Ercüment Hocamızla yapılan röportaj sf. 3'te

Başlatan mehmet yılmaz, 19 Şubat 2009, 00:40:12

« önceki - sonraki »

sirin_polis25

hocam helal olsun size sonuna kadar devam hocam süper lig aşkına

guvener55

atın kafası nereye giderse kuyruğu da oraya gidermiş.başımızda ercüment hocamız olduğu sürece bu çocuklar manisa maçında olduğu gibi yürekten oynar ve sezon sonunda beklenmedik işler başarabilirz.hocam sen birtanesin bırakma bizi.

mehmet yılmaz

İzlenimlerimi yazacağımı söylemiştim; biraz geç oldu ama paylaşayım.

O görüşmeye kadar Ercüment Hoca ile sadece bir kere başka birilerinin de bulunduğu bir ortamda ayak üstü kısa bir konuşmamız olmuştu. Yani kendisini tanıdığımı söyleyemem. Siteye röportaj verme teklifi de ondan geldi. İlk başta "siteden şikayetim var" gibi bir intiba ile ulaştığı için teklif açıkçası pek görüşmeye sıcak bakmamıştım. Hatta "neden hep insanlar şikayet etmek için bize ulaşıyor da, böyle bir platformun varlığı nedeniyle teşekkür etmezler?" diye de üzüldüm. Sonradan anlaşıldı ki onunki siteden şikayet değil özellikle temlik gibi bazı konularda insanların yanlış bilgilerini düzeltmek çabası olduğunu gördük -ki elbette buna hakkı var.

Konuları okuyup mail atarsa yayınlayabileceğimizi söylediğimde, illa ki yüzyüze görüşelim dedi. Biz de site yöneticisi iki arkadaşla birlikte kalktık gittik hocamızın yanına.

İletişimde telefonla ya da yazıyla iletişim kurmak hep eksiktir. İlla karşılıklı olmalı o iletişim aslında.

Neyse gittik ve Bünyamin Hoca ile Mehmet Hoca da vardı. Bünyamin Hocanın bizi kapıda karşılayıp, merhaba ben Bünyamin Hoca demesine çokgüldüm. Çünkü ona da söyledim. Hocam sen bizi tanımıyorsun ama biz seni çok iyi tanıyoruz zaten. Sen benim çocukluk kahramanlarımdan biriydin. Deyip 1991'in aralık ayındaki o Adana Demir maçını, 1994'ün eylülündeki o Trabzon maçlarını hatırlatınca anladı zaten durumu. :) Biz gazeteci değil Samsunsporluyuz.

En fazla 1 saat oturup çıkarız diye gitmiştik ama 3 saati buldu görüşmemiz. Sizin her sorunuzu ilettim. Aramızda kalacak olan bazı konuşmalar da oldu.

Edindiğim intiba şu, Ercüment Coşkundere kendini yetiştirmiş, entelektüel donanım kazanmak için çabalamış bir isim. Bizim eski futbolcumuz Ercüment değil artık Ercüment Coşkundere. Eğer bu şehrin çocuğu olmasa da Hayrettin Gümüşdağ misali başka yerden getirilse idi çok daha farklı gözle bakılacaktı belki de.

Ben kurtuluşumuzun Samsunlu hocalarda olduğu kanısındaydım zaten. ( M.Ali Çınar, Ercüment Coşkundre, Besim Durmuş, Ahmet Ertem... ) Çamurdan olsun ama bizden olsun. Çünkü Ercüment Hocada da görüyoruz ki sadece profesyonellikle olmaz bu iş, içine Samsunspor sevgisi de katmak zorundayız. Fedkarlık gerekiyor yani.

Bu anlamda sohbet sırasında anlattığı korner taktiğini maçta da görmek ve bu şeklide bir gol atmak da ayrıca mutlu etti beni.

Kendisine başarılarının devamını diliyorum, doğrularında yanında, yanlışlarında ise karşısında olacağımı belirtmek isterim.

guvener55

abi sanada çok teşekkür ederiz.emek verdin ve bizlerin bir çok konuda aydınlanmasını sağladın.sayende hocamızı daha yakından tanıdık.onunda bizler gibi bu takıma gönülden bağlı olduğunu öğrendik

esedullah

Kendisinin UEFA prolisansının olduğunu duydum doğrumu?

ali ihsan

Alıntı yapılan: esedullah - 03 Mart 2009, 14:37:33
Kendisinin UEFA prolisansının olduğunu duydum doğrumu?

Doğru.Türkiye'de çok az kişi sahip Pro Lisansa.

esedullah