20-Ocak-1989

Başlatan Anonymous, 19 Ocak 2005, 12:22:28

« önceki - sonraki »

**KaR6**

kardeşim benim lafım belli kişilere değil ki.. bir şehir düşün ki vefa semt adı bile değil orada.. ben ailemden de bizden de geçtim, o kazada ne magdur olanlar, o kazadan sonra hayatının seyri zıt yonde nasıl değişenler var.. yıllardır sahte gözyasları ile kandırılıyor kamuoyu, kimsede işin kökune inmiyor.. yine yazmayacaktım, yine sitem etmeyecektim ama muhterem bi köşe yazıcısının bir yazısı patlama etkisi yarattı ben de, kimse kusura bakmasın, kimse kimseyi kandırmasın!

beşnumara

sen olan bitenleri daha iyi bilirsin. ben daha fazla konuşmayayım. ALLAH size sabır versin.uzun ömürler versin

bezgınbekır

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun

Sadece Samsunspor

allah rahmet eylesin onları ben hiç göremedim ama büyük samsunsporlu olduklarını biliyoruz hayatta kalanlarada uzun ömürler diliyoruz

Clint_Eastwood

20 sene geçti o zamanları o acılar gören biri olarak hala acımız taze... mekanları cennet olsun, onları asla unutmayacağız...

HoliganSamSunLu

O kara gün...

20 Ocak 1989... Samsunspor'un yaşadığı o elim trafik kazasının ardından tam 20 yıl geçmiş. Hatırlayalım; Samsunspor Malatya deplasmanına gitmek üzere yola çıkıyor. Bir saat sonra Samsun yakınlarında yaşanan trafik kazasında Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Mete, Tomiç, Muzaffer ve şoför Asım olay yerinde can veriyorlar. O dönemde takımın 'sakat' futbolcularından Ercüment Coşkundere (Bugünün Samsunspor Teknik Direktörü) seyahat gününü şöyle anlatmıştı; "Arkadaşlarımı yolcu ettim. Bir saat sonra kaza geçirdikleri haberi geldi. Ölülerimizi morgdan aldık, yaralılarımızı hastanelere taşıdık. Birbirimize tutunarak yaşadık! Unutmak mümkün değil!" Evet unutmak mümkün değil... Rahmetle... Saygıyla...

Hakan Dilek Takvim Gazetesi

SAMSUN.NET

FUTBOL ŞEHİTLERİ UNUTULMADI

Samsunspor tarihine 'Futbol Şehitleri' olarak geçen 20 Ocak 1989'daki kazada kaybettiğimiz Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Mete, Muzaffer, Tomiç ve otobüs şoförü Asın Özkan için, mezarları başında törenler düzenlendi. Bu anma törenlerine geçmiş yıllardan daha çok bir katılımın olması ise dikkatlerden kaçmadı.

DUALAR GÖNDERİLDİ Samsunspor'da 20 ocak 1989'da Malatyaspor maçına giderken Havza'da geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Mete, Muzaffer, Tomiç ve otobüs şoförü Asın Özkan için, dün törenler düzenlendi. Kabirleri Samsun'da bulunan Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan'ın mezarları başında tören düzenlenirken, diğer futbolcuların kabirlerine de Samsunspor kulübü tarafından çiçek gönderildi.

ÇOK GENİŞ KATILIM
Geçmiş yıllara oranla geniş katılımın olduğu anma törenine Vali Yardımcısı Mesut Eker, Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, kazanın olduğu dönemde kulübün başkanı olan Hakkı Tomaç, eski başkanlardan Mazhar Başoğlu, çok sayıda şu andaki ve eski yönetici ile birlikte Samsunspor'da top koşturan futbolcular katıldı. Samsunspor taraftarlarının da çok büyük bir ilgi gösterdiği anma törenine, Gazi eski Belediye Başkanı Nihat Batur da katıldı.

20. YILLARINDA ANILDILAR
Okunan dualarla 20. yılında futbolcuların hala unutulmadığı bir kez daha gösderilirken, hayatını kaybeden 'Futbol Şehitleri'ne Allah'tan bir kez daha rahmet dilenirken, ailelerine ise başsağlığı temennileri gönderildi. İlk olarak kabri Asri Mezarlığı'nda bulunan Teknik Direktör Nuri Asan'ın mezarını ziyaret edilirken, daha sonra ise Kıranköy Mezarlığı'nda yatan otobüs şoförü Asım Özkan için de aynı bir tören düzenlendi.

UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL
Kazada kafile başkanı olan o dönemin yöneticilerinden Mustafa Mutlu, hala o günü yaşadıklarını söyleyerek, "Samsunspor tarihine İşte O Kara Gün diye yazılan ve Teknik Direktörümüz Nuri Asan ve futbolculardan Mete, Muzaffer, Tomiç ve şoför Asım Özkan'ı kaybettiğimiz günü hala yaşar gibiyim. Kaybettiğimiz arkadaşlarımıza tekrar Allah'tan rahmet, ailelerine ise başsağlığı diliyorum" dedi. Kazada sakat kalan takımın malzemecisi Halil Albayrak ise, 20 Ocak'ları hatırlamak bile istemediğini belirtti.

FUTBOLCULAR DA KATILDI
İlk olarak Asri daha sonra ise Kıranköy mezarlıklarında düzenlenen törenlere Samsunsporlu futbolcularda katıldı.

TARAFTAR UNUTMADI
Samsunspor'un fedakar taraftar gruplarından Canikli Mekansızlar Taraftar Grubu da mezarlıklarda düzenlenen törenlere katıldılar. Grubun tribün lideri Kenan Karpuzoğlu, "Futbol şehitlerimizi kaybettiğimiz günden bu yana tam 20 yıl geçti. Onlara tekrar Allahtan rahmet, ailelerine ise başsağlığı diliyoruz" diye konuştu.

DUALAR YÜKSEL BABA'YA
Törene katılanlar ilk olarak Nuri Asan'ın mezarını ziyaret etti. Daha sonra ise aynı mezarlıkta yapan ve Samsunspor'a büyük hizmetleri bulunan  ve Kulüp Müdürlüğü yapan Yüksel Özan'da unutulmadı. törene katılanlar Nuri Asan'ın ardından, Özan'ı da unutmayarak, onun için de dualar okuttular ve kabride çiçekler bıraktılar.

ALİ BABA UNUTULMADI
Kıranköy mezarlığında yatan otobüs şoförü Asım Özkan'ın ardından törene katılanlar, Ali Alanyurt'u da unutmayarak, bir tören de Ali Baba için düzenledi.

Kaynak: Samsun.net

http://www.samsun.net/haber/futbol-sehitleri-unutulmadi-3104.htm

YaşarDoğu

Allah gani gani rahmet eylesin.Unutmadık unutamıyoruz :(

jean

demincek giresun kanalinda samsunspor bayraklariyla samsunsporun acisini paylasiyorlardi samsunsporu unutmayan herseke tesekkurler

pitbul055

europe_55

Bütün SAMSUNSPOR camiasininin ve BÜYÜK SAMSUNSPOR TARAFTARI´NIN BASI SAGOLSUN... :(.

Mekanlari cennet olsun...

CeLL-O

yk55

vay be 20 yıl olmuş, daha dün gibi hatırlıyorum. bizim evin ordan geçerek devlet hastanesine yetiştiriyorlardı yaralı futbolcularımızı. o kadar çok ambulans özel araba geçiyorduki hemen bizde gitmiştik hastaneye ve o zaman öğrenmiştik takımın kaza yaptığını. şimdi o zamanı hatırlıyorum da çocukluk döneminde samsunsporluluğu çok daha iyi yaşamışız. şimdi iş güç hayat bizi biraz uzaklaştırmış.
neyse,  allah rahmet eylesin. bari ruhlarına bir fatiha okuyalım kardeşlerim.

delikurt 55

Vefat eden futbolcularımıza allahtan rahmet ailelerine sie tekrar baş sağlığı diliyorum. yaralanan futbolcularımıza da uzun ömürler diliyorum. ruhunuz şaad olsun. sizleri hiç bir zaman unutmayacağız.

cem and naz55

Alıntı yapılan: **KaR6** - 20 Ocak 2009, 22:07:45
unutmadık kelimesini kullanmak için herkes elini vicdanına koysun, gözlerini kapatıp bir düşünsün.. unutmadık demek, yılda bir kez adlarını anmaksa ve size yetiyorsa ne mutlu.. ama bana göre unutmadık demek için benim gibi her gun görmeniz, her an hissetmeniz lazım 20 Ocak ı.. yok eğer fırsatımız mı var derseniz ben de herkesin mutlaka yapabileceği vardır her zaman derim..

Reklam olsun diye sizde Havza dan gecerken 3 kere kornaya basın, bir de yıldonumu kutlaması gibi çiçek yollayın kazayı yasayanların evine hiç yoktan(!)..

Sözde değil, özde unutmadım, unutmayacagım, unutamayacagım..

bu cümlelerine muhattap almıyorum şahsım için evime gel buyur unutmuşmuyum unutmamışmıyım kararını daha sonra verirsin