2013-14, 1. Transfer Dönemi Transfer Haber, Yorum ve Dedikoduları...

Başlatan Ertuğrul Sağlam, 13 Mayıs 2013, 10:09:44

« önceki - sonraki »

lato

Geçen sene çok sıkışık bir transfer kamp dönemi geçti haliyle gereksiz adamlarla kadro şişti. Şimdi vakit var devre arasına zorda girip transfer yapmaktansa en baştan işi sıkı tutup borca girmek daha mantıklı. Bu ligde borçsuz takım yok gibi olan da düştü zaten ;D
Öncelikle Abdülkadir ayarında bir forvet kesinlikle zorlanmalı. Kalecilerimiz tutulabilirse yeterli. Stoperde Cemil ve Kere tutulup Ercan yeterli olacaktır. Bu lig ayarında bir sol bek, iyi bir santrafor, Hakan Bayraktar gibi bir oyun kurucu şart. Alt yapıdan Canberk, Doğan, Kemal, Mehmet Yılmaz iyi alternatifler hatta 11 bile oynayabilirler. Ama üç mevkiye nokta transfer yapmak şampiyonluk için şart.

AhmetDenizci

5trawberry

Kalede sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum, çünkü gol yemekten çok gol atma sıkıntımız vardı.Süper lige çıkan takımlara baktığımızda hemen hemen aynı sayıda gol yemişiz.

Soner ve Atilla yeterli bence.
Yine aynı şekilde Kere,Cemil,Ercan kalmalı. Özellikle Cemil, ligin en iyi defans oyuncularından.

Ortasahada çok ciddi sıkıntımız olduğu bariz. Top çıkarmakta güçlük çektik, yeri geldi üç top yapamadık. O yüzden Fatih Şen kesinlikle bize yararı olan oyuncu değil. Top kesme özelliği olan bir adam lazım. Yanına da Hakan Bayraktar.

Hücum ve forvet arkası mevkisinde elimizde bulunan isimler Abdulkadir, Dimitrov ve Roberts'di.
Roberts çok iyi mücadele gösterdi, ama alternatif isim bulunabilirse elden çıkarılabilir.
Abdulkadir ve Dimitrov, kesinlikle tutulmalı.

Haluk,Serkan Çalık,Ahmet Arı, Fatih Şen, Mustafa Kayabaşı gibi isimlere yol verilmeli. Musa Aydın ve Erdem Şen alternatif kadro açısından kalmalı.

Tavşanlı'dan Sakıp da benim dikkatimi çekti. Eğer Şaban'a da yol verilecekse bu isim alınıp, Lokman da geri çağrılmalı. Dilaver Denizlispor'daki performansına dönecekse eğer kesinlikle alınmalı :)

Lusage

Önce maddi yönden sezonu götürebilecekmiyiz o belli olsun; Yönetimde ki abilerimiz bu ligde alınabilecek en iyi oyuncuları alırlar zaten. Birde ne olursa olsun Besim hoca ile devam etmeyelim lütfen. Biliyoruz maddi durum el vermiyor ama illa Samsun'lu olacaksa Erhan hoca geri gelsin yeter.

Sol Açık

Alıntı yapılan: 5trawberry - 13 Mayıs 2013, 15:22:01
Kalede sıkıntımız olduğunu düşünmüyorum, çünkü gol yemekten çok gol atma sıkıntımız vardı.Süper lige çıkan takımlara baktığımızda hemen hemen aynı sayıda gol yemişiz.

Soner ve Atilla yeterli bence.
Yine aynı şekilde Kere,Cemil,Ercan kalmalı. Özellikle Cemil, ligin en iyi defans oyuncularından.

Ortasahada çok ciddi sıkıntımız olduğu bariz. Top çıkarmakta güçlük çektik, yeri geldi üç top yapamadık. O yüzden Fatih Şen kesinlikle bize yararı olan oyuncu değil. Top kesme özelliği olan bir adam lazım. Yanına da Hakan Bayraktar.

Hücum ve forvet arkası mevkisinde elimizde bulunan isimler Abdulkadir, Dimitrov ve Roberts'di.
Roberts çok iyi mücadele gösterdi, ama alternatif isim bulunabilirse elden çıkarılabilir.
Abdulkadir ve Dimitrov, kesinlikle tutulmalı.

Haluk,Serkan Çalık,Ahmet Arı, Fatih Şen, Mustafa Kayabaşı gibi isimlere yol verilmeli. Musa Aydın ve Erdem Şen alternatif kadro açısından kalmalı.

Tavşanlı'dan Sakıp da benim dikkatimi çekti. Eğer Şaban'a da yol verilecekse bu isim alınıp, Lokman da geri çağrılmalı. Dilaver Denizlispor'daki performansına dönecekse eğer kesinlikle alınmalı :)

Bizim kadromuz konusundaki görüşlerinin çoğuna katılıyorum.

Kalecilerimiz bence de yeterli ve hem Atilla'nın hem de Soner'in sözleşmeleri sürüyor zaten. Bu bölgeye hiç transfer yapmayalım derim.

Savunmanın ortasında ise elimizde sözleşmesi süren sadece Ercan ve Turgay var. Cemil kesinlikle ama kesinlikle tutulmalı. Kere yabancı kontenjanına göre tutulabilir, ama olmazsa da yerine bir stoper şart. Sağ bekte Canberk'e güvenmek gerek. Ozan 2.yarı yoktu, ama ilk yarı hiç de fena değildi, sözleşmesi bitiyor ama tutulabilir. Sol bek için ise Şaban dışında bir alternatife ihtiyacımız var. 2.transfer sol beke yapılmalı.

Musa Aydın ve Erdem Şen'in ise takımda kalmaları gerektiğini düşünüyorum. Çok farklı bölgelerde oynayabiliyorlar ve bence kadro derinliği açısından bu oyuncular gerekli. Kaldı ki Erdem'in sözleşmesi de sürüyor.

Orta saha ise bence de en sorunlu bölgemizdi. Fatih ve Mustafa birkaç maç dışında yetersizdi. Roberts'ın sözleşmesi sürüyor ve aynı Kere gibi daha iyisi yoksa tutulabilir. Ama orta sahanın ortasına transfer şart. Bence ihtiyaç Hakan Bayraktar tipi bir oyuncu (yaşından dolayı kendisi ne durumdadır bilemem). Kemal Bayraktar ise son maçta harika oynadı. Bence kesinlikle kadroda (hatta ilk 11'de) düşünülmeli. Ayrıca Doğan da yedek olarak faydalı olacaktır. Sonuçta orta sahanın ortasına kesinlikle 2 çok iyi oyuncu şart.

Kanatlarda Musa Sinan Yılmazer, Mehmet Yılmaz, Halil İbrahim Pekşen sözleşmesi süren oyuncularımız. Musa'ya kanım bir türlü ısınmamış olsa da maliyeti yüksek değilse kalmasında bir sakınca yok diye düşünüyorum. Dimitrov ile sözleşme yenileyebilirsek sevinirim, ama açıkçası çok yetenekli olmasına karşın ben ondan daha büyük işler bekliyordum. Eğer şampiyonluk hedefliyorsak, kanada (Dimitrov kalmazsa) 2 oyuncu gerekli.

Forvet hattımızda ise kimse yok! Abdülkadir buradaki ilk tercihimiz olmalı. Şehre ve takıma alıştı, çok da etkiliydi. Kesinlikle tutulmalı! Abdülkadir dışında da en az 1 oyuncu şart.

Özetle:
Sözleşmesi süren oyuncularımız:
   Kaleci: Atilla Özmen, Soner Şahin, Furkan Köse
   Savunma: Canberk Aydın, Ercan Yazıcı, Turgay Gölbaşı, Şaban Özel
   Orta Saha: Erdem Şen, Kemal Sabri Bayraktar, Doğan Erdoğan, Darryl Bevon Roberts
   Açık ve Forvet: Musa Sinan Yılmazer, Mehmet Yılmaz, Halil İbrahim Pekşen
Gönderilecek oyuncu: YOK!
Eldeki kadrodan sözleşme/kiralık yenilenmesi gerekenler: Cemil Adıcan (mutlaka), Abdülkadir Özgen (mutlaka), Nikolay Dimitrov, Musa Aydın
Transfer (yukarıdaki oyuncularla sözleşme yenilenirse): 1 stoper, 1 sol bek, 2 orta saha, 1 kanat, 1 forvet.
Paramız bolsa (yukarıdakilere ek olarak): 1 sağ bek, 1 orta saha, 1 kanat, 1 forvet.

14 oyuncumuz var, 4 oyuncuyla sözleşme yenilenmeli, ek olarak 6 transfer şart.

Son söz: Hoca konusu öncelikle çözülmeli. Benim gönlümden Erhan Altın geçiyor...

ismail

Burak

Atilla

Canberk        Ercan       Cemil       ?

Musa Aydın      Kemal        Reyiz              ?
(kamp görmüş)                 (futbolu bırakmıyorsa)

Niko              Abdulkadir        Agbetu (Ekigho :) )

King1965

kumköylü ahmet

GurbetciFanatik

Ekigho veya Zenke bu ligi rahat götürür.
Forvete ikisinden biri alinsa bence güzel olur.

Karabudun

Niko ve Abdulkadir' i elde tutabilsek dehşetengiz olurdu. Kalede sağlam, Soner götürür bu işi.

Desiqner

55.hakan

Takımın gençleri, kaleciler, Abdülkadir,Cemil,Dimitrov harici kimse kalsın istemiyorum.Özellikle Musa Sinan ve Erdem Şen gibi adamların gözünün yaşına bakılmamalı.İlla düşmemiz gerekmiyor ders çıkarmamız için.

yirmiuc

Forumun en keyifli konusu budur sanirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2