SÜPER LİG 2023-2024 | 25.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 0 Antalyaspor

Başlatan brigand, 08 Şubat 2024, 12:49:10

« önceki - sonraki »

brigand

12.02.2024 - Pazartesi
Saat: 20.00

Hafta içi maçlar kervanına bir maç daha eklemiş oluyoruz böylelikle. Transfer takviminin bitmesini 1 gün kaldı. Şu ana kadar tek transferimiz Benito Raman. O da takıma dün katıldı. Aleni şekilde görünen eksiklerimizi tamamlamadık. Seviyemizi yükseltmedik. Dar kadro ve dar yetenek havuzumuzla işimiz çok ama çok zor olacak ligin geri kalan kısmında.

Antalyaspor da transfer yapmadı bu dönem. Ancak kadroları daha oturmuş ve Sergen Yalçın sonrası da kompakt oyunlarına devam ediyorlar. Yenilmesi zor bir takım haline geldiler. İç sahada oynadıkları son Fenerbahçe maçında çok iyi performans gösterip fazlaca gol pozisyonlarına girdiler. Şanssız bir mağlubiyet aldılar diyebiliriz. Bize de çok zorluk çıkaracaklarını hatta bizim şuan ki durumumuzu göz önüne aldığımızda maç için daha ağır bastıklarını söyleyebiliriz.

_SoN_

Bizim başkan transfer yasağını erteledikleri için çok kızmıştır yetkililere, ne güzel yasakta vardı kimse söylenmiyordu, baksana yasağın kalkması sanki başkan için kötü olmuş gibi. Bu sınırlı kadro ile ligte kalmak çok ama çok önemli bir iş olur, bu maç içinde aynı şeyler geçerli, umarım evimizdeki maçları en azından puan-puanlar alarak tamamlarız.

mehmet yılmaz

Çok zor bir maça çıkacağız. Rakip güçlü ve dirençli bir kadroya sahip. Evimizde oynadığımız son beş maç içinde GS'yi saymazsak en çetini bu olacaktır. İşin kötü yanı, üç puandan başkası pek işimize yaramaz. Bu nedenle eskiye göre çok daha fazla mücadele edip, acı çekmeliyiz.

jean

Yenebiliriz diyordum acikcasi simdi nedense hislerim degisti rakip guclu yinede gunumuzde olursak taraftar destegiyle kazanabiliriz

Sol Açık

Ben yeneceğimizi düşünüyorum.

Son 1 haftadır tüm Türkiye, Antalya'nın ne kadar iyi bir takım olduğundan bahsediyor. Bu süreçte ne oldu, Antalya ne yaptı? Ligde FB'ye yenildi, kupada da BJK'ye elendi ve her ikisini de iç sahada oynadı. Yani, sonuç olarak 2 "onurlu" yenilgi aldı!

Ben bu atmosferin Antalya takımını da etkileyeceğini düşünüyorum. Ligdeki konumları ile de birleşince, bize kaybetseler de onlar için bir sorun olmaz, onlar halen "iyi takım" olarak anılırlar. Zaten Sergen de başlarında, zaten transfer de yapamadılar, zaten kadro derinlikleri de yok...

Rakibin stres seviyesi düşük, Perşembe akşamı oynadıkları maçta bile 90 dakikayı çıkartamamış durumdalar ve deplasmanda olacaklar. Yani "rezil saha"ları ve öyle ya da böyle ateşleyen seyircileri de olmayacak... Biz kendi boğucu, bezdirici, rakibin inancını yitirmesine neden olan o "oyun bozan" oyunumuzu oynarsak kazanırız.

Elbette zor olacak, ama kazanacağımızı düşünüyorum...

binikalamadım

isa55

A. Demir deplasman galibiyetiyle başlayan çıkışımız ve yükselen moral-motivasyonunuz galatasaray maci sonrasında yaşananlar ve transfer fiyaskosuyla son buldu. Üstüne rakiplerimizin haftayı puanlarla kapatmaları ve puantajda geriye düşmemiz Antalya maçını mutlak kazanmak zorunda bırakmıştır. Rakip zorlu ama biz de evimizde iyi oynuyoruz. Açık oynarlarsa bizim için güzel olur. Kazanacağımıza inaniyorum. Inşallah öyle olur.

brigand

Muja ve Raman kadroda olacaklar mı? Sürpriz bir şekilde ilk 11'de yer bulabilecekler mi merak ediyorum.

Raman'a kıyasla Muja çok hazır şekilde geldi. Direkt katkı almaya başlarsak en azından bu süreçte bir nebze olsun sevindirici olacaktır bizim için.

mehmet yılmaz

İlk devre denk güçlerin kapışması, savaş gibi bir oyun vardı. Ancak ikinci devre üstünlüğü ele aldık, hak ettik.
Maçın bir çok kahramanı vardı. Marius gol atmasının yanında acayip savaştı, mücadele etti. Aferin gavruk çocuk :)
Zeki Yavru, savunma hattı...
İkinci golde yeniler ve Holse...
Pazartesi olmasına rağmen 21 bin kişiyle taraftarımız...
Ve tabii ki Markus von Gisdol Paşa :)
Çok gerekli bir galibiyeti almayı başardık.

evolution55

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 13 Şubat 2024, 11:04:33İlk devre denk güçlerin kapışması, savaş gibi bir oyun vardı. Ancak ikinci devre üstünlüğü ele aldık, hak ettik.
Maçın bir çok kahramanı vardı. Marius gol atmasının yanında acayip savaştı, mücadele etti. Aferin gavruk çocuk :)
Zeki Yavru, savunma hattı...
İkinci golde yeniler ve Holse...
Pazartesi olmasına rağmen 21 bin kişiyle taraftarımız...
Ve tabii ki Markus von Gisdol Paşa :)
Çok gerekli bir galibiyeti almayı başardık.

hocam bir de şu kart görme potansiyelinden vazgeçse daha iyi olacak :) bir kaç maçtır direkten dönüyor kırmızı kart konusunda

jean

Cok kritik bir mac kazandik herkes kazanmisti tebrikler takim moral verici bir galibiyet oldu

brigand

Çok önemli ve güzel bir galibiyet aldık. Oyun kalitesi olarak da iyi seviye bir maçtı. Gitgel yaşadık bazı bölümlerde fakat rakibin düşen temposuna karşılık güçlü ve tempolu olarak sahada kalarak kazanmayı bildik. Muja ve Raman'da ilk maçlarında aldıkları sürede iyi görüntü verdiler. Gisdol'ün ön alana presi ve takımda artırdığı fizik kondisyon seviyesinin ekmeğini yemeye devam ediyor.

Diğer taraftan kalan sürecin zorluğu bizim için hala aynı. Bennasser'in sakatlanıp çıkmasından sonra orta sahadaki üstünlüğü rakibe nasıl kaptırdığımızı tekrar gördük. Osman - Taylan ikilisiyle ortasahayı tutmaya çalışıyor hoca, durum özetle bu. Yeni oyuncularla birlikte Holse'yi 8 numarada deneyerek yeni alternatifler üretmeye çalışacaktır. Alim bazı hamlelerinde başarılı olsa da çabukluk ve pozisyon bilgisi olarak maalesef hala ligin seviyesinin altında. İşte bu yüzden 20 gün boyunca kanat ve forvet transferlerine ek olarak stoper ve merkez orta saha oyuncusu için kendimizi yırttık. Şu takıma gerçekten de hazır ve seviye olarak iyi stoper ve merkez oyuncusu da katılsaydı, çok iyi bir takım haline gelebilirdik.

Artık sezonun 2.devresi için yapacak ekstra bir şey yok. Mevcut kadroyu en efektif şekilde kullanmaya çalışan bir hocamız olduğunu bilmek bize güven veriyor. Gisdol takımın kapasitesini zorlayarak maksimum verimi alıyor. Sakatlık olmadan bu şekilde devam edebilmek tek temennimiz elbette.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: evolution55 - 13 Şubat 2024, 13:56:05hocam bir de şu kart görme potansiyelinden vazgeçse daha iyi olacak :) bir kaç maçtır direkten dönüyor kırmızı kart konusunda

Kabileler arası maçlarda futbol öyle öğrenmiş bizim gavruk :)
Gol vuruşu yeteneği de düşük ama yine de aferin, yürekten oynuyor.

diocid

Çok kolay korner ve taç veriyoruz bu konudada kulaklar çekilmeli, özellikle korner vermemek için çalışılmalı.