Omü 9. Bahar Şenliği

Başlatan berusa55, 20 Mayıs 2010, 15:49:24

« önceki - sonraki »

atakumlu83

24 mayıs aksamı yasar dogu kapalı spor salonunda omu halk oyunları senlıgı var ve konser programı soyle
24 mayıs mırkelam:yer omü muhendıslık fakultesı onu
25 mayıs athena:yer omu muhendıslık fakultesı onu
26 mayıs duman:yer tahsın tuncalı genclık merkezı
27 mayıs yalın:yer tahsın tuncalı genclık merkezı
28 mayıs bengu:yer tahsın tuncalı genclık merkezı

YaşarDoğu

Yahuu Mirkelam ın müzik kariyeri nedir , kaç tane akılda kalıcı eseri var da ÖMÜ ye çağrılıyor hayret ediyorum.

Kokkoreç  kokokoooooo  >:(

Anket yapsan 1 tane oy verilmez adama...

Sercan

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 21 Mayıs 2010, 18:59:09
Yahuu Mirkelam ın müzik kariyeri nedir , kaç tane akılda kalıcı eseri var da ÖMÜ ye çağrılıyor hayret ediyorum.

Kokkoreç  kokokoooooo  >:(

Anket yapsan 1 tane oy verilmez adama...

Ben oy veririm abi Mirkelam'a :))

YaşarDoğu

Tufan

burdaki programda yazmıyor ama ayrıca pazartesi günü halk oyunu şenliğinde Karmate konseride olucak belki takipcisi vardır.

YaşarDoğu

Karmate iyi çıkış yaptı , güzelde türkü söylüyorlar >l< .İnş. tuttukları takımın propagandasını yapmazlar Volkan Gonak gibi  >:(

Tufan

o halk oyunu şenliği denen olayın ana konusu kolbastı olacagını düşünürsek her türlü propaganda olur abi Karmate konserinde :(

YaşarDoğu

Biz daha Kabaceviz ile Madımak oyunlarını bilmiyoruz ama malesef Türkiye nin heryerinde Kolbstı meşhurlaştı.İlokulda öğretmenler bile Kolbastı öğretiyorlar sanki başka oyun kalmamışta.Dediğin gibi o zaman yapacak bişey kalmıyor.

Sercan

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 21 Mayıs 2010, 19:43:42
Biz daha Kabaceviz ile Madımak oyunlarını bilmiyoruz ama malesef Türkiye nin heryerinde Kolbstı meşhurlaştı.İlokulda öğretmenler bile Kolbastı öğretiyorlar sanki başka oyun kalmamışta.Dediğin gibi o zaman yapacak bişey kalmıyor.

Madımak Sivas yöresine ait abi aslında ama bizim Kavak ve Havza ilçelerimizde de oynanıyor.Ama Kabaceviz oyununu isterseniz öğretebilirim.Ayrıca Kolbastı oyununu bir şekilde trabzona yamayan insanları da saygıyla anıyorum >:(

YaşarDoğu

O benimdir benim Kavak ımındır ancak  :P

Madımak Kavak ındır , yar etmeyiz başka yere.Olabilir siteden bi folklor grubu rahat çıkar.Seve seve çıkar oynarım  ::)