Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

Karabudun

Geldiğinde çok sevinmiştim, gideceğine daha çok sevineceğime ihtimal vermezdim o vakit. Zorlamasa, edebiyle bırakıp gitse de sorguladığımız tek şey hocalığı kalsa.

5trawberry

Başkanın konuşmasını dinledim. Düşüncem odur ki, başkan için kendisi artık bulunmaz hint kumaşı değil.

Lusage

Hain kim şimdi Ertuğrul?? Hadi cevap ver bakalım..

eprianu

Takım içinde bu kadar sorun varken müdahale etmediğin için pişman mısın Ertuğrul Hoca? Nasıl bakacaksın başkanın yüzüne!

defansif orta saha

Başkanın röportajını baştan sona iki kere dinledim. Allah aşkına Ertuğrul hocam, bir de tesislerde yatıp kalkıyorsun. Topçular agalık yapıyor da senin takım içinde hiç ağırlığın yok mu? Olan bitenden hiç mi haberin yok?

Benim düşündüğüm, Ertuğrul hoca da sezon sonu yolcu. Başkan da hangi hoca ile olursa olsun 5 yıllık anlaşmanın mantıksızlığını anlamıştır artık.

Stoper

Erman Toroğlu'nun seneler önce Ertuğrul Sağlam için dediği söz aklıma geldi.
"Hocam fazla mülayimsin"

Futbol camiası için fazla temiz başkanımız var. Bir de ağırlığını yitiren bir hoca olunca, Caner gibi kaşarlar, Keremcan gibi dümbükler kafalarına göre prim, gruplaşma işlerine giriyor. Olan bize, şehire, Yüksel Yıldırım'a oluyor.

Gerek saha içi performans olsun, gerekse saha dışı yaşananlardan dolayı Ertuğrul Sağlam'ın da kredisi bitti.

Son senelerin en kolay ligi, belki de elimizden kaçtı.

Elyesa

adam gibi adam ertugrul saglam dun itibariyle o laf kumeye dusmusdur..Adam gibi adam ertugrul saglamsa baskanin konusmasindan sonra istifasini eder NOKTA !!!

##kdc##

2-3 sene önce ilk teklifimizi yaptığımızda ligi bilmiyorum diyerek geri çeviren, Yüksel Yıldırım tek başına kulübün başına geçtiğinde aynı lige gelen adamdan ne profesyonellik ne Samsunspor'a aidiyet bekleyebilirsiniz. Bundan bize bir hayır gelmez.

Shane_Falco

Geçen sezon geldiği dönemdeki düşüncelerimi aşağıda belirtmiştim. Hocanın eskisi kadar formda olmadığını düşüşte olduğunu ve bizim ona ihtiyacımızdan daha çok onun bize ihtiyacı olduğunu belirtmiştim...

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 23 Kasım 2019, 09:29:50Kayserispor 5.liği 15 sene önce, Bursa şampiyonluğu 10 sene önce, Eskişehir finali 6-7 sene önce.
Başarı diye söylediklerimizin üstünden neredeyse 10 sene geçmiş.

Son 5 yılda 4 takımda teknik direktörlük yaptı( Bursaspor, Yeni Malatya, Tractor, Kayserispor ). 2. Bursa macerasında şampiyon yaptığı takımın taraftarı bile yıldı, dayanamadı. Son 5 senedeki puan ortalaması 1 bile değil. 

Daha öncede söyledim şuan bizden çok Ertuğrul Sağlam'ın bize ihtiyacı var. Burası kendini yeniden göstermesi piyasaya yumruğunu vurması için çok büyük şans. Gelecek bir başarıdan sonra Samsunspor'u sıfırdan aldım buralara getirdim diye çok güzel reklamını yapacaktır.

Geçen sene İsmail başkan ile gelseydi kimse sesini çıkarmazdı. Bugünde İsmail Başkan'ın çıkıp yanına gitmesi, poz vermesi tamamen İsmail Başkan'ın adamlığından, Samsunspor'a zarar gelmesin düşüncesinden. Yoksa çok sevdalı adam geçen sene kapısına gidilip gel denildiğinde gelirdi.

Tüm bu olanları geride bırakırsak başarılı olacağını düşünmüyorum. Bu ligden çıkmak başarı kriteri kabul ediliyorsa o ayrı konu. Umarım ve dilerim ki ben ve benim gibi düşünenler yanılırlar ve Ertuğrul beklenenden de üstün başarı gösterir bizi bi yerlere taşır. Fakat kendisi benim gözümde ve nazarımda sadece fırsatçı bir teknik direktör, profesyonel bir kişiliktir.

Burada da geçen sene ucu görünen şampiyonluktan sonra yazdıklarım..

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 19 Şubat 2020, 11:39:30Açıkcası ben kendisinden çok umutlu olmayan tayfadandım. Fakat benim başarı kriterim bu lig ve bu tarz maçlar değildi. Zaten bu ligi bu kadroyla gözü kapalı şekilde almamız gerekir. Bu konuda da herhangi bir kazaya uğramadan güzel şekilde ilerliyoruz. Kendisinin oldukça yüksek bir payı vardır göz ardı edilemez.

Ama gerçekten başarı denilecek işleri önümüzdeki sene ve senelerde göreceğiz. İnşallah daha iyi oluruz. Türkiye'de bu maddi güç, sonsuz destek bu güne kadar hiç bir teknik direktöre verilmemiştir. Evet Ertuğrul Sağlam ismi bizim için büyük bir şans ama Yüksel Yıldırım ismide Ertuğrul Sağlam için büyük bir şans.

Başarılarının ve başarılarımızın artarak devam etmesini umuyorum.

Tüm olumsuz düşüncelerime rağmen 1.5 yıl boyunca mümkün oldukça desteklemeye çalıştım. Görünen kötü futbola rağmen skor geliyor diye ses etmedik. En haksız çıkmak istediğim noktada maalesef korkularımın gerçek olduğunun farkına varmak üzücü.

Ertuğrul sağlam yaklaşık son 10 senedir Teknik Direktör olarak üstüne en ufak bir şey katmadı. Aynı 1.5 senedir bizim sahadaki oyunumuza katmadığı gibi. Geçmiş başarıları ve beyfendi kişilerine herkesin saygısı mevcut. Fakat şu son 7-8 senedeki performansı başka bir isim yapıyor olsa bu ülkede çalıştıracak takım bulamazdı.

Oldu ama ya takım toplandı Süper lige çıkabildik. Umarım bu bir başarı olarak addedilemez. Sezon başında üst ligden takım gelmemiş. En büyük rakibin ADS sezon boyunca defalarca kaos yaşamış. Şuan lider Giresunspor sezonun başına tranferlerini yetiştirememiş, devre arası transfer yapamamış. Sen şu ortamda herkesi ezip geçmen gerekirken hala ezikler gibi top oynuyoruz.

Şu takıma sezon başında Yılmaz Vural'ı bile getirseydik şuan 100 gol 70 puanla şampiyonluk nidaları atıyorduk.

eprianu

Maç öncesi Ertuğrul Bey'in yaptığı konuşma. Başkanın açıklamaları ile birebir zıt. Kadro dışı bırakılan hainler için de "kardeşlerim" ifadesini kullanıyor.

Başkan, zaten dünyanın parasını yatırdın, bir sürü ziyana girdin. Kaç paraysa ver tazminatını da kov şunu. Çekilmiyor artık saçma salak konuşmaları ve zihniyeti.

https://mobile.twitter.com/55JackDaniels55/status/1384174000184578060

Lusage

Raqua55

Arkadas taraftara az saygin olsun. Prim icin oynamayanlari niye savunuyorsun. Amacin ne egon batsin

eprianu

Mücahit gibi bir adam varken Keremcan denen şahsı bize sol bek diye izlettin. Gördün mü sol bek nasıl olur, öğrendin mi?

Ayberk

Yaptığı maç önü açıklamanın tek izahı var. Yazık başka söze gerek yok.

isyan

19 Nisan 2021, 21:42:11 #614 Son düzenlenme: 20 Nisan 2021, 01:42:15 isyan
Ismail Baskan zamaninda gelmedigi icin cok saygi kaybetmistim, simdi ise kendisine sadece aciyorum. Söylendigi gibi Adam gibi Adam olmadigini her zaman düsünürdüm, simdi sadece tescillendi.