"Samsunspor Şehitleri" Keşke Olmasaydı'da Anılıyor!

Başlatan yönetici, 14 Temmuz 2010, 18:25:13

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Belgeseli seyrediyorum gayet güzel yalnız  belirtmem gerekn birşey var, Ulusal Kanalsın Eski Samsunspor Futbolcusu yazılmayacağını daha öğrenememişin yada yönetmen herkimse...

Eski Samsunspor değil , Samsunspor Eski Futbolcusu ...

YaşarDoğu

Bu Ali Orhan denilen şahisyet yoksunu kimdir yahu, Belgeseldesin üstelik öyle böyle bi belgesel değil manevi bir yönü var , sende gidip ben fbliyim diyosun.

Şahsiyet sahibi olacak bir insan, sakalına tükürem...

AntZ

Yine o günleri yaşadık, izlediklerimin etkisindeyim hala, çoğu daha önce bildiğimiz şeyler ama Erol Dinler'in durumunu görünce bir kat daha üzüldüm....

celebi

Alıntı yapılan: Ant55 - 18 Temmuz 2010, 20:54:32
Yine o günleri yaşadık, izlediklerimin etkisindeyim hala, çoğu daha önce bildiğimiz şeyler ama Erol Dinler'in durumunu görünce bir kat daha üzüldüm....

al bendende o kadar. program sonunda rahmetli teomanın da ismi geçince de bir thaf oldum doğrusu.
murat senin ve sitemizin ismi de geçti.

mehmet yılmaz

Ankara'dan dönüş yolunda olduğum için seyredemedim maalesef ama bu gece 02.15'te tekrarı varmış

http://kanal.yirmidort.tv/yayinakisi.htm

izleyip, ondan sonra yorum yapacağım...

berusa55

Tufan

berusa55

19 Temmuz 2010, 02:37:26 #23 Son düzenlenme: 19 Temmuz 2010, 02:44:55 berusa55
O zamanlar 11 yaşında bir çocukken "Samsunspor kaza yapmış" diyen konuşmaları duyunca içim burkulmuş, tarifsiz bir acı hissetmiştim. Şimdi o acıyı kat be kat hissediyor, yaşıyorum. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın camiamıza...  :(

Burak

saat 8de izleyememiştim gece 2 de kalkıp tekrarını izledim bazı yerlerde çok etkilendim. iyi bir belgeseldi yalnız çok kısaydı ayrıca orhan ali'ydi sanırım ben fenerliyim demesi çok saçma olmuş. birde samsunspor'un kaza yüzünden bank asya'da olduğu falan söylendi ama kazadan sonra düştük tekrar çıktık 15 sene daha 1.ligde oynadık şimdiki halimiz kazaya bağlanmamalıydı

mehmet yılmaz

Burak'ın dediklerine katılıyorum. Güzel ama kısa bir belgesel olmuş. Herkes vefat edenlerden ya da sakat kalanlardan bahsedityor lakin Mustafa Sinecek bence Türkiye'nin en iyi forvet adaylarından birisiyken kaza sonrası mental olarak bitmişti, keza Yüksel Öğüten de önemli bir futbolcu adayıydı, bunlar da çok etkiledi bizi. Milli bir futbolcu oaln Erol Dinler'in kolunun sakat kaldığını öğrendiğinde üzüntüden saçlarının bir anda beyazlaştığını duymuştum.

Burak

beni en çok vuran söz. o formanın üstünde kan var lafıydı .fakat o lafı söyleyen zatı muhteremin manevi yönü yüksek bir belgesel ve konuda ise ben fenerbahçeliyim demesi ise beni o lafı anonim olarak kullanmaya itecek .benim anladığım kadarıyla trt veya bir ajansın samsun sorumlusu gibi birşey ama yine de yakışmadı.

AntZ

Alıntı yapılan: Burak - 19 Temmuz 2010, 12:15:01
beni en çok vuran söz. o formanın üstünde kan var lafıydı .fakat o lafı söyleyen zatı muhteremin manevi yönü yüksek bir belgesel ve konuda ise ben fenerbahçeliyim demesi ise beni o lafı anonim olarak kullanmaya itecek .benim anladığım kadarıyla trt veya bir ajansın samsun sorumlusu gibi birşey ama yine de yakışmadı.

Ali Orhan'ı Samsun'da yaşı 25 den büyük olan herkes iyi tanır. Kanal L diye kanal kurmuşluğu, Kanal S genel yayın yönetmenliği, TRT Samsun il sorumluluğu yapmışlığı vardır. 10 küsür yıldır Antalya'da ve Haber Gazetesinde de köşe yazıları yazıyor. Fenerbahçeli olduğu zaten biliniyor, Rizeli'dir, kendisine Samsunsporluluk yakışmaz zaten. Hadi bir hata işleyip fenerli olmuşsun da bunu böyle manevi değeri çok yüksek bir belgeselde dillendirmenin ne anlamı var?

**KaR6**

ayrıca 89 da kaza yerine ilk ulaşan gazetecilerden biri. imiş..

mehmet yılmaz

Emin abi ile ilgili anlatılan şey ise gurur verici aslında, kendi acısına rağmen çarşambasporlu futbolculara "beni bırakın arkadaşlarıma bakın" demiş, ilk sözü bu olmuş...

bir de programın geneline bakmak lazım, ali orhanın saçma bir cümlresine takılmamak gerekir aslında.

aklıma gelişken, 3 yıl önc  oradaydım belgeselinde fatih uraz, "otobüsün eski olmasından ve ve tam söyleyemese de şoförü asım abinin çok hızlı araç kullanmasından ( ama o anda onun bir suçu yoktu diyerek üstelik ) bahsetmişti de hakan dilek gibi fenerli, trabzonlu sözde yazarlar tarafuından adeta aforoz edilmiş, hakkı tomaç ve mustafa mutlu tarafından da suçlanmıştı. Eee.. Ne oldu? Şimdi herkes aynı şeyi söylemiyor mu?