Samsun - Çelikpark AVM

Başlatan berusa55, 19 Mart 2011, 21:35:42

« önceki - sonraki »

Burak

Alıntı yapılan: Erdinc - 21 Mart 2011, 12:14:54
aslında avmlerin gelmesinin ben üretime de ciddi anlamda hareketlilik getireceğini düşünüyorum... Tüketimin iyi seviye de olduğu yerlere üretici her zaman gelir

bence yanlış düşünüyorsun yavrum  örneğin Pedo fabrikası Çelik Avm'den kat kat fazla katkı yapacaktır şehre.  Sonuçta Avm'lerdeki firmaların çoğu kurumsal franchise'lar hariç çoğunun Vergi Dairesi de İstanbul Merkezli ama Avm formatlı yerlerde pek Franchise vermiyorlar sanırım .  Her zaman önce üretim üretmeden tüketim her zaman eksi sonuç doğurur. Tabi üretim derken sadece mal üretimi değil hizmet üretimi de önemli .

FaTiH_HaN

Aslında karadeniz bölgesine nazaran Samsun sanayisi çok çok iyi durumda ama Türkiyenin sanayi bölgelerine (bursa, istanbul, konya, ankara, kocaeli, sakarya vs.) göre çok geride bunda tüm otomotiv fabrikalarının istanbula yakın illerde olmasının payı büyük. Kurumsal tanınmış bir markanın otomotiv yada değil farketmez Samsunda bir fabrika kurması Samsun sanayisini hareketlendirir hem kendi bünyesine alacağı işçiler hemde yan sanayilere vereceği işler sayesinde istihtam artar. Keşke üretime dayalı yatırımlar artsada istanbulda bursada iş aramaktan kurtulsak.

babasamsunlu

21 Mart 2011, 12:45:27 #17 Son düzenlenme: 21 Mart 2011, 12:50:41 babasamsunlu
FATİH KARDEŞİM 4 İLDE ÇALIŞTIM SAMSUN DIŞINDA (İSTANBUL-ANKARA-İZMİR-TOKAT)
DÖNDÜM DOLAŞTIM EKMEĞİ YİNE SAMSUN VERDİ BANA ;)
DEDEM DE ERZURUMDAN GÖÇERKEN İLK TABZONA GİTMİŞ..
ORAD BAKMIŞ OLACAK GİBİ DEĞİL BU LAZLAR BANA EKMEK YEDİRMEZ DEMİŞ HAVZANIN GİRİŞİNDEKİ ŞİMDİLERDE HARABE OLAN FABRİKAYA GİRMİŞ..
SONRA GELEMEN SONRA LİMANDAN EMEKLİ OLMUŞ..
HEP DERKİ" SAMSUNDAN ALLAH RAZI OLSUN..BANA EKMEK VERDİ AŞ VERDİ..NE KAZANDIYSAM BURDA KAZANDIM..NE GÖRDÜYSEM SAMSUNDAN GÖRDÜM.."
O YÜZDEN SAMSUNDA NE KADAR İŞ SIKINTISI VARSADA EKMEKDE VAR BE KARDEŞİM..
YETERKİ BULMAK İÇİN ÇABA GÖSTERELİM.. ;)

FaTiH_HaN

Evet Akan abi haklısın o konuda. Samsun o yönden Mevlana gibi 'Ne olursan ol gel' diyor her gelen bi şekilde ekmeğini kazanıyor. Ben yeni mezun oldum şimdilik Bursada çalışıyorum zerre kadar mutlu değilim, dediğin gibi Samsunun yerini hiçbir yer tutmuyor. Ben ne olursa olsun Samsuna dönecem gurbette 2 kazanıyosam Samsunda 1 kazanırım çok çok o olur. ama genel olarak Samsun göç vermeye devam edecek biraz olsun sanayiye yatırım yapılsa millet gurbet ellerde sürünmese.

babasamsunlu

Çok haklısın..Sanayi yada tarım..İkisinden birine çok önem verilmeliydi..
Yada 80 li yılalrdaki önem devam etseydi Şimdiki durumumuz çok daha farklı olurdu..
Samsunun yönünü farklı çizdiler..
Sanayimi bile ilginç bir şekilde en veriml itopraklarımız üzerinde :)
Halbuki ankara yolunun istikametinde o boşluklar sanayi yeri olarak değerlendirilebilir ,şimdiki yerlerde de tarım çok rahatlıkla yapılabilirdi..
Bunun üstüne  çok araştırma yapılmalı bence..
Senin her türlü taşımacılığa müsait bir fiziki yapın varken hiç bir şekilde değerlendiremiyorsan ne sanayiyi getirebilirsin ne tarımını geliştirebilirsin..
Sonra böyle avm ler gelince şehir gelişti sanıyoruz oda işin traji komik tarafı..
Yalnış anlaşılmasın karşı değilim bu tip şeylere ama şehre herhangi bir getirisi olmayan yatırımlar bunlar..
amma çok konuştum ya :)
Velhasıl kelam nasıl koydu Dilaver ama :D :D :D

sadece55

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 21 Mart 2011, 12:17:42
ama güzel kardeşim avm lerde hep  büyük markalar var..üretimleri hep dışardan yapıp kazandıklrını dışarı götürüyorlar..
bu biraz tezat değilmi senin düşüncenle  :-\ :-\ :-\ :-* :-*

abi o konuda haklısın ama benim kastım o avmlere yapılacak üretimden çok burdaki tüketimin farkına varacak farklı iş kolları...

Musti

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 21 Mart 2011, 13:17:25
Velhasıl kelam nasıl koydu Dilaver ama :D :D :D

yeri değil ama çok güzel koydu yaa  ;D >l<

Ayberk

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 21 Mart 2011, 13:17:25
Çok haklısın..Sanayi yada tarım..İkisinden birine çok önem verilmeliydi..

Tarıma dayalı endüstri abi... Nerede var böyle verimli ovalar? Olanları da görüyoruz almış başını gitmiş. Bugün iklimini beğenmediğimiz antep'te bir sürü makarnasından tutun da bisküvisine tahılın işlendiği fabrika var. Samsun'da kaç tane salça fabrikası var? Kaç tane meyve suyu fabrikası var? Sorun burada bence. Hem tarımı hem de sanayiyi beraber geliştirebilmemiz gerekir.

Sonuç olarak, Çelikpark Avm hayırlı uğurlu olsun :)

babasamsunlu

:):) Olsun Dilaver Koydu Birader..
Yemişim endüstriyel tarımını :D :D :D

Ertuğrul Sağlam

Butür projeler hayata geçirilirken ihale şartnamelerine Samsunspor'u da koysalar  :-X :-X :-X

umit

08 Nisan 2011, 23:16:11 #25 Son düzenlenme: 08 Nisan 2011, 23:25:52 umit
http://celikparkavm.com/
Şu an yapım aşamasında internet sitesi.

Proje bittiğinde gerçekten güzel bir yer olacağa benziyor. Ama yaklaşık 15 gündür hiç çalışma yok. Denge gazetesinde burayla ilgili haberler vardı. Karışık durumlar var. http://www.dengegazetesi.com.tr/news_detail.php?id=55414 Bu linkte haberi görebilrisiniz.

orucreis

09 Nisan 2011, 01:07:30 #26 Son düzenlenme: 09 Nisan 2011, 01:41:09 orucreis
herşey güzel hoş bu şehire böyle güzel yatırımlar yapılması çok çok güzel de bunca avm açılması ilerde sıkıntı yaratmasın.şehir böyle geliştikçe hayat dahada pahalılaşcak zaten miletin alım gücü öyle pek fazla değil hayat pahalılaştıkça bu dahada düşecek diye tahmin ediyorum e sonra miilet kepenk kapatmasın alışveriş olmuyor diye yanlış bi düşüncem varsa söyleyin lütfen yada olaya başka açılardan bakan arkadaşlar..???? :-\ :o