Türk Futbolunda Şike Operasyonu

Başlatan engin55, 03 Temmuz 2011, 09:48:30

« önceki - sonraki »

samsunum

emenike, sezer transferleri, 1 teknik adam 1 sportif direktör 2 futbolcuya 800 bin tl para verildiğini ve bu para alışverişinin görüntülerinin elde olduğunu, şike olayının şifrelendiğini ve telefon konuşmalarında "tarlalar yeşillendi mi" gibi söylemlerle sorgulandığından bahsetti.

eğer böyle bir şey olduysa fb küme düşerse şampiyon ts mi olacak ?  :o

berusa55

"Hukukta "Kişilerin suçu sabit olana kadar masumdur" ilkesi var ama teknik-takip sonucu ortada çok büyük olayların yaşandığı da yadsınamaz. Savcıların yaptığı inceleme sonucunda olay araştırılıyor. Adı geçen kişililer büyük olasılıkla tutuklanma talebi ilke mahkemeye sevk edilecek. Eldeki teknik-takip verileri sonucu gerekli karar alınacaktır. Eğer mahkeme sonucunda adı geçen kişiler ve kulüpler şikeye karıştıysa inanılmaz ağır cezalar verilecek. Bu takımlar bir alt lige düşürülecek. Ayrıca en az -10 puan ile yeni sezona başlayacak. Ayrıca şikeye adı karıştığı kesinleşen kişilere yeni yasa gereği 5 ile 12 yıl arası hapis cezası verilecek. Eğer bu kişiler kulüp başkanı ise cezası yüzde 50 arttırılacak. Yeni yasa 14 Nisan'da çıktı, İncelemeye alınan tüm maçlar da bu tarihlerden sonra oynandı. Eğer yasa çıkmasaydı bu olaylarında ortaya çıkması kanunen mümkün değildi. Mahkeme ne zaman sonuçlanır bilinmez ama en az 2-3 yıl süreceğini herkes biliyor. Haliyle adı geçen takımlar yeni sezona da bulunduğu liglerde başlarlar. Ancak 2-3 yıl sonra sonuçlandığında kazandıkları kupa ellerinden alınır bir alt lige indirilirler.

Fenerbahçe'nin durumu sabit olursa şampiyonluk Trabzonspor'a verilir. Ligin tescil edilmesi bile bu realiteyi değiştirmez. Ancak mahkeme sonuçlanana kadar  ligin şampiyonu Fenerbahçe'dir. Nihai kararı bağımsız Türk mahkemeleri verecek."

5trawberry

Saçma değil mi ?
Ts çok mu temiz sanki şampiyonluk onlara verilecek.
Lig tescil edilmesin..

61 numaralı kalecilerin yediği gollere bakın, Buca maçında adamın ayakta ölüşüne şahit olun.

Avrupaya takımlarımız gidince noluyor ki, kova olup geliyorlar.

samsunspor.co.nr

Yeni sezon hazırlıklarına Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü Tesisleri'nde başlayan Fenerbahçe, günü çapraz sorgu ile geçirdi.  ;D

Alıntı

twitter

fenerede aziz yıldırımada bir şey olmaz

ilerde yine bir şey olursa m.ali aydınlar bakın benim ilk icraatım buydu kimse bana fenerlileri savunuyorum demesin der

cembaba

Hasan Doğan çok iyi bir TFF başkanıydı. Herkes kendisine güveniyordu. M.Ali Aydınlar isminde de kulüpler ortak karar ile seçilmesini istediler. Bence bununla alakası yok.

Fenerbahçe'de Aziz Yıldırım sembolleşmiş bir isim. Hiç bir şey olmaz.

Kadir ÇELEBİ

03 Temmuz 2011, 18:38:20 #67 Son düzenlenme: 03 Temmuz 2011, 18:53:14 SamsunSpor_34
Alıntı yapılan: twitter - 03 Temmuz 2011, 18:30:48
fenerede aziz yıldırımada bir şey olmaz

ilerde yine bir şey olursa m.ali aydınlar bakın benim ilk icraatım buydu kimse bana fenerlileri savunuyorum demesin der

Arkadaşım Türk futbolunu değil adaletini tartışıyorsun.

turgayergeni

arkadaslar cumhuriyet tarihinde böyle bir operasyon daha yok yani nasıl dersiniz azize bi şey olmaz. bi şey yapılmıcak adam niye goz altına alınsın.bölesine büyük bi etki yapıp türkiyenin gündemine oturacaksın.ondan sora bu adamları bi şey yokmuş diyip salacaksın böyle bi dünya yok.savcının elinde demek ki somut kanıtlar var ki bu adamların hepsi içerde yoksa bi savcı bu iddaaları gundeme atıp onlarca kişiyi karalayıp o koltugunda kalamaz yani.benim dusuncem bu operasyonun hiçte küçümsencek bi olay olmadıgı ve turk sporuna gunumuz itibariyle cok zarar verecegi ama uzun vadede cok fayda saglayacagıdır.

davidsavage

Az önce foxtv'de spiker söyledi,federasyonun ligleri ertele gibi bi durumu olmayacakmış,sonuçlar ne olursa olsun.

epçeli köylü

Bu arada fenerliler trabzonlulara oldukça sinirliler. Trabzonun başının altından böyle birşey çıktığını iddia ediyorlar. Bir memleket Türkiyede bu kadarmı kendinden nefret ettirir. Eskiden gerçeği bir biz biliyorduk.Şimdi tüm Türkiye. Bu arada Levent Eriş de gözaltına alınmış.Allahtan bu rezalete bizim adımız karışmadı şükür.

Kadir ÇELEBİ

Arkadaşlar sizlerden ricam paylaşımlarınız yönünde değilde yetkili merci örneğin Tff. Mahkeme kararı vs. gibi kurumlar dışında hiç bir yayın organının yaptığı açıklamalara itibar etmeyiniz. daha çok bilgi kirliliğine neden olmayalım

davidsavage

AlıntıEskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu Basın Toplantısı

Bugün tesislerimizde Başkan Halil Ünal ve Yönetim Kurulu üyelerimiz bir basın toplantısı düzenleyerek, bugünkü olaylar hakkında açıklamalarda bulundular.
   Halil Ünal "Bu sabah Türk futbolunda çeşitli gözaltıların bulunduğu bir durum meydana gelmiştir. Soruşturmalar gizlilik çerçevesinde sürdürülmektedir. Takımımızdan Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, Sportif Direktörümüz Ümit Karan ve futbolcumuz Mehmet Yıldız da gözaltına alınmıştır. Eskişehirspor Kulübü, tarihinde bu tür olaylara asla müsamaha göstermeyen bir çizgi içerisinde bugünlere gelmiştir, ve bunun yanında Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu kabul eden bir yapı ile yönetilmektedir. Yüce yargının kararı bize iletilene kadar, bugün itibari ile Teknik Direktörümüz Bülent Uygun, Sportif Direktörümüz Ümit Karan ve futbolcumuz Mehmet Yıldız'ın sözleşmeleri dondurulmuştur. Yargı kararı belli olduktan sonra Yönetim Kurulumuz ile yeniden bir toplantı yaparak durumu değerlendireceğiz. Takımımız Kartepe'deki çalışmalarına devam etmektedir, programda herhangi bir aksaklık söz konusu değildir." dedi

http://www.eskisehirspor.org/haberler.asp?id=439

davidsavage

AntZ