Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

Serkan

Adam bilimsel olarak kaldırdı kültürel olarak zorladı bur başlığın daha suyunu çıkarttık çingensel olarak

Burak

Alıntı yapılan: brigand - 23 Mayıs 2012, 13:19:56
Okumaya zamanı olmayan biri olarak söylebilirim ki özledim kitap okumayı. Daha çok tarihi,siyasi ve polisiye kitaplar okurdum zaten ama son zamanlarda çıkan beğeni toplayan kitapları merak etmiyor değilim. Uzun süredir Vergi Kanunları ve Maliye Bakanlığı'nın bestsellers tebliğlerini okuyorum : ) İçim dışım onlar oldu. İibf'de öğrenim gören veya yeni mezun arkadaşların şimdiden yeni TTK ve UFRS hakkından bilgi edinmeleri ve çalışmaları onların büyük yararına olacaktır. Tüm kitap kurtlarına selamlar : )

Küfür mü onlar UFRS TTK falan yeniyo mu :)

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 21 Mayıs 2012, 20:59:12
Elif Şafak - Aşk...
Birkaç sene geciktim ama ancak nasip oldu okumak.
Şimdilik 120. sayfadayım.
Güzel gidiyor, nasipse paylaşıım bitince görüşlerimi.

İskender'den kısa bir süre sonra okuduğum diğer bir Elif Şafak kitabı...
Beğendim mi? Evet...
Mevlana-Şems-i Tebrizi merkezli, günümüzde ise ABD'de yaşayan yahudi kökenli Rubinstein ailesi ve anne Ella ile onun gizemli arkadaşı Aziz'in hikayesi iç içe anlatılmış. Mevlevilik düşüncesinin oluşum ve gelişim süreci roman diliyle anlatılıyor. Şems hem iyi bir roman karakteri hem de etkileyici bir derviş. Aziz ve Şems'in bazı hallerini onaylamasam da genel itibarıyla son derece başarılı bir roman olduğunu söyler ve tavsiye ederim...

Burak

Alıntı yapılan: samsuni - 24 Mayıs 2012, 23:19:10
İskender'den kısa bir süre sonra okuduğum diğer bir Elif Şafak kitabı...
Beğendim mi? Evet...
Mevlana-Şems-i Tebrizi merkezli, günümüzde ise ABD'de yaşayan yahudi kökenli Rubinstein ailesi ve anne Ella ile onun gizemli arkadaşı Aziz'in hikayesi iç içe anlatılmış. Mevlevilik düşüncesinin oluşum ve gelişim süreci roman diliyle anlatılıyor. Şems hem iyi bir roman karakteri hem de etkileyici bir derviş. Aziz ve Şems'in bazı hallerini onaylamasam da genel itibarıyla son derece başarılı bir roman olduğunu söyler ve tavsiye ederim...

ilk çıktığı zamanlarda erkekler almıyor diye gri kapaklısını çıkarmışlardı sanırım :)

meas55

Taha Akyol-İlber Ortaylı Tarihin Gölgesinde

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Burak - 25 Mayıs 2012, 09:05:35
ilk çıktığı zamanlarda erkekler almıyor diye gri kapaklısını çıkarmışlardı sanırım :)

:)

Bilmiyorum ama kesin doğrudur. Çünkü ben de pembe kapaklısını almayıp, grisini sordum. Neyse ki varmış ellerinde. 
Pembe kitap mı olur birader?  :P

mehmet yılmaz

Taha Akyol'un CNN Türk'teki Sözün Doğrusu programında işlediği konuların ele alındığı "Kayıp Tarihimiz" adlı kitabı okuyorum şu aralar; tarihe, bilhassa da yakın tarihe meraklı olanlara tavsiye ederim. Okunması kolay, doyurucu ve ilgi çekici bir kitap...

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=593119

Ayberk

Kelt Rüyası'nı okuyacaz da birader 32 lira verilmez elin İrlandalı kahramanına :D

mehmet yılmaz

O halde onu okuyacağına bizim Kürşad İhtilalini oku... 
Kahraman hem Türk hem de kitabın fiyatı daha uygun :)

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=568424

BigBadMama5552

J.K. Rowling - Harry Potter ve Sırlar Odası.

mehmet yılmaz

Saahattin Ali - Çakıcı'nın İlk Kurşunu

Öldürülmesinden yıllar sonra ortaya çıkan ve Sabahattin Ali okurları için güzel bir sürpriz olan bazı hikaye, yazı ve çizimlerinin yer aldığı kitap. Yazarı ilk defa okuyacaksanız eğer bu kitapla başlamamalısınız.

mehmet yılmaz

Bugün uzun süredir yapmayı planladığım birşeyi yaptım ve 9-10 tane kitap aldım. Günün sürprizi ise baskısı tükenmiş olarak bildiğim Zerrin Koç - Can Yayınları- Islak Kentin İnsanları'nı da bulmam oldu. Kitabın bahsi geçmişti daha önce, Samsun'da geçen bir romanmış. Öncelikte başka kitaplar var gibi ama sıra gelince okur ve paylaşırım.

Son birkaç ay Sabahattin Ali'ye bulaştım. Şimdi de çoğu bestelenmiş, meşhur olmuş şiirlerinin bulunduğu bütün şiirlerini okuyorum.
Birkaçını paylaşayım;
Benim Meskenim Dağlardır, Aldırma Gönül, Ben Gene Sana Vurgunum, Leylimley, Uzakta, Göklerde Kartal Gibiydim, Geçmiyor Günler, Çocuklar Gibi...
Nasıl bir şair diye sorarsanız, zirvede bir isim olduğunu söyleyemem, vasat bir şair bana göre...

mehmet yılmaz

Bazen öyle kitaplar oluyor ki, "ben bunu nasıl olmuş da yıllar önce okumamışım?" diyorum.
Hüseyin Nihal Atsız fikirlerinin bir bölümüne katılmasam da özellikle lise yıllarımda çokça okuduğum bir yazardı. Bozkurtların Ölümü, Bozkurtlar Diriliyor, Ruh Adam, Deli Kurt gibi romanlarının dışında bazı diğer kitaplarını da okumuştum. Ancak ne olmuşsa, nasıl olmuşsa Dalkavuklar Gecesi ve Z Vitamini'ni atlamışım. Her ikisi de mükemmel birer dönem taşlaması olan birer uzun hikaye. Birinde 3.000 yıl öncesine diğerinde ise 40 yıl sonrasına giderek çok cesur eleştiriler yapıyor Atsız. Her ikisini de çok beğendiğimi söylerken Tek Parti dönemine Türkçü-Milliyetçi çevrelerin bakışını merak edenlerin mutlaka okuması gerektiğini ifade etmek isterim.

Stoper

Samsun'un olduğu yer bulduğu kitapları yazabilecek var mı?