20-Ocak-1989

Başlatan Anonymous, 19 Ocak 2005, 12:22:28

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Alıntı yapılan: cem and naz55 - 22 Ocak 2009, 19:16:52
bu cümlelerine muhattap almıyorum şahsım için evime gel buyur unutmuşmuyum unutmamışmıyım kararını daha sonra verirsin

ben de zaten cem and naz55 unutmus demedim farkındaysan.. o kadar genel bi yazıyı bu kadar kişiselleştirip suclayıcı bir uslupla yazmanın mantıgını da cozemedim.. neyse helal olsun o zaman sana..

Kadir ÇELEBİ

yakşalık 20 yıldır göremediğim bir komşumuzla bunca zamandan sonra karşılaştım ve sohbet ettim bugun sohbet konusundan biride unutamadığımız bu elim kaza oldu yaşça benden buyuk olan eski dost benim hatırlamadığım bir anısını paylaştı '' o gün iş yerinde çalışıyorduk radyodan Samsunspor'un kaza haberi veriliyordu Süleyman abi tüm makinaları kapattırdı ve ağlamaya başladı '' Bahsi geçen Süleyman Benim amcam benim tutkulu bir Samsunsporlu olmamın tek sebebi 02-02-1998 O da aramızdan ayrıldı malesef Allah mekanını cennet eylesin.. :'(

Sercan

Alıntı yapılan: SamsunSpor_34 - 22 Ocak 2009, 22:42:34
yakşalık 20 yıldır göremediğim bir komşumuzla bunca zamandan sonra karşılaştım ve sohbet ettim bugun sohbet konusundan biride unutamadığımız bu elim kaza oldu yaşça benden buyuk olan eski dost benim hatırlamadığım bir anısını paylaştı '' o gün iş yerinde çalışıyorduk radyodan Samsunspor'un kaza haberi veriliyordu Süleyman abi tüm makinaları kapattırdı ve ağlamaya başladı '' Bahsi geçen Süleyman Benim amcam benim tutkulu bir Samsunsporlu olmamın tek sebebi 02-02-1998 O da aramızdan ayrıldı malesef Allah mekanını cennet eylesin.. :'(

gerçekten güzel bir anıymış amcan ve samsunsporumuzun o güzedi insanlarına Allah'tan rahmet diliyorum...

Yalnızca BİZ

slm.
O tarihte futbolcu olan ve kazada yaralanıp futbolu bırakan Yüksel Öğüteni kimse sorsam tanımadı. Ancak Samsunspora emek vermiş formasını giymiş bu futbolcu çok yakınımızda Samsun Tekkeköyde...

Yalnızca BİZ

kaptan 55

hiç unutamıyorum o günü SAMSUN yağmurluydu o gün sanki tüm SAMSUN için gözyaşı döker gibi o gün elektriklerde yokdu kalorifer peteğinin yanında radyo dinliyodum birden o acı haber anons geçti ALLAH hiç bir camiaya böyle kötü bir olay yaşatmasın

binikalamadım

20 Ocak için resmi bir isim bulsak...

" Samsunspor Şehitlerini Anma Günü " nasıl ?...

valiliğin il etkinlik programınada eklenmesi lazım bu günün

Ollivanders

16 Aralık 2009, 21:16:14 #172 Son düzenlenme: 16 Aralık 2009, 21:16:55 Serpico55
oyle bir sehiriz ki Şehitlerimizi hatırlamaz olduk.Onları unutulmaya biraktık.İsimlerini bile veremedik tribunlere. Adlarına pankartlar duzenleyemedik.Biz taraftar olarak gorevimizi yerine getirdik mi? Hiç Sanmıyorum :( :-[ :-[ :-[ Sizleri goremedim ama sunu bilinki sizleri cok ozluyorum , ozluyoruz:(

Dartagnan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 16 Aralık 2009, 21:16:14
oyle bir sehiriz ki Şehitlerimizi hatırlamaz olduk.Onları unutulmaya biraktık.İsimlerini bile veremedik tribunlere. Adlarına pankartlar duzenleyemedik.Biz taraftar olarak gorevimizi yerine getirdik mi? Hiç Sanmıyorum :( :-[ :-[ :-[ Sizleri goremedim ama sunu bilinki sizleri cok ozluyorum , ozluyoruz:(

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 16 Aralık 2009, 21:16:14

20 Ocak tarihine 1 ay kadar kaldı.Kardeşim yerel gazetelerde görürüz artık,büyük başlıklarla "FUTBOL ŞEHİTLERİ" diye.Ama senede bir gün.Taraftar olarak bizler de çok kabahatlıyız.En önemlisi de diğer her zaman şanlı mazimizle övünüyoruz.Ancak o maziyle övünmemizi ve gururlanmamızı sağlayan insanlar onlar değil miydi? :( :(

Ollivanders

aynen kardesim benim.Biz herseyimizi onlara , onların yurekten oyunlarına , kişiliklerine  borcluyuz. Şehitlerimiz samsunsporu yuceltirken biz onları unuttuk ne yazıkki. Gercekten cok uzucu bir durum. Vicdanım sizliyor gercekten. :( stadyumda onların adlarını ,  pankartlarda resimlerini ,  yuzlerini gormek onları  yanımzda hissetmek biraz olsun rahatlatacaktır vicdanımızı.Samsun sehrinin cok buyuk bir eksikligi. :-[ :-[ :-[

Sercan

Alıntı yapılan: Serpico55 - 16 Aralık 2009, 22:21:59
aynen kardesim benim.Biz herseyimizi onlara , onların yurekten oyunlarına , kişiliklerine  borcluyuz. Şehitlerimiz samsunsporu yuceltirken biz onları unuttuk ne yazıkki. Gercekten cok uzucu bir durum. Vicdanım sizliyor gercekten. :( stadyumda onların adlarını ,  pankartlarda resimlerini ,  yuzlerini gormek onları  yanımzda hissetmek biraz olsun rahatlatacaktır vicdanımızı.Samsun sehrinin cok buyuk bir eksikligi. :-[ :-[ :-[

Aslında tribünlere isimlerini vermek bu kadar zor olmasa gerek.Ben neden bunun için klüp yöneticilerinin birşeyler yapmadığını çok merak ediyorum açıkcası...

mehmet yılmaz

Gençlik Parkına 2003'te 20 Ocak Samsunspor Gençlik Parkı ismi verilmiş ve bir de tabela dikilmişti. Şimdi pek sevgili bş. bld. mizin raylı sistem viyadük çalışması nedeniyle tabela neredeyse tamamen kapanmış durumda. İlkadım Spor Salonundan da Mete Adanır'ın ismini kaldırdılar. Birkaç hafta içinde bu konuda birşeyler yapacağım, bu kez 20 Ocak olmasını beklemeyeceğim.

Bu arada KKTC'de her sene olduğu gibi yine Mete Adanır için o güne özel bir gazete çıkarılıyor. Geçen yıl Küçük Ada'nın Büyük Futbolcusu diye bir yazı göndermiştim. Ondan önceki yıl zaman Gazetesinden bir ekip gitmişti bizim için Kıbrıs'a. Bu yıl ise Ali İhsan Hocam güzel bir yazı yazdı. Ayrıca haberexen'ni dergisi de Ocak sayısında Samsunspor'u işleyecek, onlara da epeyce yardım etmeye çalıştık o konuda.

Ollivanders

Bu kaza Samsunspor un degilde baska bir sehrin , takımın basına gelseydi hersey daha farklı olurdu. Her acıdan yıldırılmısız sehir olarak.Kaza sonrası goruntulerde insanlar nasıl da kosusturuyorlar , canlarından can gitmiş , sanki kaza gecirenler ailelerinden bir parcalarıymıs gibi. yıl 2009 vurdumduymazlık had safhada. Degerlerimizi bile unutmusuz. Bazen Samsun sehrinden umudumu kesiyorum.Gercekten dusunmek istemiyorum Samsun'u . Ama yapamıyoruz Samsunsuz Samsunsporsuz duramıyoruz. Biz bile bu duruma gelmişsek diger kişiler ne durumdadır dusunmek dahi istemiyorum...

Futbol şehitlerimizi stadımızla ozlestirmemiz gerek. Tribunlerin isimlerini  maraton , kale arkasi , kapalı olarak degil de her bir futbolcumuzun ismiyle anmak daha iyi olmaz mı ? Ya da çok şey mi istiyoruz? Sercan kardesim yonetim kulubu  zar zor yönetiyor boyle gereksiz işlere mi kafa patlatacaklar! Ne istesek tersi oluyor , neresinden tutsak elimizde kalıyor... Yoruluyoruz artık dusunmekten.

Dartagnan

17 Aralık 2009, 01:57:13 #179 Son düzenlenme: 17 Aralık 2009, 02:02:40 Dartagnan
Abiler ben kendimi sehitlerimize ve gecmisimize karsi sorumlu hissediyorum.Unutulmasindan oturu de cok rahatsiz hissediyorum kendimi.Gecmisimizi unutmamak unutturmamak zaten hepimizin gorevi ve bu gorevi de elimizden geldigi kadarda yerine getiriyor zaten abilerim.

Ancak Stadımızı yuvamizi tarihimizde yer alan onemli sahsiyetlerle ve hic olmazsa  sehitlerimizin ve kazada zarar goren abilerimizin resimleriyle donatip bi parca bu  sorumlulugumuzu(onceden yapilanlara da ek olarak ) yerine getiremez  miyiz ?bunun icin stadda yapabilecek bi proje yapamaz miyiz?

Bunun sayesinde futbolcu sahsiyetlerde nerden geldigimizi ve bu sevginin nerelerden gecip te bu gunlere geldigini anlamis olurlar azda olsa.Benim gorusum budur.Siz ne dersiniz abiler ?