TFF 2. LİG 2019/2020 18. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 3 - 0 Gümüşhanespor

Başlatan Stoper, 06 Ocak 2020, 17:51:46

« önceki - sonraki »

twitter

Ben araba olmadığı zaman gitmiyorum açıkcası maçlara. Tramvayda kurbanlık hayvan gibi dönmek hoşuma gitmiyor.

10 yıldır buraya üye ben bunu diyorsam stabil taraftardan bazı artılar beklemek de komik oluyor.

Sıkıntı şehirde değil yeni stadyumda. Sanayide olsa seyirci sayısının daha değişken olacağı belli yanii

Ayberk

Alıntı yapılan: jean - 12 Ocak 2020, 15:32:34Hele sukur en zirvedeyiz yinede su an manisada avantaj sahamizda 2 gol attilar artik inmeyelim insaallah cikalim su ligden telefondan maca bakmaktan biktik
2-2 veya 0-0 arasında fark yok. Lig sonunda (şayet Manisa ile ikinci maçta da berabere kalırsak) deplasman golü kuralı işlemiyor bildiğim kadarıyla.

evolution55

Şu şeref tribününde oturanlardan vali dışındaki hiç kimseden haz etmiyorum!

eprianu

Alıntı yapılan: evolution55 - 12 Ocak 2020, 19:20:38Şu şeref tribününde oturanlardan vali dışındaki hiç kimseden haz etmiyorum!

Şampiyon olalım, siz o zaman görün. Saha içinde fotoğraf çekilirken en önde duracaklar. Teknik heyet ve futbolcular arkada kalacak. Bakınız 2010 yılı 1. Lig  Şampiyonluğu.

evolution55

tactian kullanıcı adlı bir arkadaşımız vardı, maçları güzel yorumlardı. uzun zamandır görünmüyor ortalarda

eprianu

Kısa bir zaman diliminde camia olarak büyük olaylar yaşadık. Önce Uyanık istifa etti(rildi), ardından Ertuğrul Sağlam geldi. Daha sonra ise Yüksel Yıldırım takım üzerinde daha fazla söz sahibi olmaya başladı. Son olarak da iki senedir yatan futbolcuların gözünün yaşına bakılmadan gönderildi. Tüm bu olaylar futbolcuların akılını başına getirmiş. 1.5 sezondur yakındığımız şeyleri dün sahada görmedik Elhamdülillah. Mesela; kimse sahada gezmedi, laubali hareket etmedi. Kendisini takımdan üstün gören hal ve tavırlara sahip oyuncu da görmedik. Bu konuda en çok yakındığımız isimler olan İlyas ve Bahattin'de bile inanılmaz değişimler var.

Muhtemelen Gümüşhane'nin bize karşı oynadığı futbolu, bundan sonra iç sahada diğer takımlardan da göreceğiz. Özellikle düşme hattında olanlar, bizden alınan 1 puanı altın olarak görecekler ve kapandıkça kapanacaklar. Gümüşhane dün neredeyse orta sahayı geçmedi. Bu yüzden İlyas gibi oyunu açabilecek, orta sahada top dağıtabilecek, kendinden emin,tecrübeli bir isme ihtiyacımız var. Yıllardır söylediğimiz gibi "Hakan Bayraktar tarzı" bir oyuncuya.

Manisa FK inanılmaz bir düşüş içinde. Allah var, ben böyle bir hale düşeceklerini hiç beklemiyordum. Son 4 lig maçından sadece 2 puan çıkarabildiler. Galibiyetleri bile yok bu süreçte. Psikolojik üstünlük bize geçti. Ancak unutmamamız gereken 2 husus var. Birincisi, Zonguldak maçında da görüldüğü üzere Manisa FK hakemler tarafından inanılmaz kollanıyor. İkinci husus da şu; her ne kadar geri düşmüş olsalar da hala etkili bir oyun sistemine sahipler. Yani henüz 16 maç var ve Manisa FK yine iyi bir hava yakalayabilir. Bu yüzden işleri sıkı tutmamız ve gevçek davranmamamız lazım.

Bana göre maçın yıldızı Caner Arıcı'ydı. O yaşına rağmen koşuyor, basıyor, top kazanıyor, etkili ortalar yapıyor. Sanırım ilk goldeki asisti de o yaptı. İnşallah böyle devam eder.

Manisa FK psikolojik olarak zor günler geçiriyor. Bu süreci çok iyi değerlendirip puan farkını açmamız lazım.

_SoN_

Liderliği ele geçireceğimiz bu haftada ikinci yarının ilk maçında takımızda gole kadar bir baskı vardı, bu baskı golden sonra yerini bence rahatlığa bıraktı, özellikle 3. golden sonra hocanında dediği gibi bize yakışmayan bir şekilde oyunu ciddiye almadık, o ara bir iki pozisyonda verdik.

Maça golle başlayabilirdik, ilk dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan bahattin topu uzak direğe bırakamadı, burada ilyas'ın pası mükemmeldi.

Yeni transferlerimizden bonus'a :) bizim bölümde bulunan tüm taraflarlar ve arkadaşlarım bayıkdık, bu adam çok sağlam, on numara transfer oldu, önceki takımdaki maçlarınıda göz önüne alırsam bence nokta atışı, çok sakin, hızlı ve oyunu çok iyi kurabiliyor. Ayrıca özellikle kritik ve net müdaheleleride çok yerindeydi. Bence budur.

İkinci transferimiz ibrahim halil ise ikinci yarıda girdi oyuna, bence ilk maç için yeterli süreyi aldı ama çok tutuktu, ilk maçın heyecanındansa normal karşılarız, inşallah öyledir, yüzde yüzlük bir golüde çok kötü bir şekilde kaçırdı, ilk maç ve aldığı dakika itibariyle bence heyecanlı göründü.

Solda gökhan bu maçta bence diğer maçlara göre daha iyiydi, ileri çıkmaları ortaları ve ileriye katkısı çok daha iyi ve yerindeydi, orayı eksik diyordum ama bu maç gibi oynarsa yeni transfer bile sayılabilir.

Sağda canerden bahsetmemize gerek yok, yine takımı taşyan isimlerdendi.

Gökhan alsanın golleri çok güzeldi, orta sahadaki futbolu da iyiydi, inşallah böyle devam eder.

İleride atabey ve bahattin çok tutuk oynadılar, özellikle atabey aldığı topları süremedi,pas dahi veremedi çoğu pozisyonda, ama kafasına gelen topu gole çevirerek yine bitiriciliğini gösterdi.

Takımın 3-0 dan sonraki o halini ertuğrul hoca gibi bende beğenmedim,maç skoru ne olursa olsun, oyun disiplini ve ciddiyeti bırakmamaları lazım. Bunun dışında takım olarak iyiydik, takımımızı yürekten kutluyorum.

Önceki mesajlarımda yaza yaza elim ağrımıştı, ne diyordum ? "Siz rakibe bakmayın, kendi işimize bakalım, rakip çok puan kaybedecek, önemli olan bizim takımımız." İşte bunu gördüğüm için çok ama çok mutluyum.

Şimdi mesele bulunduğumuz yerin kıymetini bilmek ve burada kalmak.

Bunu başarmak iç sahalarda değil, manisanın puan kaybettiği zonguldak deplasmanında olduğu gibi, o sahalarda asıl mücadeleyi göstermek, daha ne sahalarda ne kötü şartlarda oynayacağız, belki kar yağacak, çamurun içinde kaybolacak top, asıl o deplasmanlarda göstermeliyiz gerçek istek ve arzuyu.

Bizim için bu dakikadan sonra önemli olan husus, iç sahadaki maçlar değil, onları zaten kayıpsız geçeceğiz, asıl mesele "kolay görünen ZOR DEPLASMANLARDIR."

BU KOLAY MAÇLARA DİKKAT EDELİM YETER ;)

_Jack Daniels_

Ferhat Çulcuoğlu'ndan fazla bahseden yok ama çok etkiliydi dün. 2 asist yaptı ve pas bağlantılarını çok güzel sağladı. Takımın görünmeyen kahramanı.

tactician

https://www.samsunspor.biz/forum/index.php?topic=4496.48210

Bu yazıda maç girizgahı yapıp daha ziyade yönetimsel konulara atıfta bulunduğum bir yazı kaleme aldım.
Teknik analiz kısmına buradan devam edelim.

Yukarıdaki yazıda ifade ettiğim biçimde takımın galibiyetini bireysel performanslar ile anlamdırdığımız haftalar şükür geride kaldı. Sahada artık takım gibi hareket eden takım gibi davranan bir yapıya büründük. Bu disipliner duruş şampiyonluk için çok gerekli.

Rakibin bizi çok zorlayacak yapıda olmamasına rağmen yine de özellikle savunma yönünde Samsunspor dün çok iyi işaretler verdi. Saha parselizasyonu, takımın enden ve boydan çok iyi daralması, her sahipsiz topu alması, ikili-üçlü alan daraltmalarını büyük bir başarı ile yapması ve savunma geçişlerinde son 5-10 dakika haricinde son derece istekli olunması noktalarında mükemmele yakın bir görüntü verdi.

Hücum tarafına dönüp baktığımızda, bu yönde ortaya konan taktiksel olgunluğun yeterli seviyede olduğunu söylemek zor. Hücüm aksiyonları yönüyle, oyunun savunma yönündeki kadar olumlu bir tablo çizemem maalesef.  İki 8 ve bir 6 numaralı ortasaha kurgusu yerine bilindiği üzere iki 6 bir 10 numaralı oyun yapısını benimsiyoruz. Gokhan zaman zaman sekiz numara izlenimi verse de yine de topla buluştuğu nokta düşünüldüğünde savunma önünde Ferhat'ı tamamlayan eleman gibi konumlandığını söylemek daha gerçekçi. Bu oyun yapısının beraberinde getirdiği haliyle sadece kanat organizasyonlarına bel bağlayan hücum setleri ile oynuyoruz. Ceza sahasına kenarlardan çokça top indirdik ve fakat merkezde kalabalık savunmalara karşı bir iki farklı şey daha denemek gerekecektir önümüzdeki maçlarda. Gümüşhane takımının savunma oyuncularının bireysel kalite olarak vasat altı bir seviyede oluşuna rağmen merkezde kalabalık beklemeleri bile net pozisyona girmemize engel olmaya yetti. Bir de savunma kalitesi daha iyi, baş altı takımlar ile karşılaştığımızda rakibin dengesini bozacak ve hucum aksiyonlarını half space (iç kenar koridor) üzerinden olgunlaştıracak hamleler de geliştirilmeli.

Tek tek oyuncu performanslarına da göz ucuyla bakarsak; Bahattin, Meral ve sonradan oyuna dahil olan Oğuz haricinde herkes iyi idi. Burak kesinlikle bir Yalçın değil ama en azından hazırlık maçlarındaki dağınıklığı atmış göründü. Potansiyel olarak Ercan'dan, Nuri'den vs çok önde. Halil de iyi bir adam olduğu izlenimi aldığı kısa süre içerisinde verdi.

Sanıyorum; geç olsa da kavuştuğumuz gerçek bir teknik direktör önderliğinde her geçen gün olgunlaşan daha iyi bir takım seyredeceğiz...

mehmet yılmaz

Cmts oynanan maçta Manisa FK, Zonguldak deplasmanında berabere kalıp, iki puan bırakınca bizim için liderlik şansı doğmuştu. Samsunspor hangi skorla kazanırsa kazansın lider olacaktı. Elbette bu liderlik konusunun başka anlamları da vardı. Bu lige düştüğümüzden bu yana, aradan 1.5 sene geçmiş ancak hiç lider olamamıştık. Taraftarlarda ve camiada bunun psikolojik burukluğu vardı. Genel kanaat ise liderliği ele aldığımız zaman bir daha asla bırakmayacağımız yönündeydi.

Liderlik ihtimalinin getirdiği heyecan Futbol A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım'dan, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'a, öğrenci taraftarından, tribün gruplarına kadar herkesi sarmıştı. Ancak bu sefer büyük bir özgüven de vardı. Taraftar takımına güveniyordu.
Bu şartlar altında çıkılan Gümüşhanespor maçı beklediğimiz gibi oynandı. Topa sahip olan, sürekli arayış içinde olan ve hücum futbol oynayan bir takımımız vardı. Skor 3-0'ken bile Gümüşhane kontra atak yapmaya çalışıyordu. Yani, Samsunspor gücünü rakibine hissettirmiş, baskın bir futbol ortaya koymuştu.

Kaptan Caner Arıcı hırsı kadar hücuma katkısıyla da beğeni topluyor. Ferhat Çulcuoğlu o kadar çok top çaldı ki, sayamadık artık. Gökhan Alsan kalsını konuşturmaya devam ediyor. Savunmamız sağlam duruşunu devam ettirdi. Gol yememek de önemliydi ve bunu yine başardılar.

Takımın genel durumundan söz ederken, Ertuğrul Sağlam faktörünü de atlamamak lazım. Geldiği andan itibaren bizi hiç yanıltmadı. Çünkü Sağlam'ın Türkiye'nin en klas ve çalışkan hocalarından biri olduğu ortadaydı. Bu ağırlığını, futbolculara da hissettirebiliyor. Kulübede bir teknik direktör olduğunu hepimiz farkındayız. Aynı şey oyuncular için de geçerli. Hepsi, sanki hoca daha yeni gelmiş gibi kendilerini sürekli göstermek peşindeler. Bunun için daha çok mücadele ediyorlar. Takımdaşlık olgusunu yüksek tutuyorlar.

Şimdi sırada Pendik deplasmanı var. Lider gideceğimiz İstanbul'dan lider döneceğimize inanıyoruz.

evolution55

YaşarDoğu

_SoN_

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 15 Ocak 2020, 01:04:15

Bu atkının yapılmasına denk gelemedik heralde, eskiden ne aktiviteler vardı, insan gördükçe özlemle anıyır, nerede o eski günler :)