20-Ocak-1989

Başlatan Anonymous, 19 Ocak 2005, 12:22:28

« önceki - sonraki »

jean

rahmetli teoman abi 15 sene oldu diye ileti atmis ilk sayfada onun uzerinden bile kac sene gecmis kim bilir bu yazimizi okuyanlar bizim icinde aynisini yazacak

berusa55

NTV SPOR bizleri unutmamış ve bugünün anısına "Spor Merkezi" programında, Samsunspor'umuzun 20 Ocak 1989 tarihindeki elim kazadan dokuz ay sonra 3 Eylül 1989'da tekrar yeşil sahalara dönüşünü konu alan sürece yer vermiş.

Teşekkürler NTV SPOR...

http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=ntvspor&seekTime=03-09-2012%2017:41

S.b.ç Çağrı

Bu kaza olmasaydı şuan çok başka yerlerde olabilirdik

feticalik

ve yine geliyor 20 Ocak günü hem de tavşanlı maçıyla.. Tüm planlarımı iptal ettim tavşanlı maçında orada olacağım, armanın yanında..

samuray

o kara gün yaklaştı ama t.f.f aymayzları 20 ocak.a bizim tavşanlı ile yapacağımız maçı vermiş bizim anma günümüz olan  günde

Desiqner

Derin bir acı hissettiğim.
Hiç yaşanmasın artık böyle günler...
20 Ocakta Kütahya'da uğruna canlar verilen armanın peşinde olacağız.
Nur içinde yatsınlar...

binikalamadım

feticalik

#1989danBeriKalbimizdeler

berusa55

Kırmızı, futbol şehitlerimizi; beyaz, geleceğe dair umutlarımızı; siyah da sonsuza dek sürecek yasımızı temsil eder. 20 Ocak 1989; unutmadık!

Mekanları Cennet olsun...

cgr

Allah bizlere bir daha böyle acı yaşatmasın. Yaşamını yitiren herkesin mekanı cennet olsun.

Kalbimizdesiniz, Unutmadık !

BigBadMama5552

20 Ocak 2013, 13:36:40 #265 Son düzenlenme: 20 Ocak 2013, 14:06:23 BigBadMama5552
Bu acıya yürek dayanmaz... Ben o gün daha doğmamıştım bile ama belki de Samsunsporlu olmamın en büyük nedenlerinden biri 20 Ocak 1989 ve o gün kaybettiğimiz güzel insanlardır.
Allah hepsinin mekanını cennet etsin...

Youtube'da benim eklediğim; Keşke Olmasaydı adlı belgesel programın 20 Ocak 1989'u konu aldığı bölüm:

Bölüm 1
http://www.youtube.com/watch?v=P6_lwjgztqk

Bölüm 2
http://www.youtube.com/watch?v=RnTe7hZatRM

Bölüm 3
http://www.youtube.com/watch?v=lV1GPpjz00k

cgr

Samsunspor "Futbol Şehitlerini" Andı

1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken trafik kazasında hayatını kaybedenler, kabirleri başında anıldı.

Samsun'da, 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken trafik kazasında hayatını kaybedenler, kazanın 24. yılında kabirleri başında anıldı.

Deplasmana giden Samsunspor kafilesinde yer alan ve trafik kazasında hayatını kaybederek Türk spor tarihine "futbol şehitleri" olarak geçen 5 kişi için, ilk tören teknik direktör Nuri Asan'ın Asri Mezarlık'taki kabri başında yapıldı.

Duaların okunması ve çiçek bırakılmasının ardından, törene katılanlar Kıranköy Mezarlığı'nda bulunan şoför Asım Özkan'ın kabrini ziyaret eti. Burada da dualar okunduktan sonra, Özkan'ın kabrine çiçek bıraktı.

Kazanın olduğu dönemde Kulüp Başkanlığı yapan Hakkı Tomaç, 24 yıl önce yaşanan feci kazayı halen yüreklerinde taşıdıklarını söyledi.

Tomaç, kazanın üzerinden yıllar geçmesine rağmen ölenlerin anılarının tazeliğini koruduğunu belirterek, "Acı olayın üzerinden 24 yıl geçti ama anılar hala taze. 20 Ocak Samsunspor ve Türk futbol tarihine kara bir sayfa olarak girdi" dedi.

-"Hocamı ve arkadaşlarımı çok özledim"-

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ise, kazada kendisinin de sakatlanarak felç kaldığını ifade ederek, "24 yıl sonra ilk kez kulüp başkanı olarak bu anma programına katılıyorum. 20 Ocak bana ölen hocamı ve arkadaşlarımı hatırlatıyor, onları çok özledim" diye konuştu.

İnternet haber portallarında, hayatını kaybedenlerin üzerinden bazılarının rant sağlamaya çalışmasına tepki gösteren Kar, Samsunspor'un var olduğu sürece "şehitlerini" asla unutmayacağını sözlerine ekledi.

Anma törenine, Samsunspor Yönetim Kurulu üyeleri, eski yöneticiler, Samsunspor'da oynamış eski futbolcular ile çok sayıda taraftar katıldı.

Bu arada, kazada ölenlerden Muzaffer Badaloğlu'nun Zonguldak'ta, Mete Adanır'ın KKTC'de, Zoran Tomiç'in de Yugoslavya'daki mezarları başında anıldığı bildirildi.

-Kaza-

Samsunspor kafilesi, 55 DU 637 plakalı kulüp otobüsüyle 20 Ocak 1989'da Malatyaspor ile oynayacağı 1. Futbol Ligi (Süper Lig) müsabakasına giderken, Havza ilçesinde kafileyi taşıyan otobüs, 61 AC 535 plakalı kamyonla çarpıştı. Samsunsporlu futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan, kazada hayatını kaybetmişti. Futbolcular Emin Kar, Erol Dinler, Şanver Göymen, Orhan Kılınç, Kasım Çıkla, Fatih Uraz, Burhanettin Beadini, Yüksel Öğüten, Uğur Terzi ile menajer Yüksel Özan yaralanmıştı.

Bu trafik kazasından sonra Samsunspor, kırmızı-beyaz olan forma renklerine, kaybettiği isimlerin anısına 'siyah' rengini de ekledi.

seyf55

ben o kaza olduğunda daha doğmamıştım 90 doğumluyum ama sanki o kazada vefat edenler kendi ailemdenmiş gibi hissediyorum her fotograflarını videolarını gördüğümde içim burkuluyor sanki çok uzun süredir onlarla vakit geçirmiş biri gibi üzülüyorum ağlıyorum ve her defasında samsunsporu tutmanın bir onur bir şeref bir vazife oldugunu anlıyorum samsun benim için bir vatan ugruna can verilmiş bir vatan

berusa55

kalptenþimþek

o brandanın çekildiği apartmanda oturuyordu Muzaffer Abi :(