Kevin Boli

Başlatan _SoN_, 03 Eylül 2020, 16:08:17

« önceki - sonraki »

celebi

mehmet yılmaz

Boli'nin Amcası Bir Efsaneydi

Samsunsporlu Kevin Boli'nin amcası, Fransız milli takımının ve Marsilya'nın unutulmaz oyuncusu Basile Boli'ydi.

Ligde iyi skorlara alan Samsunspor'un en beğenilen transferlerinden birisi stoper Kevin Boli oldu. Savunmadaki başarılı futboluyla dikkat çeken Boli'nin bir özelliği de var ki, onu ön plana çıkarıyor. Kevin Boli'nin amcası Basile Boli uzun yıllar boyunca Fransa milli takımı forması giydi. Onu özellikle Olympique Marsilya döneminden hatırlıyoruz.  Savunmada oynamasına rağmen oldukça yüksek gol oranına sahip olan Basile Boli'yi, Marsilya tarihine ve hatta Avrupa futbol tarihine geçiren hadise ise 1993 yılının Şampiyonlar Ligi final maçında attığı gol olmuştu.  Fransız temsilcisi Marsilya'nın İtalyan ekibi AC Milan'ı 1-0 mağlup ettiği maçın tek golünü Basile Boli kaydetmişti. Amcası o golü attığında Kevin henüz 2 yaşındaydı. Bu arada Boli'nin sadece amcası değil babası ve kardeşleri de futbolcular.

jean

Marsilya taraftarlari hala o golden bahsederler fildisi sahillerinden ama fransa milli takiminda oynamis

Nuri Asan

Özverili, 40 Yıldır Samsunsporlu gibi canıyla başıyla mücadele ediyor.

Zaten bize gelmek için Yüksel Yıldırım'a telefonda ağlamış. Aferin çocuğum. Nurullah ile birlikte gol yememe rekoru kırılır.

eprianu

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 25 Eylül 2020, 00:01:10Zaten bize gelmek için Yüksel Yıldırım'a telefonda ağlamış.

Doğru mu bu? Yüksel Yıldırım mı söyledi? Eğer doğru ise neden Samsunspor'u bu kadar ister ki?

ask55

Alıntı yapılan: eprianu - 25 Eylül 2020, 09:42:44Doğru mu bu? Yüksel Yıldırım mı söyledi? Eğer doğru ise neden Samsunspor'u bu kadar ister ki?
Evet kendi söyledi başkan.
Hatta "500 bin euro alacağından feragat etti, klubune kendı odedı ve bonservısını aldı elıne oyle geldı" dedı.
Ben de şaşırdım açıkçası.Demekki kanını kessen kırmızı beyaz akacak :)
Bir bit yeniği var bu işte diyeceğim ama performansa ve uyuma bakıyorum inanamıyorum.
Hadi Türkiye'ye geldin ama sonucta alt lige geldin.2 senedir şampiyon olan Cluj'dan, Avrupa kupalarından geldin.
Gerçekten neresinden baksan soru işareti.
Başkana helal olsun valla nasıl ikna edildi bu şartlarda anlamadım.

KocumVolkan

Alıntı yapılan: ask55 - 25 Eylül 2020, 13:51:14Evet kendi söyledi başkan.
Hatta "500 bin euro alacağından feragat etti, klubune kendı odedı ve bonservısını aldı elıne oyle geldı" dedı.
Ben de şaşırdım açıkçası.Demekki kanını kessen kırmızı beyaz akacak :)
Bir bit yeniği var bu işte diyeceğim ama performansa ve uyuma bakıyorum inanamıyorum.
Hadi Türkiye'ye geldin ama sonucta alt lige geldin.2 senedir şampiyon olan Cluj'dan, Avrupa kupalarından geldin.
Gerçekten neresinden baksan soru işareti.
Başkana helal olsun valla nasıl ikna edildi bu şartlarda anlamadım.

Alıntı yapılan: eprianu - 25 Eylül 2020, 09:42:44Doğru mu bu? Yüksel Yıldırım mı söyledi? Eğer doğru ise neden Samsunspor'u bu kadar ister ki?

Boli ailesi ailecek futbolla iç içeler. Başkan futbolcu olan diğer kardeşleri de takıma getirmek istiyor diye biliyorum :D

Ama Boli ile ilgili en önemli etmen ülkesindeki futbol okulu bence. Başkan oradan çok yetenekli futbolcular getirmeyi planlıyor olabilir. Boli için de futbolculuk kariyeri sonrası menejerlik güzel olur.. Sadece Samsun değil tüm Türkiye'ye oyuncu getirebilir. İki taraf da profesyonel düşünüyor...

_SoN_

Başkan'ın sözlerini bende biliyorum, bizim takımı çok istemiş, bu Samsun ve Samsunspor sevgisi nereden geliyor bende merak ettim, ama başkan net konuştu, bu aşkın sebeplerini öğrenen olursa bizimlede paylaşsın lütfen :)

Nuri Asan

Doğru öğretmenim :)
Ben futbolcu olsam, bende Samsunspor'a gelmeyi çok isterdim. Samsunsporluyum diye demiyorum. Burada kafalar rahat, alacaklar patır kütür ödeniyor. Hatta Bahattin'in parası bile 1 sene maç oynamadan faizi ile ödendi :)

Volkan'ın dediği de doğru. Başkan seneye Boli'nin kardeşlerini de bize getirecek.

Başkanın vizyonu ve misyonu çok yüksek. Hangi ünlü futbolcular hatta federasyon başkanları hatta ülkelerin başbakanları bugüne kadar Türkiyede hele hele ikinci bir ligde takıma başarılar dilerim diye video atmış. (roberto Carlos, Söyüncü, Cengiz Ünder, edin Dzeko vs vs..)

Bu aşkın sebebine; Bir gün herkes doğru yolu bulacak :)

brigand

Nazar değdirmek konusunda üstümüze yok galiba. Tempolu güzel başladığı sezon hiç olmaz inşallah.

eprianu

Maaşallah dediğimiz bir hafta gitmiyor. Ayağı çekmese söke söke alırdı o topu.

celebi

inşaallah numara yapmamıştır

Nuri Asan

Durumu nasıl oldu acaba, bu hafta oynayacak mı?

Nuri Asan

Alıntı yapılan: celebi - 28 Eylül 2020, 13:48:39inşaallah numara yapmamıştır

yok hocam daha neler :)
sen onu ergün teber sandın galiba. Para almadım diye numara yapıp, adına sayfa sayfa dekont çıktığını. :=)

celebi

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 28 Eylül 2020, 16:07:52yok hocam daha neler :)
sen onu ergün teber sandın galiba. Para almadım diye numara yapıp, adına sayfa sayfa dekont çıktığını. :=)

ergün teberle boy ölçmesi çok zor :)