Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Karabudun

Alıntı yapılan: Lusage - 05 Kasım 2012, 19:57:11
Şu saha ile tribunler arası boşluklara koşu pistlerine acayip kıl oluyorum. Köpek mi yoksa at mı koşturacaklar bilmiyorum ki?? İngilizlerden neyimiz eksik bizim.. Şaban taç atmaya geldiğinde haydi oğlum bi .ok yok bunlarda bastırın atacağız golü demek gaz vermek istiyorum artık...

Al benden de o kadar.Yeşil zemine niye uzak yaparsınız?Koşu pisti hangi stadda kaldı artık.Umarım bu şekilde olmaz.Az yakın olalım sahaya.

Ertuğrul Sağlam

Yönetimin stad konusundaki bu sesszliginin altinda güzel seyler oldugu hissi uyandiriyor bende ;)

BEŞİKTEN_MEZARA

Suat Kılıç iletişim adresi vardı geçende paylaşılmıştı bir mail atım sorum aynen şuydu .
  Malesef ne kadar ısrar da etsek stad Tekköye yapılacak ,bari stadı oray yapacaksınız biz samsunspor taraftarları koşu pisti istemiyoruz , yeni stadların en büyük kattığı ayrıcalık seyir zevkini yükselten sahaya yakınlıktır.eski stadyumda zaten tartan pist var orda atletizm yapılabiliyor .2 yıldır saha kapama cezası olayı almayan samsunspro taraftarı bunu hakediyor diye düşünüyorum.

cevap:
Sn. BATUR ,   Elektronik posta yolu ile tarafımıza ulaşan talebinize Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Suat KILIÇ adına (BİMER) yetkilisi tarafından cevap verilmektedir. Kurumumuzla iletişim kurmanızdan dolayı  teşekkürlerimizi sunuyoruz.
   Gençlik ve Spor Bakanlığı' nın mevcut ihalesi yapılan 11, toplamda 24 stadyum projesi bulunmaktadır. Bu stadyum projelerinden bir tanesi de sizin de bildiği üzere Samsun ili için uygulanmaktadır.
   Stadyum projesinin yanı sıra bir çok spor kompleksinin yapımı da planlanmaktadır. Yapılacak tesislerde sadece futbol organizasyonlarının değil ülkemizde düzenlenecek uluslararası organizasyonların yapılabilmesi hedeflenmektedir.
   Amacımız tüm ülkede olduğu gibi Samsun ilinde de bir spor alt yapısı oluşturabilmektedir. Bu hedefler doğrultusunda yoğun bir çalışma gerçekleştirildiğini ve yapılan her tesisin ülkemize bir değer kattığını bilmenizi ister ayrıca görüşlerinizi değerlendirilmesi için Tesisler Dairesi Başkanlığı' na ileteceğimizi bilmenizi isteriz.
   Bilgilerinizi rica ederiz.
   Selam ve Saygılar.

BEŞİKTEN_MEZARA

arkadaşlar bence bu konuda ısrarlı olarak mesaj çekmeye devam edelim

Theofanis Gekas

emin olun,istediğimiz kadar mail yağmuruna tutalım onlar kafalarına ne uygunsa onu yapacaklar,bu stadyum projesinin ana gayesinin Samsunumuza stadyum kazandırmak değil 19 Mayıs stadımızın değerli arazisini devşirmek olduğu açık zaten

samuray

neden illede başka yer aranıyorki mademki stadımız depreme dayanıklı değilmiş onu yıkın yerine yapın yok yapmazlar orayı da tokiye verirler rant var neticesinde

nomak55

13 Kasım 2012, 13:02:31 #1671 Son düzenlenme: 13 Kasım 2012, 13:06:55 nomak55
Beyler buyrun size kıyak yapıyorum ihale dosyasından projelerden bir iki resim gönderiyorum ihalesine hazılanıyoruz firma olarak ihale tamamlansın bütün fotoları göndereceğim

her türlü sorularınızı bu başlıktan yanıtlamaya çalışacağım..

ayrıca stattaki koltuklar katlanan cinsten olacak o bildiğimiz dandik plastikten olmayacak ingilteredeki gibi yani stadın dış cepehesinde gördüğünüz kırmızı şeritlerde led aydınlatma olacak ayrıca çim sahanın bittiği nokta ile tribün arası uzaklık 5 metre projeye göre

Desiqner

cany

13 Kasım 2012, 13:14:03 #1673 Son düzenlenme: 15 Kasım 2012, 21:46:13 cany
@nomak55
tamamlanma süresi 800 gündü. peki ne zaman başlanır acaba inşaata? insan bi an önce bitse istiyo :)

nomak55

@cany

Kardeş ihalesi bildiğiniz üzere 3 aralıkta yapılacak ancak ihalesi yapıldıktan sonra bir ay gibi bir süre var bu süre ihalenin onanması için gereklidir. Yani ihaleye itiraz  eden firma çıkarsa bu süre zarfında çıkması gerekir yoksa ihale onaylanır. Aksi halde bu bir aydan sonra gerekli evraklar ve yer teslimi de bir iki ayı bulur nihayetinde Toki ile firma arasında sözleşme imzalanır. Sözleşme imzalandıktan sonra yer teslimi yapılır bu andan itibaren 800 günlük süre başlamış olur. yaklaşık 3 ay gibi bi zaman zarfında başlar, çok kasarlarsa iki ayı bulur ilk kazmanın vurulması benim statta ilk dikkatimi çeken dış cephedeki kırmızı şeritlerdeki led aydınlatma ve koltukların bizim şuanki stattakki gibi plastik çakmalarından olmayan katlanır modelli olması bunu hep bizim statlarımızda görmek isemişimdir.

üstteki resimdeki gibi olacak inşallah çok daha güzel olacak buna eminim aynı zamanda yeşil zemin ile tribün arasında 5 metre olması ambiyansı çok yukarılara çekecektir.

kaptan 55

Alıntı yapılan: nomak55 - 13 Kasım 2012, 13:02:31
Beyler buyrun size kıyak yapıyorum ihale dosyasından projelerden bir iki resim gönderiyorum ihalesine hazılanıyoruz firma olarak ihale tamamlansın bütün fotoları göndereceğim

her türlü sorularınızı bu başlıktan yanıtlamaya çalışacağım..

ayrıca stattaki koltuklar katlanan cinsten olacak o bildiğimiz dandik plastikten olmayacak ingilteredeki gibi yani stadın dış cepehesinde gördüğünüz kırmızı şeritlerde led aydınlatma olacak ayrıca çim sahanın bittiği nokta ile tribün arası uzaklık 5 metre projeye göre

bu firma SAMSUN'lu mu kardeşim?şartname aldıysanız ihalenin tamamlanma süreci yazması lazım,kaldı ki bu bu ihalenin de yandaşlara verileceği kanısındayım.

feticalik

14 Kasım 2012, 10:40:57 #1676 Son düzenlenme: 14 Kasım 2012, 10:51:22 feticalik
katlanabilir koltuk çabuk kırılıyor malum ama modernleşme bakımından önemli. Karabük deplasmanına gelen arkadaşlar bilirler katlanabilir koltuğun akıbetini :)
saha ile tribün arası mesafe 5 metreyse bu çok harika, 19 Mayıs'tan bile iyi.

Sorum stadın ismi ve yeri belli mi ?
edit: Stadın her yerinde loca var mı yoksa sadece bi maratonda mı ?
edit 2: Net kapasitesi nedir ?
edit 3: Kayseri Kadir Has Stadı gibi tribünler bölüm bölüm mü yoksa şu anki maratonumuz gibi yan yana mı ?

nomak55

@ kaptan55

Kardeş benim çalıştığım firma ankarada ihale süresi de 800 gün olarak ihale dosyasında belirtilmiştir. Yandaşlara verilme konusunda zaten bizim stadımızın maliyeti öyle 40 - 50 milyon tl falan olmayacak hal böyle olunca her firmanın yeterliliğide olmayacak bu şu anlama geliyor sağlam bir firma alcak işi bitirebilecek bir firma olacak.

@feticalik
5 metre bitmiş çim zemin (buna taç çizgisinin dıışında kalan kısımda dahil) ile tribünler arasında kalan esafe
Stadın ismi belli değil bakanın da açıkladığı üzere şehire sorulup karar verilecek çünkü işin adında samsun stadyum ihalesi olarak geçmektedir. İsim belli olsaydı işin ismin de yazardı. Yeri tekkeköy kavşağının karşısına yapılacak..

net kapasitesi 33.000 kişi kapasiteli olacaktır.
Tribünlerin bölüm bölümmü olacak tan kasteddiğin tribün aralarındaki merdiven aralıklarından bahsediyorsan. Bu merdivenler olacak zaten olmakta zorunda çünkü UEFA ve FİFA standartlarına göre yapılacağı teknik şartnamesinde belirtilmiş. Buda standartlara göre zorunluluktur. Soruna karşılık resimler geliyor

nomak55

lucarelli

resimlerden anladığım kadarıyla tribünler iki katlı olacak. Hem maraton hem de numaralıda alt katların en üstünde yanyana localar olacak.