Türk Futbolunda Şike Operasyonu

Başlatan engin55, 03 Temmuz 2011, 09:48:30

« önceki - sonraki »

Sercan

fb,eses,sivas hakettiklerini kesinlikle bulsunlar.Ama bu tese nin yediği haltlar yanına kar mı kalacak?

celebi

burada bence teseye bir şey olmayack gibi ama bakalım

FaTiH_HaN

Mahmut Özgenerin neden istifa ettiği anlaşıldı. Bu olayların üzerine çok gitti istanbul takımlarının tamamını karşısına aldı ve buraya kadar dayanabildi. Eğer bu soruşturmadan fb nin şikeli maçları olduğu sonucu çıkarsa Özgener çok büyük bir iş yapmış olacak. Gider ayak karıştırdı ortalığı  :)

Aziz Yıldırım içinden diyodur;
Son şakasını yaptı,
Bu sefer güldürmedi..  :D ;D

emre

bu olay süper ligde yapılan şike,verilen teşvik primi kapsamındaysa sadece şampiyon olan fb değil yine sampiyonluğu kovalayan ts, düşen takımların eskiye nazaran erken pes etmesinden dolayı son haftalarda oynanan maçlar,ilk yarı çok iyi performans gösterip ikinci yarı herkese puan dağıtan kayseri gibi takımlar da incelenmeliydi.yasa varsa herkese var.

ancak herhalde ellerinde deliller var ki sorusturma fb odaklı devam ediyor.az çok kim ne kadar haksızlık yaptıysa umarım adalet yerini bulur.Türk futbolu az da olsa rahat bir nefes alır.

s_uzunkaya

bu futbolda bir çiğır açar.... böyle bir operasyon yapıldıysa cezalar dan da kaçılmamalı. fb yi bank asyda görmek şuan için kaçınılmaz bir gerçek gibi duruyor. bunun yanında verilecek ferdi hapis gözaltı gibi cezalarda olmalı. eğer bunlar olmassa iş dahada çığrından çıkar, yapanlar iyice ağa kesilir.
vay anasına yaaa gene yenemiyceez şu feneriiiii  :kafa: >:( :kafa:

Ahmeti

Alıntı yapılan: mahmut 55 - 03 Temmuz 2011, 17:33:34
emenike, sezer transferleri, 1 teknik adam 1 sportif direktör 2 futbolcuya 800 bin tl para verildiğini ve bu para alışverişinin görüntülerinin elde olduğunu, şike olayının şifrelendiğini ve telefon konuşmalarında "tarlalar yeşillendi mi" gibi söylemlerle sorgulandığından bahsetti.

eğer böyle bir şey olduysa fb küme düşerse şampiyon ts mi olacak ?  :o

Az önce radyo'da polis muhabiri ile canlı yayınana bağlandılar
Telefon dinlemelerinde şifre tespiti yapılmış ve o telefon görüşmesi yapanlar takip edilmiş,araç Eskişehir'e gitmiş ve Eskişehirspor teknik direktörü Bülent Uygun'a ve sportif direktör Ümit Karan'a birer çanta veriliyor bu çantalarında içinde 200 bin Lira olduğu tesbit ediliyor ayrıca bu görüntülerin poliste mevcut oldu söyleniyor

Ayrıca ilerleyen saatlerde bir derbi hakemide soruşturma altına alınacağı söyledi.

Anlayacağımız durumlar çok karışık ama böyle olmasıda çok ama çok hoşuma gitti ,seneye adaletli bir lig izleyeceğimizden şüphem yok.

epçeli köylü

Alttaki yazıyı internet arşivinden buldum. Herkesin ortak nefretini kazanmış trabzon mağdur ayaklarına yatıp ağlaşıyor ve avuçlarını ovalıyor. Geçmişi temiz olmayan her türlü şaibeye adı karışmış olanlara hiç müdahale yok ne güzel iş....
AlıntıOLAY HAKEMDEN MÜTHİŞ İTİRAFLAR : BÜLENT YAVUZ İSTEDİ SAMSUNSPOR'UN BİR PENALTISINI VERMEDİM

Şubat 2002'de 'Futbolda Şike Çetesi' suçlamasıyla tutuklanan, bir ay cezaevinde kaldıktan sonra 2 milyar lira tazminatla tahliye olan hakem Sadık İlhan, 10 Şubat 2002 tarihinde oynanan Samsunspor-Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin penaltısını bilerek vermediğini söyledi. 21 Ekim 2003 Salı 03:20Şubat 2002'de 'Futbolda Şike Çetesi' suçlamasıyla tutuklanan, bir ay cezaevinde kaldıktan sonra 2 milyar lira tazminatla tahliye olan hakem Sadık İlhan, 10 Şubat 2002 tarihinde oynanan Samsunspor-Trabzonspor maçında ev sahibi ekibin penaltısını bilerek vermediğini söyledi.

Star Tv'de önceki gece yayınlanan 'Tele Gol' adlı programa katılan Sadık İlhan, "Maça atandıktan sonra Merkez Hakem Komitesi Başkanı Bülent Yavuz beni odasına çağırdı ve 'Sadıkçığım, seninle ilk kez böyle bir toplantı yapıyorum. Trabzonspor kazanırsa iyi olur.' dedi. Bu beni oldukça etkiledi ki ilk yarının son dakikasında Trabzonspor 1-0 öndeyken Samsunspor'un bir penaltısını vermedim. Maçı 2-1 Trabzonspor kazandı. Samsunspor küme düşseydi vicdan azabı çekerdim." diyerek çok önemli bir itirafta bulundu.

Şimdi adalet timsahı sayın başkan bu maçla ilgili ne düşünüyor,sümen altına giden bu olayla ilgili ne gibi yaptırımlarınız oldu?

adaletli oyun istiyorsan önce kendi geçmişini temizleyeceksin,geçmişin temzi değilse kimseye dil uzatamazsın

sadece55

Feneri alt lige düşürürecekler gibi duruyor..lig bayağı karışacak bu işten havuz bile etkilenir..Ayağımız bayağı uğurlu arkadaş

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: AHMETİ*55* - 04 Temmuz 2011, 09:59:31

Ayrıca ilerleyen saatlerde bir derbi hakemide soruşturma altına alınacağı söyledi.

cüneyt çakır olur inşallah.

Sercan

Serkan

Asbaşkanı ile amigosu; giresun'da parayı teslim ederken götüntülendi diyorlar ama bakalım..

Sercan

Alıntı yapılan: Serkan - 04 Temmuz 2011, 11:13:26
Asbaşkanı ile amigosu; giresun'da parayı teslim ederken götüntülendi diyorlar ama bakalım..

Eğer böyle bir şey olursa miy düşebilir 2. lige...

twitter

5 takım düşerse şampiyonluğa oynarız ha :kanka:

ahmetsefa55

Serkan

Aziz Yıldırım bu olaydan aklanıp çıkarsa; dahada güçlenir..