Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Ayberk

Alıntı yapılan: isyan - 15 Şubat 2021, 16:29:13Yanilmiyorsam Miy konusunda yazilmisti. Kulüp ve Camia olmak farkli seyler diye. Aynisi Giresun icinde gecerli, ciksalar bile en fazla 3-4 sene kalirlar, sonra sonlari Karabük Mersin Ordu gibi olur. Hem toplasan Sadece Giresun diyen taraftari bir elin parmagini gecmez.

Eşim Giresunlu. 4 yıllık evliyim. Bu seneye kadar daha Giresunspor kelimesini Allah'ın bir kulundan duymuş değilim. Ne zaman takımları seri yaptı herkes Giresunsporlu oldu. Seneye çıkarlarsa süper ligde tekrar renklerini belli eder arkadaşlar. Tüm Anadoludaki kronik çift takım sorunu Giresunda da mevcut. Sadece Giresunsporlu olan toplasan 500 kişi var yok.

Sol Açık

Dün de yazdım, Giresun'a hiç takılmaya gerek yok. Sonuçta Samsun'da yendiğimiz anda 1 puana iniyor fark ve son 3-4 maçlarını ben de seyrettim, iyi savunma dışında pek de bir özellikleri yok. 13 maç boyunca epey tökezlerler. Ama şu ana kadar şansın da yardımıyla çok ama çok iyi puan topladılar ve çıkmaya çok yakınlar.

Zirvede Giresunla çekişeceksek, rahatlıkla geçeceğimizi düşünüyorum. Esas mesele onlarla zirvede yalnız kalmak.

Altay çok geri düştü. Altınordu, Tuzla ve Keçiörengücü'nü iyi takımlar olarak görsem de rakip olarak görmüyorum. ADS ile 5 puan iyi, Samsun'a gelecekler, kazanırsak hem 8 puan, hem de ikili averajı alırız. Kalan maç sayısı ve takımımızın gücü düşünüldüğünde, bu ADS ile hesabımızın bitmesi anlamına gelir. Yani ADS de "uzak" bir rakip artık.

Geriye neredeyse tek "yakın" rakip olarak İstanbul kalıyor. Gerçekten iyi bir takımları var. Biraz şanslı olsalar, son 2 maçtaki kayıplarını yaşamayabilirlerdi. Ondan önceki 6 maçı kazandılar ve son kayıpları 3-0'dan son 20 dakikada Bursa'dan 3 gol yemeleri. İlk yarıda bizi net oyun ve skorla 3-0 yendiler. Özetle, ikili averaj onlarda, puan farkı sadece 3 ve hem kalite hem de takım uyumu açısından iyi bir takımları var. Bu hafta 1 puan bile iyi sonuç, ama yenersek üst lige çıkmak anlamında çok önemli bir adım atmış oluruz.

Cumartesi günü sezonun kader maçlarından birisini oynayacağız. Kazanırsak çok ama çok yol almış oluruz...

SSKLA

TD'de maçları hakkında sevgi pıtırcığı gibi yorum yaparken aslında alttan alta sitelerinde yazdıklarına dokundurmuştum hatta bana TD'den cevap vermek yerine kendi sitelerinden cevap verdiler :d. Anlamadığım şey ben kendi adıma onları hiçbir noktada düşman veya rakip olarak görmedim, Samsun kümeye çekmelerine rağmen, bu vatandaşlarda nasıl bir kuyruk acısı var ki nefes alsalar bize sövüp sayıyorlar. Ayrıca her şeyi kendilerine algılıyorlar, bu sebeple hiçbir noktada bunlarla dalaşmamak lazım kendi kendilerine söylenip sövüp dursunlar. Yazdıklarında en anlayamadığım şey ise bizim lobimizin olduğu. Cidden anlayamıyorum ne tarz bi lobimiz var ve nerde, söylesinler biz de kullanalım.

Ayrıca hapay abiden ötürü sevdiğimiz Altaylı kardeşlerimizin de içinde hatrı sayılır bir kısmı bizim hakkımızda çok iyi düşünceleri yok gibi duruyor. Genel itibari ile zaten muhtaç olmayan şeyler sevilmez, diğerleri de sadece ego tatmini için sırtı okşanır. Bizim arkamızda siyaset yok, dilenmiyoruz ve her istediğimizi yapabilcek güçteyiz bu da diğer camialara kıskançlık olarak yansıyor bence. TD'de bir satır bir şey yazıyorsun 35 kişi alakalı alakasız nefret kusuyor. Bu sebeplerden ötürü olabildiğince susalım bence. Çünkü transfer dedikodusu sayfasına şunu aldık yazıyorsun, sonra aradan vakit geçiyor bir maç başlığında görüyorsun ki "Samsunluların kafamızı yaktığı Gyasi..." gibi postlar. Kendi maçını yorumluyorsun alakalı alakasız bir sürü insan alakasız bir çok konudan sana saldırıyor. Susalım deme sebebim bizlerden cevap alınca kendilerini nimetten saymaları.

Siyaset. Siyasetten aslen uzak bir kulüp yapısındayız, yani muhtemelen ülke batsa da başkan bundan zarar görmez çok çünkü iştirakları Türkiyede değil çoğunlukla. Ki zaten şu zamana kadar kendisi profesyonel yaklaşım dışında da bir teması olmadı. İş adamı olduğu için tabii ki yine de bazı şeylere gebe. Örneğin "Ben cumhurbaşkanımıza da söz verdim, bu takım çıkacak." gibi söylemler. Bunu demesi profesyonellik gereği. Yoksa henüz yazın İstanbul Sözleşmesini desteklemiş bir kulübün siyasetten beslendiğini söylemek sadece deli saçmasıdır.

Neyse, yine de yazalım, it ürür kervan yürür...

SSKLA

Alıntı yapılan: HoliganSamSunLu - 05 Mayıs 2014, 18:09:04giresuna sevinsekmi üzülsekmi anlamadım hep karadeniz milliyetçilği yapıp seviniyoruz sonra ilk küfürü bize ediyorlar
: )

Tiryakiler55

Hayirli günler gönüldaslar,

yurtdisinda dogmus ve yasayan bir Samsunspor sevdalisi olarak mümkün oldugu kadariyla forum'a gelip paylasimlari okumaya calisiyorum ve fikrimi paylasmaya calisiyorum. Özellikle Giresunspor hakkinda yapilmis son yorumlar. Ben kendimi bildikce Trabzonsporla veya Trabzonsporlulukla ugrasildigini gördüm genellikle bizim taraftarda. Ama acikcasi bununla biryere vardigimizi sanmiyorum. Biz inis cikislar yasadik ve zaman zaman baska "daha kücük" takimlarla ugrasmaya basladik. 2010/2011 Süper lig'e ciktigimiz sezon Orduspor deplasmanina katildim, gördügüm su ki mac boyu Orduspor'a edilmedik hakaret, yapilmadik hareket yoktu, özellikle 1:1'lik golü bulduktan sonra. Bugün bakiyorum Orduspor'la taraftar kardesligi sürdürüyor hale gelmisiz. Peki neden bu tür düsmanliklara ihtiyac duyuyoruz biz. Bahsettigim deplasman macina otobüste yanimizda Samsunspor'u desteklemeye gelen Trabzonsporlu ögrencilerde oldugunu belirtmek istiyorum. Bugünse Giresunspor'lulara düsman kesilmisiz. Bu tür düsmanliklarla kinle ugrasmamak lazim.

Fikrimce beni türk futbolunda en cok rahatsiz eden olay "Istanbul'luluk". Bana sorarsaniz süper lig'de bir Istanbul takimi daha görecegime, bu Giresun olsa dahi, bir Karadeniz takimi göreyim daha iyi. Sempati duymadigim halde Süper lig'de Samsunspor, Trabzonspor, Rizespor, Giresunspor olmasini isterim.

Siradaki Istanbulspor macimiz cok büyük öneme sahip hem bizim icin hem Giresun icin. Sanirim Istanbulspor'u yenersek, Istanbul ile puan farkini 10'a cikaracak olan Giresun geriye kalan maclarda bu farkin kapanmasina engel olacaktir. Istanbulspor macini kazanmak bizim icin cok büyük bir avantaj olacaktir. Eger Ümraniye macida tekrarlanip kazanilirsa, sanirim Giresunspor'la ilk ikiyi paylasiriz. Taraftarlik acisindan cift takimli olmayan Giresunlu tanimiyorum. O yüzden kiyaslanmaya degmez. Bizim önem vermemiz gereken konu birlik beraberlik. Taraftarlar olarak, takimin, teknik eibin, baskanin arkasinda durmak lazim. Benim tek dilegim kendi taraftarlarimizin tek cati altinda birlesmesi. Benim farkli kulüplere duydugum sempati takimin basarisindan oynadigi futboldan ibaret degil taraftar toplumlarindan. Güclü, tek ses, tek yürek taraftar kitlesine sahip kulüplere sempati duyuyorum. Umarim bizde bu sekilde gücleniriz.

orucreis

Fatsa belediyespor Kırıkkale de Çankaya deplasmanına giderken kaza geçirmiş inşallah önemli bir şey yoktur Allah yardımcıları olsun acil şifalar versin

SSKLA

ADS şirketleşmiş haklarında hayırlısı, bakalım bu saatten sonra Murat Sancak nasıl davranacak.

MuratK

Ümraniyespor kararı ne zaman açıklanacak?

orucreis

Alıntı yapılan: MuratK - 18 Şubat 2021, 01:32:20Ümraniyespor kararı ne zaman açıklanacak?

Haftaya kaldı diyorlar

Sadece Samsunspor

Samsun spor sube mudurlugune Volkan Saral diye biri atanmis. Kafamda soru isaretleri soyadindan dolayi

Sol Açık

Keçiörengücü Ümraniye'ye kaybetti, geçen hafta İstanbul'u yenen Bandırma Eskişehir'e kaybetti, ilk yarıda Altay ADS'ye karşı deplasmanda 2-0 önde...

Bizim için tek tehdit İstanbul ve yarın kazanırsak cidden işi büyük ölçüde bitiriyoruz...

jean

Ads berabere kalsa daha iyidi bence neyse biz kendi gobegimizi keselim insaallah

SSKLA

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 18 Şubat 2021, 13:12:27Samsun spor sube mudurlugune Volkan Saral diye biri atanmis. Kafamda soru isaretleri soyadindan dolayi
Malum şahsın soyadı Sarıalioğlu aslında ki Saral olsaydı bile bir bağları olcağını sanmam, aşiret gibi şirket yönetiyorlar illa ki bu kişiye de bi ekmek çıkardı.

Alıntı yapılan: jean - 19 Şubat 2021, 23:02:01Ads berabere kalsa daha iyidi bence neyse biz kendi gobegimizi keselim insaallah
Ben tam tersi düşünüyorum Altay'ın kazanması her türlü işimize gelir, biz Altay ile oynadık amahenüz giresun tuzla vs oynamadı. Bu maçı kaybetseydi iddiasız duruma düşecekti ve o maçlarda yeterli performans gösteremeyebilirdi. Zaten bugün kazandığımız senaryoda  iş biter.

Sadece Samsunspor

4de giresun ankara maci var. Ercan insallah duvar olacak giresuna

Sadece Samsunspor

20 Şubat 2021, 15:00:13 #48014 Son düzenlenme: 20 Şubat 2021, 15:25:46 Sadece Samsunspor
Menemen akhisar macini iziliyorum. Akhisarin kalecisi evlere senlik 5 golun 3unde hatasi var. Gencte kaleci kariyeri bitmek uzere

Akhisarin hocasi da sikintili. Cok iyi kadrosu varmis gibi cekdar orhan ve bize gol atan bertug 11 baslamadi. 2.yarida oyuna aldi onlari ve cekdar atagi baslatti bertug kafayla golu yapti

Bizde de zamaninda oynayan sol bek orhan tasdelen i stoper yapmis. Genc cocuk koysa daha iyidi. Orhan kadirin yerine sol bekte daha iyi oynardi.