20 Mayıs Samsun Cumhuriyet Mitingi

Başlatan cem and naz55, 08 Mayıs 2007, 19:54:43

« önceki - sonraki »

HoliganSamSunLu

ASLINDA mitingler siyasi amaçlı değil ama chp başta olmak üzere sol görüşlü partiler bu mitinglerin üzerine balıklama yatmakta her kesimden insanın katıldığı mitingler bence son bulmalı insanları o cu bucu şu cu diye ayrımcılağa sevk etmemek lazım bu durum akp ile chp ye yarayacaktır akp muğduriyet maskesi ile seçimlere girecek chp ise laiklik bunu kırmanın tek yoklu bunlara pirim vermemek

berusa55

arkadaslar parti adı ve siyaset konusmuyoruz lütfen...sadece mitingin SAMSUNUMUZ icin getirileri hakkında yazarsak sevinirim.

alWays

cumhuriyetimiz için bayramızı kapıp meydandaki yerimizi alıcaz... ciden her evin balkonunda bayrak görme insanın gözlerini yaşartıyooo...

sams

içi boş kuru kalabalık,bu mitingler neden yapılıyor acaba?gelenlerin yarısı samsun dışından,diğerleride derneklerin dağıttıklarıyla oradalar,çok az bir insan geerçekten samimi olarak orda,ama gerçek kalabalığın ortaya çıkmasına az kaldı,bekleyip görücez,sanki cumhuriyet elden gidiyorda cumhuriyete
sahip çık mitingi düzenliyosunuz,gerçekler bunlar değil,gerçekler bağırmakla olmaz iş yapmakla olur.laiklikle övünenler bugüne kadar ne somut hizmet üretmişler bu memelekete, bu millete?biz laikiz demekle oluyosa oh ne alaa..hizmet yapın...

sams

ayrıca samsunspor.biz sitesinde bunları konuşmak yerine hepimizin ortak noktası olan samsunluluk ve samsunsporluluğu konuşmak daha güzel olurdu diye düşünüyorum...yine kaldı lig A da...

bluegreen55

Bu siyasi irade zamanında halkın ne duruma düştüğünü çalışanların kime çalıştığını zenginin daha zengin fakirin daha zengin olduğunu görmediğine göre sen ya akp li olup bundan nemalanan ve köşeyi dönen iş yapan menfaatçi grup içindesi, yada bunların bir gömlek  giydiğini esas amaçlarının şeriatı getirmek olduğunu inananlardansın, yada uyuyanlardansın..Umarım uyuyanlardan olup dini yönlendirilmelerle bbu duygulara kapılmışsındır ki bundan uyanabilirsin.

neyse tüm bunlar bir kenara samsunsporlu olarak bu iktidarla birlikte çıkış yapan kayserispor,erciyesspor,ankarasapor,vestelmanisaspor,rizespor,sivasspor  gibi takımlarının kendi kendilerine mi futbolda yükselişe geçtiğini düşünüyorsun..Yoksa siyasi güçlerle birleşen işadamlarının desteklemeleriylemi?

kerem55

Alıntı yapılan: "bluegreen55"Bu siyasi irade zamanında halkın ne duruma düştüğünü çalışanların kime çalıştığını zenginin daha zengin fakirin daha zengin olduğunu görmediğine göre sen ya akp li olup bundan nemalanan ve köşeyi dönen iş yapan menfaatçi grup içindesin, yada bunların bir gömlek  giydiğini esas amaçlarının şeriatı getirmek olduğunu inananlardansın, yada uyuyanlardansın..Umarım uyuyanlardan olup dini yönlendirilmelerle bbu duygulara kapılmışsındır ki bundan uyanabilirsin.  

böyle düz mantık mı olur? o zaman sen de 57. hükümet döneminde senin sözlerinle Bu siyasi irade zamanında halkın ne duruma düştüğünü çalışanların kime çalıştığını zenginin daha zengin fakirin daha zengin olduğunu görmediğine göre sen ya üç partili olup bundan nemalanan ve köşeyi dönen iş yapan menfaatçi grup içindesin, yada bunların bir gömlek  giydiğini esas amaçlarının 28 şubatı hortlatmak olduğuna inananlardansın, yada uyuyanlardansın..Umarım uyuyanlardan olup ulusalcı nutuklarla yönlendirilmelerle bbu duygulara kapılmışsındır ki bundan uyanabilirsin.

bu miting birleştirici değil ayrımcı olmaya başladı. işte örneği.

Alıntı yapılan: "sams"ayrıca samsunspor.biz sitesinde bunları konuşmak yerine hepimizin ortak noktası olan samsunluluk ve samsunsporluluğu konuşmak daha güzel olurdu diye düşünüyorum...yine kaldı lig A da...

evet, öyle olmalıydı ve biz de birşey yazmıyorduk ama iyice zıvanadan çıktı iş. adminler niye izin veriyor buna. siyaset böler, samsunspor birleştirir.

cem and naz55

mitingden şimdi geldik 10binler vardı
arkadaşların yazdıklarına bakıyorumda bu mitingler çok zorlarına gitti hele yeni üye olan şahıs neler yazmış neler 10binler salakta sizmi akıllısınız şurda duruşumuzu bozmayalım diye yazmıyordum ama artık yeter neden bu kadar gocunuyorsunuz neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz ATATÜRK VE CUMHURİYETE insanların bu kadar sahip çıkmasına
 cehalet ölür eşşeklik baki kalır....

cem and naz55

Alıntı yapılan: "sams"içi boş kuru kalabalık,bu mitingler neden yapılıyor acaba?gelenlerin yarısı samsun dışından,diğerleride derneklerin dağıttıklarıyla oradalar,çok az bir insan geerçekten samimi olarak orda,ama gerçek kalabalığın ortaya çıkmasına az kaldı,bekleyip görücez,sanki cumhuriyet elden gidiyorda cumhuriyete
sahip çık mitingi düzenliyosunuz,gerçekler bunlar değil,gerçekler bağırmakla olmaz iş yapmakla olur.laiklikle övünenler bugüne kadar ne somut hizmet üretmişler bu memelekete, bu millete?biz laikiz demekle oluyosa oh ne alaa..hizmet yapın...
al sana akp zihniyeti sen bu mitingden neden bu kadar rahatsız oluyorsun çokmu gücüne gitti yeni katılmışın adam gibi yaz şurda yok boş kalabalık kuru kalabalık mış asıl boş olan sen ve senin gibi insanlar..
blugren55 sana katılıyorum bence yazma arkadaş gocunur bundanda

bluegreen55

ha bide sizin gibi olaya abd ve ab nin ağzından konuşan liberal,  karnı tok sırt pek huzuru bozulmasın diye debelenenler var.

ben milliyetçi bir insan olarak ve oyunu milliyetçi bir partiye verecek bir insan olarak gelişmelerden son derece memnunum.kendini sol diye tanımlayan insanların milliyetçilerle aynı söylemlere sahip olmaları hangi partiden olursalar olsunlar beni mutlu eder.Ayrıca solun halka ve halkçılığa dönmesi milliyetçiliği  hatırlaması atatürkün kurduğu CHP haline gelmesi yani artık sol olmaması cumhuriyet dönemi kuvayi milliye ruhunu taşıması bu ülkeyi seven kimi endişelendirebilirki.?

sağ  ve sol diye bölünen bu iki grubun milli duygular içinde birleşmeleri sizi neden rahatsız ediyor anlamadım.

bluegreen55

neyse aslında tartışmaya gerek yoktu

samsunsporun yok olduğu sahipsiz kaldığı bunların döneminden kurtulmanın samsunsporu eski günlere götürebileceğini, bunu samsunsporlu olan herkesin farkedip objektif bir şekilde yorumlayabileceğini düşünmüştüm.

işyerimde oflu bir abi var samsunlu olduğumu söyleyince şu milletvekilini tanımıyosun dedi ben dedim tanımıyorum dedi bizim köylü samsundan millet vekili oldu dedi..samsun millet vekili olmasına rağmen bizim köyün yollarını asfalttan yaptırdı çok hizmetler yaptı dedi.
şimdi siz gelin tayyibin hemşerilerini,seçtiklerini samsuna milletvekili yapın sonrada samsun sahipsiz kalınca samsunspor göz göre göre düşürülürken suçu sadece yönetime atın.

bugün sorumluluk bizde oraya samsunlu samsunsporlu milletvekilleri istiyoruz.

mehmet yılmaz

herkesin kendine göre bir siyasi görüşü var.
mitinge gidenler ilericiliği, milliyetçiliği, samsunluluğu, samsunsporluluğu, cumhuriyteti kendilerinin tekeline alamayacakları gibi gitmeyenler de dini, dindarlığı kendi tekeline alamaz.

ben de kendisini milliyetçi olarak niteleyen ve hayatının her anında bunu hisseden bir insanım ancak Türkan Saylan gibi birisinin sembolleştirildiği; birkaç siyasi liderin çöpçatanlığının yapıldığı bir mitinge gidip de bakın binlerce insan bizi destekliyor dedirtmem. binlerce insan sizi değil, atatürkü, türkiyeyi seviyor. oradaki bayrak denizi beni de çok mutlu etti elbette.

birilerini din kisvesi altında sömürü yapmakla suçlarken daha düne kadar Türk bayrağı görünce yüzünü ekşiten birilerinin de ulusalcılık kisvesi altında birşeyler yapabileceğini unutmayalım.

ayrıca buradaki herkesin samsunsporlu olduğunu unutmamamızı ve ifadelerimizi kullanırken dikkat etmemizi rica ediyorum.

burasi bir taraftar sitesi ve lütfen birbirimize karşı dikkatli olalım.

cem and naz55

anlaşılan o ki bu mitingden dolayı bu formda çok rahatsız olan arkadaşlar var neyse miting oldu ve bitti belli kesimlere ve bencede bu formda belli kişilere bir msj gitmiştir tabi anlama kabiliyetleri varsa
bende arkadaşlarımla bayrağımla tişörtümle bu mitinge katıldım 10binlerce insanlar gibi ve çok mutlu oldum her taraf kırmızı beyaz bir görüntü içindeydi müthişti samsun adına yakışır bir mitingdi ama bazı şahısların yazdığı gibi kuru kalabalık yada boş kalabalık değildi arkadaşın kafasının içi boş galiba boş lafına taktığı için
samsunlu bugün ATATÜRK E VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKMIŞTIR
şehir bu sınavdan alnının akıyla çıkmıştır
samsunda böyle nice CUMHURİYET MİTİNGLERİNE..

berusa55

her yönüyle cok güzel bir mitingdi.SAMSUNUMUZ'a yakıstı.en sevindiriciyanı da olaysız ve gerginlik olmadan sona ermiş olması.o gün türkiyenin gündeminde SAMSUNUMUZ vardı.organize eden ve emegi gecen herkese tesekkürlerimi sunuyorum...