DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Fecr_55

28 Mart 2009, 22:19:21 #105 Son düzenlenme: 28 Mart 2009, 22:40:04 edmontdante
BAYRAMPAŞA BEN FAZLA KALMAYACAĞIM (2007)

Yönetmen: Hamdi Alkan
Oyuncular: Vural Çelik, Yasemin Conka, Hakan Yıldırım, Okan Tangücü ve 22 oyuncu

Hayatin gerceklerini konu almis sahane bir Türk yapimi film..Bastan sona duygusal..
Hele söylenen sarkilar baska bir alem..Filmin yarisindan fazlasi beni aglatmistir..Haksizligin karsisinda insanin kendi hakkini savunamamasina yazik dedirten bir yapim..Tavsiye ederim kesinlikle..

izlemek icin: http://de.video.yahoo.com/playlist/100912570

'Bayrampaşa: Ben Fazla Kalmayacağım' yanlışlıkla tutuklanıp, derdini anlatamadan yıllarca cezaevinde kalmak zorunda bırakılan bir adamın öyküsüdür. Evli ve bir çocuk babası olan Erdem (Vural Çelik), hayatını kuaförlük yaparak kazanmaktadır. Bir gün asker arkadaşı Ahmet'le (Hakan Yılmaz) karşılaşan Erdem, onunla bir çay bahçesine gitmeye söz verir. Ne var ki Ahmet bir uyuşturucu satıcısıdır ve telefonları dinlenmektedir. Ahmet'le ortak çalıştığı şüphesiyle narkotik şube polisleri tarafından tutuklanan Erdem suçsuz olduğunu anlatmaya çalışsa da karısı dahil olmak üzere kimseyi inandıramaz. Bu arada Erdem'in hapishaneye düşmesi Eşi Ayşen (Yasemin Çonka) tarafından küçük oğlu Ali'den (Okan Tangücü) saklanır. Uzay savaşlarını çok seven Ali babasının dünyayı uzaylıların saldırısından kurtarmak üzere seçilmiş bir komutan olduğunu sanmaktadır. Bu oyuna zamanla bütün koğuş destek olacaktır. Erdem'in bu koğuştaki misafirliği ise o kadar çabuk bitmeyecektir...

Sadece Samsunspor

28 Mart 2009, 22:23:11 #106 Son düzenlenme: 29 Mart 2009, 13:03:40 edmontdante

harika bir film sinemada seyrettim herkese tavsiye ederim, dediğin gibi insana yazık dedirten bir yapım

edmontdante

29 Mart 2009, 21:10:24 #107 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 14:46:54 edmontdante
SCENT OF A WOMAN-KADIN KOKUSU (1992)

AL PACINO-CHRIS O'DONNELL
1992 EN İYİ ERKEK OYUNCU OSCARI
İMDB PUANI:7.7/10

Al PACINO'ya en yi erkek oyuncu oscarını kazandıran film.146 dakika.Oldukça uzun ama Al PACINO hayranları için süper bir film.Kör rolü bu kadar iyi oynanır dedirtiyor

Bir Kolej öğrencisi olan Charlie, paraya ihtiyacı olduğundan kör bir adama, bir nevi 'bebek bakıcılığı' yapmaya razı olur ama iş, umduğu kadar basit olmayacaktır. Çünkü Emekli Albay Frank Slade' in haftasonu için çok özel bir planı vardır.Bu plana yolculuk, kadınlar, iyi bir yemek, birinci sınıf şarap, tango, limuzin ve ne yazık ki, bir de 45' lik dahildir. İşin kötüsü, bunları yaparken Charlie' yi yanından ayırmaya da hiç niyeti yoktur.

beşnumara

30 Mart 2009, 02:50:51 #108 Son düzenlenme: 30 Mart 2009, 09:39:47 edmontdante

ben de izledim o filmi gülsem mi dedim yoksa ağlasam mı? enteresan bi film ama allah kimseye bu tür bi şey yaşatmasın :D

edmontdante

31 Mart 2009, 15:03:18 #109 Son düzenlenme: 03 Nisan 2009, 10:29:28 edmontdante
American Gangster-Amerikan Gangsteri (2007)

Russell CROWE-Denzel WASHINGTON
İMDB PUANI:8.0/10

157 dakikalık bir film.Çok uzun.Büyük kısmı durağan  son 45 dakikalık bölümde hareket başlıyor.Ama bence güzel film.Durağan olmasına rağmen film kendi içine çekiyor insanı.Denzel WASHINGTON  hayranıysanız zaten kaçırmamak lazım.

New York'un önde gelen suç patronlarından birisinin şoförlüğünü yapan Frank Lucas'ın varlığından patronu ölene kadar hiç kimsenin haberi yoktur. Ancak patronunun aniden ölümü üzerine kendi imparatorluğunu kurmak ve Amerikan Rüyası'nın kendine özgü versiyonunu yaratmak için gereken açık kapıları keşfeder ve kolları sıvar. Frank Lucas, zekâsı ve katı çalışma ahlâkı sayesinde kısa sürede Harlem bölgesindeki uyuşturucu ticaretinin kontrolünü eline geçirir.

Clint_Eastwood

31 Mart 2009, 17:19:05 #110 Son düzenlenme: 31 Mart 2009, 21:22:40 edmontdante
BROTHERHOOD OF WAR (2004)

İMDB PUANI:8.0/10

Filmi dün akşam izledim ve şunu söyleyebilirim ki Er Ryan'ı Kurtarmak bu filmin yanında çerez kalır... Yükselen Kore sinemasının en iyi örneklerinden biri... 1950 yılındaki Kore savaşına katılan 2 kardeşin dramatik öyküsü... Kardeşini eve sağ salim göndermek için her türlü fedakarlığı yapan bir abi... Savaşı karşıtı bir savaş filmi ayrıca... Çekimler mükemmel ,savaş sahneleri çok gerçekçi, müzikler de çok iyi kullanılmış... Film savaş filmi ama dramatik öğeleri de çok kuvvetli...

Özellikli ev sinema sistemi olanlar için izlemesi şölene dönüşecek 2 buçuk saatlik bir başyapıt...

İyi seyirler...

Kore sinemasının güzel örneklerinden olan bu savaş filmi giriş kısmında "Er Ryan'ı kurtarmak" filmini anımsatıyor. 1950 yılında başlayan Kuzey ve Güney Kore arasındaki savaşın yapıldığı yerlerde kazı yapan bir araştırma ekibi, savaş alanında bulduğu bazı eşyalar vasıtası ile bay Jin Tae'ye ulaşmışlardır. Savaş sırasında kaybolan ağabeyinden bir iz olabileceği düşüncesiyle yola çıkan Jin Tae bir taraftan da geçmişe dalar.

O yıllarda kendisi üniversite öğrencisi, ağabeyi ise ayakkabı tamirciliği yapmaktadır. Annesi ve ağabeyinin nişanlısı ile mutlu bir yaşantıları vardır. Ağabeyi tüm imkânlarını kardeşi ve ailesi için seferber etmiştir ve evlilik planları yapmaktadır. Ancak bu sırada komünist Kuzey Kore ile ülkeleri savaşa tutuşur. Jin Tae ve ailesi mülteci durumunda ülkenin iç kesimlerinde yaşayan ailelerinin yanına doğru yola çıkarlar. Yolculuk sırasında mola verdikleri bir sırada ordu tarafından iki kardeş silah altına alınır. Artık Jin Seok'un tek amacı vardır. Savaşta üstün başarı göstermek ve kardeşini ailesinin yanına göndermek...

Yalnızca BİZ

Zombi filmleri çok eksik kalıyor burada...

edmontdante

Alıntı yapılan: Yalnızca BİZ - 31 Mart 2009, 20:44:13

Kardeşim şu doğum gününü yazda site olarak sana 3 tane zombi filmi alalım doğum günü hediyesi

beşnumara

Alıntı yapılan: edmontdante - 31 Mart 2009, 21:28:10
Kardeşim şu doğum gününü yazda site olarak sana 3 tane zombi filmi alalım doğum günü hediyesi
;D ;D ;D

beşnumara

Alıntı yapılan: Yalnızca BİZ - 31 Mart 2009, 20:44:13
doktorum nasıl duygulara sahipsin yaaa :D :D

edmontdante

04 Nisan 2009, 01:48:40 #115 Son düzenlenme: 04 Nisan 2009, 12:48:45 edmontdante
Yeni Çıkan DVDlerden

The Counterfeiters-KALPAZANLAR (2007)
2008 EN İYİ YABANCI FİLM OSKARI

Karl Markovics-August Diehl
İMDB PUANI:7.7/10

2. dünya savaşı filmlerini ilgiyle izliyorum. Piyanistteki veya Er Ryan daki aksiyon sahneler yok ama savaşı bitiren bir başka unutulan noktaya temas etmiş.Sahte para basımı. 2. dünya savaşıyla ilgili bilinmeyenlere ilgisi olanların mutlaka izlemesini tavsiye ederim.Film yavaş ilerliyor ama 94 dakikanın nasıl geçtiğini anlamadım buna rağmen.

II. Dünya savaşı sırasında Nazilerin, savaşın tek galibi olabilmek için yaptıkları ahlakdışı işlerden biri de; sahte para basarak diğer ülke ekonomilerini çökertmektir. Bu iş için kurdukları gruba, el sanatları ve kalpazanlık konusunda çok iyi olan Salomon Sorowitsch da dahi ederler. Sefaletten kurtulan yaşamlarına rağmen, içinde bulundukları durum onları rahatsız eder. Ahlakdışı işler yapan insanlarla yaptıkları iş birliğinden duydukları utanç, onları vicdanlarıyla karşı karşıya getirir.

Yalnızca BİZ

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: edmontdante - 31 Mart 2009, 21:28:10

;D ;D ;D ;D

edmontdante

QUANTUM OF SOLACE-JAMES BOND (2008)

DANIEL CRAIG-OLGA KURYLENKO
İMDB PUANI :7.0/10

Basit konu bol aksiyon.Saçmalıklar her zamanki 007 filmleri gibi.Birkaç  sahne çok iyiydi.Mantığımı geri planda bırakıp sadece aksiyon için izlerim diyorsanız izlenebilir.Ama sadece aksiyon için de film izlenir mi o da ayrı bir tartışma konusu.Bence idare eder bir bond filmi ama 7.0 imdb puanı fazla bana kalırsa.Çünkü epey ümitliydim alırken ama izledikten sonra o etkiyi bırakmadı bende

Sevdiği kadın Vesper tarafından ihanete uğrayan 007, içinden gelen dürtüye karşı koyarak son görevini kişiselleştirmemeye çalışır. Kararlılıkla doğruyu ortaya çıkarmaya çalışırken Bond ve M , Mr White'ı sorguya çekerek, Vesper'a şantaj yapan, kimsenin tahmin edemeyeceği kadar karmaşık ve tehlikeli bir şebekeyi ortaya çıkarırlar.

**KaR6**

Alıntı7.0 imdb puanı fazla bana kalırsa

sırf olga için bile 7 puan verilir abi yaa ;D