çok iyi transferler yapıldı, hepimiz canla başla mücadele ediyoruz ancak taraftarın istediği kilit bir isim, bir yıldız yoktu sonuçta takımda.

Bizim gösterdiğimiz performansla yeni kurulmuş bir takımın ilk hafta 90. dakikada 3 puanı kaçırması, sonraki hafta Göztepe gibi bizden kat kat fazla paralara kurulmuş bir takımı yenmemiz bir anda bizi havaya sokmuştu. Şehir ve takım olarak neden olmasın diyerek hepimiz umutlandık. Daha sonrasında üst üste iki maçta da elimizde olan büyük avantajları tecrübesizliğimizden dolayı kaybettik. Şu anda 12 puanla zirvede de olabilirdiki ancak hayırlısı böyleymiş diyelim. Son hafta Rize karşısında kaybettik. Aslında iyi giden bir ortam varken, puan olarak da üst sıralardayken bir anda 10. sıralardan aşağıya geriledik. Ama inşallah daha iyi olacağız.

Bu sezonki performansın hakkında konuşacak olursak?
...Bir oyuncunun performansı takımına bağlıdır. Bana göre takım iyi giderse oyuncu da iyi olur. Takım olarak mücadele edersek o zaman başarılı oluruz bence, ben buna inanıyorum. Attığım goller puan getirdi, iyi de oldu benim açımdan ancak bunu sezona yaymamız gerekiyor. İlk 3 4 5 hafta ile kendimizi ölçü almamalıyız. Ancak bu ortalamayı sezona yayarsak kendimi başarılı buldum diyebilirim.

Bu sezon ki hedeflerin hakkında konuşalım bir de?
...Bu seneki hedefimiz öncelikle Samsunspor'u başarıya ulaştırmak. Başarı da tabi sonuçta hedefe ulaşmaktır diyebilirim. Hedefimiz olarak da Süper Lig'e yeniden çıkmak diyebilirim. Ancak şimdilik ilk 6'ya girip Süper Lig şansımızı sonuna kadar devam ettirmeyi istiyoruz. Benim hedefim Samsunspor'la Süper Lige çıkmak, sonuçta takımın hedefi benim hedefimdir.

Kariyerin boyunca en iyi ve en kötü performanslarını sergilediğini düşündüğün maçların?
...Kariyerim boyunca en iyi oynadığım maçı düşünecek olursam Güngören formasıyla Göztepe'yi 2-1 yendiğim ve benim iki gol attığım maç vardı onu söyleyebilirim. O maçta iyi oynadığımı düşünüyorum. Samsunspor formasıyla da Antalya'yı geçen sezon deplasmanda 2-0 yendiğimiz maç vardı. O maçta da iyi bir performans sergilemiştim.
En kötü performansıma gelirsek te geçen sezon ki evimizde oynadığımız Gaziantepspor maçımızı söyleyebilirim. Son dakikalarda kaçırdığımız bir pozisyon vardı kendi adıma orda çok sıkıntılı bir maç geçirmiştim. Ligin bizim adımıza dönüm noktasıydı ancak 3 puanı alamamıştık.

Kariyerinde şu ana dek oynadığın en yetenekli futbolcu?
...Gekas'ı söyleyebilirim. Tam bir kusursuz son vuruş, komple bir golcüydü. Gerek kariyeri, gerekse takıma sonradan katılmasına rağmen hemen bir bütün olmamızla gerçekten mükemmel bir futbolcuydu.

Samsun şehri hakkındaki görüşlerin?
... İlk geldiğim günden itibaren Samsun'u çok benimsedim, çok sevdiğim bir şehir. İstanbul'dan gelmeme rağmen hiç İstanbul'u aramıyorum. Deniz olması çok büyük bir avantaj bence. Zaten gelişmiş bir şehir ve halen gelişmekte olan bir şehir.

Son olarak Samsunspor taraftarı hakkında neler düşünüyorsun?
...Taraftar gerçekten çok büyük. Zaten bütün şehir Samsunspor'la yatiıp Samsunspor'la kalkıyor, takımına son derece bağlı bir taraftar topluluğu var. İyi ve kötü günümüzde her zaman bizimleler. Türkiye'nin her yerine gittik ve her yerde onları görmemiz bizi aşırı motive etti. Sivas olsun, Antep olsun, Bursa olsun onlar her yerdeler. Oldukça kalabalık olarak bir o kadar da organize olmuş bir grup şeklinde hareket etmeleri, onların hakkını ödeyemeyiz. Kamplarımıza bile geliyorlar, bizi asla yalnız bırakmıyorlar.

Bunların yanı sıra özellikle unutamadığım geçen seneki kareografiler mükemmeldi. Maçlara çıkarken adeta tüylerimiz diken diken oluyordu. Kareografilerin olduğu maç günleri çok şahane oluyordu. Tribünlere baktığımızda hem heyecanlanıyorduk hem de motive oluyorduk.

Takımın sezon başında içinde bulunduğu durum hakkında da konuşan Hakan Arslan "Esasında biz de merak ediyorduk, burada 3 4 oyuncu antrenman yapıyorduk. Yönetim kim olacak, hocamız kim olacak, biz ne yapacağız diye düşünmeden edemiyorduk. Ancak sağolsunlar Emin Başkan ve beraberindekiler borç batağındaki Samsunspor'u alıp, bu zamana kadar getirdiler. Bizlere çok iyi davranıyorlar, ellerinden gelen her şeyi yaparak takıma sahip çıktılar.

Geç toparlanmış bir ekibiz ancak kısa zamanda takım ruhunu oluşturduk. Daha da iyi olacağız, ilerleyen haftalarda daha üst sıralara oynamaya başlayacağız. Herkes bu takıma sahip çıksın, kimse yardımını desteğini esirgemesin." diye ifade etti.

Cüneyt YAŞAR/ Haberexen.com

http://www.samsunspor.biz/haber-Hakan_Arslan_Trabzonspor_maci_hayatimin_donum_noktasiydi-9763-

Shane_Falco

Biri arkadaşa yandan gelen toplara kaleye doğru kafa vurmayı öğretsin...

ahmetsefa55

çok iyi mücadele etti.ayakta kalan 3 futbolcumuzdan biriydi.

erkutdem55

Yeteneği tartışılabilir ama efendiliği,gayreti,çabası,zaman zamansa takıma sağladığı ciddi katkısıyla bu adam bence saygıyı hakediyor.Küme düşünce futbolcular gitti adamlar kaldı.

emre

Sahada biri bariz bir şekilde, koşuyor, savaşıyor, tabiri caizse yırtınıyor..

beşnumara

Hakan bu maçı sen kazandır la bize. kimseden hayır yok at golünü koş seydonun oraya :)

lato

Çok gereksiz adamları kral yaptık bugüne kadar asıl kral olacak adam sensin yeteneğin sınırlı ama mücadelen hiç bitmiyor keşke taraftarlar arasında hakettiğin ilgi ve alakayı stadda görebilsen

ismail

adem dedik murat dedik sonuçta onlarda gitti ama hakan burda.bu tip adamlara bizimde, Türk futbolununda ihtiyacı var

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: ismail - 24 Ekim 2012, 17:03:32
adem dedik murat dedik sonuçta onlarda gitti ama hakan burda.bu tip adamlara bizimde, Türk futbolununda ihtiyacı var
öyle bişe dedin ki şimdi saçmalardan seçmeler..

hakan süperlig kalitesinde olsaydı , bursadan eskişehirden vs. teklif gelseydi gitmeyeceğinin garantisi var mıydı ?