Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

İki haftadır Giresunspor'un maçlarını izliyorum. Bu hafta zemin ve hava koşulları maçı zorlaştırdı belki ama iki haftadır Giresunspor berbat bir oyun sergiliyor. Bu maçta 2. yarı sadece 2 pozisyonları var; biri gol oldu, diğeri de az kalsın gol oluyordu.

Bugün bir daha anladım ki Giresunspor bu yarışı sonuna kadar götüremez. Düşme hattındaki Boluspor resmen Giresun'u kalesine hapsetti. Eğer bir gol gelse farka bile gidebilirdi. Şampiyonluğa oynayan bir takımın bu kadar defans yapması normal değil.

İstanbulspor ve Altay performans olarak düşüşte. Giresunspor'da ise bir panik havası başlamış gibi geldi bana. Şu anda hem moral olarak hem de performans olarak tüm rakiplerden bir adım öndeyiz. Allah izin verirse biz şampiyon olacağız.

Raqua55

Giresun rakipleriyle daha oynamadi ama cikicak gibi duruyorlar 10 macta sadece 1 gol yediler.Bu sezon icin Malesef Kazanan takim aliskanligina  sahipler.Hayirlisi olur insallah.

5trawberry

Biz çıkalım da kim şampiyon olursa olsun.
Ama şu gerçek ki Giresun; Adanaspor, Altay, Ümraniye, Bandırma,Samsunspor, İstanbulspor haftalarında ilk üç dışına yol alacak...

Sol Açık

Sıralamayı, takımların kadro, gelenek ve yaklaşımlarını düşündüğümde, 21.hafta itibariyle puan tablosunu İlk 2 sıra ekseninde değerlendirirsek:

* İlk 8 takımın hedefi olabilir. Ancak, Keçiörengücü, Tuzla ve Altınordu'nun süreçte ilk 2 için iddialı olabileceğini düşünmüyorum.
* Altay bizim 8 puan gerimizde (ve ikili averajda üstünüz), Giresun'un ise 12 puan gerisinde. Altay'ın bu kadar kötü olduğuna inanmıyorum ve Play-Off üzerinden çıkma şansı halen mevcut, ama Altay'ın da ilk 2 iddiasının kalmadığını düşünüyorum.
* Dolayısıyla, ilk 2 sıra için 4 takımın iddiasının olduğunu düşünüyorum. Bunlardan ADS de az önce biten maçla beraber Giresun'un 9, bizim 5 puan arkamızda ve bizimle maçı Samsun'da. Samsun'da kazanırsak ikili averajı da alıp, bize rakip olmaktan çıkartabiliriz.

Özetle, ciddi şekilde ön plana çıktık. Ertuğrul hocanın da vurguladığı 2 puan ortalaması ilk 2'den çıkmak için yeterli olacak gibi ve biz de bu puan ortalamasını tutturacak gibiyiz.

Çok erken biliyorum. Ama bu hafta İstanbul'u deplasmanda yenersek, İstanbulla da puan farkını 6'ya çıkartmış olacağız ve önümüz iyice açılacak. Hele bir de ilk maçtaki 3-0'ın altından kalkarsak, geriye tek finalimiz kalır, o da içeride ADS ile... İşler bizim için yolunda giderse 6 Mart akşamı matematiksel olarak olmasa bile, Süper lige çıkış olasılığımızı %90'un üzerine çıkarabiliriz.

Önümüzde 2 final var: 20 Şubat'ta İstanbul-Samsunspor; 6 Mart'ta Samsunspor-Adana demirspor...

kaan

Giresun 47 puan yaptı. 65 puan anormal bir durum olmazsa ilk iki demek. Geriye 18 puanları kalıyor. Henüz Eskişehir ile oynamadılar. Yani 5 galibiyet Giresun'un işini çözer. 

Altay bu şekilde giderse yarıştan erken kopabilir. Henüz 35 puan toplayabildiler.

Büyük konuşmak için henüz erken ama haftaya İstanbulspor'u yenersek biz de kapıyı aralarız.

SSKLA

Bu hafta çok ilginç sonuçlar oldu ve bunlar bizim yararımıza oldu. Haftaya İstanbul'u yenersek ve ADS Altay'a puan kaybederse ligi 22. haftadan bitirmiş oluruz. Giresun da biz de çıkarız, önümüzdeki hafta çok önemli. Bu sefer takıma gerçekten güveniyorum, İstanbul'u tarumar edebilecek kudretteyiz.

KareAs55

Bunlara ilave olarak ADS Altay ile oynadıktan sonra hafta içi Ümraniye'ye gidiyor, İstanbulspor bizimle oynadıktan sonra yine hafta içi mesaisinde Akhisar'a gidiyor. Bu iki takımın gerek hafta sonu yaşayacağı olası puan kayıplarının moral bozukluğu gerekse zorlu maçlardan çıkıp 4 gün sonra diri sayılabilecek takımlarla deplasmanda maç oynayacakları göz önüne alındığında yine puan kaybı yaşamaları kağıt üzerinde muhtemel duruyor. Bu sonuçlara ilaveten İstanbul+Eskişehir maçlarından 6 puan aldığımızda iş bir anda bambaşka bir noktaya gelebilir. 10 gün sonra tek rakibimiz olarak Tuzla kalabilir.

İşler bu şekilde gitmese bile öyle yada böyle avantaj bizim elimizde ve bu avantajı koruyacak güce sahibiz.

SSKLA

Alıntı yapılan: KareAs55 - 14 Şubat 2021, 21:41:40Bunlara ilave olarak ADS Altay ile oynadıktan sonra hafta içi Ümraniye'ye gidiyor, İstanbulspor bizimle oynadıktan sonra yine hafta içi mesaisinde Akhisar'a gidiyor. Bu iki takımın gerek hafta sonu yaşayacağı olası puan kayıplarının moral bozukluğu gerekse zorlu maçlardan çıkıp 4 gün sonra diri sayılabilecek takımlarla deplasmanda maç oynayacakları göz önüne alındığında yine puan kaybı yaşamaları kağıt üzerinde muhtemel duruyor. Bu sonuçlara ilaveten İstanbul+Eskişehir maçlarından 6 puan aldığımızda iş bir anda bambaşka bir noktaya gelebilir. 10 gün sonra tek rakibimiz olarak Tuzla kalabilir.

İşler bu şekilde gitmese bile öyle yada böyle avantaj bizim elimizde ve bu avantajı koruyacak güce sahibiz.

Zaten eğer İstanbul'u yenersek İstanbul ile fark 6 oluyor ama daha önemlisi İstanbul 3. üst üste yenilgisini alıp iyice demoralize olur ve yarıştan kopar, eğer ADS de puan kaybedersek 7-8 puan da onlara koymuş oluyoruz ve takımı en çok geriye çeken şeylerden birinden kurtulmuş oluyoruz, baskı. Yasin bile dahil takımın üzerinde belirgin bir baskı var, eğer önümüzdeki hafta yenersek bu dağılacak. Şu an durumumuz Vettel'in arkasındaki Hamilton gibi. Baskıdan dolayı istenen tur zamanını atamıyoruz ama şu Vettel'den kurtulsak biliyoruz ki en iyi tur zamanları ile alacağız istediğimizi. Yani demek istediğim önümüzdeki hafta bizi baskıdan kurtarıp rakipleri baskıya alır eğer yenersek ve ondan sonra pek bi puan kaybetmeyiz bence.

Furkan

Selamlar,
Foruma uzun süredir yazmıyordum fakat her zaman okumaya devam ettim. Bu süreçte dışarıdan gözlemlediğim ve bu güzel platformun dahil olduğum süre boyunca hatırladığım geçmişine, kalitesine yakışmayan, seviyesinin düşmesine neden olduğunu düşündüğüm konular var. Ben bu forumu eskiden nitelikli yorumlar, analizler ve yapıcı eleştiriler özetle güzel bir fikir paylaşım platformu olarak keyifle okurken artık bu olumlu yönlerinin ne yazık ki oldukça azaldığını düşünüyorum.

Çoğu maç ve futbolcu başlığındaki gönderiler Twitter sayfalarının altındaki tweetleri andırmaya başladı. Küfür, argo ve hakaretten başka bir şey içermeyen en ufak hataya hakaretler, skora etki edecek en ufak olumlu duruma da abartılı övgüler vb. içerikli mesajlarla doluyor. Olay sadece küfür ve argo değil aslında. Örneğin X futbolcu başlığı altında "Adamsın", "Adam değilsin", "Git bu takımdan" vb. gibi sebep sonuç barındırmayan yüklemsiz cümleler veya tek kelime mesajlar da kalitesizliğe sebep olan etkenlerden. Ben ara ara takımımızın mazisi hakkında merak ettiğim konuları girip okuyorum, eski futbolcularımıza o dönemde neler söylenmiş ve neden söylenmiş anlamak bilmek istiyorum. Bu nedenle bugünkü yazdıklarımızdan gelecekte faydalanmak isteyen birileri belki kendimiz muhakkak olacak. Gördükleri bu tarz yorumlar aslında hiçbir anlam içermediği gibi laf kalabalığı nedeniyle okurun düzgün bilgiyi bulmasını zorlaştırmaktan başka hiçbir şey sağlamayacak. Bu nedenle başta bizlerin sonrasında moderatör arkadaşların biraz daha dikkatli olmasında fayda var. Herkese sağlıklı günler. :)

_SoN_

Alıntı yapılan: Furkan - 15 Şubat 2021, 11:31:29Selamlar,
Foruma uzun süredir yazmıyordum fakat her zaman okumaya devam ettim. Bu süreçte dışarıdan gözlemlediğim ve bu güzel platformun dahil olduğum süre boyunca hatırladığım geçmişine, kalitesine yakışmayan, seviyesinin düşmesine neden olduğunu düşündüğüm konular var. Ben bu forumu eskiden nitelikli yorumlar, analizler ve yapıcı eleştiriler özetle güzel bir fikir paylaşım platformu olarak keyifle okurken artık bu olumlu yönlerinin ne yazık ki oldukça azaldığını düşünüyorum.

Çoğu maç ve futbolcu başlığındaki gönderiler Twitter sayfalarının altındaki tweetleri andırmaya başladı. Küfür, argo ve hakaretten başka bir şey içermeyen en ufak hataya hakaretler, skora etki edecek en ufak olumlu duruma da abartılı övgüler vb. içerikli mesajlarla doluyor. Olay sadece küfür ve argo değil aslında. Örneğin X futbolcu başlığı altında "Adamsın", "Adam değilsin", "Git bu takımdan" vb. gibi sebep sonuç barındırmayan yüklemsiz cümleler veya tek kelime mesajlar da kalitesizliğe sebep olan etkenlerden. Ben ara ara takımımızın mazisi hakkında merak ettiğim konuları girip okuyorum, eski futbolcularımıza o dönemde neler söylenmiş ve neden söylenmiş anlamak bilmek istiyorum. Bu nedenle bugünkü yazdıklarımızdan gelecekte faydalanmak isteyen birileri belki kendimiz muhakkak olacak. Gördükleri bu tarz yorumlar aslında hiçbir anlam içermediği gibi laf kalabalığı nedeniyle okurun düzgün bilgiyi bulmasını zorlaştırmaktan başka hiçbir şey sağlamayacak. Bu nedenle başta bizlerin sonrasında moderatör arkadaşların biraz daha dikkatli olmasında fayda var. Herkese sağlıklı günler. :)

İlk cümlenizde söylediğinizin aksine, okumakla yetinmeyip, sizde yazıp bize ve forum geneline katkı sağlarsanız, bahsettiğiniz eleştirileri beraberce göğüsleyebiliriz, kaliteli yorumlar, yazılar ne kadar çoğunlukta olursa, diğer yorumlarında bu yönde gelişeceğini düşünüyorum, bunu dediğim gibi beraber sağlayabiliriz. Nasıl halı sahada yanımızda iyi oyuncular olursa bizimde futbolumuz iyi oluyorsa,sırf zaman geçirmek için oraya gelenlerle beraber bizimde futbol kalitemizin düşmesi doğaldır. Sık sık maç yorumlarına bekliyoruz sizi :)

Furkan

Alıntı yapılan: _SoN_ - 15 Şubat 2021, 11:43:20İlk cümlenizde söylediğinizin aksine, okumakla yetinmeyip, sizde yazıp bize ve forum geneline katkı sağlarsanız, bahsettiğiniz eleştirileri beraberce göğüsleyebiliriz, kaliteli yorumlar, yazılar ne kadar çoğunlukta olursa, diğer yorumlarında bu yönde gelişeceğini düşünüyorum, bunu dediğim gibi beraber sağlayabiliriz. Nasıl halı sahada yanımızda iyi oyuncular olursa bizimde futbolumuz iyi oluyorsa,sırf zaman geçirmek için oraya gelenlerle beraber bizimde futbol kalitemizin düşmesi doğaldır. Sık sık maç yorumlarına bekliyoruz sizi :)

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle ayrı kaldım aslında. Bundan sonra daha aktif olabilmeyi ümit ediyorum :)

Stoper

Futbol takipçisi Giresunlu arkadaşım var. Samsun'da yaşıyor.
Giresun ve Samsun lige çıksın da Galatasaray'ı izleyeyim kafasına sahip biri. Onun vesilesiyle Giresunspor forum sitesinden haberdar oldum. Biraz bakındım.
Sanıyorum sitede kendi takımlarından sonra en çok konuşulan Samsun'dur.

Bir kuşak şunları rakip olarak biliyor ya ona yanıyorum. Zamanında hazırlık maçı yapsak mutlu olan kitleydi.

Tez zamanda üst lige kendimizi atıp, bu ve benzer takımlardan uzaklaşmak lazım.

Siyasi desteği var Samsun'un diyen bu mezbele ağızların, sezon öncesi transfer tahtasını Erdoğan açmıştı.

http://www.giresunspor.net/forum/showthread.php?tid=979&page=42

eprianu

Alıntı yapılan: Stoper - 15 Şubat 2021, 14:45:54Bir kuşak şunları rakip olarak biliyor ya ona yanıyorum. Zamanında hazırlık maçı yapsak mutlu olan kitleydi.

Çok da umursamamak lazım hocam. Şampiyon olabileceklerini düşünmüyorum ancak Süper Lig'e çıksalar bile tutunamaz, düşerler. Neyin ne olduğunu da yıllar sonra anlarlar. Bakınız; Orduspor.

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: Stoper - 15 Şubat 2021, 14:45:54Futbol takipçisi Giresunlu arkadaşım var. Samsun'da yaşıyor.
Giresun ve Samsun lige çıksın da Galatasaray'ı izleyeyim kafasına sahip biri. Onun vesilesiyle Giresunspor forum sitesinden haberdar oldum. Biraz bakındım.
Sanıyorum sitede kendi takımlarından sonra en çok konuşulan Samsun'dur.

Bir kuşak şunları rakip olarak biliyor ya ona yanıyorum. Zamanında hazırlık maçı yapsak mutlu olan kitleydi.

Tez zamanda üst lige kendimizi atıp, bu ve benzer takımlardan uzaklaşmak lazım.

Siyasi desteği var Samsun'un diyen bu mezbele ağızların, sezon öncesi transfer tahtasını Erdoğan açmıştı.

yorumlar bomba yalnız. liderlik gören masum köylü yorumları bunlar nerde görsem tanırım. :)

bunların sonuda ordu gibi olur eğer süperlige çıkarlarsa paraşütsüz çakılırlar çünkü camia değiller

isyan

Alıntı yapılan: eprianu - 15 Şubat 2021, 15:08:34Çok da umursamamak lazım hocam. Şampiyon olabileceklerini düşünmüyorum ancak Süper Lig'e çıksalar bile tutunamaz, düşerler. Neyin ne olduğunu da yıllar sonra anlarlar. Bakınız; Orduspor.
Yanilmiyorsam Miy konusunda yazilmisti. Kulüp ve Camia olmak farkli seyler diye. Aynisi Giresun icinde gecerli, ciksalar bile en fazla 3-4 sene kalirlar, sonra sonlari Karabük Mersin Ordu gibi olur. Hem toplasan Sadece Giresun diyen taraftari bir elin parmagini gecmez.