Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

Ahmeti

Alıntı yapılan: sener.eren - 27 Ocak 2013, 21:44:26
Yaklaşık bir saat önce Bursaspor' daki görevinden istifa etti. Yalan yok, heyecanlanmadım değil. Umut fakirin ekmeği!

Alıntı yapılan: jean - 31 Ocak 2013, 14:38:35
ins gelir birgun

Alıntı yapılan: europe_55 - 14 Mayıs 2013, 17:39:05
Bence simdi geri dönmenin tam zamani.

Ertugrul hoca Samsunsporumuza, Samsunsporumuz da Ertugrul Saglama cok yakisiyor...

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 14 Mayıs 2013, 19:16:16

Alıntı yapılan: qunqor55 - 17 Mayıs 2013, 23:38:28
gel be kral al şu takımı  beraber inletelim istanbulu trabzonu

Herkesin tek bir dileği vardı o da gerçek olacak inşaallah

5trawberry

Gel bu şehri beraber yakalım,inadına sevdamızı ateşle yazalım...

samuray

yuvana hoşgeldin ertuğrul hoca >l<

HoliganSamSunLu

55_OrHaN_55

Çoğunun kafasındaki "Adam gibi adam" imajı yıkıldı. İnandırmak ve sonra sözünden dönmek... Sana hiç konduramazdım bunu. Bu yüzden inandım, çoğunu da inandırdım. Millete mahcup ettin bizi Ertuğrul. Hiç iyi olmadı bu.

kalptenþimþek

ben ertuğrul sağlamın ciddi manada Samsunspora yaklaştığına inanıyorum karşısında olmayan muhatapları da en az onun kadar ciddi sarılsalardı bu olaya çok rahat gerçekleşirdi bu transfer..

Ertuğrul Sağlam

Kim ne derse desin sen Harbi Adam, Harbi Samsunsporlusun İnşallah yolumuz birgün kesişir. Çünkü Samsunspor sana Sen Samsunspor'a çok yakışıyorsun.

yirmiuc

Keske olsaydi. Canin sagolsun Ertugrul.
Gonul isterdi ki Samsunsporun Fergusson'u olasin..

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

5trawberry

Samsun'u ve Samsunspor'u Samsun şehrinde yaşayan, takımı uzaktan seyreden vatandaş da seviyor, maç kaçırmayan deplasman kaçırmayan taraftar da, fark ; birisi az, diğeri çok ama çok...

Samsun'u ve Samsunspor'u çok seviyorsan, şimdi değil ne zamandı hoca?
Hocalık anlamında gencecik adamsın, Samsunspor'da başarısız olman senin kariyerini zedelemeyecekti. Herkes senin vefa duygusu ile Samsunspor'da görev almış olmanı bilecekti.

Dolayısı ile burdan ayrılmış olsan bile, çoğu klüplerin kapısı yine sana açık olacaktı.

İnsanların ben Samsunspor'u seviyorum, şehir destek vermedi gibi söylemlerle bizi hayal kırıklığına uğratmasını kaldıramıyorum artık.
Kimse 2.ligde 15.sırada tribünü dolduran adam kadar sevemez Samsunspor'u.
Madem seviyorsun geleceksin bu adamlarla birlikte seveceksin hocam.

Sercan

Böyle Samsunsporluluk olmaz, bıraksın bu işleri. Benim gözümde Samsunsporlu olan adamın, profesyonel olmaya hakkı yok...

seyf55

Alıntı yapılan: Sercan - 13 Haziran 2013, 11:39:38
Böyle Samsunsporluluk olmaz, bıraksın bu işleri. Benim gözümde Samsunsporlu olan adamın, profesyonel olmaya hakkı yok...

Adam Samsunsporluyum demedi ki bu kadar galeyana gelmenin alemi yok

Ollivanders

Biz de Samsunsporluyuz Ertugrul Sağlam da... ama biz Samsunsporluysak diğerleri ne ? veya onlar Samsunsporluysa biz neyiz? Biz hasta falan dinlemeyip taraftar olmanın gereğini yerine getiriyor hiç bir bahane üretmiyoruz. Her defasında daha ağır daha yoğun işler yapıyoruz.Samsunsporlu olduklarını söyleyen diğerleri hep bir bahane altına sığınmakta. Şartlar oluşmadı ise gel sen oluştur Ertugrul Sağlam gel sen sıfırdan yarat. Gel zorlukların altına biraz sen gir. Gel yapalım bir şeyler. Neden yoksun neden hep armut piş ağzıma düş modundasın.

Ertuğrul Sağlam a karşı nötr üm. Bu tarz konuşmalar yaptıktan sonra olan şeyler gerçekten düşündürücü. Antep'e Antalya'ya gideceğine Samsunspor'u tercih edemiyorsa Samsunsporluluk değerlerini sorgularım.Ya biz aşırı manyağız akli dengemizi şaşırdık ya da diğerleri aşırı mantıklı. Sercanın da dediği gibi Samsunspor a karşı profesyonellik işlemez. Eğer gerçekten sağlam Samsunsporluysan. Kabul edemem abi kimyama ters.

Stoper

ERTUĞRUL SAĞLAM

Ertuğrul Sağlam ile yapılan telefon görüşmesinden olumlu sonuç çıkmamış. Anlaşma sağlanamamış. Bırakın anlaşma sağlamayı anlaşmaya zemin yaratacak kadar dahi sürmemiş telefon görüşmesi. Cevabı da net olmuş; "Samsunspor'a gelmiyorum"

Ertuğrul Sağlam adı ortalarda dolaşmaya başladığından bu yana 'Samsunspor'a ne verebilir'diye düşündüm durdum. PTT 1.Liginden uzak ve yeterince tanımayan biri nihayetinde... Alt ligde top koşturan oyuncuları ne kadar tanır, ligin psikolojisini ne kadar bilir? Bu tip sorular ister istemez küçük bir resmigeçit yapıyor zihinlerde...

Bunlar gerçekler ve bu gerçekler ışığında Ertuğrul Sağlam 'maça'en az birkaç sıfır mağlup başlayacaktı. 'Böyle bir riske neden girsin'diye sormak yerine, 'Samsunspor yönetimi böyle bir riske girmeyi hangi nedenle göze almış olabilir'sorusuna yanıt bulmak sanki daha akıllıca... Eksilere takılıp artısını da es geçmemek lazım Sağlam'ın! İlk akla gelen artı; Ertuğrul Sağlam ile Samsunspor'un ulusal medyanın ilgisi çekeceği. Ya sonrası?

Ertuğrul Sağlam'ın gerek katıldığı panellerde gerekse TV konuşmalarında Samsunspor'da çalışacağını beyan etmesi ardından teklif götürülmüş. Anlaşılıyor ki Samsunspor yönetimi iyi niyetinin kurbanı olmuş. Gördük ki; kameralar önünde ve panellerde kürsülerden sarf edilen sözlerle gerçekler uyuşmuyormuş!

Sağlam'ın Samsunspor'a gelmemesine şaşırmadım, tam tersi gelseydi şaşıracaktım. Gelecek planları içinde bugünlerde Samsunspor yokmuş. Sağlık olsun demekten başka çare var mı? Yaşanan süreçte ve teklifin kabul edilmemesinde her hangi bir anormallik yok. Ancak şu "Adam gibi adam, Ertuğrul Sağlam" yakıştırması yok mu işte o biraz rahatsız ediyor. Bu sözü her okuduğumda veya duyduğumda aklıma nedense Süper Ligde oynadığımız Bursaspor maçları geliyor...

Bursa'da oynadığımız maçta; Zenke'nin bir pozisyonunda hakeme eliyle kart işareti yaparak yedek kulübesinden nasılda hıçımla fırlamıştı? Samsunda ise yapılan tezahüratın etkisiyle ilk dakikalarda kulübede oturmuş olmasına rağmen aynı heyecan ve kazanma isteği yine ön plandaydı. Sevgi kalptedir. Yapacak bir şey yok. Ancak yaşanmış örneklerin ışığında 'adamlığın'üzerinde şık durduğu kişiler olmasa!

Örneğin Reşit Akçay'ın 1461 Trabzon başında çıktığı eski takımı T.Linyitspor maçında sergilediği tavır. Eski takımının düşme hattında olması onu nasıl yedek kulübesine 'kilitlemiş'atılan gole nasılda tepki vermemişti. Maçın beraberlikle bitmesi sonrası sahayı nasıl başı önünde terk etmişti.

Adam gibi adam... Kolay sarf edilemeyecek ve layığına söylenecek söz! Hangisine yakışacağına varın siz karar verin...

http://www.samsunsporluyuz.net/yazar/5811-emin-ozturk-ertugrul-saglam.html

kumköylü ahmet

Sonuc itibarinde Fazla umutlandik(kendi adima demiyorum)..Olmayacak dua`ya amin demekdi bizimki.O Yüzden kimsenin kalbi kirilmasin Diye Dedim ki imza Atilmadan sevinmeyin Diye..Adam Gibi Adam Lakabi Bazilari icin tamamen Zede Almisdir.Ne Yalan Söylim Gecen seneki Bursaspor macindaki Hareketi bu olaydan daha fazla zedeledi Beni..Tamam Ekmek parasi icin Bir takim Calisdiryorsun anliyoruz ama her cikmanda ben samsunsporluyum samsunun herzaman yanindayim beni ertugrulsaglam yapan SAMSUNSPOR`dur dersen Bu Hareketi Yapmayacaksin.Simdide Bu..Bu ikisini Birlesdirdigimizde Adam gibi Adam Ertugrul Saglammi? Olursun Baska Birsey mi ?onuda Bilemiyorum..Kendi Adima Söylüyorum Yolun Acik Olsun.Samsunspor`a Zarar Gelmesin istiyorsan Konusma Daha Samsunspor hakkinda Herkez Biliyor senin Samsunsporlu oldugunu Devamli dile getirpde Milletide Umutlandirma..
Saygilar Sevgiler

kalptenþimþek

bu kulübün ekmeğini yerken Samsunspor duruşuna hiç bir zaman zarar vermemiş futbolculuğunda teknik direktörlüğünde Samsunspor menfaatlerini hep ön planda tutmuş bir adamdan bahsediyoruz..yaşım müsait ben yaşadım bunları hafızam da sağlam bunamadım unutmadım..hangi masallarda dinlediniz ertuğrulu bilemem ancak şunu söyleyebilirim sizlere.. önce  ortada Samsunspor kulübü olacak.. yok öyle bir kulüp bilesiniz.. şu an dizlerinin üzerinde hiç bir kimliği çizgisi kalmamış sömürenleriyle atananlarıyla var olmayan bir Samsunspordan bahsediyoruz.. Ertuğrul niye getirilsin ki böyle bir ortama temizliğiyle etrafı kirletir..kalsın..adamlıkta sizin olsun