Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

brigand

Maraton ve kapalı tribün dediğimiz bölümleri anlarımda kale arkası loca hiç mantıklı gelmez bana. Ayrıca curva sud tarzının artık hayal değil imkansıza dönüştüğünün belgesidir : (

berusa55

03 Ocak 2014, 16:46:40 #2131 Son düzenlenme: 03 Ocak 2014, 17:04:36 berusa55
Kuvvetle muhtemel kale arkalarında loca yok. Bu, 1-1 kesitle 2-2 kesitlerde de görülüyor. 2-2 maraton kesitinde ortadaki boşluk loca olarak işaretlenmiş. Locaların bittiği yer kale arkalarında da görülüyor. 1-1 kale arkası kesitinde alt kat ile üst katı ayıran boşluk loca olarak görünmüyor. O alan yürüyüş holü; taraftarların stada giriş alt kata iniş - üst kata çıkış alanı...

Musti

Evet abi ama bu resimde de kale arkalarında kapı gösterilmiş 5 tane. 1-1 kesitte yok.

berusa55

Musti kardeşim muhtemelen kesit fotoları en doğru olanı. Bana kale arkalarında ilk katta kapı yok gibi geliyor; 1-1 kesitte de görüldüğü gibi. Senin dediğin stadın tümünü gösteren kesit çok önce çıkmış ve daha önce yapılan diğer stadlardaki çizimlerden bir kesit gibi. Neyse inşaat hızlı ilerliyor; belli olur yakın zamanda.  ;)

ChucKeR

mesele loca olup olmamsı değil ki tribünün ikiye bölünmesi. alt katla üst katın kapıları dahi ayrı olur, alttan üstü üstten altı duyamazsın. ısrarla bu eski ve çağın gerisinde kalmış denilen stadımızı arayacağımızı idda ediyorum

berusa55

03 Ocak 2014, 17:06:07 #2135 Son düzenlenme: 03 Ocak 2014, 17:10:17 berusa55
O başlı başına mesele zaten. Madem kale arkalarında loca planlanmıyor; neden bölersiniz o zaman o alanı diye sormak lazım. Yapın Bursa'nın, Dortmund'un stadı gibi o zaman kale arkasını tek tribün; tribünün ortasında kapılar olurdu en azından tribün-görsellik bütünlüğü sağlanırdı.

kuzey55

Eski stadimizi arayacagimiz kesin.kale arkalari tek tribun olmalydi :(( bu konuda bisy yapilamaz mi :((

Musti

Eskişehir'de inşaat devam ederken taraftarın baskısı sonucu kale arkaları tek kat olarak yeniden planlandı.

Halen geç kalınmış sayılmaz.

kuzey55

Bu konu ile ilgilo acil biseyler yapmamiz lazim.bence cok onemli bi konu.biz o statta bi butunluk asla saglayamayiz.simdi en azindan maraton tribunu ile bi baski olusturuyoruz.

Musti

Birinci kat planına tekrar baktım da kale arkalarında loca yok hakkaten :)

Yeni stadyumun alt katı kale arkaları 24 sıra. Loca olduğu için maraton 20 sıra.

Mevcut stadyumda maraton 32 sıra.

Ertuğrul Sağlam

Kale arkalarının tek kat olması için yönetim girişimde bulunsa daha sağlıklı olur ama projesi falan herşeyi hazır olan başlanmış inşaattan geri dönülürmü o sakat.

red_white

bencede yine bir kampanya başlatıp kale arkalarını tek kat yapmalıyız

Berat Dere

Alıntı yapılan: Musti - 03 Ocak 2014, 17:26:17
Eskişehir'de inşaat devam ederken taraftarın baskısı sonucu kale arkaları tek kat olarak yeniden planlandı.

Halen geç kalınmış sayılmaz.
Eskişehrın stadının yapımı bızımkınden ılerı durumda eğer bu olayı yapmışlarsa biz hiç geç kalmış degılız.Sesimizi çıkarmalıyız bu durumda Çağatay kılıçın Sessiz kalcağını sanmıyorum bu durumda

atakan

Bu konu onemli.gundemde tutalim

ramcQ_55

03 Ocak 2014, 23:19:25 #2144 Son düzenlenme: 03 Ocak 2014, 23:37:17 ramcQ_55
Tek kale arkalari deil seref tribünü haricinde maratonda tek kat olmali kareografi yapilirken tezaurat yapilirken butunluk saglanmasi acisinda  kesinlikle tek kat olmali