TFF 2. LİG 2019/2020 19. HAFTA | Pendikspor 0 - 2 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan brigand, 14 Ocak 2020, 11:07:44

« önceki - sonraki »

55_OrHaN_55

Maçı oynamaktan çok bizim oyuncularımızı sakatlamaya çalıştılar. Örneğin maçın başında Nurullah'a yapılan faul kırmızı kartlıktı. Çocuk ölümle burun buruna geldi. Hakem de bunlara zemin hazırladı. Erkam Reşmen'i sakatlamayı da başardılar. Neyse ki 3 puanı aldık dönüyoruz. Hakem de üzüntüden gece uyuyamaz artık.

55.hakan

Bizle oynayana bir şeyler oluyor tüm güçleriyle oynuyorlar hayırdır!

Ekrem

Pendik sert ve baskılı oynadı. Umarım Erkam'ın durumu ciddi değildir. 2. Yarı çok fazla saçmaladık. Her şeye rağmen kazanmak güzeldi. Şimdi Manisa düşünsün

jean

Sanirim sezonun en kotu topunu oynadik acikcasi kazanamayacagimizi dusunuyordum zorda olsa kazandik genis kadroya sahip olmanin avantajini gorduk bugun ilerisi icin umut vermedi futbolumuz insaallah birdaha boyle bitik oynamayiz

_Jack Daniels_

Dışarıdaki maçlarda üst düzey futbol beklemek hayalcilik olur ne kadar iyi kadro yapsakta. Özellikle Pendik gibi oynamaktan çok bozmayı düşünen takımlara karşı bu düşüncem daha fazla perçinleniyor. Ayağınıza taş değmesin çocuklar.

Ayberk

İyi oynamadan 3 puanı aldık, tecrübe farkı da diyebiliriz aslında. Ferhat çok göze batmayan ama güzel oyununu devam ettirdi bana göre. Bahattin'in kafasına aldığı darbenin ardından oyunun devam etmesi tam bir komediydi. Hakem tv'de yayınlanan bir maçta bu kadar berbat bir yönetim gösterdiyse, bilmiyorum kapalı kapılar ardında oynasak neler olurdu. Her neyse, kaldı 15..

cany

Gerçekten kötü oynadık. Ara sıra olur böyle napalım. Önemli olan 3 puan...

fanatik samsunsporlu

Saha kötü,hakem kötü,futbolumuz kötü.En güzeli 3 puan ve 6 averaj fazlalığı.Haftaya Erkam zor oynar.Veli ve Burak oynar büyük ihtimal.BAK Spordan beraberliğin acısını çıkarmamız lazım.

eprianu

Rakip maça çok iyi hazırlanmış, konsantre olmuş. Maç boyunca önde bastılar, pres yaptılar, pas yaparak oyun kurmamızı engellediler. İkinci yarının başında da hücumda golü bulabilecek pozisyonları ürettiler.

Pendikspor maç boyunca iki hata yaptı desek yanlış olmaz herhalde. Çok şükür ki iki hatayı da değerlendirdik ve golleri bulduk.

Eğer Guido ile golü bulamamış olsaydık, bu maçı ecel terleri dökerek izlerdik. Tam zamanında gelen gol ile maç boyunca önde olmanın verdiği rahatlıkla oynadık. Aksi takdirde tablo çok daha vahim olabilirdi.

Bazı nedenlerden dolayı gelmesine pek sıcak bakmasam da Ertuğrul Hoca'yı kutlamak gerekiyor. Kendini takımdan üstün gören ve sahada gezen birçok futbolcunun biletini kestiği gibi hala tam anlamıyla kendini sahaya veremeyen Kubilay ve Bahattin'i de oyundan almasını bildi. Otorite budur. Hak edene hak ettiği değeri yani formayı veriyor.

Hiçbir dayanağım yok, sadece kendi fikrimi söylüyorum. Bana göre Ertuğrul Hoca, Kubilay ve Bahattin de istikrar olmadığını anladı. İlerleyen zamanlarda Muhsin'i Kubilay, Burak Çalık veya İbrahim Halil'i de Bahattin'in yerine sahaya sürerse kimse şaşırmasın. Bu karara da en çok sevinenlerden biri ben  olurum herhalde.

Yeni transferleri çok fazla izleyemedik. İlerleyen haftalarda çok daha net yorumlar yapılabilir ancak sahada kaldıkları süre boyunca üçü de sırıtmadı. Veli çok uzun bir stoper. Muhsin ise istediğimiz, arzuladığımız yırtıcı futbolu oynar gibiydi. İbrahim Halil ise eline geçen fırsatı iyi değerlendirdi ve golü buldu.

Bir parantez de Guido için açmak lazım. İki haftadır pek iyi performans sergilemiyor. Bunu kabul ediyorum. Ancak gol pozisyonunda topu ayağına aldığı an  "Gol olur, Guido bunu kaçırmaz" dedim ve öyle oldu. Ayağını ve en önemlisi de aklını çok iyi kullanıyor.

Bundan sonrasını Manisa düşünsün. Hem puan hem de averaj üstünlüğümüz var. Yarınki maça bu psikoloji ile çıkacaklar. İnşallah puan da kaybedecekler.

Stoper

İyi takımlar, bazen kötü oynadıkları zaman da kazanır. Öyle bir maç oldu.  Ayrıca Pendik kolay lokma değil, kazanmamız önemliydi. Yine gol yemedik bu da son derece önemli. Tebrikler takım.

Raqua55

Son zamanlar'da bizi bu denli zorlayan takim olmadi. Pendikspor çok sert oynadi. 2'nci yari baskili bir oyun ortaya koydular bu Baskinin olusmasindaki en onemli sebep Ercanin ilk toplari olumsuz kullanmasi. Her topu yan pasi dahi çok hizli atip rakibe pres alani birakti yada Topu taca gonderdi. Pres aninda ayaga net pas yapamadan o baskiyi atlatamayiz ama bir sekilde galib geldik. Takimda en goze carpan nokta ise Gercekten Mucadele ediyoruz ve pres yapiyoruz.Atabey biraz daha oyun içinde aktif olmali bilhassa Boyle deplasmanlarda. Sancaktepe maci icin bu deplasman uyari olmali cunku sancaktepe macinda Boyle baski yersek bu kadar sansli olamayabiliriz

Sadece Samsunspor

Pendiklilerin bu hirsi niyeydi acaba talimatmi aldiniz hesabiniza parami yatti hayirdir bu kadar sert oyun

mehmet yılmaz

En başta şunu söyleyelim; çok da iyi oynamadık.

Evet, hatta vasat bir oyun oynadık da ditebiliriz. Hücum hattımızın düşük performansı bunda tabii ki etkiliydi. Ama şurası net, iyi oynamasak da kazanabiliyoruz. Geçen sezon kötü oynadığımız hiçbir maçı kazanamıyor, hatta iyi oynadığımız bazı maçları da kazanamıyorduk.

Bu galibiyet kültürü, bu nedenle önemli. Bir başka artımız ise gol yemiyor oluşumuz. Allah nazardan saklasın, Nurullah pırlanta gibi bir evladımız. Samsunspor'la birlikte ligler atlayacak ve A milli Takıma kadar uzanabilecek kadar potansiyeli olan bir genç.

Savunma hattında "Yalçınsızlık" sıkıntısı devam ediyordu. Maalesef Ercan Yazıcı beklenen seviyede değil. Zaten bu yüzden Ertuğrul Hoca iki stoper birden aldı. Oyunun son bölümlerinde, sakatlanan Erkam'ın yerine giren Veli'nin çok iyi sinyaller verdiğini söyleyebiliriz.

Kubilay, Bahattin ve maçın daha ilk atağında bileğini burkup, bunun tedirginliğiyle oynayan Atabey'in günlerinde olmayışları hücum zenginliğimizi düşürdü.  Ancak şu var ki, kadro kalitemiz maçı kazanabilecek güçteydi. Nitekim ilk ciddi hatalarında Guido cezayı kesti. Çok klas bir vuruşla...

İkinci devre ilk devreye göre biraz daha zor geçti. Hatta bir, beş dakikalık bölümle epeyce geldiler üstümüze. Bir an endişe ettiysek de, bu kez sahneye yeni transferlerden Halil Çolak çıktı. Tamamen bireysel becerisi, gücü ve gol vuruşuyla skoru 2-0 yaptı.

Takımda bir takımdaşlık olduğu iyice hissediliyor. Bunun dışındaysa esas etkili faktör Ertuğrul Sağlam. Hoca'nın ağırlığı her yerde kendisi hissettiriyor.

Bu arada Pendik Stadyumu, tahmin edildiği üzere neredeyse silme Samsunsporlu doluydu. Kendilerine ayrılan bölümü tamamen dolduran taraftarlarımız, kendilerine ayrılmayan bölümleri de itinayla doldurmuştu!

Pendikli oyuncular Samsunsporla oynamanın getirdiği motivasyonun üstüne bir de TRT yayını motivasyonunu da eklemiş olmalılar ki, haddinden sert oynadılar. Hatta birkaç pozisyon gaddarcaydı! Hakem ise bu sertliklere göz yumdu.

Lider gittiğimiz İstanbul'dan lider dönüyoruz.

Nasıl oynarsak oynayalım, bir şekilde kazanabiliyoruz.

ata55

Güçlü bir rakiple karşılaşsaydık bugün çok zorlanırdık. Pendik gücü oranında zorladı bizi.
2-0 güzel skor. Önemli olan kazanmak bence.

55_OrHaN_55

Rakibin sert oyunu, hakemin de bu sert oyuna göz yumması, aksine bizim aleyhimize çok kolay veya haksız şekilde verdiği fauller, sarı kartlar da psikolojik olarak negatif yönde etkiledi. Bahattin güçlü fiziğine rağmen sertlikten sakınan, sinen bir futbolcu. İlyas Kubilay zaten fizik olarak fazla mücadele edemedi. Atabey maçın başında bir sakatlık geçirdi, ondan sonra çekinerek oynadı. Hakem o kadar sinir bozucu kararlar verdi ki, Ferhat ve Gökhan Alsan kendilerine hakim olamayıp tepki gösterdikleri için kart gördüler. Ertuğrul Sağlam bile sarı kart gördü. Bunları da hesaba katmak lazım. Tam bir sinir harbiydi ve ben bunlara rağmen kazanabilmemiz de sevindirici.