Samsunspor olağanüstü kongresi - 1 Temmuz

Başlatan yönetici, 16 Mayıs 2006, 00:19:34

« önceki - sonraki »

yaman55

adnan ölmez gelirse celil gidecek eğer celil gidersede takım dağılır

MeL_55

zaten 10 hazirana ertelenmis kime aday olmamis diye

yönetici

Başkan adaylığı için adı geçen işadamı Arif Kosif şu aşamada aday olmayı düşünmediğini
ancak kendisine destek verilirse adaylıktan kaçmayacağını açıklamış..

AlıntıSamsunspor Altyapı Şube Sorumlusu Arif Kosif, aday olacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını söylerken, "Bana kesin bir teklif gelmedi ama gelirse düşünürüm" dedi

Samsunspor`da genel kurul öncesi henüz net bir aday çıkmazken, adaylık konusunda ismi geçen Arif Kosif, bu söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Samsunspor Altyapı Şube Sorumlusu ve Kadıköyspor`un Başkanı olan Arif Kosif, "Bunlar güzel şeyler. 1 Milyonluk şehirde Samsunspor Başkanlığına adaylığım konusunda ismim geçiyorsa bu bana gurur verir" dedi.

Şu anda böyle bir şeyin olmadığını söyleyen Kosif, "Bana böyle bir teklif gelmedi. Ancak gelirse de görevden kaçmam. Ne yapmam gerekiyorsa yaparım. Başkan olmam gerekiyorsa olurum. Bu tabi ki tek başına da olacak bir olgu değil. Samsunspor Başkanı`na Vali`nin, Büyükşehir Belediye Başkanı`nın ve Sivil Toplum Örgütleri`nin destek vermesi gerekir" açıklamasında bulundu.

cem and naz55

bu takım başkansız kalmaz kalmayacakta ama en önemlisi bence başkanlık yapacak kişinin samsunluk ruhunun taşıması gerektiğine inanıyorum

jean

yine baskan yok samsunsporu kimse sevmiyormu haftaya aday cikmazssa ben aday olacam 600 ayligim var yettigi kadar

oğuzhan55

Efsanevi Samsunsporumuzda iş öyle noktaya gelmişki hala bir başkan adayı çıkmıyor.Bu gidişlede galiba yine zoraki bir başkan takımın başına getirilecek.Samsunlu ve Samsunsporlu olduktan sonra bunun pek önemi yok ama keşke her şey gönüllü olarak gerçekleşebilse.

Aslında Samsunspor'u gerçek Samsunsporluluk ruhuyla yönetecek binlerce kişi var.O da Samsunspor'un her zaman destekçisi Samsunspor taraftarı ama bazen ruhun ayakta kalabilmesi için maddi birtakım destekler gerekiyor.İşte buda bazı şeylere engel oluyorya işte bu yüzden Samsunspor gerçek Samsunsporlular tarfından yönetilemyor.

sezer-55

Rahmetli Hasbi menteşoğlu gibi bir başkan istiyorum gelmiş geçmiş en baba başkan onun sayesinde şampiyonluk mücadelesi verdik,onun sayesinde güldük,onun sayesinde heyacanlandık,onun sayesinde tanjuları, rıfatları,erolları,eminleri,fatihleri,orhanları gördük.Onun sayesinde dörtlemeyi beşlemeyi altılamayı öğrendik Mekanın cennet olsun büyük başkan.Senin gibi bir başkan istiyorum o heyacanları o mutlulukları o umutları tekrar yaşamak için senin gibi doğal senin gibi candan senin gibi sade senin gibi bir başkan.O GÜZELİM GÜNLERE DÖNÜLMESİ TEMENNESİYLE,MAÇ SEYREDERKEN ÜÇ SIFIRDAN DÖRT SIFIRDAN SONRA BEŞLERİ BEKLEMEMİZ TEMENNİSİYLE,BORÇSUZ BİR SAMSUNSPOR VE BORÇ EDEBİYATI VE ENKAZ EDEBİYATI YAPMAYAN BİR SAMSUNSPOR OLMASI TEMENNİSİYLE,HAKSIZLIKLAR KARŞISINDA SUSMAYAN HAKKINI ARIYAN SAĞLAM BİR YÖNETİM OLMASI TEMENNİSİYLE,ON HAZİRANDA ÇIKAN KARARIN SAMSUN VE SAMSUNSPORUMUZA HAYIRLAR GETİRMESİ TEMENNİYLE.

kadir55ist

selam
sezer kardeş helal olsun dileklerine aynen katılıyorum samsunumuz için en hayırlısı seçilsin ve tekrar arkaları fenerliyelim.

King Of The North

Ah nerde o günler inşallah görürüz.

sezer-55

Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi 'Samsunspor'un dünü, bugünü ve yarını' konulu bir panelde buluştu. Kanal S Spor 55 Programı'nda yapılan dev zirvede yer yer hararetli tartışmalar yaşanırken, genel kanı 'Bu yönetim devam etsin' oldu

Türkiye Futbol Adamlar Derneği Samsun Şubesi bir ilki gerçekleştirerek Samsunspor'un durumunu masaya yatırdı. Önce North Point Otel'de TÜRFAD Samsun Şubesi'nin 2. kuruluş yılı pasta kesilerek kutlanırken, daha sonra ise Kanal S Televizyonunda yayınlanan Atilla Cebeci'nin sunduğu Spor 55 Programı'nda Samsunspor'un durumu konuşuldu.

PROGRAMA KATILANLAR

Geceye TÜRFAD Samsun Şubesi Başkanı Hüseyin Gıncı, As Başkan Gültekin Kullukçu,, Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Ediz Durmuş Bilgin, Genel Merkez Delegesi ve Samsunspor eski yöneticisi Tahsin Raci Kosif, Üye ve Samsunsporlu eski futbolcu Yücel Acun, Üye ve Samsunspor eski Futbol Şube Sorumlusu Suat Çalık, Sayman ve Samsunspor eski Halkla İlişkiler Raportörü ile Denetleme Kurulu Üyesi ve eski Klasman Hakemi Mehmet Tevfik Erkut katıldı.

HARARETLİ TARTIŞMALAR
Atilla Cebeci'nin sunduğu programda 'Samsunspor'un dünü, bugünü ve yarını' konuşuldu. Programa Samsun CHP Milletvekili Haluk Koç ve Samsun AKP Milletvekili Ahmet Yeni'de telefon bağlantısıyla katıldı. Yaklaşık 3 saat süren programda Samsunspor bütün doğruları ve yanlışlarıyla ele alınırken yer yer hararetli tartışmalar da yaşandı.

TÜRFAD'DAN DEV ZİRVE

Türkiye Futbol Adamları Derneği Samsun Şubesi 'Samsunspor'un dünü, bugünü ve yarını' konulu bir panelde buluştu. Kanal S Spor 55 Programı'nda yapılan dev zirvede yer yer hararetli tartışmalar yaşanırken, genel kanı 'Bu yönetim devam etsin' oldu

Türkiye Futbol Adamlar Derneği Samsun Şubesi bir ilki gerçekleştirerek Samsunspor'un durumunu masaya yatırdı. Önce North Point Otel'de TÜRFAD Samsun Şubesi'nin 2. kuruluş yılı pasta kesilerek kutlanırken, daha sonra ise Kanal S Televizyonunda yayınlanan Atilla Cebeci'nin sunduğu Spor 55 Programı'nda Samsunspor'un durumu konuşuldu. PROGRAMA KATILANLAR

Geceye TÜRFAD Samsun Şubesi Başkanı Hüseyin Gıncı, As Başkan Gültekin Kullukçu,, Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Ediz Durmuş Bilgin, Genel Merkez Delegesi ve Samsunspor eski yöneticisi Tahsin Raci Kosif, Üye ve Samsunsporlu eski futbolcu Yücel Acun, Üye ve Samsunspor eski Futbol Şube Sorumlusu Suat Çalık, Sayman ve Samsunspor eski Halkla İlişkiler Raportörü ile Denetleme Kurulu Üyesi ve eski Klasman Hakemi Mehmet Tevfik Ertuk katıldı.

HARARETLİ TARTIŞMALAR

Atilla Cebeci'nin sunduğu programda 'Samsunspor'un dünü, bugünü ve yarını' konuşuldu. Programa Samsun CHP Milletvekili Haluk Koç ve Samsun AKP Milletvekili Ahmet Yeni'de telefon bağlantısıyla katıldı. Yaklaşık 3 saat süren programda Samsunspor bütün doğruları ve yanlışlarıyla ele alınırken yer yer hararetli tartışmalar da yaşandı.

Suat Çalık Yönetimin içindekiler borçları biliyor

TÜRFAD Üyesi ve Samsunspor eski Futbol Şube Sorumlusu Suat Çalık, "Başkan Adnan Ölmez, basın yoluyla 'Eski yönetim bu borçları nasıl yaptı' diye soruyor. Bunu bizlere sormasına gerek yok. Çünkü eski yönetimde olan bazı yönetici arkadaşlarımız, şu anda da yönetimin içinde. Biz Yusuf Ziya Yılmaz'dan takımı alırken, yaklaşık 10 Milyon Dolar'a aldık. Ancak o zaman elimizde öyle iki oyuncu vardı ki, eğer bu oyuncular İsmail Uyanık'ın zamanında satılsaydı, borcunuz 3-4 Milyon YTL' ye kadar inerdi. Ancak Tümer'in transferinde takımın başında Yusuf Ziya Yılmaz olduğu ve bütün futbol kamuoyu, buna federasyonda dahildir üzerimize geldiği için bu transferler tabiri caizse 5 kuruşa gitti. Bunun yanı sıra maliyenin sadece Samsunspor'da yaptığı incelemelerden dolayı ekibimiz 7 Milyon YTL ceza geldi. Ve borcumuz bu gelen cezayla birlikte 19 Milyon YTL' ye ulaştı. Bir de bütün Türkiye'yi sarsan dolar kurunun bir anda yükselmesi borcumuzu ikiye katladı. Ancak şöyle de bir gerçek var ki; Başkan Ölmez 'Bu takım yılda 12 Milyon YTL ediyor. Bu borçlar nasıl olmuş' diyor. Şöyle bir durum var. Önceden ne iddiadan, ne televizyondan, ne seyirci hâsılatından, ne ligin satılan isminden, ne de havuzdan para gelmiyordu. Yani bu takımın önceden hiçbir geliri yoktu. Bu gerçekleri de unutmamak lazım" dedi. Transferleri konuşulan futbolculara da çağrıda bulunan Çalık, "Eğer bu transferler takıma çok büyük katkı sağlayacaksa yapılsın. Ancak böyle bir şey olmayacaksa ben futbolcularımızın takımı bu zor gününde bırakıp kaçmalarını istemiyorum. Eğer gönüllerinde biraz Samsunsporluluk ruhu varsa takımlarını bırakmazlar" diye konuştu. İsmail uyanık'la ilgili sorular 'Uyanık takıma faizle para verdi mi?'sorusuna ise Çalık, "Böyle terbiyesizce bir düşünce olamaz. Uyanık kolunda bir saati kalsa onu bile Samsunspor'a verir. Böylesine Samsunspor sevdalısı bir kişi hakkında bu tür ithamları terbiyesizce olarak karşılıyorum" dedi.

Tahsin Kosif Yönetsel hatalar var

TÜRFAD Genel Merkez Delegesi ve Samsunspor eski yöneticisi Tahsin Kosif, "Adnan Ölmez yönetimi yönetsel hatalar yapmıştır. Çok farklı niyetlerle bu takımın başına geldiklerini düşünüyorum ama içlerindeki Samsunsporluluk ruhundan e ufak bir şüphem yok. Şu anda geçen yılla aynı tabloyu yaşıyoruz. Ancak bir fark var, İkinci Lig'deyiz. Şu anda Samsunspor'da maddi konularda güzel bir çalışma var. Bütün futbolcuların alacakları, verecekleri kayıtlar altında tutuluyor. Bu çok güzel. Onun dışında çeşitli protokollerle borçlar ödenmeye başladı. Ben futbolcularda şunu gördüm. Onlar Samsunsporluluk ruhunu kaybetmişler. Beyin olarak İkinci Lig'e düşmüşlerdi. Bu yıl takımda para sıkıntısı olmadı ama bu başarıya yansıtılamadı. Bir de şu var. Bu takımın başına profesyonel kişilerin getirilmesi gerekir. Bence en büyük çözüm önerisi budur. Tabi ki şunu da unutmamak bazım. Takımımızın başarılı olan alt yapısına daha önem gererek buradan kazanacağı futbolcuları iyi pazarlaması gerekiyor. Değeri 300 Bin YTL olan bir futbolcu menajerler ve basın yoluyla daha fazla fiyata satılabilir" dedi.

Ediz Durmuş Bilgin Takıma sahip çıkılmıyor

Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Ediz Durmuş Bilgin, "Ben geçmişi güzel olan bir takımın, geleceğinin de parlak olacağını düşünüyorum. Yapılan bazı yanlışlar oldu. Benimde bunu herkes gibi söylememe gerek yok. Ancak bence başarıya ulaşmak için geçmişi iyi irdeleyip, geleceğe yatırım yapmamız gerekir. Samsunspor'un yeniden Birinci Lig'e çıkması için şehir olarak bütünleşmesi gerekir. Biz düzenlediğimiz bir basın toplantısıyla bütün iş adamlarını ve şehrin önde gelenlerini bir araya gelmeye çağırdık. Ancak bu çağrımıza bir yanıt bulamadık. Buradan da şu anlaşılabilir ki, tabi ki bu çok acı bir gerçek, Samsunlu artık Samsunspor'una sahip çıkmıyor. Şu anda bir başkan adayımız bile yok. Sadece bir iki isim olabileceklerini söylüyorlar. Bence bu takımın çıkış yolu, geçmişinden alınacak derslerde yatıyor" dedi.

Mehmet Tevfik Erkut Futbolu bilmeyen Samsunspor'u yönetti

Denetleme Kurulu Üyesi ve eski Klasman Hakemi Mehmet Tevfik Ertuk, "^Öncelikle çok acı bir gerçeğimiz var. bu yıl Samsunspor'u futbolu bilmeyen bir kişi yönetti. Aslında sorun da burada başladı. Ölmez takıma her türlü maddi desteği bulmasına ve zekâsıyla bazı çözüm önerileri yaratmasına rağmen, futbolu bilmediği için kaybetti. Benim birkaç çözüm önerim var. Bu takıma seçilecek olan 32 yöneticiden 100 Bin YTL alınsa, büyük bir gelir kaynağı olur. Tabi ki bir de şu var kendi kaynaklarımıza dönmeliyiz. Yani altyapımızı sağlam tutarak, her yıl satacağımız bir iki futbolcuyla gelir elde etmeliyiz. Bunun dışında elimizdeki değerlere de sahip çıkmalıyız. FİFA Ertuğrul Sağlam'ı geleceğin en iyi 20 antrenörü içinde görüyor ama biz bu kişiyi elimizde tutamıyoruz" dedi.

Yücel Acun Birlik ve beraberlik günü

TÜRFAD Üyesi ve Samsunsporlu eski futbolcu Yücel Acun, "Bu yıl ekibimizin İkinci Lig'e düşmesi beni de Samsunsporlu eski bir futbolcu olarak çok üzdü. Takımda birçok hata oldu. Bunları arkadaşlarım dile getirdi. Onların görüşlerine katılmamak mümkün değil. Biz burada kimin ne yaptığını bakmadan, bu takımı nasıl eski şaşalı günlerine getiririz bunu konuşmalıyız. Gün birlik ve beraberlik günüdür. Bu takım eksi günlerine ancak birlik ve beraberlikle gelir" dedi. Öte yandan Acur, takımda görev verildiği zaman hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Fikret Koç Lobimiz zayıf kaldı

TÜRFAD Saymanı ve Samsunspor eski Halkla İlişkiler Raportörü Fikret Koç, "Ben bazı veriler vermek istiyorum. Biz bu takımın içindeyken takıma hiçbir destek yoktu desem yeri var. Çıkardığım belgelerde takımımıza 2000 yılında şehirden sadece bir yılda 83 Bin YTL katkı geldiğini görüyorum. Buna belediyeden ve taraftardan gelen katkılarda dahil. Ancak bu yıl belediyeden takımımıza 3 Milyon YTL civarında bir destek geldi. Buna diğer gelirleri de eklediğimi zaman büyük bir bütçe ortaya çıkıyor. Bu takımda bu yıl yeterli miktarda para olmasına rağmen lobimizin olmaması takımımızı bu kötü duruma getirmiştir. Takımda profesyonel duruşlu yöneticilerin olması ve bu kişilerinde federasyon ve diğer kişilerle lobilerini iyi tutmaları gerekiyor. Önceden gelen borçlar gelecek olursak, diğer takımlar futbolcuyu 1'e mal ederken 100'e sattı, biz bunu yapamadık. O zamanlar çok fazla destekte yoktu. Bunu az önce verdiği verilerden anlamak mümkün. Bu durumda borcun olması çok doğal" dedi.

Hüseyin Cıngı Üzerimiz çizilmişti

TÜRFAD Başkanı ve eski klasman hakemi Hüseyin Cıngı, "Bizim üzerimiz önceden çizilmişti. Bunu oynanan maçlarda olan hakem hatalarından da anlamak mümkün. bu takımı İkinci Lig'e düşürmek için elerinden geleni yaptılar ve başardılar. Benim üzerinde durduğum bir konu var. Bazı yöneticilerimiz önceden bu takıma hizmet veren kişileri dil uzatıyor. Bunları şiddetle kınıyorum. Samsunspor'da önceden görev yapmış kişilerin tek amacı Samsunspor'du. Bundan sonrada öyle olmalıdır" dedi.

Gültekin Kullukçu Profesyonel ekip gerekiyor

TÜRFAD As Başkanı, eski klasman hakemi ve gazetemiz köşe yazarı Gültekin Kullukçu, "Şu durumda en büyük görev Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanına düşüyor. Bu kötü durumdan bizleri kurtarabilecek kişiler onlardır. Takımın başına getirilecek profesyonel bir ekiple, yeniden Birinci Lig'de mücadele edebiliriz. Ben hakem konusuna da değinmek istiyorum. Bizim hiçbir yerde lobimiz olmadığı gibi hakemlik camiasında da lobimiz yok. Benimde aynı zamanda hakemliğe başlayan Ali Aydın güçlü lobisiyle Birinci Lig'e kadar yükselirken, ben C Klasmandan üste çıkamadım. Yani bizim en büyük sorunumuz lobimizin olmamasıdır" dedi.

Haluk Koç Zafer yılı olacak

Programa telefonla katılan CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç, "Samsun'a sporu Samsunspor sevdirdi. Bu takımın İkinci Lig'e düşmesi çok üzücü. Amatör'ün erdemini sağlayan Samsunspor'un bugün karamsar olmaması gerekir. Ekibimiz 1965-1970'lerden aldığı ivmeyle yeniden çıkışa geçecektir. Geçmişimizin olduğu gibi geleceğimizde parlak olacak. Önümüzdeki yıl zafer yılımız olacaktır" dedi.

Ahmet Yeni

Samsun AKP Milletvekili Ahmet Yeni de programa telefonla bağlanarak, "Ben bu zamana kadar elimden geldiği kararıyla Samsunspor'un her konusuyla ilgilendim. Takımımızın ilk olarak ekonomik meseleleri çözmesi gerekir. Ben bankacıyım. Bundan dolayı Samsunspor'un Vakıfbank'a olan borcunu da yakından takip ettim. Bu konuya bir açıklık getirmek gerekirse, 4 Milyon 850 Bin YTL olan borcu uzun görüşmelerin ardından 1 Milyon 100 Bin YTL' ye bağlanarak ödendi. Bunun dışında da takımın bütün ekonomik sorunlarıyla ilgilendim. Başkan Ölmez çeşitli protokollerle borçlar ödemiş ve ödemeye devam ediyor. Yeni gelecek olan yönetiminde bu protokollere sadık kalması gerekir. Çünkü eğer bu borçlar zamanında ödenmezse 2,3'e katlanacaktır" dedi.

Halk gazetesinden arkadaşlarla paylaşmak istedim

oğuzhan55

Başkanlık için hala aday yok mu?Son 3 gün eğer aday çıkmazsa Adnan Ölmez mi devam edecek?

timofte

sezer55'e paylaşımı için tesekkürler. ben de programda notlar almıştım ama sonradan forumlara koymaya vakit bulamamıştım. Gazetede Suat Çalık'ın Galip Öztürk konusundaki açıklamaları kaçırılmış sanırım.
Suat Çalık,  Adnan Ölmez yönetiminin sık sık tekrar ettiği "bizi zorla getirdiler, zaten takıma talip olan yoktu batık şirketi devraldık biz sahip çıktık" sözlerinin gerçeği yansıtmadığının altını çizdi. Talip çıkan olduğunu, Galip Öztürk'ü geçen yaz adaylığa ikna ettiklerini resmen açıkladı.
Alıntı yapılan: "oğuzhan55"Son 3 gün eğer aday çıkmazsa Adnan Ölmez mi devam edecek?

Adnan Ölmez kesinlikle aday olmayacağını ve devam etmeyeceğini, hiç aday çıkmazsa bu defa istifa edeceğini açıkladı. Yani onun devam etme ihtimali yok gibi görünüyor. Adaylığı düşünen herkes belediye ve şehrin diğer önde gelen kurumlarının desteğini arıyor.

sezgin

MERHABA ARKADAŞLAR HERKES NE HİKMETSE BAŞKAN ADYI OLMAK İSTEMİYOR FAKAT SAMSUN SPORA HİZMET KUTSALDIR GÖREV VERİLİRSE YAPARIZ DENİYOR AMA İŞ BAŞA GELİNCE ORTADA KİMSE YOK OLSUN YİNEDE SAMSUN SPORUMUZ SAHİPSİZ KALMAZ EN AZINDA BİRİ ÇIKAR BİZİM GİBİ SAMSUN SPORU  SEVEN

oğuzhan55

Alıntı yapılan: "şirinler_1965"başkan adayı kesinlikle olacak yusuf ziya yılmaz AKP nin baskısı ile bir başkan adayı çıkarmak zorunda buda ARİF KOSİF ya da kemal sogancı olarak gözüküyor ama su an önede olan kişir arif kosif bu bu kadar basit

Eğer bu şekilde olursa sanki zoraki bir başkanlık gibi olacağa benziyor.
Ama inşallah Samsunsporumuz için hayırlısı olur.

34 SS 1965

:evil: hala adaylar belli değil mi :evil: