2019-20 Sezonunun En Başarılı Futbolcusu

Başlatan _SoN_, 22 Temmuz 2020, 10:50:54

« önceki - sonraki »

_SoN_

Sezonun en başarılı futbolcusunu seçeceğimiz konu malum şartlardan ötürü gecikti. Konuyu bu sezon ben açıyorum. Her üyenin iki kişi seçme hakkı olacak.

Lusage

Sezon boyunca en kritik anlarda yaptıklarıyla Guido ve Gökhan Alsan.

maço

Sezon boyunca istikrarlarıyla Nurullah ve Ferhat Ç.

Sol Açık

Öncelikle geçtiğimiz sezona dair birkaç istatistik vereyim. Seçim yaparken, hem hafızayı tazeler, hem de sadece duygularla değil sayılarla da hareket edilebilmesine olanak sağlar.

Takımdaki oyuncularımızın gole katkı (gol ve asist) istatistikleri (3 ve üstü):
25 gole katkı (19+6): Bahattin Köse
16 gole katkı (11+5): Gökhan Alsan
15 gole katkı  (9+6): Atabey Çiçek
13 gole katkı  (5+8): Guido Koçer
12 gole katkı  (6+6): İlyas Kubilay Yavuz
6 gole katkı  (3+3): Burak Çalık
6 gole katkı  (1+5): Caner Arıcı
6 gole katkı  (1+5): Ferhat Çulcuoğlu
5 gole katkı  (0+5): Oğuz Gürbulak
4 gole katkı  (3+1): Ahmethan Köse
4 gole katkı  (1+3): Ramazan Çevik

En çok oynama istatistikleri (süre ve maç), toplam 28 lig maçı üzerinden (700 dakika ve üzeri):
2520 dk - 28 maç: Nurullah Aslan
2194 dk - 25 maç: Caner Arıcı
2121 dk - 25 maç: Gökhan Alsan
1945 dk - 23 maç: Gökhan Meral
1898 dk - 22 maç: Ferhat Çulcuoğlu
1758 dk - 25 maç: Guido Koçer
1736 dk - 26 maç: Atabey Çiçek
1717 dk - 20 maç: Yalçın Kılınç
1643 dk - 23 maç: İlyas Kubilay Yavuz
1584 dk - 25 maç: Bahattin Köse
1416 dk - 21 maç: Erkam Reşmen
828 dk - 10 maç: Veli Çetin
793 dk - 16 maç: Oğuz Gürbulak
787 dk - 14 maç: Ramazan Çevik

En çok kart gören oyuncu (sarı kart + kırmızı kart) (toplamda 3 ve üstü):
10 kart (9 + 1): Caner Arıcı
 6 kart (5 + 1): Ferhat Çulcuoğlu
 4 kart (4 + 0): Guido Koçer
 4 kart (4 + 0): Gökhan Alsan
 4 kart (4 + 0): Gökhan Meral
 4 kart (4 + 0): Erkam Reşmen
 3 kart (3 + 0): Oğuz Gürbulak
 3 kart (3 + 0): Atabey Çiçek

Kaledeki istatistik ise basit! Sadece Nurullah Aslan oynadı. 11 gol yedi ve 2 sarı kart gördü...

Sol Açık

Açıkçası listeye baktığımda olmazsa olmaz ismin Bahattin Köse olduğu görüşündeyim. Hem istatistikleriyle, hem de sezon içindeki kritik golleriyle Bahattin, bence ihmal edilemez!

Diğer isim için ise 2 adayım var: Kritik anlarda yaptığı kritik işlerle Guido Koçer ile hep oynayan ve az gol yeme istatistiğimizde rolü olan Nurullah Aslan.

Kendi oylarımı Bahattin Köse ile Guido Koçer'e kullanıyorum...

_SoN_

Sol Açık , üstadın yayınladığı istatistiklerle göremediğimiz Bahattin ön plana çıkmış, ben Nurullah ve Ferhat'a oy kullandım ama istatiklere bakılırsa bir hakkım daha olsa Bahattin derdim .

jean

Sadece Samsunspor

Ayberk

Bahattin gol yükünü çekti. Gökhan Alsan da bana göre azımsanmayacak sayıda gole direkt etki etti. Ayrıca Gökhan'ın bu etkileri bakıldığında daha fazla puana doğrudan etki etmiştir bence. İki oyuncu toplam 30 gol atmış ki ligin alt sıralarındaki takımların gol sayısından fazla ya da yaklaşık aynı seviyede. Gökhan Alsan'ın orta saha oyuncusu olarak sivrilmesi önemli bence. Lig devam etseydi Bahattin de 25 gol bandına gelebilirdi diye düşünüyorum. Tüm bunların yanında başta Nurullah'ın üstün performansı, Caner'in hırsı, bir bütün olarak defansın iyi performansı, Guido'nun katkısı, Atabey'in beklenmedik zamanlardaki golleri sezondan akılda kalanlar. Çok şükür ki, takımdan iki kişiyi seçebilmek için zorlanıyoruz.

muzaffer4

Şampiyon olmak istiyorsan atanla tutanın iyi olacak demişler biz de şampiyon olduk

eprianu

Nurullah çok iyi bir performans sergiledi. Kimse aksini iddia edemez. Yakın mesafelerden atılan şutlarda çok iyi bir refleksi var Maaşallah. Ancak bizim bu sezon defansımız çok iyiydi. Bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bana göre sezonun en iyileri Caner ve Yalçın'dı.

Caner her maçta o yaşına rağmen elinden geleni yaptı. Yalçın ise tam bir defans oyuncusu olduğunu gösterdi. Yokluğunda çok aradık kendisini.

eprianu

Hazır anket için buraya gelen dostları Samsunsporlu Eğitimciler Platformu olarak hazırladığımız Sezon Sonu Değerlendirme Anketi'ne bekliyoruz. Anket sonuçlarını önümüzdeki sayıda paylaşacağız İnşallah :)

https://forms.gle/bucADL7EVsCoYdfB7