20-Ocak-1989

Başlatan Anonymous, 19 Ocak 2005, 12:22:28

« önceki - sonraki »

Sercan

Aynen katılıyorum kardeşim.Ayrıca stad'ın çeşitli bölgelerinde bu tür resim ve pankartlar olması tarihimizi unutmamak adına bizlere ve gelecek nesillere oldukça faydalı olacaktır.İnsanlar zaten stada forma ya takımla alakalı birşeyler giyerek gelmiyor bari stadın içi takımımızın renkleri,resimleri ve kaybettiğimiz değerlerimizin resimleri ile dolsun...

**KaR6**

sözlükvari bir tanım vermek gerekirse, üzerinde haftalarca konuşabilir yada sayfalarca yazı yazabilirim sanırım bu tarihin.. kaderimin üzerinde hiçbir etkim yokken, en zayıf anımda, kalın bir çizgi çekti alın yazgıma.. niyeyse ben her 20 Ocak, hiç yaşanmasın isterim, direk 21 den devam edilsin...

Kaya

Alıntı yapılan: **KaR6** - 17 Aralık 2009, 02:47:13
sözlükvari bir tanım vermek gerekirse, üzerinde haftalarca konuşabilir yada sayfalarca yazı yazabilirim sanırım bu tarihin.. kaderimin üzerinde hiçbir etkim yokken, en zayıf anımda, kalın bir çizgi çekti alın yazgıma.. niyeyse ben her 20 Ocak, hiç yaşanmasın isterim, direk 21 den devam edilsin...

canım kardeşim hislerin hislerimiz ALLAHım bir daha yaşatmasın o günleri....

mehmet yılmaz

21 Ocak 89 günkü gazetelerden birisi...

**KaR6**

abi geri kalanlarını koyacak mısın?

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: **KaR6** - 18 Aralık 2009, 20:31:02
abi geri kalanlarını koyacak mısın?

fırsat buldukça ekleyeceğim, evet... hatta biiki tane daha ekleyeyim...

mehmet yılmaz

binikalamadım

Alıntı yapılan: binikalamadım - 17 Eylül 2009, 15:24:46
20 Ocak için resmi bir isim bulsak...

" Samsunspor Şehitlerini Anma Günü " nasıl ?...

valiliğin il etkinlik programınada eklenmesi lazım bu günün

arkadaşlar bu ya da başka bir resmi isim olmalı ve valilik etkinlik takviminde bulundurulmalı bu konuda ısrarlıyım böylece anılması asla pas geçilmemiş olacak bu çok önemli

mehmet yılmaz

İlkadım Belediyesi

İlkadım Belediyesi Başkanı Sn. Necaattin Demirtaş ile seçimlerden bir gün evvel derneğimizde bir araya gelmiş ve geniş bir Samsunspor sohbeti yapmıştık. Seçildikten sonraki icraatlarının değerlendirmesini yapacak değilim, ben başka bir konuya değinmek niyetindeyim. Hem onunla ilgili hem de değil...

Yine seçimlerden yaklaşık 10 gün kadar evvel İlkadım Belediyesi'nin eski başkanı Sn. Erdoğan Tok ile bir araya geldiğimizde ona bir sitemimi bildirmiştim. Kendisi de "haklı olduğumu ve düşünemediklerini" belirterek "dönüşü olabilirse eğer hemen talimat vereceğim" demişti ama bir gelişme olmadı maalesef.

Efendim, mevzu şudur...

Bundan iki yıl kadar önce de yazmıştım ve İlkadım Belediyesinden aranıp, konu ile ilgileneceklerini söylemişlerdi. 20 Ocak 1989 Samsunspor kazasında hayatını kaybeden KKTC'li futbolcumuz Mete Adanır'ın adını yaşatmak için 90'lı yıllarda "Mete Adanır Çocuk Parkı" yapılıyor; güzel düşünce doğrusu. Ancak daha sonra İlkadım Belediyesi bu parkı ortadan kaldırarak aynı yere modern bir spor salonu yapmaya başlıyor. İnşaat projesinde ve o süreçteki bütün duyurularda salonun ismi "Mete Adanır Spor Salonu" olarak geçiyor. Lakin ne var ki, salon bitip de açılışı yapılınca bir de görüyoruz ki, salonun adı "İlkadım Belediyesi Spor Salonu" olmuş.

Sitemlerimi uzun uzadıya yazmayacağım, gerekçelerinden, öneminden de bahsetmeyeceğim. Çünkü her vicdan sahibi ve her Samsunluluk şuuru olan insan evladı durumun farkında olmalı zaten. Adanır ailesi KKTC'nin varlıklı ailelerinden birisi ve onların Samsun'dan bekledikleri tek şey işin manevi boyutu. Yani, 29 yaşında aramızdan ayrılan ve örnek bir kişiliğe sahip olan, KKTC'nin de gururu durumundaki evlatlarının unutulmadığını görmek istiyorlar haklı olarak.

Buradan Sn. Demirtaş'a rica ediyorum. Prosedür nedir tam olarak bilmiyorum ama lütfen 20 Ocak gelmeden evvel bu güzelliği yapınız. Bu sizin için hem idari hem vicdani sorumluluğunuzun hem de Samsunlu olmanın gereğidir. İlgileneceğinize de yürekten inanıyorum.

O salonun ismi "İlkadım Mete Adanır Spor Salonu" olarak değiştirilmeli; daha doğrusu iade-i isim olmalı!

ali ihsan

Alıntı

Unutmadık unutturmayacağız

Kulüp Müdürü Metin Koçer'in yönetim odasının girişine futbol şehitlerimiz için yaptırdığı özel pano herkes tarafından taktir edildi
Samsunspor Kulüp Müdürü Metin Koçer, yönetim odasının bulunduğu binanın girişine yaptırdığı futbol şehitleri panosu büyük taktir topladı. 20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden futbol şehitlerini hatırlatan son derece muntazam bir pano koordine eden Kulüp Müdürü Metin Koçer, "Futbol şehitlerimiz için özel bir yerin olmasını uzun zamandır istiyorduk. Yönetimimiz ve bizlerin hep aklındaydı" diye konuştu. Denge Gazetesi
http://www.dengegazetesi.com.tr/news_detail.php?id=35034

Tebrikler gerçekten.Arada güzel işler de olmuyor değil demek ki  ;)

celebi

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 30 Aralık 2009, 13:38:29

80lerden

yönetimin bundan sonra böyle güzel işlere imza atacağını düşünüyorum. mesela stada şehitlerimizin koca pankartlarını asabilirler.

kaptan 55

işte bu yaa bize böyle işlerle gel yönetim.

düşünene,hayata geçirene teşekkürler.

YaşarDoğu

Dartagnan

Helal kardesım .Unutmadık UNUTMAYACAGIZ!!!!