Cnn Türk "Oradaydım"belgeselinde 20 Ocak (syf.3)

Başlatan turkelibo, 25 Ocak 2007, 18:08:55

« önceki - sonraki »

Amsterdamli

Sevgili Timofte gosterdigin cabadan dolayi programi izleme imkanim oldu. Sana, programda emegi gecen ve capture yapan arkadasa cok tesekkur ederim.

Bu konunun boylesi bir programda yer bulmasi guzel. Tabiki daha iyisi yapilabilir ve bir gun mutlaka yapilmasida gerekir.

Siz sevgili Samsunsporlu dostlariminda bahsettigi gibi bu sitede gormedigimiz ulasamadigimiz fotograflar, goruntuler ve kayitlar arsivlerden cikarilmali ve ropartajlar ile birlikte guzel bir belgesel haline getirilmeli.

Bu tur seyleri izleyince nekadar Samsunsporlu oldugumuzu hisedebiliyoruz ve bazi seyleri yeniden hatirliyoruz.

Mesela ben kazadan once sevgili Erol abinin kucaginda oturup onunla sohbet ettigimi ve sevgili kaleci Fatih abimle ilgili animi tazeledim. Butun eski oyuncularimizi, hocamizi soforumuzu ve efsane baskanimizi tekrardan anma imkanini yasadik. O sezonun ilk macinda Malatya karsisinda 19 Mayisin tribunlerindeydim rovansdada o kara gunu yasadik.

Beni siz Samsunsporlu yaptiniz bende sizi hicbir zaman unutmayacagim!!

kadir55ist

selam
belki beklediğimiz kadar iyi olmamış olabilir. ama bazı bölümleri yine de belgesel tadında olmuş.
özellikle başlarken samsunspor marşıyle başlaması bence çok güzeldi.
trt nin o zamanki haberi verdiği an insanın felaket yapıyor.
yinede verilmiş bir emek var .
cnn TÜRK e ve emeği geçen herkese teşekkürler.
zaten onlarda bizim sitemizi unutmamışlar.

turkelibo

iyimser bakarsak cnntürk her kesime ulaşan bir yayın.herkesin seyretmesi,samsunspora saygı duyması,nerelerden nası zorlukları arkada bırakarak geldiğimizin bilinmesi samsunsporumuza saygıyı artıracaktır.birde diğer kanalların yapmadığını onlar yaptı iyi kötü.admin ve cell-o arkadaşın dediği gibi bi emaille teşekkür etmek gerekir

Sadece Samsunspor

böyle bir şeyi cnn türk gibi kanalların yayımlaması ben çok iyi - rahmetlilerin ruhları şahd olsun orduspor galibiyetide onlara geldi

radikal-fma

izledim çok duygulandım.Fatih hocamızın anlattığına göre o dönem 3 milyar devlet yardımı ve 8 milyar devlet yardımı görmüşüz bu paralar nereye gitti araştırılmalı. neyse sevgili timofte program sonu teşekkürler samsunspor. biz yazıldı. gurur duyduk nerden nereye helal olsun emeğinizle hazırlanan bu site resmi sitenin önüne geçti

Tribün_ali

ben o yıları hatırlamam çünkü 1988 dogumluyum ama o anları yaşamış gibi oldum gözlerim doldu babamda bana o yılardaki  SAMSUNSPORUMUZU anlattı ve ne kadar duygulandım ah nerde o günler cnn türk ve emegi gecen herkeze teşekkürler

MeL_55

AlıntıSAMSUNSPOR'DAN FATİH'E TEPKİ

CNN'de yayınlanan 'Oradaydım' programına katılan Samsunspor'un eski kalecisi Fatih Uraz, o dönemin yönetimi hakkındaki suçlamaları büyük tepki çekti

BÖYLE BİRŞEY OLAMAZ
Samsunspor'un bundan tam 18 yıl önce Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası CNN'de yayınlanan 'Oradaydım' adlı programda işlendi. Programın konuğu ise Kırmızı-Beyazlı ekibin o dönem kalesini koruyan Fatih Uras'dı. Kaleci Fatih'in bu programda o dönemin yönetimi hakkında söylediği sözlere Samsunspor'dan sert tepki geldi.

HAKSIZLIK YAPIYOR
Basın Sözcüsü Cevat Öncü, programı seyredemediğini ancak anlatılanlara göre, Fatih'in isyanının yardımlardan kendisine düşen payı alamaması olduğunu söyledi. Öncü, "O dönemde yöneticilik yapan ağabeylerimizin böyle bir haksızlık yapması mümkün değildir. Samsunspor'da kimsenin parası kalmaz kalmamıştırda. Fatih'e yakıştıramadık" dedi.

hasselbaink

AlıntıSAMSUNSPOR'DAN FATİH'E TEPKİ

CNN'de yayınlanan 'Oradaydım' programına katılan Samsunspor'un eski kalecisi Fatih Uraz, o dönemin yönetimi hakkındaki suçlamaları büyük tepki çekti

Halk Gazetesinin ilgil bölümüne de yazdım ama tekrarlayayım;
Fatih Uraz'ın katıldığı programı seyrettim. Basın sözcüsü tevatürle konuşacağına programı izleyseymiş. Uraz, kendi adına hiçbir şey söylemedi, paranın lafını bile etmedi. O güzel günleri ve acıyı yaşamış bir Samsunsporlu olarak gayet güzel konuştu. Kazadan sonra bize gözbebekleri gibi baktılar dedi. İnsanları yanıltmayın. Ancak o daha sonraki dönemle ilgili sadece Fatih Uraz'ın değil Emin Kar'ın, Mete Adanır'ın ailesinin de vefasızlıkla alakalı eleşrileri olmuştur. Fatih Uraz gerçek bir Samsun sevdalısıdır ve bazı yöneticilerin adını bile bilmedikleri bir kadro ile yıllarca Samsun'a büyük zaferler yaşatmıştır. Samsunspor taraftarını kimse yanıltmaya kalkmasın.

Amsterdamli

Programi izlemeden bu kadar sert tepki gostermek bence hic yakismamis. Kulaktan dolma bilgilerle nasil boyle bir basin aciklamasi yaparsin.

Zaten ben bugun baska bir olaya daha kizmistim. Cevat Oncu sampiyon olma sansimiz var diye bir aciklama yapmis ve bu haberlerde yer almis.

6 mac yeniliriz hedef kuculur. Sadece 1 mac aliriz hedef yukseltilir. Daha oncede bu tur aciklamalar tepkimi cekmisti bugun yine aynisi oldu. Bu kacinci hedef degistirme ben sayisini sasirdim valla. 4 mu 5 mi?

Zaten Erol Kapusuza 55 numarali formayi sak diye teslim eden yonetimden ben ne bekleyebilirimki? Her ne kadar olumlu bakmaya calissamda her seferinde yok kardesim bunlarla olmaz dedirten birseyi illaki yapiyorlar.

kerem55

kayacan

Programı bende seyrettim.Samsundan bahsetmezi güzeldi ancak bu kazayla ilgili belgesel yapılacaksa birtek Fatihlemi yapılır bu belgesel.Bu kazayı yaşayan ve halen hayatta olan kimse yokmu. Emin abi öldüde bizimmi haberimiz yok. Açıkcası çok berbat bir program olmuş Fatih abi iyi bir Samsunsporlu olabilir fakat tek onunla röportaj yapılması bununda kocaelispor maçından önce afişe edilmesi bana biraz manidar geldi. Fatih abi bu hafta rakibimiz ve Samsunsporu yenebilmek için elinden geleni yapacak duygusallığı bırakalım....

supporter

Alıntı yapılan: "kayacan"Programı bende seyrettim.Samsundan bahsetmezi güzeldi ancak bu kazayla ilgili belgesel yapılacaksa birtek Fatihlemi yapılır bu belgesel..

muhtemelen istanbul'a yakın olduğu için Fatih Uraz'ı tercih etmişlerdir.

Ama "Orada" olan başkaları ile de röportaj yapılarak içerik zenginleştirilse daha iyi olabilirdi. işin kolayına kaçılmış biraz. bu konuda çoğumuz aynı görüşteyiz.. yine de bu günü hatırlamalarını olumlu değerlendirmek lazım. program 20 Ocak tan bir hafta sonra yayınlandı, yani normal bir tarih. Kocaeli maçı ile aynı döneme denk gelmesi tesadüf gibi görünüyor.

onun dışında elbette Fatih Uraz'ın takımı bu hafta rakibimiz ve bu konuda duygusallığa asla yer yok. inanıyorum ki futbolcular gereken mücadeleyi verecek, taraftar da takımına tam destek verecektir orada.

MeL_55

AlıntıMUTLU'DAN FATİH'E TEPKİ

1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken Havza İlçesi'nde trafik kazası geçiren Samsunspor'un kafile başkanı olan ve o dönem Futbol Şube Sorumlusu görevini yapan Mustafa Mutlu, geçen günlerde kazadan sonra Samsunspor'un kendilerine sahip çıkmadığı yönünde bir televizyon programında açıklamalarda bulunan Samsunspor eski kalecisi ve Kocaelispor Teknik Direktörü Fatih Uraz'ı eleştirdi

UYKULARIM KAÇTI

Samsunspor Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Futbol Şubesi eski Sorumlusu Mustafa Mutlu, bir televizyon programında Samsunspor'un vefasızlık yaptığı yönünde açıklamalarda bulunan Samsunspor eski kalecisi Fatih Uraz'ı 18 yıl önce yaşanmış kazanın yarasını kazımakla suçladı. Mutlu, 1989 yılında Samsunspor'un Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği kaza sonrasında devletten 3 milyar lira yardım aldığını bu paranın kuruşu kuruşuna hesabı bulunduğunu söyledi.

TANJU'YU ÇEKEMİYORDU

Yıllardır bu konunun istismar edildiğini anlatan Mutlu, kazadan sonra Samsunspor'un geleceğini devletten gelen 3 milyar ile kurtardıklarını söyledi. 18 yıl sonra Fatih'in kaza ve sonrası hakkında yaptığı açıklamaları ahlaki bulmayan Mutlu, "Fatih Uraz'ın Tanju Çolak'ı çekemediği için gündeme gelmek arzusu ile böyle açıklamalarda bulunduğunu biliyorum. Çünkü Fatih, Tanju ile oynadığı dönemlerde de onu çekemiyordu. 'Tanju kaç para alırsa bende onu isterim' gibi garip bir yapısı vardı" dedi.

FATİH'E SAHİP ÇIKTIK

Yaptığı harcamaları yazdığı defteri basın mensuplarına gösteren Mutlu, "Biz devletten gelen 3 milyar lira ve Samsunlulardan toplanan 980 milyon destekle futbolcularımıza ilaç, para yardımı yaptık, artan para ile Samsunspor'un ligde tutunabilmesi için harcadık. Kazadan sonra Fatih'in elinde sağ tarafına yatamaz raporu olmasına rağmen bizim kalecimizdir diye sahip çıkmak için Radaca gibi dünyada ünlü bir kaleciye 180 milyon verirken kendisine 250 milyon lira verdik" diye konuştu. Özgür KALANBAK

since1965

Zaman gazetesinin 20 ocak ile ilgili kasım ve emin ile yapılan röportajlarda emin kar daha sert ve açık isim vererek sahip çıkılmadı dedi kimse sesini çıkarmadı.Ben burda Fatih Uraz a karşı bir art niyet çıkardım.

supporter

Önce bu Mustafa Mutlu kim bir bakalım, Hakkı Tomaç döneminin yöneticisi..

Yani kazadan sonra devlet yardımlarını alan yönetim kurulunda..
Bu kişi geçen sene de Adnan Ölmez-İsmail Başkan arasında ortamın gerildiği sıralarda Adnan Ölmez'e ait Haber gazetesine konuşmuş, "mirası bitirdiler" demişti..Mustafa Mutlu'nun yönetiminden kalan miras 2.lige düşmüş bir Samsunspor idi oysa..

Programı izlemesek Uraz devamlı yönetim hakkında atıp tuttu sanacağız. Benim de katılmadığım şeyler söyledi ama burada bir art niyet aramak için özel bir gayret sarf etmek gerekirdi doğrusu.

Aslında Mutlu'nun böyle ortaya çıkmasının nedeni kendi yönetimini ilgilendiren bir tek cümle. Devlet yardımlarının iyi değerlendirilemediği sözü. Olayı kişiselleştirmekten başka bir şey değil. Kişisel hesap. Samsunspor için ne zaman bir şeyler yapılsa birileri böyle ortalığı ayaklandırıyor. Şu programın davetine katılmak bile gündeme gelmek için denilebiliyor.

Bütün bunları da Fatih Uraz'ı çok sevdiğimden yazmadım. Hatta açıkçası kendisine o dönemki diğer futbolcular kadar sempati beslemem. Bu hafta da inşallah takımını mahçup edeceğiz. Ama adam uzakta diye bu şekilde gereksiz polemiklere hedef yapmak adil değil.