Forumun seviyesi düşmesin, Samsunsporluya yaraşır olsun..!

Başlatan yönetici, 05 Temmuz 2005, 21:59:50

« önceki - sonraki »

yönetici

sevgili arkadaşlar,

forumda son günlerde bazı üyelerin son derece özensiz bir yazışma tarzını benimsediklerini üzülerek görüyoruz.

bizler başından beri burada samsunspor taraftarına yakışan bir ortamın oluşmasının gayreti içindeyiz. Kuralları defalarca tekrar ettik. Tehdit, hakaret ve küfür içeren mesajlar yazılmamasını ihtar ettik.

bir platformun ciddiye alınma ölçüsü, içeriğindeki seviyeyle orantılıdır. burası küfürlerle, kabadayılık ve kahvehane diyaloglarıyla dolarsa burada kimse yer almak istemez. Nitekim bu konuda samsunspor.biz üyelerinden sıklıkla şikayetler almaya başladık. İnsanla daha az girmeye, daha az yazmaya başladı.

Burası özel bir yer değil, ama bazıları özel sohbetlerini burası aracılığıyla yürütüyor. sokakta konuşurkenki tarz ile konuşuyor. ama unutulmamalı ki burada 300 üye var, ve herkes bu tarz diyalogları okumak zorunda değildir.

Bu sebeplerle üyelerimize forum kurallarını okuyarak, aykırı mesajlar yazmamaları hususunu hatırlatır, herkese iyi akşamlar dilerim.

Admin

kral55

Sevgili arkadaşlar.Bu konuda samsunspor.biz'e katılmamak elde değil.
Bizim öğünç kaynağımız forumumuzun entellektüel kapasitesinin yüksekliği,yaratıcı fikir üretme kabiliyeti,belli bir seviyede tartışma ortamı olan ancak asla kırıcı ve küfürlü kelimelerin kullanılmadığı bir forum olduğu yönünde idi.
Fakat son zamanda üzülerek görüyorumki forumun durumu alarm vermekte.
Forum kurulu olarak arkadaşlarla yaptığımız toplantıda bu gidişata bir dur deme zamanının geldiği ortak fikrinde karar kıldık.
Bundan sonra küfürlü mesajlar editlenmeyecek ve direk bu arkadaşlara no-post vereceğiz.
Forumumuzda her konu tartışılabilir.Her takımın taraftarı girebilir.Fakat küfür ve tehdite bundan sonra geçit vermeyeceğiz.
Belli bir seviyeyi aşmadan özgürce herkonunun tartışılabildiği ve her görüşün savunulabildiği bir ortam yaratmaya çalışıyoruz bize yardımcı olursanız seviniriz.

salihcakir

biz burada gerçekten samsunspora faydalı olmak istiyorsak; farklılık oluşturmak istiyorsak, siteden tatmin olmak istiyorsak; sitenin çıtasını hep beraber yükseltmeli; ve seviyeyi yine hep beraber yukarılarda tutmamız gerekmekte. bu noktada bizler paylaşımlarımızı bir iki kez gözden geçirip ardından burada sunmalıyız diye düşünüyorum. ayrıca çok önemsiz konular üzerinde koparılan yaygaralar; tahammülsüzlükler yerine; olumlu üretken; ve hoşgörülü yazılar yazmak ve okumak samsunsporumuz için çok daha iyi olur kanaatindeyim. eğer biz seviyeyi koruyamazsak ve yükseltemezsek ; maalesef buradaki az sayıda samsunspor taraftarını da kaybedeceğiz. tam bu noktada levent , erdal55, sekmen55, gökhanar, nikoo ve özellikle developer(ismini sayamadığım veya not alamadığım; siteyi takip ettiğini gözlemlediğim fakat siteye yazı yazmayan diğer üyeler) sizlere de bir soru yöneltmek istiyorum. siteden ne umarak giriyorsunuz; neler alarak çıkıyorsunuz; ve neden siteye yazma gereği duymuyorsunuz. bu soruları lütfen burada cevaplayın. zira bu cevaplar sitemizin gelişimi için çok önemli. sizlerden de bu noktada samsunspor.biz'e katkıda bulunmanızı rica ediyorum. Bilmiyorum çok şeymi istiyorum?

timofte

Forumda küfür bence de olmamalı. dışarıdan okunduğunda dikkate alınır bir ortam oluşması için forumun seviyesi önemli. ayrıca bayan üyeler de var. yüzlerce insanın okuyabildiği bir ortamda herkes yazarken belli bir sorumluluk duygusu ile hareket etmeli. kişisel diyaloglar özel mesaj yolu ile yapılmalı, sanal ortam posta koymak ya da tehdit etmek için kullanılmamalı.

bunlar zaten hepimizin bildiği şeyler. başka takımların forumlarında her türlü küfür var.
ama biz Samsunsporluyuz onlardan farklıyız.

cem and naz55

evet arkadaşlar kavga ediyoruz ama kim için rizespor içinvs kavganız samsunspor için olsun

yirmiuc

Fecr_55

'Konu$masini Biliyorsan Konu$, ilham Alsinlar..Konu$masini Bilmiyorsan Sus, Adam Sansinlar..'

görülen $u ki, klavye ardinda böyle düzeysizce konu$mak kolay...ama $ahsen ben burdaki üyelerin yüz yüze gelince böyle seviyesizce konu$acaklarini sanmiyorum...

Alıntı yapılan: "Samsunspor.biz"Burası özel bir yer değil, ama bazıları özel sohbetlerini burası aracılığıyla yürütüyor. sokakta konuşurkenki tarz ile konuşuyor. ama unutulmamalı ki burada 300 üye var, ve herkes bu tarz diyalogları okumak zorunda değildir.

en cokta buna kaltiliyorum...bazi arkada$lar var, yazdiklarindan hic bir anlam cikmiyor...okurken dahi zorluk cekiyorum...ciddiye alindigi taktirde bir cok $eyin degi$ecegini dü$ünüyorum...saygilar...

Amsterdamli

Son siralar forumda takinilan uslup, kullanilan kelimeler ve kufurler karsilikli diyoglara zarar vermistir. Cogu uyede yazma hevesi kaybolmustur, bunu acikca ifade edenlerde var. Bende bunlardan birtanesiyim. Insanlar karsidakini kirmadan, hakaret ve rencide etmededikten sonra het turlu fikri savunabilir, burasi bosuna forum degil. Bir fikri begenmezsen bunu duzgun bir sekilde belirtebilirsin ama karsindakini susturmaya kalkmak foruma aykiri bir davranistir.

Bu cerceve icinde yazisirsak burasinin canlanacagini ve muhabbetin tatli olacagini hepimiz gorecegiz. Benim bir diger sahsi fikrim ise her topice kisa kisa mesajlar atmak yerine az ve oz genis icerikli yazilar yazarsak hem okuma zevkimiz artar hem karsilikli diyaloga daha cok yer vermis oluruz.

Butun Samsunsporlulara sevgilerimle.

Anonymous

SEVGİLİ ARKADASLAR SAMSUN İÇİN ÇOK SEVİYELİ OLALIM...

yönetici

@ mertcan
diğer üyelere çağrın için sağol ama mesajın tamamını büyük harf ile yazmamaya da dikkat edelim.

**

bundan sonra +1, + 1965 gibi içeriksiz mesajlar silinecektir.
silindiğinde şaşırmayın.

bilginize