Artık Bizim de Bakan!mız Var

Başlatan AntZ, 01 Mayıs 2009, 18:57:58

« önceki - sonraki »

Pergani 55

Samsunumuza ve ülkemize hayırlı olsun

HoliganSamSunLu

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğdu

Sizce hayırlımı olur ?

yaman55

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 03 Mayıs 2009, 11:31:17
Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğdu

Sizce hayırlımı olur ?

OLUR Ama Dırabizonspora  ;D

guvensolmaz

nereye bakıyomuş bu adam ?

hayırlı mı olsun ??? HAYIR-lı olsun .. boşBAKAN ..........

HoliganSamSunLu

Alıntı yapılan: yaman55 - 03 Mayıs 2009, 11:46:31
OLUR Ama Dırabizonspora  ;D

bu doğru işte ama şu avr belki samsundaki hemşehrileri yılda birkez ts yi görsün diye samsunı süper lige çıkartmak adına bişyeler yapabilir  :P :P :P

Sadece Samsunspor

AntZ

03 Mayıs 2009, 18:30:15 #66 Son düzenlenme: 03 Mayıs 2009, 20:47:07 Ant55
Burda yapılan eleştirilerin ve endişelerin hepsine kendi adıma katılıyorum.

Ama şunu da söylemeden geçemeyeceğim;

Mustafa Demir in bugüne kadar pek faydasını görmedim, ısrarla Samsun lu Belediye Başkanları, Milletvekilleri, yöneticiler istediğimizi de üstüne basa basa vurguluyoruz.

Ama sevindim, hem de çok sevindim... (Bana da kızmakta haklısınız  ;D)

Durum öyle içler acısıydı ki (hala da değişmiş sayılmaz), elimizdeki mavi akımı Enerji Bakanı olan Ünye ye kaptırdık... Trabzonlu bakanların sözlerinden birşeyler bekler olduk, iktidar partisine %60 larda oy vermemize rağmen 12 senedir bakanımız olmadı. Hep elde edilmeye çalışılan illere bakanlık verildi, onlara yatırım yapıldı. Bakan çıkaramayan şehirlere ithal bakanlar verilip takımları yukarılara taşındı.

Biz de hep arka planda olduk. Bugüne kadar avucunun içinde, hep garanti olan, birşey yapmaya gerek duyulmayan, nasıl olsa hep onlara oy veren bir şehir olduk. Bundan sadece merkezi hükümet değil yereldekiler de yüz buldu. Kendi Belediyelerimiz bize yabancı oldu. Hep onlar bize değil, biz onlara muhtaç olduk. Nasıl olsa onların yeri garantiydi.

Bu yerel seçimlerde farkındamıyız bilmiyorum ama çok şey değişti. Herşeyden önce bakış açıları değişti. Samsun unda birşeylere tepki verebildiği, elde tutulması gerektiği, elde tutulması için birşeyler yapılması gerektiği ortaya çıktı.

Bu nedenle, sadece bir bakan sahibi olduğumuz için değil, Samsun'un elde tutulmaya çalışılacağını gördüğüm için sevindim.

Ve bir not; Trabzon lu olup Samsun'dan milletvekili seçilen ve bakan olan, Samsun'a değil de Trabzon a hizmet etmek için çalışan birisi için en uygun ortam ondan birşey beklenmemesidir. Bekleyeceğiz, isteyeceğiz, baskı kuracağız. Sn. Bakanım gözümüz üstünüzde  ;)

kýrmýzýbeyaz55

Aslında siyasi yorumlara sıcak bakmam ama burada biraz daha farklı bir durum var..
Samsun AKP nin öyle böyle sahil kalesi durumunda artık. Bu yakın bir zaman aralığında aşağıdaki gelişmelere sebep olacaktır.
*Samsun markasına isteselerde istemeseler de değer verilecek, bu gerçek açığa çıkıyor..
*29Mart öncesi yzy ve diğerleri döngüsünün 29 Mart sonrası çok ilginç bir şekilde yzy ve  kazanımları(siyasi) gerçeği..
*Samsunla birlikte artık Samsunspor'un da hakkettiği marka değerini tekrar kazanacağı..
Bu tamamen Siyasi Dengelerin bİR şEHİRE  neler kazandırabileceği ile alakalı  bir öngörüdür.

gozgoz yýlmaz

Mustafa Demir, bakanlık yapacak kapasitede birisi değil. Şunu unutmasın, onu bakan yapan şey SAMSUN milletvekili olmasıdır. Başbakan, kendisini sürekli destekleyen Samsun'a yanlış kişiyle de olsa bir teşekkür etmiştir. Samsun'a çalışmazsa kendisi kaybeder.

Samsun konusunda sabıklaı bir adam.

Teşvik gözünüze girsin...
Ankara'da Trabzonlular Gecesinde "hemşerilerim, biz nerede olursak olalım Trabzonluyuz" gibi ifadelerini unutmadık. Ancak yerel seçim öncesi bir akşam apar topar S. Kaldırımla birlikte Samsunspor'a gelerek, gereken her şeyi yapacağız demesi korkunun dağları sardığını göstermişti.

İnşallah faydası olur.

merkez

Mustafa Demir,İstinaf Mahkemelerinin Trabzona kaptırılacağı endişesiyle durumun hassasiyetini iletmek amacıyla kendisini aradığımda bana bizzat-''bırakın kardeşim bu Trabzon kompleksini'' demiş telefonu suratıma kapamıştır.

Bu adamın mı Samsun'a hayrı dokunacak ?

kuzey55

haberi veren spkiker bile isimleri sayarken samsun milletvekili ama trabzonlu dedi bu ayıp bize yeter...bu adamdan da bi fayda geleceğine ihtimal bile vermiyorum.sadece bizim saf samsunluları kandırmak için vermiş başbakan.biliyo ne kadar saf olduğumuzu...

kaptan 55

eeeee seçimlerdede sandıkları başlarına geçirmesini biliriz s.kaldırım bi ders olmuştur sanırım

jorgensen55

Samsun'a %101 Samsunlu adam istiyoruz, her alanda , her mekanda...

AntZ

Alıntı yapılan: jorgensen55 - 04 Mayıs 2009, 19:25:23
Samsun'a %101 Samsunlu adam istiyoruz, her alanda , her mekanda...

Evet istiyoruz, Mustafa Demir in özü, geçmişi, potansiyeli hakkında da hemfikiriz.

Ama %100 Samsunlu isterken aynı zamanda elimizdekinden de istemesini bilmeliyiz. Kim olduğu, nereli olduğu, ne yaptığı, ne yapmadığı zaten aşikar... Aksi yönde 1 tane bile fikir beyan eden olmamış zaten.

Artık bu tartışmaları bir kenara bırakıp nasıl faydalanabiliriz konularına geçsek?

Sony

Kimse kusura bakmasın ama bu zamana kadar milletvekillerimiz bile samsunlu değil di baktığım kadarıyla bakanımız oldu diye sevinenler var da bu adam samsunlu değil ki trabzon lu eee trabzonlu olupta bu zamana kadar samsuna hizmet eden olduysa bu adamada hizmet eder...tek sorunumuz şehir olarak her yönümüzle şehrimizin kalitesini pazarlayamamızdan kaynaklanıyor...en güzel örnek bütün karadeniz de sadece teşvik primi almayan şehir...hal böyle olunca yatırım da gelmez...