Daniel Timofte - Samsunspor, 1993-1999

Başlatan timofte, 22 Şubat 2005, 14:57:30

« önceki - sonraki »

brigand

GökhanÇağlar

başlığı baştan sona zevkle okudum,gerçekten büyük topçuymuş.

canlı izlemek nasip olmadı,inşallah bir gün yollarımız kesişir Timofte'yle...

mehmet yılmaz

Tribündergi'de birisi şöyle bir şey yazmış

Alıntı yapılan: SokiaBurada daha önce bir yazı yazmıştım eski kullanıcı adımla. O kullanıcı adım malesef ırkçı söylemler yaptım diye silinmişti.

Şimdi tekrar o yazıyı yazayım,aynısı olmasa da,ona yakın bir yazı olacak.

Ben,Rumen futbolcu Daniel Timofte'nin kızı ile yaklaşık 2 sene ilişki yaşadım. Yıl 2007/2008 arasında. Kendisi ve ailesi ile 2007 yılında,Kuşadası'nda otel de garson olarak çalışırken tanışma fırsatı yakalamıştım. Kız 16 ben 18 yaşındaydım. Eşi ve kendisi inanılmaz iyi derece de Türkçe biliyordu. Ben kendisine ilk zamanlar inanmamıştım eski Samsunspor futbolcusu olduğuna çünkü baya böyle göbekli falan biriydi ve kamyon şöferüne benziyordu. O yıllar da Rumenler Kuşadası'nı feth etmişyi turist olarak be bir sürü orta kesim ve ya altında Rumen aile ile tanışıyorduk. Ben de Timofte'yi Rumen şöförlerinden biri sandım çünü bir sürü Rumen vardı,Türkçe'yi öğrenen,onlardan sanıyordum. Fakat daha sonra yanlarına,Romanya'ya yanlarına gittiğimde,yanımda bir diğer Samsunspor efsanesi Celil'i arayıp,Türkçe konuşmuştu.

Ardından ben kendisini araştırmak için internette samsunspor.biz'e üye olmuştum ve kendisi hakkında bir kaç yazı yazmıştım. Sağolsun timofte(Teoman abi) hemen iletişime geçmişti. Samsunspor taraftarları olarak onlar,Daniel Timofte'yi sürekli Samsun'a davet ediyorlarmış fakat Timofte gelemiyormuş. Hatta işin özünü o zaman Timofte bana kendi anlatmıştı. Bir daveti kabul edip,bavulu alıp çıkmış 2006'da mı ne fakat pasaportunun günü bittiği için polis salmamış uçağa binsin. O da eve geri dönmüş Bükreş havalimanından. Sonrasında zaten 2 hafta sonrasında yani,Teoman abi vefat etmişti. Canlı canlı bir kez daha görmek nasip olamadı O'na,sevdiği futbolcuyu.

Not: Timofte o zamanlar bana hep söylüyordu ; Türk vatandaşlığı hakkım var ama ben olamıyorum şu an demişti,yoksa Samsunspor'un başına geçmeyi çok isterim ve zaten teklif de geliyor demişti. Fakat Samsunspor son 10 yıl da 3 kez yer alabildi Süper Lig'de,alt liglerde de yabancı hoca ile anlaşma hakkı yok,o yüzden gelemiyor.

Not: berbat derece de alkol alışkanlığı var. Ev de her akşam sarhoş olup yatardı ve her zaman viski içerdi. Ayrıca doğum yeri olan Petroşani'de bir bar işletiyordu. Bükreş'de komünizmden kalma evlerden kalma bir evi var.Mekan olaral çok güzel. İzmir'in,Kuşadası'na yakım olan deniz kenarı yerlerinden bir ev almış ama ev tamamlanmadan inşaat halinde bırakıp kaçmış mütahiti ve parası batmış. Bir de doğduğu yer de villa yaptırıyordu,bitmek üzereydi. Yine komünizmden kalma bir rbi vardı Petroşani'de.

Herkese selam olsun,rahmetlinin de mekanı Cenney olmuştur inşallah.

Cevaben şöyle bir şeyler yazdım.

Sokia

Yazdıklarınızı ilk defa okudum. Büyük bir ilgiyle de okudum tabii...

Daniel Timofte'nin dedikleri aynıyla doğrudur. Havalimanından dönüşü de öyle. Hatta biletini ben almıştım. 20 Ocak 2009 günü Samsunspor kitabı Kırmızı,Beyaz,Siyah'ın İstanbul'da galasını yapmıştık. Ertuğrul Sağlam'dan Tanju Çolak'a, Celil Sağır'dan Serkan Aykut'a, Emin Kar'dan Ercan Kol'a kadar pek çok eski oyuncumuz katılmıştı bu geceye. Rahmetli Müjdat'ın, Muzaffer'in, Mete'nin aile fertleri de. Romen hoca Gigi Multescu ve Daniel Timofte'yi de davet etmiştik. Biletlerini ayarlarmıştık. Sabah Gigi aradı ve kendisinin geleceğini ama Daniel'in pasaport süresi yüzünden geri dönmek zorunda kaldığını söylemişti. Çok üzülmüştük tabii. Yalnız o zaman Teoman vefat edeli neredeyse bir yıl olmuştu.

Timofte büyük futbolcuydu, lakin sizin de ifade ettiğiniz gibi Romenlerin çoğunda olan alkol bağımlılığı onu bitirdi. Kilolu olduğunu biliyoruz. Telefonda da kendisiyle konuşmuştuk; Türkçesi hiç de fena değil. Doğrudur.

Rahmetli Teoman, Timofte'yi ayrı bir severdi, biz de severdik ama Teoman sevdiği için daha çok sevdik.

mehmet yılmaz