Vatan Bilgisayar Samsun'da

Başlatan YaşarDoğu, 13 Nisan 2010, 16:50:01

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

AlıntıVatan Bilgisayar, Karadeniz Bölgesi'ndeki atılımlarına Samsun ile devam ediyor. Samsun Vatan Bilgisayar Hiperstore ziyaretçilerini çok özel indirimlerle karşılayacak.

Türkiye'de teknoloji perakendeciliğinin öncüsü olan Vatan Bilgisayar, Karadeniz Bölgesi'ndeki yatırımlarını hızlandırdı. Bölgedeki ikinci mağazasını Samsun'da açmayı planlayan Vatan Bilgisayar, böylece bünyesindeki toplam mağaza sayısını da 22'ye çıkarmış olacak. Samsunlu teknoloji tutkunlarını en yeni ve en iyi binlerce teknoloji ürünüyle buluşturacak olan Samsun Vatan Bilgisayar Hiperstore'u, 16 Nisan 2010 tarihinde kapılarını açıyor olacak.

KUTLUKENT'TE 2 BİN
METREKAREYE KURULUYOR

Teknoloji perakendeciliğinin Türkiye'deki öncüsü Vatan Bilgisayar, Karadeniz Bölgesi'ndeki atılımlarına devam ediyor. Vatan Bilgisayar, 02 Nisan 2010 tarihinde Trabzon'da açılan ilk konsept mağazasının ardından, şimdi de Karadeniz Bölgesi'ndeki ilk hiperstore'unu 16 Nisan 2010 tarihinde Samsun'da açmaya hazırlanıyor. Samsun Vatan Bilgisayar Hiperstore'u, şehir merkezine 4 km mesafedeki KutluKent'te, 2 bin m²'lik bir kullanım alanında hizmet verecek. Mağaza içinde ziyaretçilerin daha keyifli zaman geçirmesi için hazırlanan 150 m²'lik bir kafeye de sahip olan Samsun Vatan Bilgisayar Hiperstore'u, ziyaretçilerini 80 araçlık oldukça büyük bir otoparkla karşılıyor olacak.

AÇILIŞ BOYUNCA YÜZDE 20 İNDİRİM

Samsun Vatan Bilgisayar Hiperstore'u, yüzlerce markaya ait küçük ev aletlerinden televizyona, bilgisayardan müzik aletlerine kadar binlerce ürün yelpazesini Samsunlu teknoloji tutkunlarıyla buluşturacak. Hiperstore'un açılış haftası boyunca ziyaretçiler World'e özel 5 taksitte tüm ürünlerde yüzde 20 indirim imkanından da yararlanıyor olacaklar. Vatan Bilgisayar'ın Karadeniz Bölgesi'ndeki ikinci mağazası olma özelliğine sahip olan Samsun hiperstore'uyla Vatan Bilgisayar'ın toplam hiperstore alanı da 68.000 m²'ye ulaşmış olacak.

UZMAN PERSONELDEN EN İYİ HİZMLET

Vatan Bilgisayar Hiperstore'larında görev yapan ve teknoloji konusunda özel eğitim alarak uzmanlaşmış satış danışmanları, teknoloji tutkunlarının ihtiyaç ve beklentilerini dinleyerek onları en uygun ürüne yönlendiriyor. Böylece doğru teknolojiyi seçmek ve bütçeye en uygun alışverişi yapabilmek mümkün oluyor. Vatan Bilgisayar müşterileri düzenlenen kampanyalarla monitör, cep telefonu, dijital fotoğraf makinesi ve benzeri birçok ürüne çok özel fiyatlarla sahip olabiliyor.

VATAN'IN PATRONU DA KARADENİZLİ

Karadenizli bir aile olduklarına dikkat çeken Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, bu bölgenin onlar için özel bir önem taşıdığını belirterek şunları söyledi: "Vatan Bilgisayar olarak Karadeniz Bölgesi'ndeki yatırımlarımızla köklerimize geri dönmüş olduk. Bizim için ayrı bir önem taşıyan bölgedeki ikinci mağazamızı Samsun'da açıyoruz. Toplam hiperstore alanımızı 68.000 m²'ye çıkaracak olan bu yeni mağazamızda ziyaretçiler en yeni ve en iyi ürünlere, en uygun fiyatlarla sahip olacaklar. Teknolojiyi seven sıcak kanlı Samsun tüketicisine hak ettikleri hizmet, çeşit ve fiyat avantajlarımızı sunacağız. Bu yatırımın Karadeniz Halkına ve ekonomisine önemli katkıları olacağına inanıyorum."

AlıntıVatan Bilgisayar'ın temelleri, 1983 yılında Taksim-Elmadağ'da kurulan Türkiye'nin ilk bilgisayar mağazası ile atıldı. Vatan Bilgisayar, Taksim Elmadağ mağazasının yanı sıra; 2002 yılında kurduğu Topkapı-Cevizlibağ, 2004'te Bostancı ve 2006'da İzmir teknoloji hiperstore'larına, 2006 Aralık ayında açıldığında 18.650 metrekarelik alanı ile dünyanın en büyük teknoloji hiperstore'u olan, şimdi ise Türkiye'nin en büyük teknoloji hiperstore'u olan Ankara Vatan'ı ekledi.

2007 Mayıs'ta, Akdeniz'in en büyük teknoloji hiperstore'unu Adana Seyhan'da açan Vatan Bilgisayar, Temmuz 2007'de Bursa hiperstore'unu, Eylül 2007'de Konya hiperstore'unu, Ocak 2008'de Antalya hiperstore'unu ve 2008 yılının ikinci mağazasını da Nisan 2008'de Kayseri'de açtı. Ekim 2008'de 2.200 metrekarelik alana sahip Ankara Batıkent mağazası ile Aralık 2008'de İstanbul'da 4. ve yurt genelinde 12. mağazasını, Avcılar'da 1.900 metrekarelik alan üzerine açan Vatan Bilgisayar'ın toplam kapalı alanı 66.000 m²' ye ulaştı.

Samsunumuza gelmekte çok geç kalan Vatan Bilgisayar hayırlı olsun.

kuzey55

geç kalınmış birçok alanda geç kalındığı gibi.son yıllarda birşeyler olmaya başladı.şuan bir bursa bir antalya gibi olmamız gerekirdi ama o kadar ihmal edildik o kadar kötü yönetildik ki yeni yeni toplarlanmaya çalışıyoruz

celebi

mehmet yılmaz

Vatan Bilgisayar, Vatan55'e sponsor olsun :)

Laptopu yeni aldım, bilseydim beklerdim biraz daha, hayırlı olsun Samsun'umuza...

samsunmania

Alıntı yapılan: samsuni - 13 Nisan 2010, 17:47:21
Vatan Bilgisayar, Vatan55'e sponsor olsun :)

Laptopu yeni aldım, bilseydim beklerdim biraz daha, hayırlı olsun Samsun'umuza...

Ben de yeni aldım Vatan'dan.Gerçekten piyasaya göre uygun. Günlük büyük idirimleri oluyor. Takip etmek lazım.

Turuncu

AntZ

Vatan'a millete hayırlı olsun  :)

**KaR6**

vatan bilgisayarın ilk şubesi eski komşummuş :) hasretimi dayanamadı demek Samsun'a şube açıyolar, aferrin :) ;D

AntZ

Alıntı yapılan: 35ama55 - 13 Nisan 2010, 21:01:13
İstihdam açısından olumlu bir hareket.  ;)

Tersine, süpermarket-bakkal ilişkisi gibi tek olumsuz yönü bu bence, belki 50-60 kişi iş sahibi olacak ama onlarca donanım firması da kapanacak. Sadece Vatan değil, Gold, Teknosa vs. lerin artmasıyla tabi.

Ama karşı mıyım, değilim. ;) Devir değişiyor, bir yandan ayak uydurmak gerekirken bir yandan da bundan birileri zarar görüyor malesef.

AntZ

13 Nisan 2010, 23:01:19 #9 Son düzenlenme: 13 Nisan 2010, 23:05:29 Ant55
Alıntı yapılan: 35ama55 - 13 Nisan 2010, 22:26:06
Abi ortalama bi donanım firması kaç kişi çalıştırabilir ki? Kurumsallaşmak lazım  8)

Çalıştırılandan çok çalıştıran açısından söylemek istedim  ;) Ortalama 2 ortak... Ne kadar kurumsallaşsalar da bu firmalarla rekabet edip çoğu ayakta kalamaz, donanım satışı yerine daha çok hizmet sektörüne yönelecekler ama temel kazanç kapıları kapanmış olacak. Dediğin gibi kurumsallaşmaları şart ama istihdam kaybı olması kaçınılmaz.  ;) Neyse sonuçta artı ve eksilerini yanyana koyduğumuza artıları ağır basıyor.  ;)

Artı, 2 kart takıp windows kurmayı öğrenenin bilgisayar firması açtığı bir ortamda birçoğunun elenmesi de fena olmaz, o ayrı konu  ;)

brigand

YaşarDoğu

16 Nisan 2010, 15:42:13 #11 Son düzenlenme: 16 Nisan 2010, 15:45:05 YaþarDoðu
AlıntıVatan Bilgisayar Samsun'da

Türkiye'de teknoloji perakendeciliğinin öncü isimlerin olan Vatan Bilgisayar, Karadeniz'de 2. yatırımı Samsun'a yaptı.

Vatan Bilgisayar, Türkiye'de 22., Karadeniz'de Trabzon'un ardından 2. mağazasını Samsun'da açtı. Samsun şehir merkezine 4 kilometre uzakta Kutlukent mevkisinde 2 bin metrekarelik bir alanda 80 kişinin istihdam edildiği Samsun Hiperstore'de yüzlerce markaya ait küçük ev aletlerinden televizyona, bilgisayarlardan müzik aletlerine kadar çok sayıda ürün bulunuyor.

Türkiye'de ilk defa Taksim Elmadağ'da 1983 yılında bilgisayar mağazasını açtıklarını ve bugün 22. mağazanın açılışını Samsun'da gerçekleştirdiklerini belirten Vatan Bilgisayar'ın sahibi Hasan Vatan, "Karadeniz'in bizim için bir özelliği var, 'Vatan Artık Vatanında' sloganı ile Samsun'a gelmiş olduk. Samsun, bölgenin önemli bir üssü. Bize göre en yüksek iş yapabileceğimiz yer olduğunu düşündüğümüz için buradayız" dedi.

Samsun mağazasını büyük rakamlara mal etmediklerini söyleyen Hasan Vatan, "Biz burayı 400 bin dolar gibi bir rakamla açtık. Herkesin hava attığı rakamları harcamadık, akıllıca giderek uygun fiyatlarla açtık. Zaten bir firma 15 milyona bir yer açıyorsa bir firma o rakamı müşterisinden çıkartması lazım, o zaman da her şeyi çok pahalıya satması lazım. Biz kira bile ucuz olsun diye şehir dışına işyerimizi açıyoruz. Şehir içerisinde daha yüksek fiyata da yer tutulabilirdi ama bu müşteriye yüksek fiyat olarak yansırdı. Ayrıca burada 80 kişiyi istihdam ediyoruz" diye konuştu.

HAyırlı olsun Samsunumuza, bi uğrayıp ne var ne yok keşif yapmak lazım ;)

Resmi sitelerinde açılış haftası boyunca %20 indirim de yazıyor.

Ertuğrul Sağlam

Laptop, Lcd, Ses sistemini ben Vatan 55 den aldım çakma Vatan ile işim olmaz...   >:(

germencisse

Çoktan açılması gerekirdi...ama olsun bu da bir adım sayılır böyle böyle bizim şehrimizde gelişecek..

berusa55

17 Nisan 2010, 12:13:31 #14 Son düzenlenme: 17 Nisan 2010, 12:16:00 berusa55
Samsun'umuza hayırlı olsun. Bu arada dikkat çekmekte fayda var; Samsun'a açılan hiperstore'dir..Trabzon'da ki ise satış mağazası! Aşağıdaki linkte hiperstore olan şehirleri yani İstanbul Ankara İzmir Samsun Adana Kayseri Bursa Antalya Konya'yı görebilirsiniz. Vatan Computer hiperstore açma konusunda Karadeniz'in tek büyükşehiri Samsun'umuzu seçmiş görünüyor. >l<

http://www.vatanbilgisayar.com/Magazalar.aspx