Yücel İldiz İstifa Etti

Başlatan bengülü, 14 Ocak 2008, 16:34:38

« önceki - sonraki »

bengülü

14 Ocak 2008, 16:34:38 Son düzenlenme: 19 Ocak 2008, 13:58:57 admin_

Yücel İldiz istifa etti!

Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Teknik Direktörü Yücel İldiz, ekonomik sıkıntıların saha içine kadar yansımasını gerekçe göstererek istifa etti.

Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Yücel İldiz, İstanbulspor maçı sonrası yönetim kuruluna istifasını verdiğini; ancak yönetimin kendisini bu kararından vazgeçirmek için büyük uğraş verdiğini belirtti.

İldiz, "Bugün tekrar düşündüm. Ekonomik sıkıntıların İstanbulspor maçında görüldüğü gibi saha içine yansıması nedeniyle başarılı olamayacağıma karar verdim. Kararımdan vazgeçmemek üzere istifa ediyorum" dedi.

Samsunspor'daki sıkıntıların büyük uğraş vermelerine rağmen saha içine yansımasının üzüntü verici olduğunu kaydeden İldiz, "Dilerim benim istifam Samsun'da bazı dinamikleri harekete geçirir" diye konuştu.

Teknik direktörlük kariyeri boyunca ilk defa bir takımı yarıda bıraktığını aktaran Yücel İldiz, futbolculara gereken ödemelerin yapılması halinde bile asla kararından dönmeyeceğini ifade etti.

Çaðrý55

yazık oldu futbolcuya para verilmesse oynamıyor işte bu heryerde böle hoca ne yapsın.

sunbeam

Bencede kötü oldu! Baska hoca kim gelirse gelsin ondan daha iyisinimi yapacak sanki? Durumumuzun hocayla ilgisi yok. Oyunculara ödeme ödeme yapilmadikca bu sikintilar devam eder!

fanatik

Ben Yücel hocanın gittiğine sevindim açıkcası bana göre daha önce gitmeliydi bu takımdan.Takımın bu halde olmasının bence onun da suçu var adam gibi top oynatamadı takıma parasızlık diyolar Diyabakır da parasız fakat adamlar takır takır top oynuyor.

KotuCocuk55

Başarılı olacağına,uzun yıllar hizmet edeceğine canı gönülden inandığım ve istediğim bir insandı,olmadı.
Geldiği ilk günden beri en büyük destekçisi bendim,gerçi kendisinden beklediğim performansı da sergileyemedi doğruyu söylemek gerekirse.Tabi bunun arkasındaki nedenler ne bilemiyorum ama geldikten bir kaç hafta sonra Samsunsporu bir yola sokar belirli bir çizgimiz olur diye düşünmüştüm ama dengesiz çizgimize o da çare olamadı,devre arası herşeye yeniden başlamak için iyi bir fırstattı ama buda kullanılamadı.Yinede devam etse ve uygun ortam hazırlansa başarılı olacağını düşündüğüm bir insandı ama kısmet olmadı,bundan sonra kendisi için hayırlı olsun.

Küçük bir not:
Ordulu kendisini yakınen tanıyan bir arkadasım telefonla konusmus Yücel Hocayla onun bana aktardığı,bırakmayı hiç istemiyordum biraz dayansak bir iki takviye yapsak ilk 6 ya rahatlıkla girebilirdik,uzun vadeli planlarım vardı bu takımla ilgili,ben parayıda dert etmedim hiç,samsunspor gibi kaç takım var şu ülkede,bu takımı çalıştırmayı her teknik direktör ister bende bugünleri atlatsak rahata ereriz diye hep bekledim direndim ama artık karşınızdaki insanlara bir laf söylüyorsun,koş diyorsun,kamp diyorsun paradan haber ver hoca diyorlar,paralarını alamamış olmanın protestosunu sahada gösteriyorlar ve sahaya girip oynayamaıcağıma göre buna müdahale edemiyorum ve başka insanlar yüzünden aciz duruma düşüyorum,söz dinletemez oluyorum bu benım karakterime hayat görüşüme gelmez hem bu durum hem bu durumun getirdiği başarısızlık benim kaldırabileceğim bir şey değil demiş.!

Bu konuşmayı bana anlatan arkadaşım,gerçekten çok yakın arkadaşım,şuan rize pazarda,haberi duyunca hemen aramış hocayı sorada beni aradı,bende kendisinden duydum istifa ettiğini,bana anlatılan bu,ben inandım valla!

Bundan sonra takımımız hayırlı olsun!

Bastırın parayı yapın şeklinizi yıkın ortalığı yapın sansasyonu getirin Abdullah Avcıyı!
İkinci adayım Samsunporu ilk döneminde buralardan alan ve bir çok genci takımımıza kazandıran Gigi Multezcu!

körfez55

samsunsporu kadıramadığını düşünüyorum.aslında bu durumda iyi olmadı.inşallah hayırlı olur bizim için...

ali ihsan

Hoca haklı.Takıma para veremezsen,topçuya sözünüde geçiremezsin.bu şartlarda kim gelirse gelsin başarılı olamaz bana göre,kaldı ki takım Yücel Hocayı seviyordu,onun hatırına protesto edecekleri idmanları bile yapmışlardı.
İşin kötüsü şehirdeki bu vurdumduymazlık devam ederse -ki ben hiç umutlu değilim- yönetimde görevi bırakacaktır.O zaman işimiz çok daha zorlaşır.

bengülü

açıkçası işimiz zor arkadaşlar bence bu saatten sonra yücel ildiz istifa etmesi yanlış oldu yönetim istifasını kabul etmez inşallah ... kabul ederlerse hoca kim gelir bu saatten sonra bize klübede  para yok  işler iyice kötüye gidiyor. samsun şehri destek destek yeter artık yaa ....

harbisamsunsporlu5517

bir bu eksıktı kötu haberlerde ustuste gelıyor

maviay55

hoca da bıraktı tam oldu bu takımı sahipsiz bırakan bırakana zaten a.q

bizi daha kötü günler beklior arkadaşlar acı ama gerçek bu..sezgin başkan çırpınıyor ama bi tek başkanla olmuor gigi multescu düşünülebilir bu saatten sonra gelebilecek en ii hoca bence şehri tanıo şehirde onu  ::)

mehmet yılmaz

14 Ocak 2008, 18:39:06 #10 Son düzenlenme: 14 Ocak 2008, 18:42:30 samsuni
Gigi Multescu getirilemez; zira TFF Birinci Ligde yabancı hoca yasak. Gerek de yok zaten, Gigi paranın olmadığı bir yere gitmez.

Yücel İldiz'in eleştirilecek teknik-taktik hataları oldu. 5. Haftadan sonra bizi görün dedi ama toparlayamadı takımı. Çok iyi hazırlandık dedi, İstanbulspor'a yenildik. Serkan-Celil ikilisinin olmadığı her maçı kaybettik, onlar olmadan takımı yönlendirici hamleler yapamadı maalesef. Yani, belli futbolcular iyiyse maç kazandı takım, hocanın çok fazla etkisi olmadı  galibiyetlerde. Örneğin bir Giresun'da bir İstanbul maçında iyi bir teknik direktör bize maçı kazandırabilirdi. Gelişinden itibaren kendisini destekleyen birisi olmama rağmen beni hayal kırıklığına uğrattı.

Ancak bütün bunlara rağmen şartlar ne olursa olsun devam etmeliydi. Bu saatten sonra hele de bu parasızlıkla kim gelirse gelsin pek bir faydası olmaz. Ayrıca kendisini her şartta destekleyen ve bu yola birlikte çıktık diyen yönetime ayıp ettiğini düşünüyorum. Taraftarın da anlık bir tepkisi dışında protestosu olmadı kendisine.

Dediği şeyler arasında "para yoksa bizde yokuz" diyen topçuların varlığı dikkate alınmalı. Lakin buna da kendi aralarında bir güven ortamı oluşturarak son verebilirlerdi.

Herşeye rağmen ikna edilmeli ve geri dönmeli. Çünkü gelecek olanın bir katkısı olmaz takıma.

Bu yıl da bize gülmek haram galiba.

samsunmania

14 Ocak 2008, 19:02:29 #11 Son düzenlenme: 14 Ocak 2008, 19:06:56 samsunmania55
Arkadaşlar dün bir çok arkadaşım iddaadan ve takımın maç sattığından söz etti. Ancak Bolu Kartal ve KSK Giresun maçı da iddanın dışına çıkarıldı.Takımımızın eleştirilecek yanı ruhunun olmaması bence. Burada maçı sattınız dersek maçkolikte bize ŞİKECİ diyip aşağılayanlara çanak tutmuş oluruz. Takım maçı ruhsuzluğuyla sattı. İnanın bu takımdaki futbolcların yarısından çoğu bizler kadar kahrolmamışlardır. Diyarbakır, Sakarya gibi takımlar da aylarca para ödeyemedi ama sonuç ortada. Adamlar isyanı top oynayarak, maç kazanarak yaşıyorlar. Biz Samsunsporluluk bilincini aşılayamıyoruz galiba. Nice zenginimiz kılını kıpırdatmıyor takım için. Bakalım kimi getirebileceğiz takımın başına. Bir de futbolcular isyan etmez inşallah.Çünkü İldiz'i çok sayıyorlardı. Bu toprakar nice yiğitler, delikanlılar çıkardı.Sabırla bir mucize beklemekten başka çare yok.  

CurvaSudSamsunspor

Bursasporu süper lige çıkaran raşit çetiner getirilsin antalyadan istifa etmişti

edmontdante

14 Ocak 2008, 19:14:13 #13 Son düzenlenme: 14 Ocak 2008, 19:19:56 edmontdante
Hocanın söylediklerine inanmamak mümkün değil.Zira pazar günü herşeyi gördük.Kimin ne yaptığını,neleri yapabileceği halde yapmadığını,arkadaşı sıkışıkken ,kendisi 2 adım atsa onu rahatlatıp pas atmasını sağlayacakken olduğu yerde bekleyen  ve arkadaşını topu taca atmak zorunda bırakanı  ve  diğer herşeyi tribünden gördük.

Bunların dini-imanı para.Bu Türkiye genelinde böyle malesef.Sanki para kazanmıyorlar.Ne yani bedava mı oynuyorlar bu takımda.Öyle veya böyle paralarını alacakalar bir şekilde.Yoksa para alamadıkları için ödemeleri mi aksıyor?Hani bir yerlerde paraları yokta kulüpte vermeyince beş parasız mı kalıyorlar.Bıraksınlar bu işleri.

Araba alırken verdiği çeklerden sonuncusunu ödemediği için icralık olan   ve sanki parası yokmuş gibi ,kulübe bu çeki ödemezseniz maça çıkmam diyebilen  ve kulüp başkanını alacaklının avukatına yalvarttıran futbolcudan   ne bekliyoruz.Adını açıklamıyorum bu arkadaşın,çoğumuz için yıkım olur çünkü.

Ama bu işler böyle gidiyor bu ülkede.Milli takımda bile primin verilecek hediyelerin peşinde bir çoğu.Jeep krizlerini hatırlıyoruz daha unutmadık.

Tabiki para için yapıyorlar bu işi ama bu derecede olmamalı.Varsa yoksa para.Para varsa futbol oynuyorlar.Sanki para almıyorlar.Bu takımda  en kıytırığı kaç lira alıyordur.Yarım sezonluk alınan Ömer ATEŞ ve Şarlatan KAPUSUZ'a bile borç 800.000.YTL.Verilenler de hariç.Bu parayı almayacaklar mı yani?Bu ülkenin % kaçı hayatında bu rakamları telafuz edebilecek.

Ya para bulup bu ş..... oynatmak ,para bulmak pek mümkün görünmediğine göre oynamayanı kovmak lazım.Ama işte olmuyor.Bunun birde  küme düşmesi var.Bunu göze almak zor işte.Ama bunlar günü birlik sistemleri olan takımlar için böyle.Olsa canavar gibi bir altyapın,izleme komiten,alttan adamlar gelse,izleme komitesi bulsa  böyle olur mu.Zaten en büyük sorun bu ya.

Hocaya söylediklerine inanmakla birlikte,başarılı ve iyi bir hoca olduğuna inanmıyorum.Buna rağmen istifası yada kalması arasında bir fark olacağını düşünmüyorum takım bu hali nedeniyle.

samsunmania

14 Ocak 2008, 19:21:54 #14 Son düzenlenme: 14 Ocak 2008, 19:24:17 samsunmania55
Bizim çöküşümüzün en büyük nedeni alt yapımızın bitmesi.Yıllarca düşmemek için oynadık, son anlarda sıyırdık.Hiç bir genç oyuncumuzu yeteri kadar oynatamadık.Sırtında 55 no lu formayla diğer takımlarda harikalar yaratan fubolcuları görünce kahroluyorum. Edmontdante'nin de söyledği gibi bir izleme komitemiz de mi yok. Oftaş 3.ligden gelip çıktı aynı takımla. Yazık.Futbolcu fabrikası oln Samsun'un hali içler acısı.  Her seferinde söylüyoum.Burada kazanıp, kökü Samsun olup da takıma sahip çıkmayanların allah belalarını versin. Yıllardır kan kusuyoruz. İnanın Türkiye'de hiç bir takımın taraftarı bu kadar ızdırap çekmemiştir. İşten gelince acaba bugün ne olumsuluk var diye internet başına koşmaktan bıktım.