Capoeira'nın kalbi Samsun'da atıyor

Başlatan Bafralı, 08 Ağustos 2011, 12:39:38

« önceki - sonraki »

Bafralı

13 mart tarihli, internetten gezinirken bulduğum bir haber. Dersler ücretsizmiş.

http://www.mysamsun.com/haber/capoeiranin-kalbi-samsunda-atiyor/973/

AlıntıCapoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Güngör Doğanay, Capoeira'nın Türkiye'deki merkezinin Samsun olduğunu söyledi.

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Güngör Doğanay, Capoeira'nın Türkiye'deki merkezinin Samsun olduğunu söyledi. Doğanay, "Capoeira yakın dövüş savunma sporudur. Bu sporla, Türkiye'de 12 ilde toplam 25 kurs açarak eğitim veriyoruz" dedi.

Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Güngör Doğanay, Brezilya kökenli savunma sporunun Capoeira'nın, Türkiye'deki merkezinin Samsun olduğunu ifade etti. Doğanay, "Capoeira sporunda kendilerini yetiştiren 7'den 70'e tüm sporcularımız yurtdışında hünerlerini gösteriyorlar. Eğitim alan grubumuz Samsun'dan her yıl 50'den fazla gösteri yapmakla beraber, turistik şehirlerde de programlara katılmaktalar." diye konuştu.

Capoeira'nın dans, dövüş, müzik, akrobasi ve daha bir çok gelişim noktasını içerisinde barındırdığını belirten Mundo Capoeira Dernek Başkanı Hızır Kul, Capoeira sporunu öğrenmek için derneğine davet etti. Kul, "Capoeira öğrencilerimiz kullandığı ekipman ve yaptığı profesyonel gösterilerle izleyicilerin büyük beğenisini toplamaktadır. Orjinal Brezilya gösterilerini aratmayacak gösteriler sunuyoruz. Ders almak isteyen tüm vatandaşlarımızı derneğimize bekleriz. Dernekte verdiğimiz derslerimiz ücretsiz." ifadelerinde bulundu.

kabacevizli55

hep merak etmişimdir heveslenmiştim ama artık bizden olsa olsa Capoeira destek veren ihtiyarlar derneği olur
gençlere önerilir

millwall

"paraneveyyy paranevey parannaaa" diye dombalak aşmayı capoera zannederdik çok küçük ve salakken.değilmiş:(
:D .:.:.

maço

Alıntı yapılan: millwall - 08 Ağustos 2011, 21:53:05
"paraneveyyy paranevey parannaaa" diye dombalak aşmayı capoera zannederdik çok küçük ve salakken.değilmiş:(
:D .:.:.

??? ??? ???   :hnk: :hnk: :hnk: nasıl değilmiş yaa   :(