25.Hafta: SAMSUNSPOR 1-3 besiktaş

Başlatan baha55, 04 Mart 2006, 22:07:07

« önceki - sonraki »

Amsterdamli

Gokhan Zan'da sakatlanmis. Form grafigi son haftalar cok yuksekti diye yaziyordu. Belliki Besiktasin bazi eksikleri olacak. Ben bu macta Trabzon macinda uygulanan 4-5-1 sistemi ile oynamamiz gerektigini dusunuyorum. Hucumdayken 4-3-3 duzenine donme taktigi ile.

----------Maksic----------

Polat--Kenan--Gueye--Ayari

--Cicek----------Marciel--
----------Ceyhun----------
-Tamer--------------Celil-
----------Serkan----------

yirmiuc

yaman55

Alıntı yapılan: "samet"yaman sen gel ayarlıcaz öncekinden da yine aynı yerde görüşürüz tamam mı...

fener maçındaki tarifemi olcak samet

supporter

Alıntı yapılan: "yirmiuc"takımın en hırslı oyuncusu adnana yer yok mu?

polatı guayenin yanına alıp adnanı da sağ tarafa alabilir miyiz?

ben de Amsterdamlı Adnan'ı neden yazmamış diye düşündüm ama Bjk maçında cezalı olmasını göz önüne alarak kadroyu oluşturmuş herhalde..

beşnumara

rafael  son haftalarda düşüşte  son vuruşları iyi değil ne yapıyor bu çocuk yaaa  hiç mi çalışmıyor idmanlarda :cry:

samet

Alıntı yapılan: "yaman19"
Alıntı yapılan: "samet"yaman sen gel ayarlıcaz öncekinden da yine aynı yerde görüşürüz tamam mı...

fener maçındaki tarifemi olcak samet
yok özeline msj attım tamamı oku...

ali ihsan

bjk de tümer,çağdaş ve gökhan zan yok.sergende sakat tam kapasiteyle zor oynar.en etkili adamları ahmet hassan onu mutlaka durdurmamız lazım maçı almamız için.Karşısında bu haliyle Ayari oynarsa yandık bence Muhammetle başlamamız lazım..

samet

allahın izniyle maçı alcaz bu birazda bize bağlı birleşip destek vermemiz lazım...

tunç güvenoðlu

dün maçı izledim ve denizlisporun yedek kadrosunu bile bırakın yenmeyi berabera bile kalamıyorsak yandık dedim .ne bir organize atak ne bir gol pozisyonu ne ah vah dedirtecek pozisyon hiç bir sey yok bilemiyorum celil ve ceyhun olsaydı nasıl olurdu kalede maksıç ve defansta guaye ve bıraz da forvet oynamasına rağmen defansta son anda kademeye girerek denizli akınlarını kesen serkan olmasa idi ilk macta kupaya havlu atmıştık. ama bu takımdan ümitli değilim artık takım süperliğ kalitesinde oynamıyor bence beşiktasa yeniliriz yada en iyi ihtimal beraberlik geliyor aklıma.

bengülü

Dikkat Samsun...
Samsunspor-Beşiktaş maçları her zaman heyecanlı ve zevkli sahnelere tanık olmuştur. Samsunspor'un şaşalı yıllarında Samsunspor Beşiktaş maçları öncesine ulusal basın Samsun maçlarının önemine değinerek "Dikkat Samsun." Uyarısında bulunurdu.

O yıllarda Samsunsporlu taraftarlar bırakın içerideki maçları deplasman maçlarına da gerek otobüslerle gerekse özel otolarıyla adeta koşarlardı.
O yıllar Samsunspor sevgisi çok güzel ve yüceydi. Gerçi o yıllar ekonomik sorunlar bu günler gibi sorunlu değildi. Bu nedenle Samsunspor'un müsabakaları ilgiyle takip edilir, Samsunspor stadı hınca hınç dolardı.

Bu sevgi Samsunspor ikinci ligde oynarken de devam ediyordu. Her maçlara seyirci olarak maç saatinden saatler önce stada gider yer kapmaya çalışırdık. Soğuk ve yağmurlu havalarda çok üşüdüğümüzü, çok ıslandığımızı biliyorum. Güneşli havalarda da aynen öyle oluyordu.

Samsunspor sahaya çıktığında koskoca stat adeta inliyordu. Taraftar hep bir ağızdan "Samsunspor" diye haykırıyordu.

Hey gidi günler hey... bilhassa Samsunspor merhum Hasbi Menteşoğlu ile altın yıllarını yaşamıştı. Rahmetli futbolu pek bilmezdi. Ama yüreği Samsun sevgisiyle dopdoluydu. Uzun yıllar başkanlık yapmıştı. Ama yorulmuştu. Bir gün basın mensuplarını toplayarak Samsunspor kulüp başkanlığından istifa ettiğini açıklamıştı. Bu açıklama basın mensuplarını şok etmişti.

BEN TAM TERSİNİ YAZDIM.
O yıllar ulusal bir gazetenin spor muhabirliğini yapıyordum. Her gün Samsun'a gidiyor, Hasbi ağanın ve Samsunspor'un haberlerini İstanbul'a geçiyordum.
Hasbi ağa son açıklamasını basın mensuplarına yaptığında işlerim dolayısıyla Samsun'a gidememiştim. Ancak Hasbi ağanın Samsunspor'u bıraktığı açıklamayı telefonla öğrenmiştim. Gülmüştüm, kendi kendime "Hasbi ağa Samsunspor'u bırakmaz. Mutlaka o gün etkilenmiştir." Diye düşündüm. Ben tam tersi bir yazı yazarak "Hasbi ağanın Samsunspor'un başında olduğu" haberini İstanbul'a bağlı bulunduğum gazeteye geçmiştim.

İSTANBUL BENİ ARADI
Bu haberimi okuyan spor müdürümüz çok şaşırmış olacak ki haberi sayfaya koymadan beni telefonla arayarak şöyle demişti. "Sayın Alaçamlı ajanslardan gelen habere göre Hasbi Menteşoğlu Samsunspor'u bırakmış. Sende bize geçtiğin haberde bırakmadığını, daha uzun yıllar kulübün başında olduğunu yazmışsın. Biz bu iki haber karşısında tereddüt içinde kaldık. Eğer senin haberini yayınlarsak bütün gazetelerde istifa ettiği haberi çıkacak." Demişlerdi.

BENİM HABERİM YAYINLANDI.
Ancak İstanbul bana güvendiğinden benim haberimi sayfalara koydu. Ve ertesi gün istifa etmiyor haberleri yayınlandı.
Aynı Hasbi ağa aynı gün telefonla beni aradı ve şöyle demişti. "Yeğenim seni çok seviyorum. Ben istifa ettim dediğim halde sen tam tersini yazmışın. Beni iyi tanıyorsun. Gözlerinden öpüyorum. Senin dediğin olacak, istifamı geri alıyorum."

BEN HAKLI ÇIKTIM.
Tüm basın adeta şok olmuştu. Onlar Hasbi ağanın açıklamaların kendi ağzından yayınlamış bende Hasbi ağayla görüşmeden tersini yazmıştım. Zira biliyordum, Hasbi ağa Samsunspor'u bırakmazdı. Çünkü Samsunspor'u, taraftarlarını ve Samsunluları çok seviyordu. Nitekim öylede oldu.

UYANIK DEVRİ BAŞLADI.
Hasbi ağadan sonra Samsunspor'un başına en uzun dönem başkanlık yapan İsmail Uyanık geldi. Genç başkan 14 yıl Samsunspor'a sahip çıktı. Başkanlığını üstlendi. Özellikle alt yapıya çok önem verdi. Yıldızları yetiştirip Türk futboluna kazandırdı. O yıllar havuz sistemi de yoktu. Sayın Uyanık kıt imkanlarla Samsunspor'un başında yer aldı. Sayın Uyanık ekonominin içinden geldiği için Samsunspor'u tüccar zihniyeti ile yönetiyordu. Ertuğrullar, Serkanlar, Celiler ve Tanju gibi yıldızlar sayın Uyanık beyin eserleriydiler.

GELELİM BEŞİKTAŞ MAÇINA
Samsunspor 2005-2006 sezonuna iyi başlayamadı. 23 maçta ancak 20 puan toplayabildi. Şu an Turkcell süper ligin 16. sırasında yer alıyor. Biz bu durumu Samsunsporlu olarak içimize sindiremedik, üzülüyoruz. Bu zor günlerde tek yumruk olmalıyız. Samsunspor için kenetlenmeliyiz. Bu girdaptan kurtulmalıyız. Pazar günü saat 16:00'da lig 4.'sü Beşiktaş ile Samsun'da karşılaşacağız. Beşiktaş kulübü son haftalarda bir çıkış yakaladı. Yükselişe geçti. Samsunspor da istikrarsız sonuçlar alıyor. Son Galatasaray maçında 3-2 mağlup olmasına rağmen ezilmeden bir futbol sergiledi.

DÖNÜM MAÇI
Bu maç Samsunspor için bir dönüm maçı olabilir. İnanıyorum Samsunspor taraftarını da arkasına alarak Beşiktaş maçına 3 puan parolasıyla çıkacak. Buna da mecbur. Taraftarlar stadı hınca hınç doldursun ve takımını desteklesin. Müsabaka 90 dakikadır. Samsunsporumuz bu maçta kontra atak futbol sergileyecek. Golde yiyebilir. Ama golde atabilir. Bu nedenle taraftarlar küsmemeli ve de susmamalı. 90 dakika takımını desteklemeli.

SAMSUN BU MAÇI ALIR.
Eğer bu unsurlar gerçekleşirse Samsunspor bu maçı iddia ediyorum mutlaka alacaktır. Beşiktaş maçından alınacak 3 puan ilerisi için umut verecektir. Hızla Samsunspor üst sıralara tırmanacaktır. Ben buna tüm yüreğimle inanıyorum. Hayalde görmüyorum. Futbolcular bunu başaracak güçtedir. Yeter ki taraftarda buna kendini inandırsın.
Sevgi ve saygıyla kalı    
kaynak : halkgazetesi ibrahim alaçamlı

bengülü

dikkatle herkezin bu yazı okumasını istiyorum

jean

evet yaziyi okudum adam ictenlikle yazmis paylsamis bizimle her dedigine inairim da su son soyledigi samsun bu maci alir lafina daha cok inanmak istiyorum basarilar samsunsporum

Amsterdamli

Alıntı yapılan: "supporter"ben de Amsterdamlı Adnan'ı neden yazmamış diye düşündüm ama Bjk maçında cezalı olmasını göz önüne alarak kadroyu oluşturmuş herhalde..

;) Adnan bu takimda vazgemeyecegim iki oyuncudan birisi. Digeri ise Celil!

kral_samsunspor55

ya arakdaşlar takımımız bayadır hep yenik durumda artık biz taraftar olarak takımımıza büyük destek göstermeliyiz. SamSunspor bu ligden düşmemeli. Bu takım Bende Önümüzdeki Maçları kaZanarak bir yükselişe geçecek İşallah da öle olur.Bjk maçınıda yenmemiz gerekiyor

cem and naz55

adnan cezalı oynayamaz bu maçta galip gelip gelmeyeceğimize bir nevi taraftar rol oynayacak sonuna kadar destek olalım
bilet fiatlarından şikayet edenler için şunu diyorum bilet fiatları bu maçta normal tutup ankara bşbld maçındaki gibi 1ytl olcak hali yok bilet fiatları pahallı değil beyler lütfen bu konuda yönetime bir şey demeyin komik oluyor