TFF 2. LİG 2019/2020 1. HAFTA | Gümüşhanespor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan _SoN_, 25 Ağustos 2019, 23:27:35

« önceki - sonraki »

55_OrHaN_55

Gökhan Alsan hazır olsa da haftaya Oğuz'u görmekten kurtulsak.

mehmet yılmaz

Bir başlangıç senaryosu yazsam, böyle bir şey olurdu sanırım. 35 dakika boyunca 11 kişiye karşı üstelik deplasmanda, 9 kişi oynayıp maçı 2-0 kazanmak hem sevindirdi hem de geçen sezon olmayan pek çok şeyi bu sezon bulacağımız ümidini verdi. Sonu şampiyonluk olur inşallah.

tactician

Sezonun ilk maçı enterasan bir hikayeye sahne oldu ama sonu mutlu bitti. Çok sevindirici bir galibiyet aldık elbetteki.
Uzatmalar ile birlikte toplamda 35 dakika gibi bir süreyi 9 kişi oynamamıza rağmen kazanmasını bildik.

Sıradışı inişleri ve çıkışları olan Gümüşhane deplasmanında gördüklerim üzerinden bir değerlendirme ortaya çıkartmaya çalışacağım.

Öncelikle karşımızda taktiksel anlamda da, oyuncu kalitesi anlamında da son derece kötü bir rakip vardı. Tahtasını açamamış transferlerine lisans çıkartamamış amatör lig seviyesinde bir ekip ile karşılaştık. Bizim takım yerine sahaya 11 tane duba dizilse bunların arasından paslarla ilerleyip kalemize gelebileceklerini dahi düşünmediğim bir Gümüşhane takımı vardı sahada.

Bizim bu takıma karşı ilk yarıda oyun anlamında üstünlük kurduğumuzu ve en önemlisi üretkenlik namına doğru şeyler ortaya koyduğumuzu söylemek zor. Senenin henüz ilk maçı olduğunu hatırlayıp kollektif uyum anlamında bir takım sıkıntılar olmasını normal karşılayabiliriz elbette. Fakat, yine de takımımız belli bir oyun şablonu gösteremedi. Yine Kubilay'ın kişisel becerisine dayalı bir gol ile ilk yarıda skoru aldık. Orta alandaki hareketsiz ve uyumsuz oyun, total kalitenin de artmasına engel olan ana etken gibi görünüyor. Bu noktada Gökhan Alsan transferi sonuçlandırılırsa daha dinamik ve oyuna hükmeden bir orta sahaya kavuşabiliriz.

Geçtiğimiz hafta içerisinde İrfan Hoca'nın basın toplantısında işaret ettiği, Atabey'in pivot santrafor olarak fayda sağlayacağını ve geçen sene Samsunspor'un bu sıkıntıyı yaşadığını ifade ettiğinde, oyun planının merkezinde işaret ettiği o noktayı kullanacağını düşünmüştüm. Fakat Atabey sırtı dönük biçimde tek bir top alıp ileride bir hücum olgunlaştırmadı. İfade etmeye çalıştığım üçüncü bölge merkezinde istasyon oluşturarak yapılan oyunları bir kaç kez her iki takımında genel bir şablonunun kalmadığı bizim 9 kişi kaldığımız oyunun son bölümünde görebildik.

Bunun ötesinde takımda taktiksel bir olgunluk izleyemesek de, fiziksel kalite ve bireysel iştah, takımdaşlık vs gibi unsurlarda gözle görülür bir ilerleme var. Takımımız temposunu arttırmadığı müddetçe zorlanmaya devam eder. Tempolu oyun üzerinden bireysel kalitesini gösterebilir bir oyuncu grubuna sahibiz. Fakat az evvel bahsettiğim gibi Oğuz'un yerine kaliteli bir isim almamız şart oğlu şart.

9 kişi kaldığımız bölümde oyuncularımız son derece iyi mücade etti ve güzel bir birliktelik ortaya koydu. Bunda hiç şüphe yok. Yine de rakibin ne denli cılız bir seviyede olduğunu unutmayalım. Aksi taktirde bugün Caner'in ve özellikle Ferhat'ın yaptıkları bireysel hataların pahalıya mal olabilecek hatalar olduğu gerçeğini de es geçmeyelim.

Sonradan oyuna giren oyunculardan Samet Hakan'ın katkısı gerçekten çarpıcı idi. Genelin aksine Enes'in savunduğu kanatta defans ve ofans anlamında çok hata ile oynadığını; kendisini başarısız bulduğumu söylemeliyim.

Takımda bugün Yalçın'ı çok çok beğendim. Şu ana kadar aldığımız oyuncular içerisinde en iyisi diyebilirim. Bölgesindeki arkadaşı Aytaç için geçen sene oluşan intibam değişmedi. Hala yetersiz olduğunu düşünüyorum. Kesicilik anlamında bir nebze idare etse de baskı altında ve toplu oyunda çok eksik görünüyor. Erkam-Yalçın ikilisi daha dengeli ve kaliteli bir ikili oluşturabilirler diye düşünüyorum.

jean

Rahat kazanamayacagizmi biz arkadas transfer yapamamis takimi zor yeniyoruz tabiki 9 kisilik dezavzntaji unutmamak lazim irfan buzun sevinci mac sonu sanirim bize lazim olan hirsti

55_OrHaN_55

Bugün bizi en çok zorlayan faktör hakemdi. Maçta sırıtan Oğuz Gürbulak ve Samet Asatekin, erken ve haksız 2 kırmızı kart nedeniyle 9 kişi kalmamızdan dolayı taktik anlamda zaafa düşmemek için hocanın yaptığı zorunlu değişiklikler nedeniyle uzun süre sahada kaldılar. Yani 9 kişi kalmamızın yanı sıra 2 tane de işe yaramayan oyuncu ile maçın sonuna kadar idare ettik. İkinci golün pasını da Oğuz'un vermesi ise trajikomik ve tezat. Bence başarı küçümsenmemeli. Haftaya Samet Asatekin ve Oğuz oynamazsa bizim için kazanç olur. Hocanın dikkatine...

Stoper

Aytaç
Gökhan
Yalçın
Kubilay
Maçın en iyileriydi.

Guido Kocer ve Samet Asatekin vasat.

Oyuna sonradan giren Samed Kılıç çok olumlu oynadı, attığı gol ise bonus oldu.

Oğuz'un standardı belli, yine aynı çizgideydi. Gökhan Alsan'ın gelmesiyle birlikte son 25 dakika süre alır.

Enes hızıyla savunmada açık vermedi ve görevini iyi yaptı. Daha iyi olacaktır.

Kaya

Takımımız kırmızı kartları görmese rakibi dörtlerdik. Ligin ilk maçını hem kazandık hem de zor şartlar altında nasıl kenetleneceğimizi gösterdik. 3 puandan daha fazlasıdır bu...

cembaba

Takım genel itibariyle yine ortaya oyun namına bir şey koyamasa da sanırım bu ligin gereği mücadele ederek kazandı. 9 kişi kalan takımımızın kondisyon ve fizik olarak oyundan düşmeyişi 2. golü de getirdi. Yürekten oynayan oyuncularımızı tebrik ederim.

Ollivanders

Maçın tamamını izleyemedim sadece golleri izleyebildim. 9 kişi kalmış bir takımın oyuncusu 90+4 de metrelerce depar atıyorsa takım iyi hazırlanmış demektir. Güç ve ruh mücadelenin habercisidir. Mücadele olsun skor bir şekilde gelir. Sıradaki...

Ayberk

Özellikle İlyas Kubilay fizik olarak üzerine koymuş gibi geldi bana. Umarım yanıltıcı değildir, fizik olarak iyi durumda olan takımlar sonuca ulaşır zira.

evolution55

Alıntı yapılan: Ayberk - 02 Eylül 2019, 12:58:39Özellikle İlyas Kubilay fizik olarak üzerine koymuş gibi geldi bana. Umarım yanıltıcı değildir, fizik olarak iyi durumda olan takımlar sonuca ulaşır zira.

imza bölümündeki dörtlük mükemmel :)

eprianu

Kulübün resmi Youtube kanalı maçın özetini paylaşmış. Maçın sıcaklığı ile anlamamışım ama Caner'e verilen 2. sarı kart kesinlikle çok ama çok saçma. Ferhat'ın gördüğü 2. sarı kart ise tartışmalı, verilmeyebilirmiş.

Biri ceza sahası içinde olmak üzere Enes'in kestiği çok kritik iki pozisyon var ki devamı gelse gol yiyebilirmişiz. Ayrıca attığımız 2. golde Gökhan Meral'in topu takip etmesi ve indirmesi de harika.

https://www.youtube.com/watch?v=m1l6BK4UJYI&feature=youtu.be

ngonge

Maçın son kısmını izleyebildim ancak takımın mücadelesinde önemli bir değişim var. Geçen yılki t.direktörlerimiz bu maçtan galip çıkamazlardı.

Hakemler bildik, Caner'in suçu yok, Ferhat'ın ise yaptığı hareket çok gereksiz. Hakem bundan kırmızı veremez diye düşündü herhalde ama daha akıllı olması gerekiyor.

İleriki maçlarda Samet yerine Ramazan oynayabilir. Oğuz ve Ferhat yerine Samet ve Gökhan ortasahası çıkabilir. Maçları sertliğine göre Samet yerine Okan veya Ferhat oynayabilir. Ferhat'ın nasıl bir oyuncu olduğunu henüz anlayamadım açıkçası, zamanla görürüz.

Kalede Nurullah inşallah formunu arttırarak devam eder.