TFF 2.LİG 2.HAFTA Gümüşhane - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Sadece Samsunspor, 03 Eylül 2018, 21:59:50

« önceki - sonraki »

5trawberry

Daha net pozisyonlara giren ve maçı hakeden Gümüşhanespordu. Bu maça on dk daha uzama hakkı verseler Gümüşhanespor bizi yenerdi. Hangi taktik üzerine oynadığımız neye hizmet ettiğimiz belli değildi. Hal böyleyken bu şartlar altinda bir puan çok iyi.

s_uzunkaya

Şu lig de 3 sene sonra Avrupa kupası hedefi olan bi takım 1 - 0 larla maç alamaz. Almamalı. Takır takır top oynayıp 1 lige gümbür gümbür bol gollü galibiyetlerle çıkmalı. Zar zor 1 gol 3 puanlarla gitmez bu lig
Dağatırlar, öyle bir dağalırız ki  sonra geçen sene düştüğümüz gibi cenabet cenabet maçlarla alelade bu ligin takımı olup çıkarız.....
Beşir nedir arkadaş yaaa. 😠

Sol Açık

Oyunumuzu beğenmedim, ama Gümüşhane'nin bizden iyi olduğu, oynadığı, pozisyona girdiği vb ifadelerinin hiçbirisine de katılmıyorum. Son 10 dakikada dışında, Gümüşhane'nin bulup kaçırdığı pozisyon yok. Çok korner attılar, çok orta yaptılar ama bunların herhangi birisi organizasyona dayanmıyor. Yani Gümüşhane bizden iyi değildi.

Bizde en azından yetenekli oyuncular vardı. Üst üste 3 doğru pas yaptığımızda net pozisyonlar bulduk.
Buna karşın, gerçekten kötü oynuyoruz. Hocanın oyun kurgusunun ne olduğunu vs henüz anlamış değilim, birkaç maç daha görmek gerek, ondan dolayı doğrudan eleştirmiyorum. Ama takımda sorun olduğunu düşünüyorum. Şöyle anları çok gördüm;
Topu alan oyuncumuz topla hareketlenirken, diğer tüm oyuncular oldukları yerde duruyor. Haliyle topu kaybediyoruz, o esnada presle (az bir pres yeterli oluyor, çünkü rakiplerimiz kötü) kazanıyoruz, kazanan oyuncu topla hareketleniyor, diğer tüm oyuncular duruyor.
Bu bir fizik-kondisyon sorunu mudur, taktik sorunu mudur, disiplin sorunu mudur bilemiyorum. Ama böyle oynanmaz!

Pek çok basit/bireysel hata da yapıyoruz (rakiplerimiz bizden beterler) ama esas sorun takım halinde hareket edemememiz. Herşeye rağmen seyrettiğim 2 maçta da rakiplerimizden daha kaliteli olduğumuzu net şekilde söyleyebilirim ve bu takımların üzerinde bitiririz. Ama elbette kadromuzun hakkı daha iyi bir oyun...

ata55

Taner hocanın tek fark ve 1 puan tutkusuna rağmen şampiyon olacağız.
bu maçı kazanmamız lazımdı, beraberlik kesmiyor

tactician

Takımdaki potansiyel çok belirgin bunda kimsenin şüphesi yok. Lakin taraftar olarak hepimiz sezonun başından itibaren çok daha iyi bir takım bekliyorduk. Doğal olarak gördüklerimizden memnun olamıyoruz. Fakat zaman geçtikçe kalite farkı gözle görülür bir hal alacaktır

Dünkü maç özelinde döner isek; iyi oynamadan da olsa yine kazanmaya cok yaklaştık aslında
Hoca Erhan Şentürk - Beşir değişikliği ile  ileride top tutabilen tek adamımızı sahadan çıkarınca maç yarı tahtası kapalı masa tenisine döndü. İlave olarak 2 stoperimizi birden çok yıpratan Hüseyin'in karşısına en azından baskı yediğimiz son onbeş dakika Nuri terliksiz düşünülebilirdi. 5 li savunma oynamak ayıp değil. Hele ki iki stoperin de sararıp mental ve fiziksel olarak yipranmisken. Ceza alanı içinde iyice kaybettiğimiz hava hakimiyetini bir nebze olsun toparlayabilirdik bu hamle ile.

Karabudun

Hoca, umarım gerekli dersleri çıkarmıştır bu maçtan.

jean

Hensek iyi olacakti soyle eze eze yenecegimiz maci bekliyorum

evolution55

Bu hafta sancaktepe maçı, iki maç iki galibiyetle geliyorlar

senol

çağrı transfer olmayı düşündü fakat talipli çıkmayınca tekrar dönüş yaptı, acaba bundan dolayı mı çok istekli oynamıyor. yerine başka bir isim düşünülmesi yararlı olacak.

minci

Ben hoca falan değilim. Sadece futbolu seven ve yıllardır maçları izleyen yasi 65 olmus sade bir samsunspor taraftarıyım. Normalde bütün hocalar maçın son anları ve 1-0 galipsin. Iyi de oynamiyorsun. Takım can havliyle savunma yapmaya çalışıyor üstelik 2 stoperimizin ikisi de sarı kart gördükleri için korkarak oynuyorlar. Gelen hava topları hep rakipte bu durumda 1 hücumcu çıkartır ve yerine elinde varsa hava toplarına hakim bir stoper yoksa bu özelliklere yakın bir savunmacı alırlar. Oyuncularına da zamana oynayın derler. Bunun örneklerini çok görüyoruz. Bizim hoca ne düşündü de Beşiri oyuna aldı. Bir türlü anlamış değilim. Rica ediyorum aramızda çok iyi yorumlar yapan arkadaşlar var (epriyano, tactician, solacik ve daha ismini yazmadığım çok değerli arkadaşlarımız gibi) lütfen bana bu değişikliğin nedenini aciklayabilirler mi? Ayrıca takımımızın son 3 macini izledim. Sanki ivme iyileşme bir yana gittikçe kötüye dogru gidiyoruz gibi geliyor bana. Ayrıca seversiniz sevmezsiniz sizin bileceginiz birşey. Erman Toroglunun bir sözü vardır. Der ki eğer yönetim hocanın arkasindayiz diye demeç veriyorsa hoca birkaç mac sonra yolcu dur. Acaba hoca bu isi goturebilecek kapasitedemi? Inancimi sorgulamaya basladim. Hele yeni ordusporu gordukten sonra...