TFF 1.Lig, 7.Hafta l SAMSUNSPOR 0-0 Boluspor

Başlatan Sadece Samsunspor, 01 Ekim 2007, 22:32:30

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Alıntı Samsun Bolu'yu geçemedi: 0-0

TFF 1. Lig'de Samsunspor, Boluspor ile 0-0 berabere kaldı.

Stat: 19 Mayıs
Hakemler: Hakkı Güler, Mehmet Metin, Ali Yetim
Samsunspor: Mehmet, Hakkı, Kenan, Zafer, Caner, Serkan Aykut, Can, Serkan Eyüpoğlu (Dk. 46 Kemal Akbaba), Ömür (Dk. 89 Emre Balak), Murat Duman (Dk. 73 Feridun), Celil
Boluspor: Serkan, Ömer Ateş, Aytek, Erhan (Dk. 86 Mustafa) Ergin, Erol, Engin, Murat Uluç, İbrahim (Dk. 08 Alişen), Ömer Cuğ, Fikret
Sarı kartlar: Dk. 16 Kenan, Dk. 21 Serkan Aykut, Dk. 26 Murat Duman, Dk. 34 Hakkı, Dk. 76 Feridun (Samsunspor), Dk. 9 Murat Uluç, Dk. 22 Engin, Dk. 77 Ergin (Boluspor)

körfez55

ayrıca bu sene ilk 2 hayal gibi o yüzden fazla takmaya gerek yok.çünkü 6. ile aramızda sadece 2 puan var.

cem and naz55

trabzon bölgesi hakemiyle ancak bu kadar olur rezillik diz boyu

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: "cem and naz55"trabzon bölgesi hakemiyle ancak bu kadar olur rezillik diz boyu

sirf forumumuzun seviyesi dusmesin diye ettigim kufurleri foruma aktarmiyorum - hala sinirim gecmedi ya ....................... hakemmmm trabrumlu ...........  :evil:

samsunmania

O kadar artniyetli hakemler var ki. Adamlar bi de ödüllendiriliyor. Fener maçının 4.hakemi Karşıyaka maçımızı katleden adam. Dün de başka bir hakeme benzeyen şahıs  Altay'ı yakmak istedi.Tv den seyrettim.Uyduruk penaltı ve kırmızı kart. Ama Altay şanslı günündeydi. Bu ayak oyunlarına daimi şanssızlığımız eklenince sonuç bu oluyor.Samsun maçına neden Trabzonlu hakem? Kuddusi Müftüoğlu ile başlayan linç girişimi devam ediyor. bakalım nereye kadar.

körfez55

ilk dk larda verilmeyen bariz bir penaltı.sonrasında celil e yapılan apaçık kırmızı kartlık bir poziyon ve celilin sakatlanıp oyundan düşmesi.kaçırdığımız inanılmaz gol fırsatları ve direkten çıkan bir top..karşımızda avantaja bırakmak nedir öğrenenemiş ,ne yapsamda samsunspora 3 puan aldırmasam düşüncesiyle hareket eden bizim beceriksiz ve gerçekten art niyetli hakemlerimizden birisi.gecen hafta da aynı şanssızlığı yaşamıştık.sonuç olarak takım iyi mücadele ediyo.ama saha dışı faktörler bu sene bizim bu ligden çıkmayacağımızı şimdiden tahmin etmememizi sağlıyo.inşallah yanılırım ve mücadelemizi skora yansıtıp şansımızın da dönmesiyle bu uzun maratonda zamanla hakettiğimiz yere geliriz...

HoliganSamSunLu

Bu sonuç çok kötü oldu bu maçı alsa idik en azından 3 maçı kendş sahamızda oynama avantajımızla birlikte bir seri yakalama fırsatımız olacaktı.

ozkan17

ölesiye küfür etmemek için zor tutuyom ya kendımııı SAMSUNSPOR HAYATIMIN KATİLİSİNN!!!!!!!!!

edmontdante

TRİBÜNDE BİR EFSANE MUSTAFA SİNECEK

bafradan55

Yolda başıma gelmeyen kalmadı, stada ilk yarı sonunda ulaşabildim, içeri de giremedim daha kapıda içeri girmek için geç kalmış 5-6 tane daha biletli taraftarımız vardı ama nafile. Giremedik. 3 puanı da alamadık yazık oldu.

timofte

Öncelikle sevgili edmontdante maçı izleyemeyenler için fotoğraflarla adeta baştan sona bir özet çıkarmış, teşekkürler..

Bu maçta takım olarak iyi organize olamadık ama yine de kazanacak durumumuz vardı. Fakat hakem bizim takım aleyhine adeta el freni vazifesi yaptı. Bir de ilk yarıda Caner'in zoru başararak boş kale yerine direğe nişanladığı top kaldı içimizde.

Hakem Hakkı Güler tabiri caizse tek başına maçın ırzına geçti. Nerede hakemliği bilmeyen adam var, staj yapmaya Samsun'a gönderiyorlar. İki kez gole giden atağımızı lehimize faul vererek durdurdu. Benzer bir pozisyonda ise Bolu lehine avantaj kuralını uyguladı.
Celil'i biçmeye yönelik hareketi sarı kartla geçiştirdi, o hareketin onda biri etmeyecek durumlarda futbolcularımızı karta boğdu. Malesef maç canlı da yayınlanmadığı için olup bitenleri sadece tribündekiler tam olarak bilebilecek..

Futbol böyle sahaya sürülen ne yaptığını bilmeyen bu insan gibilerin verdikleri kararlarla binlerce kişinin sinir sistemiyle alay ettiği bir oyun olmamalı ama çözümü nedir bilinmez..

Hakem kötüydü ama bizim takımda da pek ahenk olmadığını itiraf etmek lazım. Orta sahada Zafer dışında vasatı aşabilen adamımız yoktu. Sol kanatta ise ilerlemiş yaşına rağmen etkili olabilen Celil'e, Can'ın uyum sağlayabildiğini söylemek zor. Caner son haftalarda olduğu gibi bu hafta da etkisiz oynadı. Kaçırdığı o net pozisyonda kafa vuruşunu yaparken ciddi davranmadı bana göre. İkinci yarıda hücumu desteklemek için sahaya sürülen Kemal Akbaba da beklentilerimizi boşa çıkardı. Serkan Aykut ise yaşına ve omzundaki sakatlığa karşın elinden geleni yaptı. Bu oyuncunun en önemli özelliği sahadaki meslektaşlarının bir çoğundan farklı olarak AKLINI DA kullanabilmesi.
Bu arada son saniyelerde sahaya sürülen Emre Balak'a her zaman onbirde yer olmalı diye düşünüyorum..

Netice olarak bu hafta da yüzümüz gülmedi. Bu kadar hovarda ve cömert davranmaya devam edersek iddialı hale gelmemiz zor. İç sahadaki arka arkaya iki maçta asla kayıp yaşamamalıyız. Haftaya, bu hafta İstanbul deplasmanında kazanarak nispeten rahat eden Elazığ'ı ağırlayacağız..

edmontdante

Karşıyaka maçındaki hayal kırıklığı ve bunun doğurduğu soru işaretleri ile yine de kazanacağımız inancıyla maça gittim.Ama artık bazı gerçekleri görmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.

Mevcut kadromuz ve oyun anlayışımızla bizim süper lig iddiamız pek güçlü değil.Tabiki geçen sezon gibi  çok kötü bir sezon ve takıma kadrosundan sonra bu sezon değişen çok şey var ama futbol için fazla bir şey yapamıyoruz.

Maç içinde çok net gol pozisyonumuz olmadı Caner'in 2 kafa vuruşu var hatırladığım,bir kaç tane de doğru pas tercihi yapılmış olsa gol pozisyonuna dönüşecek pozisyonumuz var.

Hakem konusunda  bu kez ben de aynı fikirdeyim.Çok kötü bir hakemdi.Resmen çıldırttı herkesi.Avantaj kuralını bile bilmeyen ve uygulamayan adamdan hakem yapmışlar.Bunun dışında tüm ikili mücadelelerde BOLU lehine çaldı.Penaltı pozisyonunu görmedim,Celil'e yapılan faulde kırmızı kart kullanabilirdi.Ama bunların dışında çaldığı faullerle yada vermedikleriyle  bizim için el freni oldu.Zaten bu aslına bakarsanız futbolda verilmeyen penaltı yada golden daha önemli bir faktör.

Hakeme rağmen bence takım bugün futbol oynamadı.Nedeni belli.Hepimiz aşağı yukarı biliyoruz.Orta sahamız etkisiz.Yaratıcı oyuncumuz yok.Sadece Zafer ki bence bugün iyiydi.Hal böyle olunca yeteneksiz orta sahayı rahatlatacak adamlar tabiki kanat oyuncuları ve forvetler.Malesef  bizim forvetlerimiz yer değiştirebilen gezen adamlar değiller.

Caner için özel bir şey demek istiyorum.Caner'i marke eden 61 numaralı oyuncu Caner'den 2 kalıp iri ve güçlü bir adam ve her seferinde Caner sırtını kaleye dönüp adamı arkasına alıyor.Her seferinde de adam Caner'i eziyor.Peki kardeşim hiç mi kafan çalışmıyor.Sağa sola koşu yaparak adamı çeksen bir yerlere yada gelenlere duvar olarak adamı düşürsen oyundan.Kemal AKBABA bir kaç kez denedi Caner'le duvar pası yapmayı ama Caer'in anlayışında bunlar yok her seferinde bunu beklemediğinden bir adım geride kaldı.Bunu düşünebilmek bu kadar zor mu yani.Malesef kalite o kadar düşük ki bunları düşünemeyecek yapıdaki oyunculara güzel lakaplar takılıp bel bağlanıyor.

Forvetler hareketsiz,kanatlarda hücuma katılmayınca  tabiki futbol oynanmıyor.Can bir kaç kez iyi bindirmeler yaptı sadece bu.

Futbolun basit kuralları var ama bizim oyuncularımız bunu yapacak kafa yapısında değiller.Bunların başında forvetlerin sabit oynamaması,sağa sola koşularla diğer forvete yada orta sahadan gelenlere alan açması,derin koşular ve araya atılacak paslar yada yapılacak ikiye birler.Ofansif anlamda sadece bu.Sadece diyorum çünkü bunlar basit şeyler.Zaten bunları yapamazsan futbolda oynayamazsın sonucada gidemezsin.Bunları yapamamanın 2 nedeni var.Birincisi futbolcunun futbol anlayışında bunların olmaması ,ikincisi ise futbolcunun güç ve kondüsyonunun yetersiz olması.

Aslında herşey atılan taç atışlarından belli.2 yarı sağ çizgiden taç atıyoruz.Tacı atan oyuncu bir tane adam bulamıyor.Çünkü herkes duruyor.Hepsi arkasına bir adam almış markajdayım imajı veriyor bir Allahın kulu  taç atacak adama kendini göstermiyor.Bunun nedeni ne peki tek nedeni var oyuncunun kendini güçlü hissetmemesi.Sadece bu.GÖZÜNÜ SEVDİĞİM TİMOFTE'nin yine kulaklarını çınlattık arkadaşlarla.Hala gözümün önünde bu taçlarda topla buluşması.

Maçın iyilerine gelince , bence CAN,Zafer,CELİL ve Serkan AYKUT'tu.Kemal AKBABA çabaladı.Kötülerin başında bence Murat DUMAN geliyor.Ömür de bugün bozuktu.

Yücel Hoca 88 de Emre BALAK'ı oyuna alıyor.Uğur denedi galiba  :lol:  :lol:

Boluspor kalemize gelmedi desek yeridir.Bir tane şutları var onuda Mehmet BÖLÜKBAŞI kurtardı.Zayıf bir takım.Bu takıma karşı da futbol oynayamadıysak bir problem var demektir.

Lazoli

onu bunu anlamam puanlar birer birer gidiyo sezon sonunda kimsenin gözünün yasina bakmiyolar acik ve net olan tek bu. ya galibiyet ya galibiyet baska cikar yolu yok bu isin.

mehmet yılmaz

maç başlarken...

boluspor tribünü

celil'e yapılan sert faul sonrası

bir serbest vuruşumuz

SBÇ

Şirinler ve Mekansızlar

şehir tarafı kale arkası

korner atışımız

Hakkı'nın baraja çarpan topu

maç sonu

Hayatımda ilk defa VIP'te maç seyrettim. Tavsiye etmem! Zaten ben de bir bakıma mecbur kaldım.
önümde üç tane boluspor yöneticisi vardı. Papaz Erol ve ******* Ergin diye bağırmyı çok istedim ama ortamın nezihliğine muhaliflik etmeyelim diye sustum.

Şeref tribünüdeki onca takım elbiseli adamın arasında Samsunspor forması ve atkısıyla bulunan tek kişi olmanın ayrıcalığını(!)yaşadım.

Koltuklar çok rahat lakin bir gazet kağıdının üzerinde oturup hakemin acemice hareketleri sonrası isyan ederek ayağa kalkmak çok daha keyiflidir.

Boluspor diri bir takım, savunmada iyi bastılar. Gerçi bizim onların üzerine gittiğimiz anarda hataya meyyal halleri vardı. Kontrataklar düşündüler ve bunu da bir kere çok net bir şekilde yaptılar. Kaleci Mehmet beni çok şaşırtan iyi bir kurtarış yaptı.

İlk devre bütün hücum umutlarını Celil'e bağlamış bir haldeydik. O da iyi gitti uzun süre ama bence çalımı basıp geçtiği o pozisyonda oyun koptu. Hakem o faule kırmızı kart vermeliydi. Belki bariz gol şansı yoktu ma bariz bir tekme vardı. Yani kırmızı kart tekmeye çıkmalıydı. O andan itibaren bence sakatlandı Celil. Çünkü oyundan düştü.

İlk devre Serkan Eyüboğlu çok aksadı. Tamam bizim çocuğumuz ama bu haliyle Samsunspor'da forma bulması imkansız.

Can ikinci devre iki iyi bindirme yaptı. Her iki devrede de çok net iki kafa şutumuz vardı. Olmadı...

Sorun belli; orta sahada oyun kurucu rolünde iyi bir adam lazım. Bir de basıp süpürecek ikinci bir adam. Kimler gibi mesela? Adnan ve M.Çiçek gibi... Gittikleri yere de yar olamayan bu iki vatandaş hem kendilerini yaktılar hem de Samsunspor'u. Biraz sabredebilme erdemini gösterselerdi şu an ilgdeki konumumuz çok farklı olabilirdi.

Kaybedilen iki puanın üzüntüsünü yaşıyorum. Takıma ise kızamıyorum. Yazın yaşadığımız onca sıkıntının üzerine, sorumluluk alan yönetimie de kızamıyorum. Doğru dürüst hazırlık kampı bile yapamayan bir takım ancak bu kadar toparlnıyor işte...

Bugünkü tek olumlu şey gol yememiş olmaktı!..

O.YILMAZ

Alıntı yapılan: "tuqberk"samsunsporumuz iyi mücadele etti bolu çok düşük bir takım - sadece ve sadece hakem yüzünden yenildik - celil gole gidiyor herif 2 dk. önceki faulü çalıyor ne ..... hakem - az küfür etmedim hakeme ama -

yücel hocayıda eleştirmek isitiyorum: sanki biz beraberliğe oynuyoruz sanki biz deplasmanda oynuyoruz niye dk 89.da adam alıyon oyuna bu nasıl bir oyun anlayışı biz yülenirken yücel hoca 89 da oyuncu değiştiriyor  :!:

Zaten maça gelemeyen arkadaşlar için ana sayfada resim var. Bu pozisyon sonrası sarı kartla geçiştirilmesi bir tarafa ben celil değil maçı sezonu kapattı diye düşündüm. Ayrıca sarı kartın getirdiği sonuca bir bakım. Serkan Aykut'ta sarı kart gördü. Bu hakemin katliamından başka nedir.

Az küfür ne kelime. Belkide askerde bile bu kadar küfür etmemişimdir bu maçta ettiğim kadar.

Diğer katıldığın konuda 88-89. dk'da oyuncu değiştirmemiz. Benim şahsi görüşüm 75 den sonra değiştirilen oyuncu (maçı kurtarmaya yönelik) fasa fisodan başka bir şey değil. Boluya yaradı bence.

Maraton türbünündeydim. Maç sonunda bulunduğum türbündeki taraftarın birisiyle tanımadığım bir boluspor'lu futbolcunun kullandığı el işaretleriyle başörtü bir şekilde göstermesiydi.

Hakem maçı katletmek için elinden geleni ardına koymadı. Daha önceki maçların izleyemeyen arkadaşlara anlatırken hep hakemden yakınıyordum. Bu hafta iki arkadaşı getirdim maça. Maç sonunda bana hak verdiler.

Caner iyi tutuldu. Ama yukarıdaki yorumların birisinde çözüm önerisi sunuluyordu. Mesela H.Şükür'ü kesinlikle futbolcu olarak görmeyen beğenmeyen birisiyim. Ama adamın futbol düşüncesinde şu var. Eğer beni tutuyorlarsa yanımda iki kişiyi çekerim diyerek çapraz koşu yapıyor. Tutmazlarsa zaten boştayım top gelirse değerlendiririm diyor. İki forvetle oynuyoruz. 2. yarı 3 forvet. Bu forvetlerin hiç biriside boşa kaçayım deme yok. Hepsi sabit duruyor. Penaltı beklediğimiz M.Dumanın bozisyonunda bize uzak kalmasının yanında penaltı beklentisindeydik her aleyhimize karar vermeyi başaran hakem büyük ihtimal bunuda bu şekilde yorumladı yani es geçmedi ve M.Duman'a sarı kart.

Hakkı'ya Sarı kart verdiği pozisyonda hakem haksızdı. Eğer Celil'e verilen sarı kart ise Hakkı'ya verilen sarı kart açık tonumuydu? Hakkının yaptığı faul doğru buna sarı kart ağırdı.

Türkiye'nin başka hiç bir yerinde olmayan ev sahibi takımın HAKEM tarafından bu kadar ezildiği bir takım olamaz sahalarda.

Maçın en iyi ismi Zafer'di bence. Celil'le yapılan faul sonrası biraz daha pasif kaldı bence. Kalecimiz değişti. Bu konuda kimse yorum yazmamamış. M.Bölükbaşı aşağı yukarı kendisine gelen bütün topları ikiletti desem yanlış olmaz sanırım.

Bize orta saha şart. Serkan Aykut'un özellikle ikinci yarıda orta sahada oynaması akıllıca ama serkan aykut sadece topu yumuşatma vazifesindeydi.

Pozisyon geçeli zaman olmuş takım çok tehlikeli atakta. Hakem düdük çalıyor. Yaklaşık 20-25 geride faul vardı. Yok arkadaşlar böyle birşey olması mümkün değil. Hakem resmen katletti.

Doğru çok iyi oynamadık. Ama bu hakemlede ancak bu kadar.  :cry:

Yücel İldiz içeride oynayacağımız 2 maçtandan 3 puanla ayrılamazsa ne taraftarın hocaya nede futbolcuların hocaya, nede yönetimin hocaya güvenin kalacağını sanmıyorum. Tabiki bu yine benim şahsi görüşüm.