Samsunla İlgili Efsaneler (Çok İlginç)

Başlatan esedullah, 25 Kasım 2010, 04:55:05

« önceki - sonraki »

kalptenþimþek

yok kardeşim..anlatıyor ya, kısasamsunu bulmuşlar işte.. :)

esedullah

Nuri Asan

Savaşçı amazon kadınları ok kullandığı için,oku rahat atmaları için sol göğsü kesilirmiş

Burak

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 26 Kasım 2010, 18:31:12
Savaşçı amazon kadınları ok kullandığı için,oku rahat atmaları için sol göğsü kesilirmiş

Amazon parkındaki dev heykel de öyle zaten

kabacevizli55

ansiklopedide yazoyo bunlar efsane değil gerçek heralde

misafir

terme ile bir efsane de termede bulunan simenit gölünde batık şehir vardır gölün içinden lahitler falan çıkarılmıstır...

Cem Akalýn

Değişik ama ilginç batık şehir... İlk defa duydum.

kadir55ist

KALE EFSANESİ ASLEN SALIPAZARINA BAĞLI KIRGIL KÖYÜ VE ÇAĞLAYAN KÖYÜ  NÜ KAPLAYAN TEPELERİN BİRİNE VERİLEN İSİMDİR KÖYLÜLERİN KUŞ KAYASI DİYE ADLANDIRDIKLARI ÇOK YÜKSEK BİR TEPEDİR BİR YÜZÜ KAYALIK UÇURUM DİĞER YÜZÜ GENELDE DÜZ VE TARIMA ELVERİŞLİDİR.
KARPU KALEDE KONAKÖRE3N KÖYÜNDE OLUP HALEN KALENİN KALINTILARI MEVCUTTUR.

lucarelli

Batık şehir, vay be. Hangi dönemdenmiş.

epçeli köylü

Yanlış biliyorsam düzeltin ama.Sağ elini kullanarak ok atan bir kişinin sağ göğsünü kesmesi gerekmezmi?Sonuçta takılırsa sağa takılır. 1dk!!!

TeRMeLee

İlla sağ elini kullanmaları gerekmiyor ki, belki de solaklardır.

epçeli köylü

Alıntı yapılan: TeRMeLee - 27 Aralık 2010, 15:10:05
İlla sağ elini kullanmaları gerekmiyor ki, belki de solaklardır.

E bunların hepsimi solak?
Ayrıca yapılan bir araştırmada şunlar bulunmuş.Solakların toplumdaki oranı, ülkeden ülkeye değişmekle beraber, dünya nüfusunun %6-13'ünün, ortalama olarak da %10'unun solak olduğu tahmin edilmektedir. Solaklık erkeklerde kadınlara göre daha fazla görülür.Yani erkeklerde daha fazla görünüyor.Yani hepsinin solak olması pek uygun bir teori değil.İstatistiğe uymuyor.
Ayrıca..Araştırmalar, müzik, spor ve resim alanında solakların sağ taraflarını kullananlara göre daha başarılı olduklarını açıkça ortaya koyuyor yani bunlar sanata müziğe yatkın kişiler.Duygusal ve romantik insanlar.Ama amazonlar savaşçı bu yönüde uymuyor yani.

epçeli köylü

Araştırdım işin doğrusu benim dediğim gibiymiş.Sağ göğüslerini kesmezler çocukken sert metal bir plakayla baskılayarak gelişimini engellerlermiş.
kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Amazonlar

binikalamadım

ENETE
POMPEİPOLİS
PEİRAİEOS
EUPATORİA
AMİSOS
SİMİSSO
SİNUSSA
SAMİSSUN
SAMİSON
SAMİSSO