TFF 1.LİG 28.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Manisaspor

Başlatan Kaya, 08 Nisan 2017, 18:25:55

« önceki - sonraki »

ata55

ladikliserdar

Burada Playoff konusulmus ama fikstüre baktigimiz zaman böyle bir seyin olmasi imkansiz gibi duruyor. Önümüzdeki iki maci bizden zayif takimlarla oynayacagiz ki bunlardan galibiyetle cikmamiz olasi. Ama sonraki 4 macimizi ise ligin ilk besteki 4 takimiyla oynayacagiz. Ümraniye, Eskisehir, Giresun ve Göztepe. Arkadaslar tamam hepimiz istiyoruz yenelim, cikalim. Her seferinde büyük hayaller kurup hayalkirikligina ugramaktansa gercekci olalim ve bu sezonu en iyi sekilde bitirip seneye yeni stad ve heyecanla birlikte sampiyon olalim. TFF ama simdilerde 21 takim sistemini konusuyor Süper Lig icin. Ancak o cikarsa belki ucundan tutunabiliriz.

tactician

yok abi ismail haktan cezalı değil. denizlispor'da iken gördüğü iki sarı kartın peşine manisa'da da iki sarı görmüş. eskişehir maçında gördüğü sarı ile kartları dörtlemiş.
akabinde oynanan iç saha giresun maçında oynayamamış.
şimdi iki sarısı oldu.

orucreis

Seyirci destegi ile yeneriz ama gbb gibi kapali oynayacaklardir. O yuzden osman hocanin boyle bir duruma onlem almadi lazim

binikalamadım

kazanmak zorundayız...play off konuşuluyor...bence % 1 ihtimal...ancak ihtimal var ise ümit de vardır hedefte vardır...kalan maçların hepsini galibiyet ile bitirebilirsek ancak o zaman play offta olabiliriz çok zor bir iş bu...

brigand

Ümraniye, Bolu, Giresun ve Göztepe play-off için mücadele eden takımlar. Balıkesir son Denizli mağlubiyetiyle beraber yarıştan düştü. Bakıldığında bu takımlar ortalamanın biraz altında performans gösterse olmayacak iş değildi. Ancak, özellikle Ümraniye'ye büyük bir destek çıkılıyor. Son Malatya maçında önce kalkıp sonra inen bayrak da bunun en büyük göstergesiydi. Her birinin maçlarını izliyorum. Eskişehir dahil her takımı yenebilecek oyunu çok rahat oynuyoruz. Bolu'ya ikili averajda üstünüz ve diğer takımlarla da maçlarımız var. 4-5 puanımız daha olsaydı çok güçlü bir şekilde play-off'dayız diyebilirdim. Ama bu takımların performansları maalesef puan barajını yukarıda tutacak. Çok büyük bir sürpriz olup peş peşe puan kayıpları yaşarlarsa 3 hafta sonra başka şeyler konuşulabilir. Ancak her şeyi bir kenara bırakıp bizim yine final maçı gibi hazırlanmamız gerekiyor Manisa'ya. Tek tek bakmak en doğrusu. Takım deplasmandan daha da dinlenerek gelecek. Form durumumuz ortada. Hafta içi ve 18:00'da olmasına rağmen dolu tribüne oynayıp kazanacağız inşallah. Biz kazanmaya devam edelim gerisi tam manasıyla Allah Kerim : )

Shane_Falco

10 Nisan 2017, 10:27:55 #22 Son düzenlenme: 10 Nisan 2017, 12:05:02 Shane_Falco
Play*off konuşanları tatlı dille uyarmak lazım.

Bu gün GBB kazanırsa 27 yapıyor puanı. Urfa 26 puanla küme düşme sınırında bulunmuş olacak. Aramızda sadece 5 puan fark kalmış oluyor ve bu maçtan sonra zorlu 5 maçlık bir periyoda giriyoruz. Şu maçı alıp puanı 34 yapmalıyız.

s_uzunkaya

manisa, bizim aldığımız sonuçlara görede beraberliğe yatar sanırım. onlar için deplasmanda bize karşı 1 puan altın olur. bi şekilde gol atarsak dağıtırız manisayı...yoksa 0-sıfır  :)

Karabudun

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 10 Nisan 2017, 10:27:55
Play*off konuşanların ağzının üstüne bi tane vurmak gerek.

Bu gün GBB kazanırsa 27 yapıyor puanı. Urfa 26 puanla küme düşme sınırında bulunmuş olacak. Aramızda sadece 5 puan fark kalmış oluyor ve bu maçtan sonra zorlu 5 maçlık bir periyoda giriyoruz. Şu maçı alıp puanı 34 yapmalıyız.

Sert olsa da haklı bir yorum. Play off konuşmak bence de yersiz. Bana göre Manisa'yı yendiğimiz takdirde ligde kalmayı garantileyeceğiz. Bu sezonun en gerçekçi hedefi de ligde kalabilmek olacaktır. Ancak diğer yandan eldeki oyuncuları iyi değerlendirelim ve gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başlayalım. Hatta yeni yeni kampanyalar düzenlenebilir sezon sonuna kadar. Büyük bir atılım içerisindeyiz, bunu değerlendirebiliriz. Hali hazırda yeni bir stadyum da var bizi bekleyen. Bilmiyorum, bana mı öyle geliyor ama uzun yıllar sonra ilk defa içinde bulunduğumuz şartlar bu kadar lehimize. Tüm imkanları işe koşarsak gelecek sezon yılların ıstırabına son verebiliriz.

eprianu

Bizim gibi sonradan çıkışa geçen takımlardan olan Kayserispor'un geldiği noktayı görüyoruz.
O yüzden gaza gelmemek lazım. Maça gelince kırmızı kart, olay, penaltı vs gibi bir durum olmazsa kazanırız.  ;)

tactician

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 10 Nisan 2017, 10:27:55
Play*off konuşanların ağzının üstüne bi tane vurmak gerek.

hadsizliğin lüzumu yok.
herkes pesimist olmak zorunda değil.

fazla optimist görünebilirim ama kesinlikle polyannacılık yapmıyorum.
aynı zamanda bir çok olaya objektif bakmaya çalışıyorum.
hatta çevremdekilere (beni tanıyanlar var) ilk yarıdaki takımın 10 gol atmasının başarı olduğunu söylemiştim; altı golde kaldı.
yine adana demirspor maçı sonrası bizim takımın alt sıralar ile hiç işi olmayacağını belirtmiştim. zaman haklı çıkarttı. ligin bitime 7 hafta kalan küme düşme hattı ile 7 puan fark oluşmuş durumda. geçmiş mesajlara bakılırsa, bir kaç kere takımımızı küme düşürüp, kırmızı grup/beyaz grup seçmemiz gerektiği konusuna kadar varmıştı konuşmalar.

Altınordu daha iki sene evvel bu seriyi yapmış. Son 10 maçın dokuzunu kazanmış ve bizimle berabere kalmış. sondan bir önceki hafta bizi de devirmeyi başarsalardı; ki o gün futbol şansı bizim yanımızda idi; o sene 24.hafta sonunda 14. olan takım play-off oynayacaktı.

Bunu kıçı kırık bir takım başaracakta, bizim neden buna dair ümidimiz olamasın?

Evet matematiksel olarak şansımız çok çok düşük, bunu zaten kimse biz kesin play-off oynarız diye yazmıyor. hatta net istatistiki veriyi de yazayım; matematiksel olarak play-off şansımız %0,02 (yani on binde iki). bizim bütün maçları kazanıp rakiplerin 52 puan altında kalması ihtimali matematiksel olarak bu. bu hesapların kime ne zararı var; aksine pozitif enerji vermek yine küme düşme bahsindeki negatif enerjiden daha yararlı olmaz mı?

alın size son hafta play-off potasındaki rakiplerimizin son maçları ve puan tahminlerim.
elazığ deplasmanı ve eskişehir deplasmanı dışında 3 puana yakın olmadığımız bir maç göremiyorum.

samsunsporlu1994

6. Göztepe ile 12 puan fark var ve şurada 7 maç kalmış. Play off ihtimali yok denecek kadar az ki bana göre mucize bile değil. Geçmişi çok kolay unutuyoruz,çok değil daha 4-5 hafta önce bu takım ligin dibindeydi. Play off'tan çok çektik,yaz dönemi kadroyu koruyup kaliteli 5-6 transferle direk çıkmaya oynamalı bu takım.

Kaya

Playoff ihtimali olmayabilir olabilir insanlar ne yaşamak istiyorsa yaşar kime ne ?  Bırakın bu kadar sıkıntının üstüne herkes istediği gibi düşünsün işin zevkini çıkarsın.

Atakumlu

Play off değilde benim gözüm ligin 2. sırasında direk çıkalım  8)  :D