Kitap için 22 Ocak Perşembe Kutlukent'teyiz...

Başlatan mehmet yılmaz, 21 Ocak 2009, 23:42:15

« önceki - sonraki »

harbisamsunsporlu5517

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: beşnumara - 22 Ocak 2009, 03:46:51
süleyman istanbuldaki organizasyonda oldun bu organizasyonda olma bari :D hiç bi yerden eksik olmuyon.kıskanıyoruz burda.ne istanbula katılabildim ne de samsundakine katılabileceğim :'(

Kardeşim ben neferim heryere giderim  ;D

ali ihsan

Samsun'da olanlar bu geceyi kaçırmayın,pişman olursunuz.Gurur duyulacak bir organizasyon.

GençKozluklu

Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir gece. İyiki SAMSUNSPORLYUM diyeceksiniz. Mutlaka katılın arkadaşlar. Bu tip organziasyonalr her zaman olmaz. Hem duygulanacak hem de gururlanacaksınız.

Daha sonra eyvah dememek için, SAMSUN'da bulunan dostlarımızın bu geceyi ıskalamamalarını öneririm.

delikurt 55

Gurbette olmak bizi bu tür etkinliklerden her zaman alıkoymuştur arkadaşlar, işte o yüzden siz Samsundaki dostlarımız mutlaka bu organizasyonlara katılacaklardır. eminim katılım ne kadar çok olursa okadar gündem yaratır arkadaşlar. herkeze başarılar diliyorum.

Yalnızca BİZ

Kadir ÇELEBİ

Alıntı yapılan: Yalnızca BİZ - 22 Ocak 2009, 22:18:34
Gittim, gördüm, gurur duydum, geldim...

Yediğin içitiğin senin olsun Gördüklerini Anlatsan Yeterli bende şimdi yazıcaktım ses yok kimse bişey yazmayacakmı diye :)

Sercan

Yalnızca BİZ

Mert

Samsundan bazı arkadaşlarla telefondan görüştüm.Geceye katılım pek fazla değilmiş.İstanbuldaki gece harikaydı ama samsunda neden böyle oldu bilemiyorum.Samsunda olması halde..

mehmet yılmaz

Öncelikle şunu söyleyeyim; İstanbul'daki gece ile kıyaslamamak lazım..

Bu akşam katılım çok düşüktü, sanırım yeterince duyurusu yapılmadı. Buna rağmen bir basın toplantısı gibi değerlendirmek lazımdı geceyi, nitekim biz de öyle yaptık.

Takımdan 11-12 kadar futbolcu vardı. ( Can, Kenan, Gökhan, Sercan, Turgut, Tanju, İsmail, Ömür, Cengiz... ) Ercüment Hoca ile rahmetli Muzaffer abinin eşi Şükran hanım oradaydılar.

Hakkı Tomaç, H.Rifat Usta gibi eski futbolcular da vardı.
Temel Keskindemir'in plaketini verdik.
Rahmetli Hasbi Menteşoğlu'nun plaketini de aynı şekilde...

İstanbul'daki 10 dk.lık sunumu burada da seyrettirdik.

Başkan Fuat Köktaş'ın konuşmasının ardından bir konuşma da ben yaptım. Biraz tutuk başladım ama sonra suya sabuna epeyce dokundum.

Samsun'daki geceye katılımın düşük olmasının benim için sürpriz olmadığını, çünkü Samsunsporluların bu şehirden adeta sürgüne gönderildiğini, gurbettekilerin Samsun'dan gelen bir market poşetine bile hasretle baktıklarını söyledim.

Sonra Mustafa Kar ve Selen Badaloğlu'nun Samsunsporluluklarını işaret ederek, babaları Samsunspor'da yöneticilik yaparken Samsunsporlu olan ama ayrılınca malum takımları tutmaya başlayanların yanında nasıl da asil bir duruşları olduğunu ifade ettim.

Birkaç hatıramı anlattım ve salondaki futbolculara "eğer ben o kutsal formayı giyse idim emin olun o çimi yerdim, üstünüzdeki formanın ağırlığını hissedin!" dedim.

Epey daa birşey demişimdir herhalde :)

Yönetim bendenize bir plaket verdi -ki çok sevindiğimi ifade etmeliyim.

Kitaba yazılarıyla katkıda bulunan isimlerden tarihçi Baki Sarısakal, "Samsunspor'un kuruluşunun 1927 olduğunu ve bununla ilgili evrakları yönetime sunabileceğini" ifade ederken Dç. Dr. Cevdet Yılmaz ise "Samsun'un Samsunlulaşamayanlar tarafından tüketildiğini, kent bilincinin en önemli parçasının o kentin futbol takımı olduğunu" ifade etti.

Gecenin sonunda ise yeni futbolcular boyunlarındaki Samsunspor atkılarını eski futbolculara taktılar.

Katılımın düşüklüğü dışında bence güzel bir gece idi.

Not. Can Ulun, adamımsın, adamsın...

Recep

Samsuni bu kadar koşturmadan sonra bile burada olman çok güzel
sen elinden gelenin en iyisini demiyecem harika ötesi yapmışsındır bu kitaptan belli zaten
yani nasıl denirki fevkaladenin fevkinde olmuştur muhakkak :)

seckin55

Geceye bende katıldım..işten çıktıgım gibi kardeşimide evden alıp atkılarımızı omuzumuza atıp kutlukente gittik bereber.cok heyecanlıydım..otoparka arabayı çekerken samsunsporun otobusunu gordum ve çok heyecanlandım.futbolcu kardeşlerimizle beraber aynı ortamda olacaktır.kapıda mehmet abim karşılıyordu..içeri girdim ve biriaz  içim burkuldu..salon boş sayılırdı...futbolcularımızdan yaklaşık 10 tanesi gelmişti..futbolcularımızdan Can, Kenan, Ömür Tanju Çon, ile aynı masada otrudk..Can Abiyi çok sewdım..çok ilgilendi.40 yıllık arkadaşmışız gibi yan masaya oturacakken kendi masalarına çagırdı..aramıza gel dedi..oturduk muhabbet ettik..Kİtabımı hemen hemen hepsi imzaladı..başkandan yoneticlere futbolculara kadar hepsine imzalattım..

Mutluydum çunku canımı verecegım takımımla ve sevenleriyle beraberdim  ama katılım bukadar az olmamlıydı....belki duyuru yapılmadı, ama en azından grupların haberi vardı.organızasyon yapılabılırdı.o salonu tıkabasa doldurmamız gerekiyordu bizim..

Mehmet Abimin konuşmasını çok begendım..ozellikle anlattıgı bi anısını...abicim kızma ama o arkadasında birazcık haketmış gibi o taşı:))şaka bi yana...Mehmet abi gerçekten çok iyisin...tanıdıgım için çok mutluyum....keşke Teoman Abiyle tanışma fırsatımız olsaydı..hani diyorsunya bazen "Bizim Samsunspor Sevgisi Rahmetli Teoman' ınkinin yanında hiçbişey degıl,,enbuyuk Samsunsporlu Teoman' dır diye..gerçekten tanımak isterdim.oturup anılarını dinlemek isterdim..Nasıp olmadı..:(

Salonda bulunan Futbolcularımıza guzel mesajlar gonderdin..Ozellikle genç oyuncularımıza...mesajın yerine gittigini umuyorum..

Başkanımız takımımız için 2. yarı bambaşka bir Samsunspor geliyor dedı...hepiniz goreceksiniz, Kartalspor maçında her oyuncunun 3  adam yerine oynuyacagını dile getirdi ve mutlaka 3 puanı alıp galibiyeti taraftarlarımıza armagan edecegiz dedi..

Gecede emegı geçen herkeze sonsuz teşekkkur ediyorum..En başta kıymetli buyugum Mehmet abime...geceye katılan başkan yoneticiler ve futbolcu kardeşlerimize, basına, taraftarlarımıza veeee Samsunsporumuza herzaman kapısını açan HAYATİ  TEKİN  başkana...

**KaR6**

Ne diyeyim sana abicim bilmiyorum ki.. Hayatımda hiç bu kadar onore edilmemiştim sanırım çok sıradan olmamama ragmen.. Özellikle Samsunsporluluk duruşu ile bu kadar övülmek bana inanılmaz bir gurur veriyor..

istanbul da ki tanıtımdan sonra kral serkan la otururken bana;

bu takımın babana bana ercan abine yaptıklarını görmene ragmen, bunca olayı duymana bilmene ragmen nasıl bu kadar fanatik taraftarı olabiliyosun dedi, tek cumle kurdum..

Renklere aşıgız Kişilere değil..

Sarılıp öptü sonra..

Tekrar tesekkurler abicim..

samsunmania

Ben de geceye katılımın az olmasına şaşırmadım. Ama bu bizi ümitsizliğe doğru sevk etmemeli. Gerçekten Samsunspor camiasında gözle görülür bir kıpırdanma var. Kalbi durmak üzere olan bir hastanın yaşamasına uğraşıyoruz. Adımız kadar büyük işlerin başlangıcı olur bu etkinlikler inşallah.
Gecesini gündüzüne katıp faaliyetleri organize eden kardeşlerimin de hakları ödenmez. Herkese teşekkürler.