TFF 2.LİG 8.HAFTA / Bodrumspor -SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 14 Ekim 2018, 15:00:20

« önceki - sonraki »

Sol Açık

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 17 Ekim 2018, 17:04:11
Kastamonu hariç zirveye oynayanların hepsi kazandı. Galibiyet haricindeki her skor bizim için kötü olacaktı. Kazanma alışkanlığı edinmek çok önemliydi. Öyle veya böyle 5 maçtır kazanıyoruz çok şükür.

Dostum, sadece Kastamonu değil, Bodrum da puan kaybetti.  ;)

Daha önce de yazmıştım, ilk 7'deki takımlar birbirleri ile olan maçlar dışında genel olarak herkesi yeniyorlar. Yani hepsinin kazanması değil, Kastamonu'nun içeride Bayrampaşa'ya puan vermesi sürpriz.
Hafta sonu da bizim Kastamonu ile maçımızın yanı sıra Sakarya-Sancaktepe maçı da var. Diğer 3 takım (Bodrum, Uşak, Sarıyer) yine kazanacaktır...

tactician

5 te 5 yaparak devam etmek oldukça keyif verici.
maçın ufak bir analizini yapacak olursak;
takımda dengeler oturuyor ve oyun akışkanlığı anlamında da her geçen hafta bariz bir iyiye gidiş söz konusu.
bizim takım klasik 4-2-3-1 ile sahada yer aldı. 11 rotasyonu anlamında da sadece kalede hafif sakatlığı bulunan Furkan yerine Ahmet Altın yer aldı.

Bodrumspor ise ağırlıklı 4-4-2 düzenine yakın zaman zaman da düz bir 4-5-1 düzeni gösterdi sahada.
Fakat savunma bloğu ile orta alan bloğu arasındaki boşluk o kadar belirgin, takımlarının hücumdaki boyu o kadar uzundu ki, önde baskıyla başlamak istedikleri ilk 10 dakika içerisinde bizim oyuncularının pas trafiğine yatkın ayakları ve kaliteleri onları bu anlamda çok cabuk bocalattı. Öndeki bloğu 3-4 doğru ve penetrasyonlu pas ile geçtiğimiz zaman çok rahat sayıca üstün biçimde rakip savunmaya yüklenebiliyorduk.
Bu defo ortaya çıkınca da skor dezavantajına düştükleri 10. dakikadan sonra dahi önde baskıyı sonlandırıp öndeki 6 lı bloğu savunmalarına daha yakın tutmaya gayret ettiler. Buna rağmen en neti bahattin ile bulduğumuz bir seri pozisyondan netice alamayınca tek farklı şekilde soyunma odasına gittik.

İkinci yarının hemen başında ilk yarının başındaki görüntüye yakın bir işleyiş var. Sametin golü ile de rakip adına umutlar tükeniverdi. Biz bu dakikadan sonra yine hafif lakayıtlığa geçtik. O dakikalarda kalemize dahi şut atmamış olan rakibe ceza alanının anlamsız bir köşesinde hakemin de yardımıyla bir penaltı çalındı. Bunda da günün başarılı isimlerinden Ahmet gole izin vermeyince maç o noktada bitti.

Rakip ilk yarıda sakatlığa bağlı iki oyuncu değişikliği yaptı. 55-60 arasında da Göksu ile ön bölgeye hareket getirmek amacıyla son değişiklik hakkını kullandı. 2-0 önde oynarken ve rakip tüm kozlarını kullanmışken Taner Hoca'nın değişiklik haklarında bu kadar yavaş kalmasını ben yadırgadım açıkçası. 60. dakikada dün kendini pek zorlamayan Bahattin yerine Erhan Şentürk hamlesi hem sahada önbölgedeki direncimizi arttıracak, skoru arttırabilmek adına daha diri bir ayaktan yararlanılabilecek, en önemlisi de erhan şentürk'ün maç temposuna fayda sağlayacak bir antreman olabilecekti. Hakeza kalan değişiklikler de maçın sonuna doğru geldi.

Her şeye rağmen hedef bir takımı deplasmanda gol yemeden yenmek önemli idi. Bu başarıldı. Haftasonu oynanacak Kastamonu maçında seriye devam ederiz inşallah.

mehmet yılmaz

Dün maçı statta seyredenlerden birisi idim.
Yıllarca deplasman kovalamış ancak bunların çoğunda üzgün ayrılmış olan bizler için bu deplasman her anlamda harika oldu.
Bodrum'a gitmek, orayı görmek güzeldi zaten. Bunun haricinde diyebilirim ki, Bodrum halkı ve Bodrumspor camiası, bizim şampiyonluğumuzu şimdiden ilan etmiş gibiler. Samsunspor'a çok büyük saygı duyuyorlar. Samsunspor'u ağırlamış olmak bile onlar için bir gurur kaynağına dönmüş durumda.

Tabii bunda bizim Samsunspor olmamız kadar armamızda bulunan büyük Atatürk'ün de etkisi var. Zaten maç öncesi verilen hediyeden tutun da bire bir sohbetlere kadar hepsinde bu, "armasında Atatürk olan takım" faktörü vardı.

Maç öncei Bodrum taraftarının 'Samsun' diye bağırması, maç sonlarında karşılıklı olarak İzmir'in Dağlarında söylenmesi... Üstelik skorun da lehimize olması. Güzel şeylerdi...

Maça gelirsek, her anlamda hak ettiğimiz bir galibiyet oldu. Başta Erhan Kartal olmak üzere, Savaş, Erkam, İshak, Samet... Herkes gayet iyi mücadele ettiler. Zaten bizim takımın kalitesi gerçekten üstte, bir de mücadele ettiğimizde fark hemen ortaya çıkıyor.

Zeminin bozuk olmaması bizim avantajımıza oldu diye düşünüyorum. Ayağa pas yapabildik, öndeyken bile pas oyunu yaptık. Maçı yine kazanırdık ama rakip savunmadan iki oyuncunun sakatlanarak erkenden çıkması, yerlerine girenlerin alt seviye olması bizi olumlu etkiledi.

Bodrum bizim rakiplerimizden birisi ve bu zorlu deplasmanda, üstelik çok iyi oynarak kazanmak önemliydi. Moral, özgüven, rakiplere gözdağı vermek adına da önemliydi. Çocuklar bunu başardılar.

Geleceğe daha güvenle bakabiliriz.

eprianu

Dün Hüseyin Karataş maçı anlatırken, "Fuat Köktaş da canlı yayınımızı izlemeye başladı. Kendisine selamlarımızı iletiyoruz " dedi. Bir an geçen yıllar geldi aklıma. "Nereden nereye" diye geçirdim içimden.  :)

ata55

Alıntı yapılan: eprianu - 18 Ekim 2018, 12:17:27
Dün Hüseyin Karataş maçı anlatırken, "Fuat Köktaş da canlı yayınımızı izlemeye başladı. Kendisine selamlarımızı iletiyoruz " dedi. Bir an geçen yıllar geldi aklıma. "Nereden nereye" diye geçirdim içimden.  :)

onun uçak parasını karşılamıştır.

ata55

Maçkolikten gol sesi beklerken yıllar öncesine gittim. Çok iyi oldu bu sonuç. gümbür gümbür geliyoruz