Rıfat Benli

Başlatan tunç güvenoðlu, 31 Ocak 2006, 11:02:15

« önceki - sonraki »

tunç güvenoðlu

31 Ocak 2006, 11:02:15 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2008, 00:42:54 samsuni
BEYLER 1986 YILLARDA SAMSUNDA 7 NUMARALI FORMAMIZI GİYEN RIRAT ŞİMDİ NE YAPIYOR BİLEN VARMI

yaman55

nevzat ecza deposu olarak biliyorum

edmontdante

30 Eylül 2007, 22:38:42 #2 Son düzenlenme: 25 Mayıs 2008, 00:44:30 samsuni
Stadyum'un bugünkü programında Türk Futbol tarihinin en güzel golleri yayınlanmaya başladı.İlk bölüme konu 10 golden biri Rıfat'ın 1986-1987 Sezonunda fb ye attığı gol. ( sezonu yanlış yazmışlar TRT'de. )

Sağdan  getirdiği topu içeri çekiyor   ceza sahasının dışından sol  ayağıyla yaptığı vuruş takımın 2.golü oluyor.

Takım kırmızı formalı.Stadın duvarları  o hafızalarımıza kazınmış bordo renk.Tribünler tıklım tıklım.

edmontdante

mehmet yılmaz

Önce farklı birkaç mail adresinden mesaj attım TRT'ye, tekrar yayınlayın diye ;) TV'den dijitale çektim Rıfat'ın muhteşem golünü, eğer becerebilirsem youtube'a yükleyeceğim. Link veririm, seyredemeyenler de göz atarlar.

mehmet yılmaz

celebi

heyt be neydi o günler ama az kaldı çok yakında hem stadlar ful olack hem yine süper ligde çoşacağız

Tribün_ali

Ne yaslamış bee serkan aykutun fenere frikikten attıgı gölü hiç unutamıyorum o zamazlar 12 yaşındaydım evden kacıp maca gitmiştim bee

yönetici

Rıfat'ın golünü (capture) kaydeden forumdan arkadaşımız "tuzlalı"ya teşekkürler..

http://www.youtube.com/watch?v=Chl0CzLnZK4

timofte

AlıntıRıfat'ın golünü (capture) kaydeden forumdan arkadaşımız "tuzlalı" ya teşekkürler..

http://www.youtube.com/watch?v=Chl0CzLnZK4

TRT'deki programda "Nostaljik goller" lafını duyunca 80'li yılların Efsane Samsunspor'undan en az bir golün ekrana geleceğini düşünmüştüm. Rıfat'ın golünü programda da izledim, ama görüntüyü kaydedip ölümsüzleştiren tuzlalı'ya ayrıca teşekkürler..

akınyılmaz

ey gidi rıfat ey senin muz ortaların vardı ceza sahasına tanjuya al da at dedirten türden.bu golde muhteşem bir goldu

Amsterdamli

Bu golu izlemek bana muthis bir duygu verdi. Capture yapan sevgili Tuzlaliya tesekkurler.

jean

bu macin ozetini trt vermisti sonra tekrar yayina donunce sibiker fb tarihinde samsundna bu tur tatsiz skorlarla ayrildi dedi aglayasai geliyor insanin nereden nereye dustuk

mehmet yılmaz

1958 Bolu doğumludur. Menteşoğlu dönemindeki efsane Samsunspor'un unutulmaz 7 numarasıdır. Kaleci Fatih ile birlikte 1983 yılında Ankara Sitespor'dan gelmiştir. Çok iyi bir orta saha oyuncusu idi. Kıvırcık saçlarıyla dikkat çekerdi. Asist ortalaması hayli yüksekti. Samsunspor'dan önce Boluspor forması da giymişti. 1987'deki ayrılma kervanında o da Ankaragücü'ne gitmişti. Orada eski formunu bulamadı. Futbolu 1993 yılında Kuşadasıspor'da bıraktı. Birkaç sene sonra Kuşadası'nda antrenörlüğe başlayan Rıfat Benli, Milli futbolcu İlhan Mansız'ı Kuşadasıspor'dan Samsunspor'a kazandıran antrenör oldu. Kuşadası'nda antrenörlük yaptığı yılda milli futbolcuyu Samsunspor'a kazandıran Benli, daha sonra Karamanspor'da antrenörlüğüne devam etti. Sırasıyla Boluspor, Düzcespor, Ankara Sitespor, Samsunspor, Ankaragücü ve Kuşadasıspor'un formalarını giyen Benli, şimdilerde ise Kuşadası'nda kendi açtığı Yıldız Fener Futbol Okulunda antrenörlüğüne devam ediyor.

misafir

bence efsane kadro aslında görünmeyen kahramanı kaptan eminle birlikte rıfat tı.tanjunun gol kralı olmasında kı en buyuk paylardan bırıde rıfatındır.orta sahanın dınamosu ceza sahasına yaptıgı volelık muz orlardan rıfattan cıkardı.ama ne hıkmetse bu kadar başarılı olmasına rağmen milli takımda pek şans bulamadı. aslında rıfat samsunsporda o kadar başarılı olamasına rağmen istanbul takımlarına degıl maalesef ankaragucune gıdıp sonrada tarıhın şanlı sayfalarında yerini aldı.