Teknik Direktör | Erhan Altın

Başlatan berusa55, 01 Ağustos 2012, 04:19:23

« önceki - sonraki »

beşnumara

Doğan'ı niye oyuna aldın hoca? Çok mu gerekliydi o hamle? Zaten sonra yaptığın hatayı anladın. Doğan oyuna girdikten sonra orta alanda hakimiyeti kaybettik hemen Ercan'ı koydun ön liberoya.
Şu doğan sevdasından vazgeç. Oyuncuyu da taraftarın önüne atıyorsun. Zaten kafadan sıkıntılı çocuk.

yirmiuc

Teknik direktörlük kariyerinin "Altın" dönemini yaşıyor. :)

AhmetDenizci

Daha önce hiç iki maç üst üste kazanmış mıydı ?

Sol Açık

Erdem Şen'le yapılan röportaj.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=22215

Biliyorsunuz, Erdem'i Giresun'da oynatan ve Samsun'a getiren Erhan Altın'dı. Ama ilk maça nasıl çıkartıldığının hikayesi bence anlamlı (!).

Alıntı
İlk iki haftada hocamız Bahri Kaya'ydı, onun ardından Erhan Altın geldi. Benimle ilk konuşmasında, "İdmanlardaki temponu çok beğeniyorum, ilk maçta oynayacaksın" dedi ama aradan 9 hafta geçtiği halde henüz hiçbir maça çıkamamıştım. Hatta kadroya bile giremiyordum. Yine de sezon sonuna kadar bir ümitle beklemeye karar verdim. Son 5-6 maç kala orta sahadan bir oyuncu kadro dışı kaldı, iki oyuncu da cezalı duruma düştü ama hoca yine beni değil de Fenerbahçe'den kiralık gelen bir sol açığı orta saha oynatacaktı.

O kadar gözden ve gönülden ıraktın yani...

Kendi kendime, "Adamlar beni hiçe sayıyor" diye düşündüm tabiî... Maçımız da Kartal'la ve adeta bir ölüm-kalım mücadelesi... Eğer kazanırsak son haftalar için kümede kalma umudumuz olacak. Bu arada takımın usta oyuncularından stoper Volkan Koçaloğlu, hocaya, sol açık arkadaş için "Hocam onunla olmaz, önümüzde sağlam bir orta saha oyuncusu oynamalı, şunu alın" dedi. Düşünün yani, o sırada adımı bile bilmiyor, "Şunu alın" diyor. Mahalle çocuğu gibi yeleği aldım, antrenman maçında orta sahada oynadım ve maça da benim çıkmama karar verildi.

Erhan Altın ile ve bu işlerin nasıl işlediği ile ilgili bence çok güzel bir röportaj olmuş.

AhmetDenizci

Özellikle şu kısım daha çarpıcı:

AlıntıYeniden soyunma odasına döndüğümüzde Erhan Hoca, "Bu çocuğun çalışkanlığını antrenmanlarda görüyordum ama elimde ne videosu ne de CD'si vardı. Erdem hakkını helâl et" dedi. Şoke oldum, "Estağfurullah hocam" dedim. "Oğlum bu saatten sonra hiç merak etme, aslanlar gibi formayı aldın" dedi.

Demek ki Erhan Altın için antrenmanlar falan hiç önemli değil, sadece videolardan bilgi alması lazım..

özkan

Bugün 10 dakika sohbet ettik.Etmeseydik. ???

ask55

Hep eleştiriyordum ama kızmıyordum.
Kızılması gereken kişi Erhan Altın değil çünkü.
Kimse Samsunspor teknik direktörüyken bu görevi bırakmak istemez.
Hele Erhan Altın seviyesindeki (2. veya 3. lig seviyesi) bir hocanın ne zihniyet olarak ne taktik açıdan kendini sorgulayıp istifa etmesini beklemiyordum, hala da beklemiyorum.
Yönetim bir risk aldı, şuan için sıkıntı yok.
İnşallah sıkıntısız devam ederiz.

ask55

hangi akla hizmet musa ve recep 11'de başlıyor hoca ?
şu gençlere madem çok değer veriyorsun nerede o güzel futbolu oynayan çocuklar ?
cezalandırdın mı ?
neye göre kuruyosun bu takımı ?
yedeklere ercan ve tunayı alarak 2 hakkınıda stoperden kullanıyorsun.
zaferi hala nasıl 18'e alıyorsun ?
neden soner ? furkan hata mı yaptı ? hatalı gol mü yedi ?
furkandan vazgeçip soner'e görev vermenin manası ne ?

çok açık bir şekilde musa, tuna, soner, murat akyüz, ahmet burak gibi takımın kaşarlanmış isimleri hoca üzerinde baskı kurup takımı şekillendiriyorlar bence.
o kadar iyi oynayan gencecik çocukları oynatmayıp bize bu kötü futbolu nasıl layık görebiliyorsun ?

yok mudur buna bir çare ?

Ey yönetim duy sesimizi Allah aşkına !

beşnumara

Takımdan tuna,dogan,talha,serdar eylikt,ali zorlu gibi isimler uzak kalınca bak nasıl düzeldi takım. Bir isim daha var o da recep niyaz. Çek kenara iyice hazırla sonra oynatmaya başlarsın.
Bu arada aman diyeyim zafer,Doğan ve sefayi da uzak tut şu güzelim takımdan.

Ertuğrul Sağlam

Çok ciddi maddi olumsuzluklara ve Umar gibi bir topçunun takımdan gitmesine rağmen geçen sezonun aynı haftasının sadece 2 puan gerisindeyiz ve bunda da Erhan hocanın çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum. Çok büyük hataları da oldu elbet ama ortam futbol oynamaya müsait olunca neler yapabileceğini gösterdi. Demekki sezon başında böyle bir ortamda maçlara çıkabilseydik çok daha fazla puan toplayabilirmişiz.

orucreis

Bundan sonraki sureclerde insallah jose altin oyuncu degisikliklerinde vr kadroda hata yapmaz yoksa takim icinde huzursuzluk cikabilir ve olumsuz yonde etkileyebilir

brigand

Eleştirilen yönleri hala aynı. Bırakın bırakmayı bu kararlarını azaltsa bile bize yeter. Gerisi için diyecek pek birşey yok. Çünkü yaptığı bazı hatalar ve davranışlar Samsunspor teknik direktörlüğü şansı verilen biri için yakışmayan davranışlardı.

red_white

2. yarı ofeodu ile musanın yerine İvanov ve Receple başlasaydı sonuç böyle olmayacaktı, resmen beraberlik için gitmişiz. Bolu son maçlardaki en kötü boluydu elimizden kaçırdık

beşnumara

O zeminde musa ile recep en fazla bir devre oynayabilirdi o da pek verimli olmazdı. Eren eski öğrencisi olduğu için koydu 11'e yoksa ivanov gibi adamların maçı böyle maçlar. Ereni oynatmakla mbillayı da bozdu. Mbilla orta sahaya kanatlara gitmek zorunda kaldı. Yine eski oyuncu hastalığı ile alabilecegimiz 3 puanı alamadık. Sorsan zemin kötü der haklı ama oyuncu tercihin hic samimi değil bilesin.
Iki yıl önceki Ads deplasmanında gençler nasıl mücadele ettiyse bu macta da o zeminde bogusurdu o cocuklar. Musa r.niyaz gibi adamların yerine Alperen gibi mücadele eden yorulmayan adam lazımdı. Hani o Türk futboluna kazandırdığın gençler? Reklamını yaptın bitti gitti degil mi?
Ne yaparsan yap bana hiçbir zaman samimi gelmeyecek.
5 eksikle gelecek kayseriyi yenmemiz lazım. Adam gibi oyuncu tercihi yap. Uzaktan şut atacak oyuncu lazım bize.
Hem kanat hem forvet arkası oynayabilen ivanov'un yerine o iki mevkide de oynayamayan eren'i onbirde başlatma. Mbilla'nın da dengesini bozuyorsun. Allah aşkına bize bunu yapma.

55.hakan

Sen futbol oynatmaya gitmemişsin voleybol oynatmaya gitmişsin Bolu'ya.Top yere düşmesin de nasıl oynarsanız oynayın.Saha kötüydü tamam da hiç mi oynamak istemez insan.Hiç mi denemez.Sen oynamaya çalışırsın saha izin vermez o ayrı.Eee şimdi sürekli havadan oynayın dedin de noldu.Voleybol gibi oynayabildin mi futbolu bir halta yaradı mı.Yine yaramadı.Sen ilk başta piyango bileti al sonra çıkmadı diye üzülürsün.Yoksa saha kötüydü demene inanmam ben.