Saathane'nin Tiktakları

Başlatan berusa55, 26 Mayıs 2009, 14:57:34

« önceki - sonraki »

berusa55

26 Mayıs 2009, 14:57:34 Son düzenlenme: 10 Temmuz 2011, 02:42:02 berusa55
Uğur Kurt arkadaşımızdan yine çok güzel bir çalışma. Kendisini tebrik ediyorum.

AlıntıSaathane Belgesel Oldu

OMÜ'lü öğrenciler, Milli Mücadele'nin 90. yılı anısına "Saathane'nin Tiktakları" adında bir belgesel hazırladı. Belgeselin galası bugün yapıldı.

Milli Mücadele'nin başlangıcının 90. yılında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri Saathane'nin belgeselini yaptılar.

"Saathane'nin Tiktakları" adlı belgeselinin gala gösterimi Fen- Edebiyat Fakültesi Lacivert Salon'da gerçekleştirildi. Saathane'nin Tiktakları adlı belgesel, ders hocacı Prof. Dr. Yavuz Demir danışmanlığında oluşturuldu. Bu şehirde bütün yollar nereye çıkar, Saathane nedir ve çoğul anlatımların kesişebileceği zengin kesimli bir kristal, 11 ışınlı bir şems temalarıyla yola çıkılan belgeselin senarist ve yönetmeni Cem Gençoğlu, görüntü ve kurgu yönetmeni Uğur Kurt, seslendiricisi Mehmet Çömez, danışmanları ise Salih Nurdağ ve Atiye Gülfer Kaymak.

Belgeselin müzikleri ise Yusuf İhsan Tökel'e ait.

Kaynak: http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=12034

SAATHANE'NİN TİKTAKLARI

Saathanenin Tiktakları

kayacan

Güzel bir çalışma.2. Abdulhamid ozamanki Samsunu güzel planlamış.Saathane meydanına eskinin Samsununun Eyfel kulesi diyebileceğimiz bir düzenleme yapmış. Bütün caddeler kuleye açılmış.Sonraki yıllarda çarpık yapılaşma almış başını gitmiş.Şimdilerde yeni yeni geniş caddeler açılıyor.

Ertuğrul Sağlam

Ney sesine bayılıyorum bu klibi hazırlayanların eline yüreğine sağlık.....

kýrmýzýbeyaz55

Harikasınız , Samsuna kazandırdığınız bu perfect profesyonel çalışmayı izleyince gurur duydum..emeği geçen herkese teşekkürler....

ve Samsunspor.. Arkadaşlar Anlatacak o kadar çok hikayemiz var ki..Biz de yapabiliriz bu çalışmaları....

kuzey55

Alıntı yapılan: kırmızıbeyaz55 - 26 Mayıs 2009, 22:05:05
Harikasınız , Samsuna kazandırdığınız bu perfect profesyonel çalışmayı izleyince gurur duydum..emeği geçen herkese teşekkürler....

ve Samsunspor.. Arkadaşlar Anlatacak o kadar çok hikayemiz var ki..Biz de yapabiliriz bu çalışmaları....

evet böyle bir belgesel niteliğinde kaliteli bir çalışma yapabiliriz.bunun için elimizde oldukça fazla malzeme mavcut sanırım...

55.hakan

bir şehrin meydanları o şehrin kimlikleridir kalpleridir,gökyüzünü gördüğümüz yerlerdir.meydansız şehirler eksiktir bu yüzden...biz şanslıyız ki dar sokaklarımıza betonlaşmaya rağmen iki tane meydanımız var.belgesel çalışma çok etkileyiciydi

kuzey55

yalnız saathane meydanının biraz elden geçmesi gerek.gezilip görülebilecek yerlerden birisi haline gelmesi lazım.

kýrmýzýbeyaz55

Musti

@berusa55

Abi video kaldırılmış sanırım siteden. Youtube'da nisan ayında 720p olarak eklemişler. Güncellersen çok iyi olur.  :-[

berusa55

Youtube linkiyle düzelltim sevgili Musti. Uyarın için teşekkürler...  :ok

europe_55

Güzel bir calisma, hazirlayanlarin ellerine saglik.

Burak

Ne zamandır Samsunspor için belgesel çekilmesi gerektiğini düşünüyorum , ama belgeselin izleyici kısmında birisiyim. Yeteneği bilgisi olan kişilerle Samsunsporluların hazırladığı herkes tarafından izlenebilir bir belgesel yapmak lazım

Ajan

Alıntı yapılan: Burak - 10 Temmuz 2011, 21:12:37
Ne zamandır Samsunspor için belgesel çekilmesi gerektiğini düşünüyorum , ama belgeselin izleyici kısmında birisiyim. Yeteneği bilgisi olan kişilerle Samsunsporluların hazırladığı herkes tarafından izlenebilir bir belgesel yapmak lazım

Belgesel değilde bir kısa film çekip Okan Bayülgen ve Hıncal Uluç'un jüri olacağı programa yollasak fena olmaz 8)

Burak

Alıntı yapılan: *AgEnT* - 10 Temmuz 2011, 21:25:00
Belgesel değilde bir kısa film çekip Okan Bayülgen ve Hıncal Uluç'un jüri olacağı programa yollasak fena olmaz 8)

Onu da düşündüm aslında ama onun için vakit gerekli bir de o tarz bir programda ama Bursa'nın şu videosu gibi birşey yapılabilir hakikaten

http://www.izlesene.com/video/zordur-anadolu-takimi-tutmak/2067321

Ayberk

Alıntı yapılan: Burak - 10 Temmuz 2011, 21:12:37

Abi bir projem var aslında ama uygulayabilir miyiz bilmiyorum. Uzun zamandır aklımdaydı... Trt'deki futbol günlüğünde Maç Hikayeleri oluyordu ya, bu sezon içeride dışarıda her gittiğim maçtan önce, sonra, hatta bazen maç içinde çekim yapıp, bütün bir sezonun hikayesini anlatmayı planlamıştım. Ama tek başına yapılacak iş değil ;)